ΧΡΟΝΟΙ (2)

  • Δημιουργός θέματος brat
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Σε συνέχεια του

http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?t=1240

το οποίο πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω γιατι κλειδωθηκε μιας και ουδεμια λυση έχει δοθεί, ήθελα να ρωτησω με όση υπομονη μου έχει απομεινει τι ακριβως διατιθεται να κανει η εταιρία ...

ειλικρινά δεν ξέρω αν εχει αντιληφθει το μεγεθος του προβληματος, αλλά κυριως το αβανταρισμα που κάνει σε συγκεκριμενους παικτες που αποδεδειγμένα γνωρίζουν τον τρόπο με τον οποιο μπορουν να αποφυγουν το συγκεκριμενο προβλημα ... φυσικά εις βάρος του συνολου των παικτων του παιχνιδιού που δεν το γνωρίζουν ...

έχουν γινει αν δεν κανω λαθος τοσες αναβαθμισεις απο την ημερα που πρωτοθιχτηκε το συγκεκριμενο ζήτημα και ενω διορθωνονται τοξακια, αναφορες και λοιπα προβληματα δευτερευουσης σημασιας (κατα την άποψη μου), αυτο συνεχιζει να παραμενει ... γιατι ειναι η ερωτηση ...

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ??? ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΑΡΑΚΑΜΨΗΣ ???

να ξερουμε βρε παιδιά στην τελική ... εχουν περασει τοσοι μηνες και συνεχιζουμε να έχουμε ένα ξακαθαρο παραδειγμα μη ανταποδιτικοτητας σε σχεση με τα χρηματα που δινουμε και της υπηρεσιας που απολαμβανουμε ...

ΜΠΟΡΟΥΝ Ή ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥΣ ???
 

8EAGENHS

Forum Leader
Αυτό το σηματάκι ~ μπροστά από τους χρόνους σημαίνει "περίπου" και είναι ένα διεθνές σημάδι.

Ως εκ τούτου δεν θεωρείται ακόμη ως δυσλειτουργία η μη επίτευξη των ακριβών χρόνων. Ο ακριβής χρόνος παρουσιάζεται μόνον όταν δώσεις την εντολή επίθεσης ή υποστήριξης.
Το μόνο γνωστό "κόλπο" που υπάρχει είναι ο άνετος χειρισμός των αποστολών που αποκτιέται μετά από παρατηρητικότητα και εξάσκηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Πρωτα απ όλα να ευχαριστησω για την απαντηση σου!

Γνωρίζω πολυ καλα τι σημαινει αδερφε μου το σηματακι ~ ... και επειδη ακριβως εχει συγκεκριμενη έννοια θα μπορουσε καποιος να μας γνωρισει και το ακριβες διαστημα σε δευτερολεπτα που οριζει ??? Το συν πλην του δηλαδή ... Γιατι σαν μαθηματικο συμβολο πρεπει να οριζεται και απο ενα διαστημα (στην περιπτωση μας δευτερολεπτα) ...

Εσύ δηλαδή αποδεχεσαι αυτο το "περιπου" να ειναι + 1 λεπτο ???
Ή σε άλλες περιπτωσεις να ειναι -45 (ή και παραπανω) δευτερολεπτα ???

Δε ζητησαμε ποτε απο κανεναν να παταμε το κουμπι και να εχουμε απολυτο χρονο ... αυτο ομως που συμβαινει ειναι περαν των αποδεκτων αποκλισεων που προσδιδει το ~ ... ή κανω λαθος ???
ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙ ΙΣΟΙΣ ΟΡΟΙΣ ...

Όπως και να εχει, θα ήθελα να γνωριζω αν αυτη ειναι η επισημη απαντηση της εταιριας ή αυτη ενος παικτη/admin που προφανως γνωριζει, μεσω της εξασκησης και της παρατηρητικότητάς του ... , την παρακαμψη του συγκεκριμενου bug (αποδεχομενος παρολα αυτα εν μερη την υπαρξη καποιου θεματος μιας και απανταει: "Ως εκ τούτου δεν θεωρείται ακόμη ως δυσλειτουργία") ... γιατι την προηγουμενη φορα ο ιδιος ο C.M μας, ειχε πει ξεκαθαρα οτι προκειται περι προβληματος ... και πιο συγκεκριμενα :

" Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχει ενημερωθεί η εταιρεία εδώ και καιρό.
Ακόμα και εγώ περιμένω κάποια ενημέρωση πάνω σε αυτό"

Ευχαριστω και παλι για το χρονο σας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας!

Κάποια απαντηση στα ανωτέρω ερωτήματα υπάρχει τελικώς παιδιά ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

DeletedUser

Guest
Δεν ινε μπαγκ, αντιθετοσ ινε μια πολι εκσιπνι προσθικι εν σιγρισι με γκειμσ σαν το τριμπαλγαρσ, που βοιθαι ακομα περισοτερο τον αμινομενο να μιν χασι καπιο χοργιο του...
Οποσ ιπε ο θεαγενισ ινε μια εσκεμενι προσθαφερεσι "δt". Πσακσε στα κσενα φορουμ για περετερο διευκρινισισ ι.ε. γερμανικο ι αγγλικο φορουμ...
Δεν προκιτε να βρισ τα επακριβiσ ορια του "δt" καπου αναρτιμενα ομοσ κ αυτο παλι ινε εσκεμενο για ευνοιτουσ λογουσ...
Για να ισε σειφ προσθετε 10% παραπανο απο τιν max αποκλισι που θα βρισ στισ δοκιμεσ σου.
 

DeletedUser

Guest
Μας έχουν καταστρέψει εκείνοι οι χρόνοι... :mad: Σήμερα φύγαν πιο νωρίς και έδειχναν να είναι τα φαντάρια στο ίδιο δευτερόλεπτο με τους φάρους.

Τελικά ήταν πριν τους φάρους και είχα ανόητες απώλειες.:mad:
Παραλίγο να χάσω την κατάκτηση
 

DeletedUser

Guest
Για επιθεσισ που σκανε στο ιδιο sec χριαζετε να εχισ premium(Διαχειριστής) για να δισ πια σκαι προτι κ πια δευτετι...
Πλεον supports κ επιθεσισ φενονται στιν ιδια λιστα!!! ενα μεγαλο ευχαριστο στουσ designers ι προσευχεσ μασ ισακουστικαν χεχεχε...
 

DeletedUser

Guest
Δεν είναι bug είναι feature

"Δεν είναι bug είναι feature". η κλασσική δικαιολογία της πληροφορικής όταν δεν θέλει να δώσει λύση στο πρόβλημα.

Αυτό που λέτε παιδιά είναι ανέκδοτο. Θέλετε να πείτε δηλαδή ότι δεν επιτρέπονται στο παιχνίδι οι επιθέσεις με συγχρονισμό δευτερολέπτου;

Αν εγώ είμαι πορωμένος με το παιχνίδι και παίζω με χρονόμετρα και με όποιο μέσο μπορώ να φανταστώ προκειμένου να κερδίσω, δεν θα έπρεπε να έχω τη δυνατότητα να κερδίσω;

Γιατί να ευνοούνται οι λιγότερο αφοσιωμένοι παίκτες;

Ενα παιχνίδι στρατηγικής και τακτικής, το κάνατε παιχνίδι τύχης.

Έχω ξενερώσει απίστευτα, γιατί εκεί που είμαι, ο μόνος τρόπος για να αναπτυχθείς και να έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι, είναι να παίζεις με τα δευτερόλεπτα. Τι να γίνει; Ειμαστε καμιά 10αρια-20αρια πολύ δυνατοί παίκτες και δεν είναι εύκολο να κερδίσει κάποιος μια μάχη.
 

DeletedUser

Guest
θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα και θα πω ακομα οτι ΗΜΟΥΝ πολυ τακτικος παιχτης του συγκεκριμενου παιχνιδιου και μαλιστα στην αρχη ειχα χωσει και αρκετα χρηματα για premium.
ΑΛΛΑ το γεγονος οτι ΔΕΝ μπορω να φτιαξω την τακτικη μου ετσι ωστε να μπορεσω να στειλω στη σωστη σειρα το στρατο μου για να ειναι επιτυχης η επιθεση - καταληψη με εκανε να σταματησω να τους πληρωνω και να κατσω μονο και μονο για την παρεα που εχω γνωρισει εδω μεσα.
φυσικα και παιζω αρκετα λιγοτερο σε σχεση με οταν ξεκινησα να παιζω το παιχνιδι , και φυσικα οταν φιλοι και γνωστοι με ρωτουν ποια παιχνιδια παιζω αυτη την εποχη δεν αναφερομαι στο grepolis.διαφημηση λοιπον 0 απο εμενα.
ο χαρακτηρισμος που αρμοζει στους προγραμματιστες του παιχνιδιου δεν μπορει να γραφτει εδω μεσα , λογω ευγενιας , και οι δικαιολογιες που βλεπω ειναι επιοικως αστειες.
απλα μολις τα πραγματα σφιξουν τοτε θα ψαχνουν να βρουν παιχτες για το παιχνιδι.ηδη πολλοι απο τους παιχτες που ξεκινησαμε μαζι το εχουν παρατησει και εχουν παει σε αλλα παιχνιδια , και ενας απο τους λογους ειναι αυτος.
 

DeletedUser

Guest
αυτο με το ~ περιπου δεν ισχηει γιατι οταν μ κανανε επιθεσης μερικα ατομα τις στελνανε με διαφορα 1 δευτερολεπτο τορα πος το κανανε ενας θεος ξερει το θεμα ειναι οτι πρεπει να φτιακτει και να στελνετε ακριβος ι επιθεση
 
Κορυφή