Φραγή ειδοποίησης επιθέσεων για συγκεκριμένους παίκτες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18028
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser18028

Guest
Θα ήταν καλό να προστεθεί στο παιχνίδι ένα κουμπί που να κάνεις φραγή ειδοποίησης επιθέσεων για συγκεκριμένους παίκτες, επειδή κάπιοι παίκτες μπαίνουν μόνο και μόνο για να κάνουν σπαστικά σε ένα κόσμο η ώρα 4 το πρωί...
 

Ellippo

Μέδουσα
To Grepolis καλώς ή κακώς είναι παιχνίδι που παίζεται επί 24ώρου βάσεως και όλα αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Άποψη μου και να υπήρχε τέτοια επιλογή δεν θα την συνιστούσα γιατί μόλις ο παίκτης που σου κάνει σπαστικά αντιληφθεί ότι είσαι εκτός θα σου περάσει τα αποικιακά του ανάμεσα στις επιθέσεις χωρίς να το συνειδητοποιήσεις.

Σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορείς να μιλήσεις με τον ίδιο τον παίκτη και την ηγεσία του αν θέλεις/θέλουν να κρατηθεί ένα πιο ηθικό παιχνίδι και όταν λέω ηθικό δεν εννοώ χωρίς επιθέσεις το βράδυ, προφανώς να έρθουν για επιχείρηση αποικιακού ή να φάνε επιθετικά ότι ώρα θέλουν αλλά να μην κάνουν άσκοπες επιθέσεις 1-1 σφέντονα κτλ χωρίς όφελος. Ειδάλλως, κάνεις αντίποινα με τους συμμάχους σου μαζί και από εκεί και πέρα είναι παιχνίδι αντοχής και σωστής διαχείρισης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser18028

Guest
Τώρα μιλάμε για κάπιου διπλό λογαριασμό ουδέτερο που απλά μπήκε στο κόσμο έχει μια πόλη σταθερούς πόντους και κάνει σπαστικά στη συμμαχία μου...

Κατάλαβες τι εννοώ;
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Βασικα και για αυτο υπαρχει λυση.
Προφανως ο διπλος λογαριασμος ειναι απο καποιον αντιπαλο.
Ξεκινας σπαστικα καθε κοκκινο, μεχρι ο διπλος που σας κανει σπαστικα να σταματησει.
 

DeletedUser18028

Guest
Βασικα και για αυτο υπαρχει λυση.
Προφανως ο διπλος λογαριασμος ειναι απο καποιον αντιπαλο.
Ξεκινας σπαστικα καθε κοκκινο, μεχρι ο διπλος που σας κανει σπαστικα να σταματησει.

Πονηρούλιηη :p
Δεν μου αρέσει να κάνω σπαστικά
 
  • Like
Αντιδράσεις: TiMazZ

DeletedUser17781

Guest
TO GREPOLIS ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΜΕΝΟΥΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ;););)
 
Κορυφή