''Φάλαγγα στρατιωτών, Νέα έρευνα στην ακαδημία, αγορά ένα αδικημένο κτήριο;''

  • Δημιουργός θέματος Dr-EnN
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλημέρα συμπαίχτες,

Σκέφτηκα η διαχείριση να ''προσθέσει'' ουσιαστικά κάτι στο παιχνίδι.

1) Φάλαγγα​

Θα πάει το μυαλό σας στην φάλαγγα που είναι έρευνα στην ακαδημία, αλλά εγώ δεν λέω αυτό. Προτείνω, να μπει μια νέα έρευνα στην ακαδημία (π.χ. ''Δημιουργία Φάλαγγας''). Αυτή η έρευνα θα σου δίνει την δυνατότητα, να δημιουργείς φάλαγγες. (Αλλά μόνο σε μονάδες που έχουν ασπίδα.) Το μόνο που θα χρειάζεται είναι απλός να μαζέψεις 100 ξιφομάχους ή οπλίτες ή θεόσταλτους. Ουσιαστικά θα υπάρχει περισσότερη ισχύ. Μια φάλαγγα είναι μια πολύ καλή αμυντική/επιθετική στρατηγική. Ποιό είναι καλύτερο; Να τρέχουν σκόρπιοι οι στρατιώτες ή να είναι όλοι μαζεμένοι έχοντας περισσότερη ισχύ;


2) Νέα έρευνα στην ακαδημία​

Την αναφέρω και πιο πάνω. Να είναι η ''Δημιουργία Φάλαγγας'' η οποία θα μας επιτρέπει να δημιουργούμε φάλαγγες.

3) Αγορά ένα αδικημένο κτήριο;​

Γιατί η αγορά να μην ανεβαίνει καθόλου; Σκέφτηκα να πάει έως το επίπεδο (λέμε τώρα) 20. Στους ελεύθερους κόσμους να πάει μια πόλη όσο στους κόσμους των ηρώων και στους κόσμους των ηρώων να πάει μια πόλη 20.000 πόντους. Τι θα κερδίζουμε; Απλό. Θα μειώνετε ο χρόνος ολοκλήρωσης μιας γιορτής, μιας παρέλασης θριάμβου κτλπ. Τα ελαττώματα ; (Για να μην αδικήσουμε και την εταιρία ) Θα παίρνει αρκετό χρόνο και ύλες η κατασκευή της . (Η ταχύτητα του κόσμου δεν θα μειώνει τον χρόνο κατασκευής της.)

Πιστεύω με τους νέους θεούς που πρότεινε ο MasterKiller11, με τα βραβεία συμμαχιών που πρότεινε ο legewnaris, με την αναβάθμιση στην συνομιλία που πρότεινε ο Χρήστος01 και με τις Ανταλλαγές bonus που πρότεινε η *ΑΡΤΕΜΙΔΑ* (άμα εφαρμοστούν όλα αυτά -πιστεύω ότι πρέπει να εφαρμοστούν-) Θα γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι. Με το νέο κλίμα επίσης και τους ήρωες, τότε θα είναι τζάμι το παιχνίδι κατά την γνώμη μου.

Ξέρω σας κούρασα επειδή τα πολυλόγησα αλλά άξιζε τον κόπο :d :d :d

---
Με εκτίμηση,
Dr-EnN Δημήτρης
h1fpX7c.png
 

DeletedUser

Guest
Κανείς δεν έχει τίποτα να πει;

---
Με εκτίμηση,
Dr-EnN Δημήτρης
eT162tm.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13859

Guest
Πολύ ωραία ιδέα, συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες αλλά δεν μπορούμε να δούμε πως γίνονται οι μάχες στο grepolis και δεν ξέρουμε τι τακτικές χρησιμοποιούνται ήδη. Βασικά το grepolis έχει απλά υπολογισμούς για να βγάλει το αποτέλεσμα της μάχης οπότε δεν ξέρω πόσο θα βοήθαγε, αλλά είναι πολύ καλή η ιδέα σου.
 
Κορυφή