Τώρα ξέρεις...

  • Δημιουργός θέματος Worst
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΕΥΤΗΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΕΣΥ ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ :p
 

DeletedUser

Guest
Η Αγια Γραφη και ο Ελληνισμος, ειναι πολυ ταυτοσημοι. Ξεκιναμε με τον Μωηση, απο τον οποιο εχουν γραφει τα 5 πρωτα βιβλια της Παλαιας Διαθηκης.

α) Ο Μωησης γενηθηκε στην Αιγυπτο, μεγαλωσε σαν Εγυπτιος του θρονου του Φαραω, ηταν μυημενος στην Αρχαια Ελληνικη γραμματεια και θρησκεια, στην οποια βασιζονταν η Αιγυπτιακη. Επισης εχει στα χερια του κειμενα του Ερμη του Τρισμεγιστου, και αλλα ερμητικα κειμενα απο τα οποια εγραψε τα πρωτα κεφαλαια της Γενησης. Πολυ πιστευουν οτι ο Ενωχ (πριν του κατακλυσμου) ηταν ο Ερμης ο Τρισμεγιστος.
β) Ο Αβρααμ δεν ειναι ο πατερας της εβραικης θρησκειας, Ι Ιακωβ ειναι, που αργοτερα μετανομαζεται Ισραηλ.
γ) τα Σοδωμα και Γομωρα ειναι η περιοχη που επισκεφτεικε ο Θησεας, γιατι ειναι ταυτοσημα με τον μυθο του.
δ) Ο Δαβιδ εχει διαλεξει σαν μουσικο οργανο την Ελληνικη Λυρα, και εγραψε τους Ψαλμους, ακουγωντας την μουσικη της Λυρας την οποια ειχε στο παραθυρο του, και επαιζε μονη της καθε ξημερωμα.
ε) Ο Δαβιδ ονομασε μια απο τις κορες του Ιλιαδα.
ζ) Ο Μεγα Αλεξανδρος πηγε στην Αιγυπτο, να επισκεφτει τον Αρχαιο Ελληνικο Ναο απο τον οποιο μυηθηκε, ενω ειχε επισης μυηθει στα Καβυρεια και Ελευσυνια.
η) Ο Χριστος μεγαλωσε τα πρωτα 12 χρονια της ζωης του στην Αιγυπτο, οπου η κοινη γλωσα ηταν η Αρχαια Ελληνικη. Ο Χριστος μιλουσε απταιστα την αρχαια Ελληνικη γλωσσα, και ηταν μυημενος στα ερμητικα. Γι' αυτο οταν γυρισε στο Ισραηλ, υπαρχει ενα χωριο στα ευαγγελια που οι γονεις του τον χασανε, και τον βρηκανε στον Ναο. Το χωριο γραφει, οτι οι γραμματεις τα ειχαν χασει με την σοφια του παιδιου.
θ) Κατα τα χρονια της διδασκαλιας του οταν τον πλησιασαν κατι Ελληνες, ο Χριστος τους μιλαει στην αρχαια Ελληνικη....

«Ελήλυθεν η ώρα ίνα δοξασθή ο υιός του ανθρώπου. Ελλάς γαρ μόνη ανθρωπογεννεί, φυτόν ουράνιον και βλάστημα θείον ηκριβωμένον. Λογισμόν αποτίκτουσα οικειούμενον επιστήμην...».

Φυσικα μονο η πρωτη προταση υπαρχει στο Ευαγγελιο που διαβαζουμε, αλλα στο Βατικανο υπαρχει το πραγματικο κειμενο, και πολλα αλλα , που μας εκρυψαν.

Στην τελικη το.. "ερευνατε τας γραφας" εννοει ολα τα αρχαια γραπτα που διασοζωνται και οχι αυτα που μας επιλεγουν. Τα περισσοτερα τετοιου τυπου βιντεακια, ψαχνουν για ημιμαθεις ψυχανομαλους, για να ξεκινησουν ενα χουλιγκανισμο κατα "δηθεν" των εβραιων, που περιλαμβανει και τον Χριστιανισμο.
Θελει σοβαροτητα και πολυ διαβασμα, εαν θελεις να υπαρχει το "γνωθις εαυτον".
Επειδη ειμαι κατοικος εξωτερικου για 20 χρονια, παιζω το παιχνιδι για να μην χασω επαφη με την Ελληνικη γλωσσα. Και τον Λιακοκουλο παρακολουθαω, και τον Τουλατο, και ολους οσους αναφερονται στην Αρχαια Ελλαδα. Αλλα δεν φανατιζομαι, ουτε εχω μισος προς κανεναν. Και τα 2 ειναι δυλητηρια της ψυχης.
"ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.... ΚΑΙ ΟΙ ΑΘΕΟΙ ΑΚΟΜΑ "ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ" ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ"
 

DeletedUser6538

Guest
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΣΤΡΑΤΕΥΣΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΤΙΜΙΟ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΟΙ ΠΕΡΣΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΒΑΡΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΤΡΑΤΟΥ.ΑΛΛΑ ΟΙ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑ ΤΑ ΓΥΝΕΚΟΠΕΔΑ ΠΗΡΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΣΤΡΑΤΙΑ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ 21 ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΟΥΡΚΟΙ.
 

DeletedUser

Guest
Να αναλύσω κι εγώ με τη σειρά μου κάποια πράγματα...
Κατ' αρχάς,να πω ότι όλος ο κόσμος,πρίν να υπάρξει ο Χριστιανισμός,πίστευε στους ίδιους Θεούς,απλά τους έδιναν διαφορετικούς χαρακτήρες...Αρχίζω τις ερωτήσεις μου:
Α)Η βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας από ποιούς λεηλατήθηκε πρώτα και μετά κάηκε;Να απαντήσω;Από Εβραίους
Β)Ποιοί έλεγαν "Ζήτω ο Θεός του Ισραήλ" όταν έκαιγαν και κατέστρεφαν αρχαιοελληνικούς ναούς;Οι Εβραίοι
Οπότε ποιοί είναι οι μεγαλύτεροι εχθροί των Ελλήνων εδώ και 2600+ χρόνια;Οι Εβραίοι
Αφού απαντήθηκαν οι ερωτήσεις,έχω να κάνω λίγες ακόμα...
Α)Από που προέρχεται ο Χριστιανισμός;Από τους Εβραίους
Β)Από που προέρχεται ο Μασονισμός;Από τους Εβραίους
Γ)Από που προέρχεται ο Ιουδαϊσμός;Από τους Εβραίους
Ωραία,πάει και η προέλευση,συνεχίζουμε:
Α)Ποιές είναι οι πιο δυνατές από αυτές τις τρεις θρησκείες;Ο Χριστιανισμός και ο Ιουδαϊσμός
Β)Πόσος κόσμος πιστεύει σε αυτές τις δύο;Πολλά εκατομμύρια κόσμου
Γ)Ποιοί πιστεύουν στο Μασονισμό;Αυτοί που ελέγχουν τα πολλά εκατομμύρια που πιστεύουν στα άλλα δύο
Συνεχίζω εγώ με απλές ερωτήσεις:
Ποιά θρησκεία έχει κλέψει στοιχεία από όλες τις ήδη υπάρχουσες θρησκείες;Ο Χριστιανισμός.Θέλετε εξήγηση;
Α)Το ομοούσιο είναι παρμένο από τους 12 Θεούς του Ολύμπου
Β)Ο τριαδικός Θεός είναι παρμένος από τον Ινδουισμό
Γ)Όλα τα δόγματα είναι τα Δελφικά Παραγγέλματα,ένα είδος φιλοσοφιών που οδηγούν στη σωτηρία της ψυχής
Δ)Όλα τα μυστήρια του είναι παρμένα από τις αρχαίες τραγωδίες
Ε)Γιατί νομίζετε ότι δοξάζουμε περισσότερο τον Πατέρα από την Αγία Τριάδα;Τυχαίο είναι ότι ο Πατέρας Θεών και Ανθρώπων,ο Δίας δοξάζονταν κι αυτός περισσότερο;
Αφού εξηγήσαμε ολίγα πράγματα θα σας πω και κάτι ακόμα.
Με την πρώτη σύνοδο της Νίκαιας,δεν ορίστηκαν τα βιβλία που θα εμπεριέχονται στη βίβλο;Ναι ή όχι;Ορίστηκαν ή όχι από όλους τους τότε Ιερείς;
Η απάντηση και στα δύο ερωτήματα είναι "ναι",αλλά στο εξής ερώτημα η απάντηση είναι διαφορετική...και ρωτώ λοιπόν!Πόσοι ψήφισαν τα υπόλοιπα βιβλία;Το 45% των ιερέων.
Και συνεχίζω,ο Χριστός αρνήθηκε να βοηθήσει μία Ελληνίδα,προπαγάνδα;Δεν ξέρω,εσείς αποφασίζετε!
Λαμβάνοντας υπόψιν μας όλα αυτά,ας συλλογιστούμε ορισμένα πράγματα.
Οι τρείς μεγαλύτερες θρησκείες,οι θρησκείες που ελέγχουν όλο τον κόσμο,προέρχονται από το Ισραήλ.
Έκλεψαν όλες οι θρησκείες του Ισραήλ στοιχεία από τις άλλες που προϋπήρχαν,τυχαίο αυτό;
Βλέπουμε το Μασονισμό να προπαγανδίζει εδώ και χρόνια τα πάντα,γιατί να μην το έκανε αυτό και ο Χριστιανισμός εδώ και τόσα χρόνια;Από το ίδιο μέρος προέρχονται,δύσκολα να αντιφάσκουν,πιο πιθανό είναι να συνεργάζονται
Και θέλετε παράδειγμα γι' αυτό;Ξέρετε πόσα χρήματα διαθέτει η Εκκλησία;10 φορές περισσότερα από όσα είναι το ελληνικό χρέος.Γιατί δεν βοηθάει,όπως έκανε κάποτε όταν η Πόλη ήταν πολιορκημένη;Τυχαίο;Δεν νομίζω
Συνεχίζω εγώ τώρα τις σκέψεις μου...Σκέφτηκα κάτι ακόμα...Ποιός λέει ότι υπάρχει Θεός;Ποιός λέει ότι οι Εβραϊκές θρησκείες είναι αληθινές;Μήπως οι χειρότεροι και πιο ζηλόφθονοι εχθροί των Ελλήνων;
Γιατί λοιπόν να πιστέψω αυτά που έγραψε ένας εχθρός μου,αν εσένα ο εχθρός σου έγραφε ή έλεγε κάτι για το οποίο μάχεστε από αντίπαλα στρατόπεδα,θα το πίστευες;
Γιατί να μην μας προπαγανδίζει εδώ και αιώνες ο χριστιανισμός,αφού συνεργάζεται με τον Μασονισμό που μας προπαγανδίζει κάθε μέρα;
Γιατί μας αποκαλούν όλοι "Μικρούς Εωσφόρους";Για να στρέψουν μήπως τους πάντες εναντίων μας;
Έχω λοιπόν εγώ τη θεωρεία μου,ένας Εβραίος που έβλεπε μακρυά στο μέλλον,όπως πολλοί άλλωστε,σκέφτηκε κάποτε ότι αν δημιουργούσε μία θρησκεία,μέσω της οποίας θα δημιουργούνταν κάποιες άλλες πιο ισχυρές που θα διαδίδονται παντού σαν αληθινές και θα αντιφάσκουν,τότε κάποια μέρα το Ισραήλ θα ελέγχει όλο τον κόσμο.Έτσι αποφάσισε μαζί με τους υπόλοιπους Ισραηλίτες να δημιουργηθεί ο Ιουδαϊσμός,από τον οποίο θα προέλθει ο Χριστιανισμός και μία ακόμα θρησκεία που θα ελέγχει τη μελλοντική Elite των ανθρώπων.Δημιούργησε λοιπόν με ψεύτικα λόγια έτσι απλά τον Ιουδαϊσμό και γρήγορα οι Εβραίοι σκορπίστηκαν διαδίδοντας τον παντού.Μετά αποφάσισαν οι συνεχιστές του να δημιουργήσουν τις δύο θρησκείες που θα είναι θεωρητικά αντίθετες και από πίσω θα συνεργάζονται. Δημιούργησαν τον Χριστιανισμό με ψεύτικα λόγια και οι δικοί τους πέρασαν τη θρησκεία σε όλους τους ανθρώπους για να τους περάσουν στις επόμενες γενιές.Έπειτα οι επηρεασμένοι από όλα τα ψέματα αυτοκράτορες του Βυζαντίου στράφηκαν εναντίων της αρχαίας θρησκείας,ήταν η νίκη του ψεύτικου χριστιανισμού απέναντι στον αρχαιοελληνισμό.Έτσι,οι συνεχιστές των ψεμάτων δημιούργησαν τη δήθεν αντίθετη με το χριστιανισμό θρησκεία,που θα έπαιρνε με το μέρος της όλους τους κυβερνήτες και αυτούς που επηρεάζουν τους χριστιανούς,αυτή η θρησκεία είναι ο Μασονισμός.
Πλέον λοιπόν απλά και εύκολα,με πολλά ψέματα,οι Εβραίοι,οι μεγαλύτεροι εχθροί μας,μας κυβερνούν,μας αραδιάζουν ψέματα,κι εμείς εκεί,κολλημένοι στις θρησκείες τους.
Απλή λογική είναι ρε παιδιά...
 

DeletedUser1540

Guest
Απαισιο και εντελως βλακωδες το βιντεο κατα την γνωμη μου. Απορω για ποιο λογο το μετεφερες και σε εμας. Ο μονος και κυριοτερος λογος που μπορει ενας ελληνας να ειναι χριστιανος ειναι γιατι ηρθαν οι αποστολοι στην Ελλαδα και διδαξαν.

Γνωστο ειναι επισης πως οταν εφτασε ενας αποστολος στην Αθηνα (δωδεκαθεη στο θρησκευμα τοτε) βρηκε ενα βωμο χωρις αγαλμα που ελεγε στον Αγνωστο Θεο.

Δεν ειναι απαραιτητο να εισαι ιουδαιος για να εισαι χριστιανος.

Απιστευτο ρατσιστικο βιντεο και λυπαμαι ηδη τα λεπτα που χαραμισα βλεποντας το.

Αν θες να δεις ενα σοβαρο βιντεο με θρησκειες θα σου προτεινω ενα αποσπασμα της ομαδας του ZeitGeist. Τουλαχιστον εκεινη βασιζονται σε πειστηρια και οχι σε αερολογιες.
 

DeletedUser

Guest
Ο μονος και κυριοτερος λογος που μπορει ενας ελληνας να ειναι χριστιανος ειναι γιατι ηρθαν οι αποστολοι στην Ελλαδα και διδαξαν.
Γνωστο ειναι επισης πως οταν εφτασε ενας αποστολος στην Αθηνα (δωδεκαθεη στο θρησκευμα τοτε) βρηκε ενα βωμο χωρις αγαλμα που ελεγε στον Αγνωστο Θεο.
.
Να υπενθυμίσω μόνο ότι οι αρχαίοι Έλληνες φιλόσοφοι έδιωξαν τον απόστολο Παύλο,διότι πίστευαν ότι το φθαρτό σώμα είναι φυλακή της ψυχής,η εκκλησία που έγινε ήταν από κάποιους εύκολα επηρεαζόμενους.
Παρόλα αυτά,η εκκλησία εκεί πέρα δημιουργήθηκε επειδή οι Αρχαίοι Αθηναίοι συμφωνούσαν με τα περισσότερα από όσα έλεγε ο Παύλος,διότι αυτά τα πίστευαν αιώνες πριν...
Να σας πω κάτι λίγο...Δείτε προπαγάνδα από την ίδια την Εκκλησία...Στο βιβλίο των θρησκευτικών της Τρίτης Γυμνασίου(το έχω ακόμα),λέει:
"Η λέξη Εκκλησία(Εκ+Καλώ) χρησιμοποιήθηκε για το κάλεσμα όλων των πιστών κοντά στο Θεό.Κάτι ανάλογο υπήρχε στην αρχαία αγορά,όπου συγκεντρώνονταν οι πολίτες μία πόλης και συζητούσαν.Παρόλα αυτά,ο όρος "Εκκλησία" χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά από τον Χριστιανισμό"

Προπαγάνδα αγάπη μου!
ΤΙ ΛΕΝΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Άτομα από το Χριστιανισμό λένε κάτι που δεν ισχύει...Ο όρος "Εκκλησία" χρησιμοποιούνταν από τους Αρχαίους Έλληνες και μάλιστα σε κάθε πόλη τους.Από πότε συνεργάζονται με τους Μασόνους οι Χριστιανοί;Από πότε προπαγανδίζουν;
Οι μασόνοι προπαγανδίζουν σε άλλο βιβλίο,στην Ιστορία...Δείτε απόσπασμα...
"Ο Φίλιππος συγκέντρωσε πολύ στρατό,από την Πέλλα και τα άλλα βορειότερα μέρη και εισέβαλλε στην Ελλάδα!"
Και λέω εγώ τώρα:
Στην Πέλλα ήταν,στην Ελλάδα,πως εισέβαλλε στην Ελλάδα;;;;;;;;;;;;;;;;
Και καταλήγω στο εξής:
Προπαγανδίζουν με τον ίδιο τρόπο!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Σας προτεινω να δειτε το ζαιτγκειστ το 1ο μερος....Αυτα τα λιγα απο μενα...Το λακωνιζειν εστι φυλοσοφειν...
 

DeletedUser

Guest
Και κάτι ακόμα,οι διαφωτιστές κατάφεραν απελευθερώσουν τη χώρα μας,αυτοί ενέπνευσαν τον ελληνικό λαό και το κατάφεραν γιατί στράφηκαν στην αρχαιότητα,μέχρι και θρησκεία αλλάξαν κάποιοι.Πρέπει να γυρίσουμε πίσω όχι μόνο στα λόγια των αρχαίων ελλήνων φιλοσόφων,αλλά και στη θρησκεία που μας έχει σώσει πολλές φορές,τώρα που η εκκλησία ήδη συνεργάζεται με τους Μασόνους...
 
Κορυφή