Συζήτηση για τον κόσμο Dimali

sinexis

Game Admin
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τον νέο κόσμο "Dimali", που θα ανοίξει στις 21 Ιουνίου 2022.

  • Ταχύτητα παιχνιδιού: 5
  • Ταχύτητα μονάδων: 5
  • Ταχύτητα εμπορίου: 4
  • Έναρξη νυχτερινού μπόνους: 00:00
  • Διάρκεια νυχτερινού μπόνους: 8 ώρες
  • Προστασία αρχαρίων: 7 μέρες
  • Όριο μελών συμμαχίας: 30 μέλη
  • Σύστημα κατάκτησης: Εξέγερση
  • Διάρκεια εξέγερσης: 8 ώρες
  • Διάρκεια ίδρυσης: 8 ώρες
  • Ηθικό: Ενεργό
  • Αρχικές πόλεις: 1
  • Τελικό στάδιο παιχνιδιού: Κυριαρχία
  • Ταχύτητα τελικού σταδίου: Γρήγορη
  • Τεχνούργημα: Η σπίθα του Δία

Επιπλέον:
  • Ενισχυμένη παραγωγή εύνοιας κατά 20%
  • Ενισχυμένη επιθετική δύναμη μυθικών μονάδων κατά 10%
  • Ενισχυμένη επιθετική δύναμη μη-μυθικών μονάδων κατά 20%
 
  • Like
Αντιδράσεις: IrK4

IrK4

Οπλίτης
hqdefault.jpg
 

greek-killer14

Μινώταυρος
'Αλλος ένας κόσμος που δεν έχει κανένα απολύτως μα κανένα απολύτως νόημα να παίξεις. Οι γνωστοί άγνωστοι μπαίνουν και κερδίζουν τον κόσμο από την 1η κιόλας μέρα. Από το 2017 έχω να παίξω σε νορμαλ κόσμους. Στο τέλος θα μείνουν 100 άτομα αυτοί που θα παίζουν το παιχνίδι ίσως να είναι και πολλοί οι 100 που λέω. Δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κρίμα και είχα καλές αναμνήσεις.
 

GiorgosGate4

Ξιφομάχος
'Αλλος ένας κόσμος που δεν έχει κανένα απολύτως μα κανένα απολύτως νόημα να παίξεις. Οι γνωστοί άγνωστοι μπαίνουν και κερδίζουν τον κόσμο από την 1η κιόλας μέρα. Από το 2017 έχω να παίξω σε νορμαλ κόσμους. Στο τέλος θα μείνουν 100 άτομα αυτοί που θα παίζουν το παιχνίδι ίσως να είναι και πολλοί οι 100 που λέω. Δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κρίμα και είχα καλές αναμνήσεις.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΠΑΠΑΤΖΗ
 

ΜΑΣΠΙΕΣ

Μινώταυρος
'Αλλος ένας κόσμος που δεν έχει κανένα απολύτως μα κανένα απολύτως νόημα να παίξεις. Οι γνωστοί άγνωστοι μπαίνουν και κερδίζουν τον κόσμο από την 1η κιόλας μέρα. Από το 2017 έχω να παίξω σε νορμαλ κόσμους. Στο τέλος θα μείνουν 100 άτομα αυτοί που θα παίζουν το παιχνίδι ίσως να είναι και πολλοί οι 100 που λέω. Δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κρίμα και είχα καλές αναμνήσεις.
Οταν σταματησετε να κλαιτε και να τα ριχνετε ολα σε ΄΄μποτακια΄΄ και στο χρυσο και αποφασισετε να μαθετε το game ισως νικησετε και εσεις
 

rualz1

Μινώταυρος
Παντως ολο αυτο δεν ειναι φυσιολογικο,εγω θυμαμαι παλιοτερα που μπαιναμε σε ξενους σερβερσ ελληνες,χωριζομασταν μεταξυ μας για να παιξουμε λιγο ξυλο και να το ευχαριστηθουμε,Οκευ ναι εχετε μαζευτει μια παρεα με τους καλυτερους ενεργους παιχτες αυτη τη στιγμη και περνετε καθε κοσμο που ανοιγει,αλλα το παιχνιδι εχει χασει την ουσια,λες και θα κερδισετε κατι αν παρετε μια παραπανω κορωνα
 

Ellippo

Μέδουσα
Παντως ολο αυτο δεν ειναι φυσιολογικο,εγω θυμαμαι παλιοτερα που μπαιναμε σε ξενους σερβερσ ελληνες,χωριζομασταν μεταξυ μας για να παιξουμε λιγο ξυλο και να το ευχαριστηθουμε,Οκευ ναι εχετε μαζευτει μια παρεα με τους καλυτερους ενεργους παιχτες αυτη τη στιγμη και περνετε καθε κοσμο που ανοιγει,αλλα το παιχνιδι εχει χασει την ουσια,λες και θα κερδισετε κατι αν παρετε μια παραπανω κορωνα

Αυτό που αγνοούν πολλοί παίκτες που παρατηρούν τα γεγονότα σαν σήμερα, είναι αυτή η παρέα δεν μαζεύτηκε από την μια μέρα στην άλλη. Συγκροτήθηκε μέσα στα τελευταία 2,5 περίπου χρόνια και συνάντησε στο αντίπαλο στρατόπεδο σχεδόν όλους τους Έλληνες παίκτες που ξέρουν να παίζουν καλά το παιχνίδι. Απλά τους έκανε να σταματήσουν από την πίεση, και πλέον ο ανταγωνισμός των κόσμων είναι μειωμένος γιατί όποιος μπαίνει αντίπαλος μας ξέρει τι τον περιμένει.
 

Bonto

Μινώταυρος
Αυτό που αγνοούν πολλοί παίκτες που παρατηρούν τα γεγονότα σαν σήμερα, είναι αυτή η παρέα δεν μαζεύτηκε από την μια μέρα στην άλλη. Συγκροτήθηκε μέσα στα τελευταία 2,5 περίπου χρόνια και συνάντησε στο αντίπαλο στρατόπεδο σχεδόν όλους τους Έλληνες παίκτες που ξέρουν να παίζουν καλά το παιχνίδι. Απλά τους έκανε να σταματήσουν από την πίεση, και πλέον ο ανταγωνισμός των κόσμων είναι μειωμένος γιατί όποιος μπαίνει αντίπαλος μας ξέρει τι τον περιμένει.
βασικα απλα και ομορφα τυχενη να εχω παιξη 2013 και 2014..μετα σταματισαμε κερδισαμε τον καππα τον σιγμα εναν τουρκικο και τελοσ τον παγκοσμιο που διοργανωθηκε...και εμπιρεια στο φουλ...το οτι κολατε στο δευτερολεπτο δεν ειναι πραγματικο αλλα τεχνικο που σιμενη μποτ..το να χτιζεις και να φαρμαρεις 24 ωρες το 24ωρο παλι δεν ειναι φισιολογικο οπως και να φτιαχνεις στρατο και ναυτικο...αν εχετε καταλαβη δεν ποναει κανεις μονο εσεις και μονο...εγω και η παρεα τοτε πυραμε κοσμους και παγκοσμιο με τα αρχ@δ μας και οχι με υποβοηθειες και δεν εχω να ζηλεψω κατι απο αυτοποιημενους πεχτες κοινος μποτ...γελαστε τον ευατο σας οσο θελετε οτι ειστε οι καλητερη γιατι στην πραγματικοτητα δεν ειστε ουτε μια τριχα απτα αρ@δ μου..αυτη ειναι η ομη αληθεια.. και μην ξεχνας οι μονοι που κολησαν τον σερβερ για μια ημερα απο επιθεση ειταν μονο η hyper... 750 επιθεσεις απο μια συμαχεια οχι ακαδημειες..σε δεκα πεντε δευτ...που να τα δειτε αυτα noobηδες...τωρα που μαθατε το τι γνωριζουμε και ξερουμε τι εσθανεστε καληνυχτα....βαλτε τα μποτ να δουλευουν ποιο σκληρα..
 

Ellippo

Μέδουσα
βασικα απλα και ομορφα τυχενη να εχω παιξη 2013 και 2014..μετα σταματισαμε κερδισαμε τον καππα τον σιγμα εναν τουρκικο και τελοσ τον παγκοσμιο που διοργανωθηκε...και εμπιρεια στο φουλ...το οτι κολατε στο δευτερολεπτο δεν ειναι πραγματικο αλλα τεχνικο που σιμενη μποτ..το να χτιζεις και να φαρμαρεις 24 ωρες το 24ωρο παλι δεν ειναι φισιολογικο οπως και να φτιαχνεις στρατο και ναυτικο...αν εχετε καταλαβη δεν ποναει κανεις μονο εσεις και μονο...εγω και η παρεα τοτε πυραμε κοσμους και παγκοσμιο με τα αρχ@δ μας και οχι με υποβοηθειες και δεν εχω να ζηλεψω κατι απο αυτοποιημενους πεχτες κοινος μποτ...γελαστε τον ευατο σας οσο θελετε οτι ειστε οι καλητερη γιατι στην πραγματικοτητα δεν ειστε ουτε μια τριχα απτα αρ@δ μου..αυτη ειναι η ομη αληθεια.. και μην ξεχνας οι μονοι που κολησαν τον σερβερ για μια ημερα απο επιθεση ειταν μονο η hyper... 750 επιθεσεις απο μια συμαχεια οχι ακαδημειες..σε δεκα πεντε δευτ...που να τα δειτε αυτα noobηδες...τωρα που μαθατε το τι γνωριζουμε και ξερουμε τι εσθανεστε καληνυχτα....βαλτε τα μποτ να δουλευουν ποιο σκληρα..

Έχεις μείνει εκεί πίσω στο 2013 δεν είναι κάτι ασυνήθιστο. Το ότι κολλάμε στο δευτερόλεπτο, χρειάζεται εξάσκηση και γνώση συντονιστή τίποτα παραπάνω. Έχω δείξει προσωπικά σε πολλούς παίκτες πως να το κάνουν, μπορείς να γίνεις και εσύ ένας εάν θέλεις.

Τώρα τι μου λες για Καππά Σίγμα και πράσινα άλογα, δεν ξέρω το όνομα σου δεν είναι πουθενά εκτός αν χρησιμοποιείς διαφορετικό. Παγκόσμιο που λες διοργανώθηκε εσύ λες κανέναν beta κόσμο τώρα που βγήκε εκείνη την περίοδο και νομίζεις πήρες Μουντιάλ.

Το γεγονός ότι είχατε βάλει τόσες επιθέσεις, συνέβη λόγω του όγκου παικτών που έπαιζε τότε. Σήμερα καλώς ή κακώς παίζουν το παιχνίδι λιγότερα άτομα, αντίστοιχα και εσύ δεν έχεις δει και 100 εντολές στο ίδιο δευτερόλεπτο νουμπά γιατί παίζεις τόσα χρόνια και δεν αφιέρωσες 1 μέρα να μάθεις συντονιστή.
 

Bonto

Μινώταυρος
mpontozakis ειταν το ονομα μου...τι πιστευης οτι δεν χρησιμοποιουσα συντονιστη η πιστευης οτι εσυ το ανακαληψες και το χρησιμοποιεις πρωσοπικα...τον παγκοσμιο αν θες να το πεις muntial πεστο και οπως αλειως θελεις...εκει πεξαμε αντιμετοποι με ομαδες απο ολο τον κοσμο και κεδισαμε..στις 750 επιθεσεις σιγουρα πανο απο 100 στο ιδιο δευτερολεπτο.. οχι ομως γιατι το κανονιζαμε ετσι αλλα γιατι επεφταν ετσι..
 
Κορυφή