Συζήτηση για την αναβάθμιση 2.124

8EAGENHS

Forum Leader
Εδώ μπορείτε ν' αφήσετε σχόλια και απορίες για την νέα αναβάθμιση 2.124 που θα λάβει χώρα.
 

DeletedUser13102

Guest
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΩΡΙΑ,ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΝΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΥΛΕΣ,ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΥΛΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΑΠ ΟΤΙ ΕΔΙΝΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 8,ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΛΕΗΛΑΣΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΒΑΝΤΑΖ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΥΛΕΣ,ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΧΩΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...
 

vourliotis

Οπλίτης
το ειχα κανει θεμα πριν 4-5 μερες στις ερωτησεις απαντηση δεν πηρα το ξαναβαζω εδω για να το δουν και αλλοι!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τελικά το καινούργιο σύστημα με τα χωριά δεν ειναι κάλο εχει πολλά μειωνεκτιματα απο το παλιό σύστημα!
1)χανεις ποντους μαχης για να ανοιξεις τα χωρια σε καινουργιο νησι οταν κανεις ιδρυση η κατακτηση
2)ειναι μειον 2 χωρια 6 αντι 8 αρα χανεις υλες και αργης στην αναπτυξη
3)στην αρχη του κοσμου αναπτυζεσε πολυ αργα αρα ευνοει αυτους που παιζουν μονο με πολυ χρυσο ..και σε περιοδο κρισης που πολοι δυσκολευονται οικονομικα τους κανετε να εγκαταλειψουν γρηγορα το παιχνιδι
4) καλο ειναι το χωριο με τους ληστες αλλα πιστευω αφου σταματα στις 100 μαχες να ειχες και μπονους να παρεις το χωριο και να ανοιξης και το ογδοο αντι τα 100 χρυσα!
5) σε καθε καινουργιο νησι να υπηρχε η αντιστοίχη διαδικασια με το αρχικο νησι διλαδη τις μαχες

πιστευω οτι σε αυτα θα συμφωνουν πολοι παιχτες περιμενω να απαντησουν και να εκφερουν γνωμη ωστε να υπαρχη μια τεκμηριωμένη γνωμη των παιχτων και να δει η εταιρια μετα πως να το διορθωση!
και καλο ειναι να γινει μια ερευνα για αυτο το θεμα να ψηφίσουν οι παιχτες
 

DeletedUser13102

Guest
ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΦΙΛΤΑΤΕ ΘΕΑΓΕΝΗ,ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΑΧΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΙΡΜΟ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ...
 

BASKETBOY

Άρμα
Δεν το συζητώ τραγικό αυτό που έγινε με τα αγροτικά χωριά! Για άλλη μια φορά ευνοούνται όσοι χώνουν βαθιά το χέρι στην τσέπη.
Επειδή όμως το νήμα είναι για την αναβάθμιση και τις αλλαγές που έρχονται, θα ήθελα μια διευκρίνηση στην αλλαγή των διακοπών ως προς τις πόλεις σε θαύματα. Λέτε:
Η λειτουργία διακοπών δε θα ισχύει πλέον για τις πόλεις σε νησιά με παρουσία Θαυμάτων.
  • Αυτή η αλλαγή είναι αναγκαία για να εμποδίσει τις συμμαχίες από το να αποκτούν αθέμιτα πλεονεκτήματα μπλοκάροντας πόλεις σε νησιά όπου υπάρχουν Θαύματα μπαίνοντας σε λειτουργία διακοπών κάποια μέλη.
  • Στο πρώτο στάδιο της εφαρμογής, αυτή η αλλαγή θα εφαρμοστεί μόνο σε κόσμους στους οποίους η Εποχή των Θαυμάτων δεν έχει αρχίσει ακόμη. Σε όλους τους υπόλοιπους κόσμους θα ισχύσει από τις 2 Ιανουαρίου, 2017.
Δηλαδή.... πατάω διακοπές αλλά έχω μια πόλη σε ένα νησί με θαύμα. Μόνο η συγκεκριμένη πόλη μου θα εξαιρείται από τις διακοπές? Θα δέχεται αυτή και μόνο επιθέσεις? Και δεν θα μπορώ να την στηρίξω από τις άλλες πόλεις μου? Λίγο παράδοξο!!! Να μην μπορώ να με υπερασπιστώ!?!??!
Ή ισχύει για όλες τις πόλεις μου πλέον αυτή η αλλαγή και κατ' επέκταση μου στερείται το δικαίωμα διακοπών?
Πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς μου ακούγονται παράδοξα. Καταννοώ πως πρέπει κάτι να γίνει με αυτό το θέμα αλλά είναι δίκαιο και ισόνομο παιχνίδι αυτό εφόσον εξαιρούνται πόλεις από διακοπές?
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Δηλαδή.... πατάω διακοπές αλλά έχω μια πόλη σε ένα νησί με θαύμα. Μόνο η συγκεκριμένη πόλη μου θα εξαιρείται από τις διακοπές?
Ναι
Θα δέχεται αυτή και μόνο επιθέσεις?
Ναι
Και δεν θα μπορώ να την στηρίξω από τις άλλες πόλεις μου?
Μέχρι να ενεργοποιηθούν οι διακοπές γιατί να μην έχετε προνοήσει να στείλετε άμυνες από τις υπόλοιπες πόλεις στη συγκεκριμένη;
 

BASKETBOY

Άρμα
Ωραία.... θα προνοήσω και θα στείλω άμυνες. Και πες πως βγαίνει εξέγερση η πόλη (αυτό το σύστημα παίζω για αυτό το θέτω έτσι)....
Θα μπορώ, εφόσον μπήκα σε διακοπές, να μπω στον λογαριασμό μου και να συντονίσω τις άμυνες που θα πρέπει να μου στέλνουν οι σύμμαχοι? Γιατί εφόσον δέχομαι επιθέσεις θα δέχομαι και άμυνες. Λογικά πάντα....
Ή θα παίζουν τα παιδιά στα τυφλά?
 

vourliotis

Οπλίτης
απο το κινητο θα λαμβανεις αναφορες λογικα για τις επιθεσεις στην πολη που θα ειναι στο θαυμα αρα θα μπορεις να διακοψεις τις διακοπες η να εμημερωσεις μεσο skype

smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Θα μπορώ, εφόσον μπήκα σε διακοπές, να μπω στον λογαριασμό μου και να συντονίσω τις άμυνες που θα πρέπει να μου στέλνουν οι σύμμαχοι? Γιατί εφόσον δέχομαι επιθέσεις θα δέχομαι και άμυνες. Λογικά πάντα....
Ή θα παίζουν τα παιδιά στα τυφλά?
Αν είστε σε διακοπές και δοκιμάσετε να συνδεθείτε στο παιχνίδι, θα βγει το γνωστό μήνυμα για τερματισμό των διακοπών.
Το ότι είστε σε διακοπές δεν σημαίνει ότι θα μπορείτε να διαχειρίζεστε τις πόλεις που έχετε πάνω σε ένα νησί με θαύμα.
 

vourliotis

Οπλίτης
ειδα οτι κανατε ενα βημα και μειωσατε τους ποντους μαχης για αναβαθμιση των χωριων ελπιζουμε στην αλλη αναβαθμιση να βαλετε και τα 8 χωρια

smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

DeletedUser12333

Guest
Αυτό με τους πόντους στα χωριά όντως πολύ ανακουφιστικό...
 
Κορυφή