Συζήτηση για την Αναβάθμιση 2.115

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser15426
  • Ημερομηνία έναρξης

Ellippo

Μέδουσα
Όπως αναφέρατε και στο σχετικό πόστ της ανακοίνωσης της αναβάθμισης προστέθηκαν μερικά νέα βραβεία . Παρατήρησα τα νέα βραβεία και μου φαίνονται να έχουν αρκετό ενδιαφέρον όμως εάν σε κάποιο κόσμο ένας παίκτης έχει πραγματοποιήσει αυτό που χρειάζεται για να πάρει το νέο βραβείο πχ για τους 3100 πλοία φάρος , το βραβείο θα του δοθεί όταν γίνει η αναβάθμιση ή θα πρέπει να κάνει άλλα 3100 πλοία φάρος για να πάρει το βραβείο ;
 

DeletedUser14106

Guest
Όπως αναφέρατε και στο σχετικό πόστ της ανακοίνωσης της αναβάθμισης προστέθηκαν μερικά νέα βραβεία . Παρατήρησα τα νέα βραβεία και μου φαίνονται να έχουν αρκετό ενδιαφέρον όμως εάν σε κάποιο κόσμο ένας παίκτης έχει πραγματοποιήσει αυτό που χρειάζεται για να πάρει το νέο βραβείο πχ για τους 3100 πλοία φάρος , το βραβείο θα του δοθεί όταν γίνει η αναβάθμιση ή θα πρέπει να κάνει άλλα 3100 πλοία φάρος για να πάρει το βραβείο ;

οχι δεν θα το παρει το βραβειο πρεπει να φτιαξει απο τη στιγμη που μπηκαν τα νεα βραβεια 3100 φαρους.θα πω και μια γνωμη πανω στα βραβεια ειναι οτι χειροτερο εχει κανει η εταιρεια μετα το εμποριο χρυσου.μιλαμε για την πληρη ισοπεδωση αφου καποιος ο οποιος εχει παρει θαυματα παιρνει 2000/θαυμα και για το 4/7 παιρνει 8000 δηλαδη 16.000 ποντους μονο απο θαυματα.δινετε για ημερησιο βραβειο αμυνομενου,επιτιθεμενου κλπ. 250 ποντους και επειδη φτιαχνω 5 τριηρεις ή 5 φαρους ή 5 στρατιωτακια παιρνω 50;αν ειναι ετσι ας μπω σε 10 κοσμους να παιξω 5 μερες στον καθενα να δω το γκρεπολις σκορ μου στο 200.000

πραγματικα οτι χειροτερο εχετε κανει που απλα κανει τον αλλον να παιζει παραπανω και οχι να μαθαινει το παιχνιδι.κοινως αφιερωνει καποιος παραπανω χρονο ομως δεν εχει ουσιαστικο αποτελεσμα
 

Ellippo

Μέδουσα
Όντως θεωρώ πως ο συμπαίκτης μου παραπάνω έχει δίκιο . Εφόσον η εταιρεία αποφάσισε να βάλει αυτό το νέο στοιχείο στο παιχνίδι μας έπρεπε τουλάχιστον κάποια βραβεία που δεν αποκτούνται και πολύ εύκολα από όλους τους παίκτες πχ τα ημερήσια να έδιναν περισσότερους πόντους .

Με αυτή τη λογική λοιπόν θα πρέπει όποιος θέλει να ανεβάσει το Grepolis Score του να παίζει λίγο σε κάθε κόσμο που ανοίγει παίρνει αρκετούς πόντους έτσι από τον κάθε ένα . Όμως οι περισσότεροι παίκτες κατά την γνώμη μου δεν το προτιμούν αυτό . Προτιμούν να μπαίνουν σε έναν κόσμο και να μένουν εκεί και μόνο εκεί μέχρι να ξεκινήσουν τα θαύματα ή ακόμα και μέχρι να κλείσει ο κόσμος . Για αυτό το Grepolis Score είναι σίγουρα κάτι που θα ενισχύσει την εταιρεία καθώς όπως προαναφέρθηκε θα υπάρχουν παίκτες που θα παίζουν περισσότερο για να αυξήσουν το Grepolis Score τους αλλά σίγουρα είναι κάτι το οποίο δεν αρέσει και πολύ στους παίκτες γενικότερα σύμφωνα με τις εντυπώσεις που μου έδωσαν σύμμαχοι μου σε διάφορους κόσμους .
 
Κορυφή