Στρατός

  • Δημιουργός θέματος xaris-18-
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Χαίρεται, λοιπόν μέχρι πριν λίγο ήξερα ότι οι εκσφεντονιστές είναι καλύτεροι στην επίθεση και οι τοξότες καλύτεροι στην άμυνα. Πρόσφατα όμως είδα κάποια πράγματα που με παραξένεψαν. Λοιπόν, βρήκα ότι οι τοξότες, οι οπλίτες, οι ξιφομάχοι είναι η καλύτερη άμυνα. Το ίδιο καλά είναι και τα άρματα και πιο οικονομικά απ όσο είδα. Αυτό για την άμυνα.

Στην επίθεση τώρα, είδα ότι τα άλογα μόνα τους είναι πανίσχυρα σε αντίθεση με τους εκσφεντονιστές.


Έχω 6 πόλεις, και θα τις κάνω: 2 μόνο επιθετική πεζικό, 1 μόνο επιθετική ναυτικό, 1 μόνο αμυντική ναυτικό, 2 αμυντική πεζικό μαζί με στόλο.

Θέλω γνώμες και συμβουλές.
 

DeletedUser

Guest
απο οτι βλεπεις η καθε μοναδα εχει διαφορετικο οπλο. επομενως χρειαζονται ολα
 

DeletedUser

Guest
Έλεος, ακόμα και εγώ που δεν γνωρίζω τόσο καλά το παιχνίδι ξέρω ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατον.

Κανένας με καμία σοβαρή απάντηση?
 

DeletedUser

Guest
ρε φιλε xaris-18- ποιο ειναι αδυνατον?
καλα θα κανεις που θα φτιαξεις τις πολεις σου οργανωμενα
απλα αν στειλεις ιππεις εναντια σε οπλιτες δεν θα εχουν την ιδια αποδοση με τους εκσφενδονιστες. ετσι οι πολεις πρεπει να εχουν ποικιλια σε οπλα. αυτο σου λεω.. τι δεν κταλαβες και τι σου φαινεται αδυνατον;
 

DeletedUser4519

Guest
wow

Στο grepolis υπαρχουν 3 διαφορετικα ειδη οπλων.

Αλλο οπλο εχουν οι οπλιτες αλλο οι εκδενδονιστες κτλ ...

Επομενως χρειαζονται ολοι οι τυποι αμυνας.
Θεωρητικα το καλυτερο αμυντικο στρατευμα ειναι οι ξιφομαχοι.
Ομως δε μπορεις σε μια πολη να βγαζεις συνεχεια το ιδιο αν το δει ο εχθρος θα σε νικησει πολυ ευκολα

+ αμα κανεις στις 6 πολεις 3 επιθετικες θα τρεχεις κ δε θα σου μεινει καμμια σε λιγο καιρο ... (εξαρταται βεβαια και απο το που εισαι στον χαρτη με ποσους συμμαχους κοντα και ολα τα σχετικα)
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι δεν μπορω να φτιαξω αλους στρατιωτες απο τους ξυφομαχους;εχω τα απαρετητα υλικα που ζηταει αλλα δεν εχει καπου να επιλεξω οπως στους ξυφομαχους.
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι δεν μπορω να φτιαξω αλους στρατιωτες απο τους ξυφομαχους;εχω τα απαρετητα υλικα που ζηταει αλλα δεν εχει καπου να επιλεξω οπως στους ξυφομαχους.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ.ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΝΤΩΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΩΝΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΟΥΜΠΙ + ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΞΙΦΟΜΑΧΟΥΣ.
 
Κορυφή