Προβλημα με τον κωδικο

  • Δημιουργός θέματος andybgr
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Έχω ένα φιλο ο οποίος παιζει το ελληνικο grepolis.


προσφατα αλλαξε το ονομα του στο παιχνιδι.

απο τοτε παρουσιαστηκε το εξης προβλημα,

ο υπολογιστης του εχει αποθηκευσει τον κωδικο του και μπορει απλα να πατησει συνδεση και να μπει κανονικα με το καινουργιο ονομα χωρις προβλημα.

αν ομως θελει να κανει login και να "γραψει" τον κωδικο του ή να παει σε καποιον αλλον υπολογιστη που δε εχει αποθηκευμενα τα στοιχεια του login του, δεν τον αφηνει να συνδεθει.

Ο κωδικός του ειναι ο ιδιος με πριν, και αυτο ειναι επιβεβαιωμενο καθως ειδαμε τα cookies στο browser του να αναφερουν τον ιδιο κωδικο με τον οποιο μπορει να κανει login οταν ειναι αποθηκευμενος. Απλα δεν τον συνδεει αν παει να το γραψει.

Το δοκιμασαμε και στον δικο μου υπολογιστη και δε μπορουσε να συνδεθει. Επίσης δεν δουλευει ουτε να μπει και να γραψει εδω στο φορουμ γιαυτο και το γραφω εγω.

Έστειλα μηνυμα στην υποστηριξη και δεν μπορουνε να κανουνε κατι. Δεν μπορει να κανει reset τον κωδικο του γιατι εχει ξεχασει το e-mail του.

αν μπορειτε να βοηθησετε καλως...για επιβεβαιωση εχω τα στοιχεια του, καποιος admin αν μου τα ζητησει μπορω να τα δωσω.

Ευχαριστω
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Αν πάει από τις ρυθμίσεις, στην ενότητα "Διεύθυνση e-mail" θα δει ποιά διεύθυνση Ηλ/κού ταχυδρομείου χρησιμοποίησε κατά την εγγραφή του. [/8EA]
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Έστειλα μηνυμα στην υποστηριξη και δεν μπορουνε να κανουνε κατι. Δεν μπορει να κανει reset τον κωδικο του γιατι εχει ξεχασει το e-mail του.
[PHo]Δόθηκαν οι απαραίτητες οδηγίες από το κέντρο υποστήριξης.
Η ομάδα διαχείρισης δεν μπορεί να δημιουργήσει κωδικό πρόσβασης για κανένα παίχτη.
Όπως σας είπε και ο 8EAGENHS μπορεί να συνδεθεί από τον υπολογιστή του να δει το e-mail και μετά να πατήσει στο ξέχασα τον κωδικό μου ώστε να του σταλεί μήνυμα στο e-mail με οδηγίες για δημιουργία νέου κωδικού.
[/PHo]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
καλησπερα,

εχει ξεχασει το εμαιλ του εννοω οτι, δεν θυμαται τον κωδικο-ερωτησεις ασφαλειας κτλ-γιατι τον εχει χρονια και παιζει το γρεπολις απο τοτε που ανοιξε στον Αλφα..

πως μπορειτε να εξηγησετε οτι με το αποθηκευμενο μπαινει κανονικα αλλα οταν το γραφει δε μπαινει... το αποθηκευμενο οπως ειπα ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι το ιδιο με αυτο που γραφει.
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
[PHo]

Βασικά πείτε μου το όνομα του παίχτη για τον οποίο μιλάτε γιατί είχαμε 2 παρόμοιες περιπτώσεις για να είμαι σίγουρος πριν σας απαντήσω.

Μπορεί και έχει πρόσβαση με το coockie χωρίς αυτό δεν μπορεί να συνδεθεί.
Μετά από κάθε αλλαγή ονόματος ο κωδικός σβήνετε ώστε ο παίχτης να ζητήσει καινούργιο.

[/PHo]
 

DeletedUser

Guest
τουλαχιστων αν μπορειτε να του δηλωσετε καινουργιο ε-μαιλ, εχει ακομα ενα που μπορω να σας το δωσω . για να μπορεσει να παρει τον κωδικο εκει.

ευχαριστω
 

DeletedUser

Guest
Σπουδαιότητα διεύθυνσης e-mail

καλησπερα,

εχει ξεχασει το εμαιλ του εννοω οτι, δεν θυμαται τον κωδικο-ερωτησεις ασφαλειας κτλ-γιατι τον εχει χρονια και παιζει το γρεπολις απο τοτε που ανοιξε στον Αλφα..

[kin]Θα παραμείνω στην πρότασή σου και θα επισημάνω ότι το e-mail που δηλώνουμε όταν κάνουμε την εγγραφή μας στο παιχνίδι είναι ο μόνος τρόπος να ανακτήσουμε το λογαριασμό μας όταν χαθεί. Οι δημιουργοί του παιχνιδιού έχουν φροντίσει ώστε να μην μπορεί κανένας παίκτης να παίξει, με όλες τις λειτουργίες του παιχνιδιού, αν δεν επιβεβαιώσει τη διεύθυνση e-mail που έχει δηλώσει στην αρχή του παιχνιδιού, αυτό το κάνουν για να επαληθεύσουν ότι ο παίκτης έχει πρόσβαση σ' αυτή και δεν έχει κάνει κάποιο λάθος.

Ο κάθε παίκτης λοιπόν θα πρέπει να διαθέτει ενεργό το e-mail που έχει δηλώσει, διότι σε περίπτωση που χάσει την πρόσβασή του σ' αυτό το πιθανότερο είναι να χασει το λογαριασμό του.[/kin]
 
Κορυφή