[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Περίπτωση διπλής επίθεσης αποικιακού.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser8730
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser8730

Guest
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έστω ότι στέλνω ένα αποικιακό από μια πόλη--->Α σε μια πόλη Β. Και έχει μπει και έχει ξεκινήσει η κατάκτηση. Σε περίπτωση που από μια τρίτη πόλη Γ στείλουν επίθεση με αποικιακό και μπει στην πόλη Α, τότε τι γίνεται? Θα σταματήσει η κατάκτηση στην πόλη Β και θα επιστρέψει ο Α.Σ. στην πόλη Α? Η θα συνεχιστεί κανονικά η κατάκτηση?

Υγ ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μη σας μπέρδεψα.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Συνεχίζεται κανονικά η πολιορκία, εκτός κι αν η πόλη απ' την οποία έστειλες το Αποικιακό, κατακτηθεί νωρίτερα από τη λήξη της πολιορκίας της πόλης που κατακτάς.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
αν μπει το αποικιακο απο την πολη γ και το αποικιακο δεν ειναι δικο σου,τοτε σπαει η κατακτηση σου και ξεκιναει η κατακτηση του παιχτη που εχει την πολη γ
ο αμυντικος στρατος σου δεν θα γυρισει γιατι απλα δεν θα υπαρχει...


λαθος δικο μου...
εχει δικιο ο 8εαγενης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8730

Guest
Κοίτα. Εγώ έχω την πόλη άλφα. Εαν τα στρατεύματα μου είναι όλα στην πόλη Β που είναι ο Α.Σ., τότε απλά είναι άδεια. Εάν ο άλλος βάλει το αποικιακό δεν χάνονται τα στρατεύματα μου μέχρι να λήξει η κατάκτηση. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
 

DeletedUser

Guest
Κοίτα. Εγώ έχω την πόλη άλφα. Εαν τα στρατεύματα μου είναι όλα στην πόλη Β που είναι ο Α.Σ., τότε απλά είναι άδεια. Εάν ο άλλος βάλει το αποικιακό δεν χάνονται τα στρατεύματα μου μέχρι να λήξει η κατάκτηση. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
καταλαβα αλλο...εχει δικιο ο 8εαγενης
 
Κορυφή