[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Παραβιαση κανονισμων2

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser12144
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser12144

Guest
Καλησπερα , στην περιπτωση που εχουν δηλωσει κοινη συνδεση δυο παικτες και λογικα μπαινουν απο το ιδιο PC , μπορει να γινει παραβαση του κανονα 1 παραγραφος 1 & 2 ;
Αν μπορει να γινει αυτο , πως αποδεικνυεται ;

dqVOZyl.png
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Με το που δηλώνουν δύο ή περισσότεροι παίκτες κοινή σύνδεση, δεν αποκτούν αυτόματα το δικαίωμα πχ να εισέρχεται ο ένας στον λογαριασμό του άλλου. Αν γίνει αυτό σημειώνεται παράβαση.
Τα εργαλεία ελέγχου της εταιρείας με τα δεδομένα που συλλέγουν επιβεβαιώνουν την παράβαση.
Τα υπόλοιπα αναφέρονται στους κανονισμούς. [/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
δεν μπορω να το καταλαβω αυτο..
αφου εχουν δηλωμενη κοινη συνδεση και υπόκεινται σε περιορισμους με πιο τροπο μαντευει η εταιρεια ποιος συνδεθηκε με ποιανου λογαριασμο?
και στην περιπτωση του να πρεπει να ειναι και οι δυο κοινες συνδεσεις παρων στο παιχνιδι, για λογους αμυνας ή επιθεσης τι γινετε?
 

DeletedUser12144

Guest
[8ea]
Τα εργαλεία ελέγχου της εταιρείας με τα δεδομένα που συλλέγουν επιβεβαιώνουν την παράβαση.
. [/8ea]

Στην περιπτωση που δεν διαθετω καποιο μεσο συλλογης οπτικοακουστικων δεδομενων , αλλα ουτε καποιο αλλο μεσο αναγνωρισης δακτυλικον αποτυποματων απο το πληκτρολογιο . Ποια ειναι τα δεδομενα αυτα που μπορουν να εξασφαλισουν 100% την παραβαση χωρις να υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο να βγουν λανθασμενα αποτελεσματα ;

vpHJFXu.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το ερώτημα που θέλουν να θέλει να θέσει ο φίλος μας από πάνω είναι το εξής:

Πως το σύστημα ξέρει ότι κάποιος έχει παρέβει τους κανονισμούς ενώ έχει κοινή σύνδεση (που σύμφωνα με αυτό δεν τιμωρείται) αλλά κατά κάποιον "μαγικό" τρόπο βρίσκει ότι το άτομο είναι ένα και όχι 2 ή περισσότερα;

Παράδειγμα: Ο παίκτης Α έχει 2 λογαριασμούς, τον Β και τον Γ και τους έχει φυσικά σε κοινή σύνδεση. Εφόσον οι λογαριασμοί δεν αλληλεπιδράσουμε με κανέναν τρόπο μεταξύ τους, πως έρχεται από αποκλεισμός; Η κοινή σύνδεση είναι για 1 IP.

Δηλαδή πρέπει ο ένας από τους 2 λογαριασμούς να έχει μπει και από άλλον υπολογιστή (IP)?

Συμπέρασμα: ποτέ δεν θα μάθουμε τι ακριβώς παίζεται.:confused:

---
*Έχω και εγώ αυτή την απορία
 

DeletedUser11130

Guest
Με τέτοια προγράμματα που έχει η εταιρία συλλογής πληροφοριών και μπορεί και καταλαβαίνει σε μιά κοινή σύνδεση ποιος πατάει το ποντίκι τότε άνετα μπορεί να μας πει και τα νούμερα το ΛΟΤΤΟ .....

Θα σας πω και μια αλήθεια και ας αποκλειστώ : Το καλοκαίρι στις διακοπές έμπαινα με σύνδεση απο κινητό , ο κουμπάρος μου έμπαινε με σύνδεση απο το σπίτι για να μην μπαναριστούμε ( παίζουμε σε άλλους κόσμους) αλλά , αλλά λέω , κάποια στιγμή που πήγε για φυσική ανάγκη του κάνανε επίθεση πήγα λοιπών στον υπολογιστή του και του σήκωσα την φρουρά , πάτησα εγώ τα κουμπιά του ποντικιού .....

Μάγκες πιστεύω ότι κάποιοι έχουν πάρει εργολαβία τους κανόνες και το παιχνίδι , εδώ και καιρό ακούγονται σχόλια παραπόνων από πολλούς παίκτες , για ειρωνικό ύφος σε απαντήσεις υποστήριξης , για στραβά μάτια σε διπλούς λογαριασμούς , κ.τ.λ λογικά δεν ισχύει τίποτα απο όλα αυτά αλλά για να είμαστε σίγουροι μπορούμε να κάνουμε το απλό ..... Ένα email στην μαμά εταιρία με ονόματα και θέματα και να τους ελέγξει όλους .... .

Φιλικά πάντα iraklis1924
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Οι κανόνες είναι της εταιρείας, τα εργαλεία ελέγχου είναι της εταιρείας, οι επεξηγήσεις των ενδείξεων των εργαλείων είναι της εταιρείας, το ποινολόγιο είναι της εταιρείας, τα συμβόλαια που έχουν υπογράψει οι διαχειριστές ότι θα λειτουργούν σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας, είναι της εταιρείας.
[/8ea]
 

DeletedUser11130

Guest
[8ea]Οι κανόνες είναι της εταιρείας, τα εργαλεία ελέγχου είναι της εταιρείας, οι επεξηγήσεις των ενδείξεων των εργαλείων είναι της εταιρείας, το ποινολόγιο είναι της εταιρείας, τα συμβόλαια που έχουν υπογράψει οι διαχειριστές ότι θα λειτουργούν σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας, είναι της εταιρείας.
[/8ea]



Πιστεύω ότι δεν απαντάς σε εμένα ...... Δεν αναφέρθηκα σε σένα ούτε σε κάποιον που έχει υπογράψει συμβόλαιο με το παιχνίδι .
Αναφέρθηκα στους καμένους σαν και εμένα με το grepolis και είπα ότι εάν έχουμε αμφιβολίες για κάτι ένα email στην μαμά εταιρία .
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Σίγουρα με το να γράφετε με μεγαλύτερη γραμματοσειρά δε σημαίνει ότι θα σας δώσουμε περισσότερη προσοχή. Όλοι οι παίκτες αντιμετωπίζονται το ίδιο.

Τώρα όσο αφορά την αναφορά σας σε παίκτες που ισχυρίζονται ότι κάποιοι χρησιμοποιούν αποδεδειγμένα πολλαπλούς ή ότι εμείς κάνουμε τα στραβά μάτια. Δυστυχώς ή ευτυχώς πάντα θα υπάρχουν παίκτες που θα έχουν αμφιβολίες και πάντα θα υπάρχουν και οι συνομωσιολόγοι.
Σίγουρα πάντως δε κάνουμε τη χάρη σε κανέναν, επειδή θεωρεί ότι κάποιος παραβαίνει τους κανονισμούς. Εάν δεν υποδείξει το σύστημα παράβαση, δε δίνεται ποινή. Εφόσον υποδείξει, ακολουθούμε πάντα ότι ορίζουν οι οδηγίες της εταιρείας. Δεν μπορούμε να κάνουμε τα στραβά μάτια διότι στη θέση που βρισκόμαστε, έχουμε υπογράψει συμβόλαιο και σίγουρα κανείς μας δε θα διακινδύνευε την εθελοντική του εργασία για να κάνει τα υποτιθέμενα χατίρια.
Όλοι είστε ελεύθεροι να στείλετε ότι θέλετε στην εταιρεία εναντίον μας. Εμείς γνωρίζουμε πολύ καλά τη δουλειά μας, όπως και η εταιρεία γι αυτό άλλωστε βρισκόμαστε σ αυτή τη θέση τόσο καιρό. Δεν θα ανεχτώ από κανέναν παίκτη να πει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε στην ομάδα.

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser11130

Guest
Μήπως υπάρχει ποινή και για τα μεγαλύτερα γράμματα
 

DeletedUser12144

Guest
[8ea] είναι της εταιρείας. [/8ea]
Τα λεφτα που χαλαμω για το παιχνιδι ειναι δικα μου , γιαυτο ζητησα να μαθω πια ειναι τα δεδομενα ; και αν υπαρχει περιπτωση να βγαλουν λανθασμενο αποτελεσμα ; αλλα δυστυχως δεν βλεπω να παιρνω απαντηση . Ειλικρινα πιστευα οτι εδω στο φορουμ θα υπηρχε η διαθεση να απαντηθουν οι παρα πανω ερωτησεις .

NuIEQ0P.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Τα λεφτα που χαλαμω για το παιχνιδι ειναι δικα μου , γιαυτο ζητησα να μαθω πια ειναι τα δεδομενα ; και αν υπαρχει περιπτωση να βγαλουν λανθασμενο αποτελεσμα ; αλλα δυστυχως δεν βλεπω να παιρνω απαντηση . Ειλικρινα πιστευα οτι εδω στο φορουμ θα υπηρχε η διαθεση να απαντηθουν οι παρα πανω ερωτησεις .
[kni]
Το premium που χρησιμοποιούν όλοι οι παίκτες είναι για επιπλέον διευκολύνσεις in-game και μόνο. Με άλλα λόγια δεν υπάρχει ιδιαίτερη μεταχείριση ούτε απ την ομάδα διαχείρισης αλλά και ούτε απ τους κανονισμούς που αποδεχτήκατε όλοι κατά την εγγραφή σας. Άρα, οι παίκτες δεν εξαγοράζουν τι στοιχεία βλέπει το σύστημα.
Ανέκαθεν υπήρχε η διάθεση απ την ομάδα διαχείρισης στο να καταλάβουν οι παίκτες κάποια πράγματα, απλά το μόνο πρόβλημα σ όλο αυτό είναι ότι υπάρχουν πάντα κάποιοι που αδυνατούν να καταλάβουν αυτό που δεν τους συμφέρει.
Δηλαδή, δουλειά των παικτών είναι να τηρούν τους κανονισμούς και τους όρους που αποδέχτηκαν κατά την εγγραφή τους στο παιχνίδι και να σέβονται πάνω απ όλα το δίκαιο και ισόνομο παιχνίδι (αναφέρεται και στους κανονισμούς). Όσοι δεν τους τηρούν, εκεί είναι δική μας υποχρέωση και καθήκον να τους συμμορφώσουμε σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας.
Τώρα, για τις υποδείξεις του συστήματος, γι αυτό το λόγο υπάρχει και η ένσταση ώστε κάθε αποκλεισμός να ελέγχεται από όλο και περισσότερους διαχειριστές.
[/kni]

Μήπως υπάρχει ποινή και για τα μεγαλύτερα γράμματα
[kni]Μπορείτε να διαβάσετε τους κανονισμούς. Αν και ουδέποτε ανέφερα κάτι για παράβαση λόγω μεγάλης γραμματοσειράς.[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser11130

Guest
Απλή απάντηση θέλουμε , είναι δυνατόν σε έναν υπολογιστή σε μία ip που έχει δηλωθεί κοινή σύνδεση , να μπορείτε να ελέγξετε ποιος είναι στον υπολογιστή ;
Εάν μπορείτε να δώσετε μία σαφή , σοβαρή απάντηση η οποία να αποδεικνύεται δώστε την αλλιώς όλα τα άλλα είναι περιττά ....

Και για να καταλάβουν όσοι διαβάζουν αυτό το φόρουμ . πχ εγώ και ο γιος μου παίζουμε grepolis εγώ είμαι o iraklis1924 και ο γιος μου ο ifestos1924 , έχουμε δηλώσει κοινή σύνδεση από τον ίδιο υπολογιστή και από την ίδια ip , πάει ο γιος μου και μπαίνει στον δικό μου λογαριασμό πως ελέγχετε αυτό ;

Τους μόνους τρόπους που μπορώ να σκεφτώ εγώ είναι οι εξής :
1)Με δορυφόρο μέσω NASA ή άλλων μυστικών υπηρεσιών οι οποίοι κατά την σύνδεση σε έναν υπολογιστή με κοινή σύνδεση , κεντράρει και σκανάρει το κτίριο βλέποντας ποιος μπαίνει .
2) πληκτρολόγια τα οποία ελέγχουν το DNA τον δακτύλων του χρήστη και
3) μυστικές κάμερες στις οθόνες τον υπολογιστών .

Και δυο λόγοι οι οποίοι είναι βατοί αλλά δεν τους έχετε αναφέρει , να έχει στείλει μήνυμα ο χρήστης σε συμπαίκτη και να αναφέρει ποιος είναι , από εκεί και πέρα συμβαίνει το εξής , ή η εταιρία ελέγχει τα προσωπικά μας μηνύματα ( πράγμα το οποίο απαγορεύεται ) ή ο συμπαίκτης μεταβίβασε το μήνυμα στους εκλεχτές του παιχνιδιού .

Το ζήτημα είναι ότι άμα συμβαίνει κάτι από τα 2 τελευταία δεν μπορείτε να μας λέτε για προγράμματα ελέγχου λές και είμαστε Αμερικανάκια ( χωρίς να θέλω να προσβάλω τους Αμερικάνους , είναι έκφραση )



[kni]

Τώρα όσο αφορά την αναφορά σας σε παίκτες που ισχυρίζονται ότι κάποιοι χρησιμοποιούν αποδεδειγμένα πολλαπλούς ή ότι εμείς κάνουμε τα στραβά μάτια. Δυστυχώς ή ευτυχώς πάντα θα υπάρχουν παίκτες που θα έχουν αμφιβολίες και πάντα θα υπάρχουν και οι συνομωσιολόγοι.
Σίγουρα πάντως δε κάνουμε τη χάρη σε κανέναν, επειδή θεωρεί ότι κάποιος παραβαίνει τους κανονισμούς. Εάν δεν υποδείξει το σύστημα παράβαση, δε δίνεται ποινή. Εφόσον υποδείξει, ακολουθούμε πάντα ότι ορίζουν οι οδηγίες της εταιρείας. Δεν μπορούμε να κάνουμε τα στραβά μάτια διότι στη θέση που βρισκόμαστε, έχουμε υπογράψει συμβόλαιο και σίγουρα κανείς μας δε θα διακινδύνευε την εθελοντική του εργασία για να κάνει τα υποτιθέμενα χατίρια.

[/kni]

όσο για αυτό , εγώ ο ίδιος κατήγγειλα παίκτη προχτές ο οποίος μας προτρέπει σε σελίδα για να κατεβάσουμε πρόγραμμα που δίνει χρυσό στο παιχνίδι και ο συγγεκριμένος παίκτης συνεχίζει και είναι ενεργός ......

[8EA]Προειδοποίηση: Δεν επιτρέπεται η χρήση γραμματοσειράς που χρησιμοποιεί μέλος της Δ.Ο. Αφαιρέθηκαν bbcodes αντίστοιχης γραμματοσειράς.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
εισαι διπλος λογαριασμος.εαν ομως εχεις πειθω ισως καταφερεις να πεισεις την εταιρεια παροτι το μηχανημα θα εχει δειξει παραβαση και θα εχει πεσει μονιμος αποκλεισμος...εχει συμβει.εγω τον γιο μου δεν τον αφησα να ανοιξει παλι λογαριασμο στο νεο κοσμο που ξεκινησα.το ιδιο κανε κι εσυ...
 

DeletedUser11130

Guest
εισαι διπλος λογαριασμος.εαν ομως εχεις πειθω ισως καταφερεις να πεισεις την εταιρεια παροτι το μηχανημα θα εχει δειξει παραβαση και θα εχει πεσει μονιμος αποκλεισμος...εχει συμβει.εγω τον γιο μου δεν τον αφησα να ανοιξει παλι λογαριασμο στο νεο κοσμο που ξεκινησα.το ιδιο κανε κι εσυ...

έχεις δίκιο φίλε , απλά υπάρχει θέμα στο πως μπορεί να ελεγχθεί σε μια κοινή σύνδεση ποιος πατάει τα πλήκτρα του υπολογιστή , πράγμα που πιστεύω ότι είναι αδύνατον .
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Απλή απάντηση θέλουμε , είναι δυνατόν σε έναν υπολογιστή σε μία ip που έχει δηλωθεί κοινή σύνδεση , να μπορείτε να ελέγξετε ποιος είναι στον υπολογιστή ;
Εάν μπορείτε να δώσετε μία σαφή , σοβαρή απάντηση η οποία να αποδεικνύεται δώστε την αλλιώς όλα τα άλλα είναι περιττά ....

Και για να καταλάβουν όσοι διαβάζουν αυτό το φόρουμ . πχ εγώ και ο γιος μου παίζουμε grepolis εγώ είμαι o iraklis1924 και ο γιος μου ο ifestos1924 , έχουμε δηλώσει κοινή σύνδεση από τον ίδιο υπολογιστή και από την ίδια ip , πάει ο γιος μου και μπαίνει στον δικό μου λογαριασμό πως ελέγχετε αυτό ;

Τους μόνους τρόπους που μπορώ να σκεφτώ εγώ είναι οι εξής :
1)Με δορυφόρο μέσω NASA ή άλλων μυστικών υπηρεσιών οι οποίοι κατά την σύνδεση σε έναν υπολογιστή με κοινή σύνδεση , κεντράρει και σκανάρει το κτίριο βλέποντας ποιος μπαίνει .
2) πληκτρολόγια τα οποία ελέγχουν το DNA τον δακτύλων του χρήστη και
3) μυστικές κάμερες στις οθόνες τον υπολογιστών .

Και δυο λόγοι οι οποίοι είναι βατοί αλλά δεν τους έχετε αναφέρει , να έχει στείλει μήνυμα ο χρήστης σε συμπαίκτη και να αναφέρει ποιος είναι , από εκεί και πέρα συμβαίνει το εξής , ή η εταιρία ελέγχει τα προσωπικά μας μηνύματα ( πράγμα το οποίο απαγορεύεται ) ή ο συμπαίκτης μεταβίβασε το μήνυμα στους εκλεχτές του παιχνιδιού .

Το ζήτημα είναι ότι άμα συμβαίνει κάτι από τα 2 τελευταία δεν μπορείτε να μας λέτε για προγράμματα ελέγχου λές και είμαστε Αμερικανάκια ( χωρίς να θέλω να προσβάλω τους Αμερικάνους , είναι έκφραση )

όσο για αυτό , εγώ ο ίδιος κατήγγειλα παίκτη προχτές ο οποίος μας προτρέπει σε σελίδα για να κατεβάσουμε πρόγραμμα που δίνει χρυσό στο παιχνίδι και ο συγγεκριμένος παίκτης συνεχίζει και είναι ενεργός ......
[kni]Κατ αρχάς, εφόσον καμία ποινή δεν είναι ανακοινώσιμη πως γνωρίζετε ότι ο παίκτης είναι ενεργός; Για τον συγκεκριμένο παίκτη έγιναν πολλές καταγγελίες και λάβαμε κανονικά όλα τα μέτρα όπως ορίζουν οι οδηγίες και δεν ενόχλησε κανέναν άλλον. Άρα, μπορείτε να καταλάβετε και τι ποινή έλαβε.

Τώρα για τα υπόλοιπα περί κοινής σύνδεσης, το σύστημα είναι απόλυτα ικανό να εντοπίζει τις παραβάσεις. Δεν μπορεί να κοινοποιηθεί τίποτα περισσότερο για το πως βρίσκει και τι βρίσκει.
Εσείς αυτό που χρειάζεται να κάνετε είναι να δηλώσετε τη κοινή σας σύνδεση και να κρατήσει ο καθένας τον λογαριασμό για τον ευατό του και μόνο. Εφόσον γίνει αυτό, δε χρειάζεται να ανησυχείτε για το οτιδήποτε.[/kni]

εισαι διπλος λογαριασμος.εαν ομως εχεις πειθω ισως καταφερεις να πεισεις την εταιρεια παροτι το μηχανημα θα εχει δειξει παραβαση και θα εχει πεσει μονιμος αποκλεισμος...εχει συμβει.εγω τον γιο μου δεν τον αφησα να ανοιξει παλι λογαριασμο στο νεο κοσμο που ξεκινησα.το ιδιο κανε κι εσυ...
[kni]Αν ήταν τόσο απλό, δε θα παιζε κανείς το παιχνίδι. Δε τίθεται θέμα πειθούς, είναι το τι θα υποδείξει το σύστημα. Και δε χρειάζεται να παραθέτουμε παραδείγματα άλλων αποκλεισμών, διότι τίθεται θέμα προσωπικών δεδομένων και δε δύναται να επεκταθούμε παραπάνω, διότι εσείς μπορείτε να λέτε ότι θέλετε, αλλά εμάς μας δεσμεύει το παραπάνω. Αλλά καλό είναι να μη ψεύδεται ο οποιοσδήποτε για το οτιδήποτε. Και τουλάχιστον αυτό που αναφέρω μπορεί να αποδειχθεί και να επιβεβαιωθεί και απ την εταιρεία.[/kni]
 

DeletedUser11184

Guest
το ιδιο επαθα και εγω στον κοσμο ομικρον...μπαναριστηκα ενω απο το ιδιο λεπτο υπαρχει κοινη συνδεση!!! την μερα που εβγαλα 7 εξεγερσεις και ετοιμαζομουν να στειλω τα αποικιακα μου...δεν με νοιαζει αυτο... κρυμα τα 12 ευρω που χαλασα να βγαζω φαρους!
ουτε με νοιαζει ποια ο κοσμος γιατι μετα απο αυτο ολοι η συμμαχια μου πατησε επανεκκινηση... αυτο που θελω να μαθω ειναι το εξεις...

ζω σε ενα σπιτι με την γυναικα μου, εχουμε ενα pc,και χρησημοποιουμε 1 δυκτιο παντα με κοινη συνδεση... τι πρεπει να κανουμε για να παιξουμε σε ενα κοσμο και οι δυο??? οτι μου πειτε θα κανω! να παρω δευτερο pc? να κανω αιτηση να βαλω δευτερη συνδεση? τι πρεπει να κανω?
και αν μπουμε απο ενα pc χαλασουμε τοσο χρονο και χρημα και ξαφνικα μπαναριστουμε εσεις θα πειτε? το συστημα? ειναι ανασφαλες η απαντηση σας και απο την στιγμη που πλερωνουμε (δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα το κανουμε) η εταιρια που παιρνει τα χρηματα μας οφειλει να μας δεινει καποια ποιο βασιμη απαντηση... πως θα δει το συστημα οτι τωρα δεν μπηκες εσυ μπηκε η γυναικα σου απο τι στιγμη που η καμερα μου ειναι απενεργοποιημενη!!!??
τοσα χρονια παιζω χωρις να παραβιασω ποτε κανενα κανονα και θελω να ειμαι σωστος απεναντη σε ολους!!! τωρα το συστημα κλειδωνει και λογαριασμους με κοινη συνδεση...τι πρεπει να κανουμε?

ζηταω εσεις σαν διαχειρηστες να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να παιξω μαζι με την γυναικα μου...
 

DeletedUser

Guest
Ακομα και να μην ξοδευουμε χρηματα εχουμε ξοδεψει παρα πολυ χρονο σε αυτο το παιχνιδι και η εταιρεια οφειλει να τον σεβεται.Ποια ειναι λοιπον η χρησιμοτητα της κοινης συνδεσης αφου δεν μπορουμε να ξεχωρισουμε δυο γαιδουριων αχυρα?Αν ειναι να τιμωρουνται παικτες που εχουν ενεργοποιημενη αυτη την λειτουργια τοτε απλα καταργηστε την.Ειναι ντροπη να μην τιμωρειται αυτος που χρησιμοποιει μποτακια και διπλους λογαριασμους και να τιμωρειται ο τιμιος και σωστος παικτης.
Επισης γιατι δεν επιτρεπεται περιτερω ενημερωση για το πως ανακαλυπτει η εταιρια τις παραβασεις;Θα τις κλεψουν το λογισμικο οι ανταγωνιστες;Προφανως δεν μας το λετε γιατι δεν υπαρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
πολύ κουβέντα για προσωπικά δεδομένα γίνεται και μάλιστα από την ΟΔ, και ερωτώ, πως είναι δυνατόν να γνωρίζει η ΟΔ και κατ' επέκταση η μητρική εταιρεία ποιος παίζει έναν λογαριασμό, αυτό δεν είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων;
Εάν όντως η εταιρεία διαθέτει λογισμικό που μπορεί να αποδείξει ποιος βρίσκεται πίσω από το PC και παίζει έναν λογαριασμό, αυτό από μόνο του συνιστά κατάφωρη παραβίαση των προσωπικών δεδομένων και ανοίγει ένα παράθυρο για περαιτέρω διερεύνηση με εισαγγελική συνδρομή.
 

DeletedUser

Guest
καλα
adipas.ioannis


διαβασε τους κανονες εσυ και αστα τα αλλα για αλλους.

τωρα θα απαντησω στον φιλο που ρωταει για ip και κοινες συνδεσεις
αν παιζεις το παιχνιδι τιμια και σωστα κανεις δεν θα σε πειραξει
λαθη θα γινουν και απο τα εργαλεια του συστηματος αλλα πισω απο τα εργαλεια υπαρχουν ανθρωποι
και αν εχουν μια εστω και μια αμφιβολια θα λειτουργει υπερ σου

μην ξεχνας οτι οι διαχειριστες εχουν πληρως τον ελεγχο του λογαριασμου σου
οποτε θελουν!
μπορουν να δουν τα μηνυματα σου τα σχολια σου στο φορουμ κτλ
υποψιαζομαι οτι το εργαλειο που ελεγχουν το ποιος ειναι μεσα (εσυ η γιος σου)
ειναι το εργαλειο καταγραφης κινησεων και (κλικ) στο παιχνιδι
δλδ
οταν μπαινεις εσυ κανεις αλλα (κλικ) απο τον γιο σου
πχ εσυ οταν μπεις βλεπεις παντα το φορουμ πρωτα ενω ο γιος φτιαχνει στρατο κοκ
ετσι απο τα συνηθες (κλικ) καταλαβαινουν και το ποιος ειναι!
αυτα το ολιγα απο εμενα
ελπιζω να σε βοηθησα
τωρα μην περιμενεις ποτε απο την Ο.Δ
να σου πει κατι παραπανω γιατι δεσμευονται με συβολαια
και οι ρητρες ειναι πολλες
και οταν εχεις να κανεις με Γερμανους πρεπει να εισαι προσεκτικος λιγο παραπανω
οποτε δειξε κατανοηση και ακολουθα τους κανονες
τωρα αν δεν γουσταρεις υπαρχουν 1000 παιχνιδια εξω να παιξεις
η ακομα καλυτερα φτιαξει εσυ ενα παιχνιδι με τους δικου σου κανονες!
 
Κορυφή