[ΕΡΩΤΗΣΗ] Ο "Παράξενος"… επισκόπηση πόλης

  • Δημιουργός θέματος abeness
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Όπως έχει πει και ο φίλος μας ο 8EAGENHS ναι είμαι παράξενος.. ε και; :h:p
Συνεχίζοντας λοιπόν το παραλήρημα του παράξενου, και με το δόγμα, «τρελός είμαι ότι θέλω κάνω», κάνω αίτηση στο ανώτατο συμβούλιο της επικρατείας, και αιτούμε αν αυτό είναι εφικτό ή αν υπάρχει τέτοια τεχνική δυνατότητα τέλος πάντων, αυτή η οθόνη με την επισκόπηση της πόλης (βλέπε screen shot) να υπάρχει η επιλογή, έστω να αφαιρείτε μέσα από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.

1111.png


Είσαι στον χάρτη και κάνεις κλικ σε μια άλλη πόλη σου και σου βγαίνουν οι επιλογές Επισκόπηση, Εμπόριο κ.λπ… ε εγώ θέλω ναι μεν να δω την πόλη μου (επισκόπηση) αλλά βρε αδελφέ αφού έχω πάνω το menu με τις σχετικές επιλογές (έχοντας premium το υπογραμμίζω) ποιος ο λόγος να μου εμφανίζεται αυτό το πράγμα μπροστά μου;
Και το πρόβλημα είναι ότι λόγο της ανάλυσης και των ιντσών της οθόνης μου, πρέπει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να το κλείνω γιατί πάει και επικαλύπτει τις σχετικές επιλογές που έχω ως premium!

Θεωρό, (εγώ ο παράξενος ξαναλέω) ότι για όλους εμάς που καλός ή κακός έχουμε premium ότι είναι σπαστικό να πετάγεται αυτή η οθόνη σαν παραγινωμένο αγγούρι. :h:p
Εντάξει μπορεί το αγγούρι να πλησιάζει η εποχή του λόγο καλοκαιριού, αλλά αυτή την επισκόπηση δεν την παλεύω άλλο…
Άλλη περίπτωση, θέλεις να δεις τι στρατεύματα έχει η πόλη που βλέπεις στον χάρτη που είναι κοντά σε μια πόλη αντιπάλου, αλλά θέλεις μόνο αυτό, ΔΕΝ θέλεις να κάνεις κάτι άλλο, να κάνεις δηλαδή επισκόπηση της περιοχής ας το πούμε έτσι.

Είναι τόσο δύσκολο;

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.
 

DeletedUser10869

Guest
ωραια ιδεα, αλλα το θεμα επρεπε να το βαλεις στην υποενοτητα της αγορας: "ιδεες"
 

DeletedUser

Guest
Φίλε μου προφανώς έχεις δίκιο, αλλά την ώρα που σύντασσα το μήνυμα, ήμουν σε φάση όχι ιδιαίτερη ήρεμη, και ειλικρινά δεν το σκέφτηκα καθόλου... :(
 

DeletedUser6172

Guest
Όπως έχει πει και ο φίλος μας ο 8EAGENHS ναι είμαι παράξενος.. ε και; :h:p
Συνεχίζοντας λοιπόν το παραλήρημα του παράξενου, και με το δόγμα, «τρελός είμαι ότι θέλω κάνω», κάνω αίτηση στο ανώτατο συμβούλιο της επικρατείας, και αιτούμε αν αυτό είναι εφικτό ή αν υπάρχει τέτοια τεχνική δυνατότητα τέλος πάντων, αυτή η οθόνη με την επισκόπηση της πόλης (βλέπε screen shot) να υπάρχει η επιλογή, έστω να αφαιρείτε μέσα από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.

1111.png


Είσαι στον χάρτη και κάνεις κλικ σε μια άλλη πόλη σου και σου βγαίνουν οι επιλογές Επισκόπηση, Εμπόριο κ.λπ… ε εγώ θέλω ναι μεν να δω την πόλη μου (επισκόπηση) αλλά βρε αδελφέ αφού έχω πάνω το menu με τις σχετικές επιλογές (έχοντας premium το υπογραμμίζω) ποιος ο λόγος να μου εμφανίζεται αυτό το πράγμα μπροστά μου;
Και το πρόβλημα είναι ότι λόγο της ανάλυσης και των ιντσών της οθόνης μου, πρέπει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να το κλείνω γιατί πάει και επικαλύπτει τις σχετικές επιλογές που έχω ως premium!

Θεωρό, (εγώ ο παράξενος ξαναλέω) ότι για όλους εμάς που καλός ή κακός έχουμε premium ότι είναι σπαστικό να πετάγεται αυτή η οθόνη σαν παραγινωμένο αγγούρι. :h:p
Εντάξει μπορεί το αγγούρι να πλησιάζει η εποχή του λόγο καλοκαιριού, αλλά αυτή την επισκόπηση δεν την παλεύω άλλο…
Άλλη περίπτωση, θέλεις να δεις τι στρατεύματα έχει η πόλη που βλέπεις στον χάρτη που είναι κοντά σε μια πόλη αντιπάλου, αλλά θέλεις μόνο αυτό, ΔΕΝ θέλεις να κάνεις κάτι άλλο, να κάνεις δηλαδή επισκόπηση της περιοχής ας το πούμε έτσι.


Είναι τόσο δύσκολο;

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.


Φιλε εχεις πολυ δικιο σε οσα αναφερεις, το εχουμε πει εδω και καιρο αλλα τιποτα δεν εχει γινει ακομα, αντε να δουμε τι θα κανουν οι προγραμματιστες.
Παντως αν οι γερμανοι φιλοι μας δεν μπορουν να το λυσουν τοτε να τους προτεινουμε κανενα ελληνα που μπορει, υπαρχει κριση στην ελλαδα και ολο και καποιος θα εχει αναγκη απο δουλεια
 

DeletedUser6172

Guest
εχουμε καμια ενημερωση γι΄αυτο το θεμα ?
εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχει γινει καποια αλλαγη αλλα και καμια ενημερωση
 

DeletedUser10232

Guest
Παιδες υπαρχει στις "ρυθμισεις" η επιλογη "επισκοπηση πολης". εκει μπορειτε να απενεργοποιησετε το "Αυτόματο άνοιγμα με την εκκίνηση του παιχνιδιού".
 

DeletedUser

Guest
Παιδες υπαρχει στις "ρυθμισεις" η επιλογη "επισκοπηση πολης". εκει μπορειτε να απενεργοποιησετε το "Αυτόματο άνοιγμα με την εκκίνηση του παιχνιδιού".

Φίλε μου καταρχήν συγνώμη που άργησα να απαντήσω...
Αυτό που αναφέρεις το έχω απενεργοποιημένο σχεδόν από την αρχή, αλλά εξακολουθεί να εμφανίζεται.
Σε εσένα δεν εμφανίζεται;
Και αν δεν εμφανίζεται, με ποιον browser δουλεύεις;
 

DeletedUser10232

Guest
Φίλε μου καταρχήν συγνώμη που άργησα να απαντήσω...
Αυτό που αναφέρεις το έχω απενεργοποιημένο σχεδόν από την αρχή, αλλά εξακολουθεί να εμφανίζεται.
Σε εσένα δεν εμφανίζεται;
Και αν δεν εμφανίζεται, με ποιον browser δουλεύεις;

Εμενα δε μου το κανει αυτο ισως γιατι χρησιμοποιω google chrome.
 

DeletedUser8198

Guest
Κ ΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ Κ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ browser ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ Ή ΑΝ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΙΟΝ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
 

DeletedUser

Guest
Φίλε mvasi η ρύθμιση λέει για "...την αρχή του παιχνιδιού" και ΟΧΙ κατά την διάρκεια.
Και δεν νομίζω ότι τελικά παίζει ρόλο ο browser.

Τέλος πάντων επειδή αυτό το θέμα κοντεύει να γίνει spam, και επειδή απο ότι καταλαβαίνω, μάλλον δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση, οπότε παρακαλώ ας κλείσει.

Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
 
Κορυφή