Ομάδες πόλεων

  • Δημιουργός θέματος Scottish Highlander
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ζητήσω να μεταφερθεί προς την ιδιοκτήτρια εταιρεία και στους δημιουργούς του παιχνιδιού μία πρόταση που έχω να κάνω όσον αφορά τις ομάδες πόλεων.

Προσωπικά παίζω πολύ με τις ομάδες πόλεων και είμαι υπερβολικά περιορισμένος με το ότι μου επιτρέπεται να φτιάξω μόνο 10 διαφορετικές ομάδες πόλεων.

Θα σας εξηγήσω γιατί αισθάνομαι έτσι.

Νόμιζω ότι όλοι οι πάικτες θα συμφωνούσαν ότι υπάρχουν 4 κύριες ομάδες πόλεων.
Αυτές είναι οι εξής κατά την ταπεινή μου άποψη:
1ον Επιθετικές ξηράς
2ον Αμυντικές ξηράς
3ον Φαρουπόλεις ή επιθετικό ναυτικό
4ον Διηρουπόλεις ή αμυντικό ναυτικό

Ολα καλά και ωραία μέχρι εδώ και εφόσον παίζεις το παιχνίδι μόνο μέχρι να φτάσεις 10-20 πόλεις και μετά το παρατάς.... Για όσους από εμάς όμως έχουμε την τρέλλα και συνεχίζουμε να παίζουμε και όταν έχουμε 100 και 200 πόλεις μας περιορίζει απεριόριστα ο αριθμός των 10 μόλις ομάδων για τους εξής λόγους....

Οι επιθετικές ξηράς μπορούν να χωριστούν σε 6 τουλάχιστον διαφορετικές ομάδες.... Π.χ όταν έχεις 200-300 πόλεις μπορούν οι επιθετικές να είναι χωρισμένες ανάλογα με το τι σου δίνει το κάθε νησί από άποψης υλών.
Παραδείγματος χάριν μπορείς στα νησιά που θα έχει συν πέτρα και μείον ασήμι να φτιάχνεις μόνο σφεντόνες και να βάζεις αυτές τις πόλεις σε ξεχωριστές ομάδες για αυτό τον λόγο ώστε να βοηθάει στην στρατολόγηση των μονάδων.
Αντιστοίχως σε νησιά με συν ασήμι και μείον ξύλο μπορείς να φτιάχνεις οπλίτες και πάει λέγοντας....
Οπότε τουλάχιστον 6 διαφορετικές ομάδες πόλεων για επιθετικές ξηράς (μία με σφεντόνες, μία με οπλίτες, μία με ιππείς, μία με Μαντιχώρες, μία με Αρπυιες και μία με μεικτές μονάδες) για να μην πω και παραπάνω γιατί μπορείς να κάνεις διάφορους άλλους συνδυασμούς........
Δεύτερον οι αμυντικές ξηράς μπορούν να είναι τουλάχιστον 4 διαφορετικές. Μιά με αμυντικά ξηράς χωρίς θεικές μονάδες. Μία με κέρβερους. Μία με Πήγασους. Και άλλη μία με κένταυρους που καλύπτουν το μειονέκτημα των Πηγάσων στο διατρητικό όπλο.... 4 λοιπόν επιπλέον διαφορετικές ομάδες για αμυντικά ξηράς τουλάχιστον!!!!

Από εκεί και πέρα είναι πιο απλά τα πράγματα.
Για πλοία έχουμε μία ομάδα πόλεων για διηρουπόλεις και άλλη μία ομάδα πόλεων για φαρουπόλεις... Οπότε άλλες 2 ομάδες.
Οπότε γίνει η αναβάθμιση (αλήθεια πότε θα γίνει αυτή η αναβάθμιση που συζητάνε τόσο καιρό για την αναβάθμιση και εξισσορόπηση κάποιων μονάδων????) και αναβαθμίσουν τις τριήρεις θα χρειάζεσαι και άλλη μία ομάδα πόλεων για τριήρεις!!!!!!
Επίσης προσωπικά μου αρέσει να έχω ομάδες πόλεων για τις πόλεις που είναι ακόμη υπό κατασκευή και για πόλεις με άλλα χαρακτηριστικά.

Μπορώ να σας βρω 10-20 ακόμη παραδείγματα.....

Με μία απλή σούμα από αυτά μόνο που σας αναφέρω παραπάνω χρειάζομαι προσωπικά την δυνατότητα να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 15 με 20 διαφορετικές ομάδες πόλεων για να ευχαριστιέμαι περισσότερο το παιχνίδι....

Οπότε με λίγα λόγια και καλά πείτε στους αγαπητούς δημιουργούς του παιχνιδιού να ελευθερώσουν τον αριθμό ομάδων πόλεων γιατί είναι απίστευτα εκνευριστικός ο περιορισμός των 10 ομάδων για όσους από εμάς παίζουμε με ομάδες πόλεων και χρησιμοποιούμε την στρατολόγηση για να κόβουμε στρατό...... Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να είναι απεριόριστος ο αριθμός των ομάδων πόλεων που μπορεί να φτιάξει ο κάθε παίκτης.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Υ.Γ Αν μπορώ να μιλήσω απευθείας με κάποιο τρόπο με τους δημιουργούς (μέσω κάποιου blog που διαθέτουν ή μέσω email για να τους γράψω όλα τα παραπάνω και στα Αγγλικά) θα το εκτιμούσα να μου λέγατε πως να το κάνω γιατί φαντάζομαι μετά από όλα αυτά που σας έγραψα, μάλλον για τρελλό με έχετε περάσει.... Παραυτα είναι ειλικρινά πολύ εκνευριστικός για τον τρόπο που μου αρέσει να παίζω το παιχνίδι αυτός ο περιορισμός και θέλω πραγματικά να αλλάξει για να ευχαριστιέμαι τον χρόνο που περνάω στο παιχνίδι ακόμη περισσότερο! Ελπίζω να υπάρχουν και άλλοι παίκτες που συμμερίζονται την άποψη μου.

Φιλικά

Scottish Highlander
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
Συμφωνώ και εγώ με τα παραπάνω ελπίζω να το κάνουν κάποτε.
 

DeletedUser

Guest
Γεια σου ρε Γιάννη! Πρώτος είσαι πάντα στο φόρουμ όπως και στο παιχνίδι!!! Βλέπω έγινες Δίας!!! Πάει και πιο πάνω σε αξιώματα το φόρουμ ή το τερμάτισες?

Ευχαριστώ που επικροτείς την ιδέα μου.

Ελπίζω να ελευθερωθούν οι ομάδες πόλεων και να μην περιορίζονται μόνο στις δέκα όπως τώρα.
 

DeletedUser3204

Guest
Δυστυχώς τερμάτισε. Καλή ιδέα σου αλλά που βρήκες κουράγιο να τα γράψεις όλα αυτά....Ελπίζω να πάρουν στα σοβαρά την ιδέα σου ώστε να αναπληρώνουμε στρατό ευκολότερα και να καταναλώνουμε λιγότερο χρόνο.

Μπες skype αν δεν έχεις κάτι να κάνεις.
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω απολυτα! μονο για τα θεικα μπορεις να εχεις 4 ομαδες πολεων ποσο μαλλον για επιθετικες αμυντικες! θα ειναι πολυ πιο ευκολος ο χερισμος πολλων πολεων και σιγουρα πολυ πιο γρηγορα θα κοβεται στρατος.
ας γινει αυτη η προταση στην εταιρια. το να μην ειναι απεριοριστος ο αριθμος των ομαδων δε νομιζω οτι προσφερει κατι
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με τον Σκοτις....Θα ηταν πιο ευχρηστο να μπορουσαμε να δημιουργησουμε πανω απο 10 ομαδες πολεων....Και με τις 10 κανεις δουλεια αλλα εαν θες να το αναπτυξεις περισσοτερο και να κανεις πιο ευκολη την διαχειριση των πολεων σου χρειαζεται να προστεθουν παραπανω ομαδες πολεων....Σκοτις εχεις απολυτο δικιο.....
 

DeletedUser10832

Guest
Συμφωνώ με τον Scottish. Για όσους παίζουν με ομάδες πόλεων, ο περιορισμός είναι πολύ εκνευριστικός και ουσιαστικά αφαιρεί ένα σημαντικό όπλο από τη φαρέτρα του παίκτη.
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με ολα τα παιδια που συμφωνουν με τον Σκοτις !!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω απολυτα με τον Πασχαλη και συνεχιζω τις προτασεις βελτιωσης...
Αναβαθμιστε και προσθεστε καινουρια μπανερ στο παιχνιδι εχουμε βαρεθει τα ιδια και τα ιδια σημαιακια....
 

DeletedUser

Guest
Την ειχαμε ξανακανει την προταση αυτη απο τον Νυ κοσμο ακομα με μηνυμα προς την ομαδα διαχειρισης με τον παικτη bladewing αλλα δεν ειδαμε φως...
Οποτε η επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως.....
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Όλες οι ιδέες που στέκουν σαν ιδέες, μεταφέρονται στο τεχνικό τμήμα, αν αυτό κωφεύει πεισματικά και κάθε 2 μέρες να τα λέμε δεν θα γίνει ποτέ κάτι.
Εδώ κλείνει το περί λαβάρων για να μη φεύγουμε απ' το θέμα.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ απόλυτα. Πάρα πολύ καλή ιδέα.


Υ.Γ. Άμα θες να μιλήσεις απευθείας με την InnoGames στείλε μήνυμα στο e-mail info@innogames.com στα γερμανικά ή στα αγγλικά. Δες αυτήν την ιστοσελίδα για περισσότερες πληροφορίες. http://legal.innogames.de/portal/gr/imprint

---

Με εκτίμηση,
Dr-EnN Δημήτρης
 
Κορυφή