Οδηγός Κατάκτησης

  • Δημιουργός θέματος konstbac
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
μια ερώτηση παιδιά π.χ αν αυτός που θέλω α κατακτήσω έχει ένα μεταφορικό πλοίο θα πρέπει να στείλω και επιθετικά πλοία για να του το καταστρέψω?

Φίλε Γιώργο, πάντοτε είναι καλό να στέλνεις και επιθετικά στρατεύματα, είτε του του έχεις καθαρίσει τα αμυντικά από πρίν είτε όχι, γιατί άν κάποιος τον υποστηρίξει τότε την πάτησες.. Οπότε η απάντηση είναι έμμεσα ΝΑΙ

~konstbac
 

DeletedUser

Guest
Φίλε Γιώργο, πάντοτε είναι καλό να στέλνεις και επιθετικά στρατεύματα, είτε του του έχεις καθαρίσει τα αμυντικά από πρίν είτε όχι, γιατί άν κάποιος τον υποστηρίξει τότε την πάτησες.. Οπότε η απάντηση είναι έμμεσα ΝΑΙ

~konstbac

Ok ευχαριστώ.!
 

DeletedUser

Guest
για να ξεκηνησει η αντιστροφη μέτρισει για κατακτηση ίδιου νησιου θα πρέπει να σπάσουμε και τα πλοια του;
 

DeletedUser

Guest
αρχικό μήνυμα απο g3orge
μια ερώτηση παιδιά π.χ αν αυτός που θέλω α κατακτήσω έχει ένα μεταφορικό πλοίο θα πρέπει να στείλω και επιθετικά πλοία για να του το καταστρέψω?

υπαρχει στην αγορα η επιλογη του προσομοιωτη οπου μπορεις να δοκιμαζεις κ μονος....

κ απ οτι ειδα δεν παθαινει τπτ απο επιθετικα πλοια(ή οποιοδηποτε αλλο πλοιο ή υδρα).λογικα θα καταστρεφεται οταν παρεις το χωριο..
 

DeletedUser

Guest
για να ξεκηνησει η αντιστροφη μέτρισει για κατακτηση ίδιου νησιου θα πρέπει να σπάσουμε και τα πλοια του;

το λέω στον οδηγό.

9. απο τη στιγμή που τα στρατεύματά σας φτάσουν στην εχθρική πόλη, η μάχη θα πάρει μέρος· μία ναυτική μάχη πρώτα (τα πλοία σας εναντίον στα δικά του για αυτό σιγουρευτείτε ότι έχετε επιθετικά πλοία), αν έχει ναυτικό, και έπειτα μία μάχη εδάφους, αν του έχουν μείνει στρατεύματα.
 

DeletedUser

Guest
έδωσα εντολή για κατάκτηση και μαζί με το αποικιακό έστηλα και το επιθετικό πλοίο και λίγο στρατό..αλλά μου λέει πως δεν γίνετε να μεταφερθεί ο στρατό διότι δεν έχω μεταφορικά πλοία..σστον οδηγό γράφεις όμως πως δεν χρεάζονται αν η κατάκτηση είναι στο νησί μου...που είναι στο ίδιο νηγί με εμένα δηλαδή αυτός..τι γίνετε???
 

DeletedUser

Guest
είναι μια από τις αναβαθμίσεις...τώρα χρειάζεσαι ακόμα και στο νησί σου να στείλεις τουλάχιστον ένα μεταφορικό με στρατό καθώς και ένα πολεμικό πλοίο μαζί με αποικιακό ...ότι ώρα όμως θέλεις μπορείς να στείλεις υποστήριξη από ξηρά
 

DeletedUser

Guest
τι γίνεται αν κάποιος στείλει υποστήριξη στον παίκτη που θα κατακτήσω, και τον κατακτώ πριν φτάσει η υποστήριξη, και μετά έρθει(όπως ήταν αναμενόμενο)?:d
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
μέχρι να ανακαλέσει την υποστήριξη, αυτή θα λειτουργεί υπέρ σου.
 

DeletedUser

Guest
γεια σας και απο εμενα

εχω επιπεδο πολιτισμου στο 3 και θελω να παρω μια πολη...

Βαζω τον στρατο και τα καραβια για την επιθεση, οταν βαζω το απικοιακο δεν μου αλλαζουν τα εικονιδια οπως δειχνεις στον οδηγο για να πατησω κατακτηση...
Μηπως ξερει καποιος το γιατι???

ευχαριστω
 

DeletedUser

Guest
SUNTONISMENI KATAKTISI

paidia an apofasisw na kanw epi8esi kai eimai sxedon vevaios(99%) oti 8a kataktisw tin poli, o summaxos mou pou 8a tou zitisw na me voi8isei na kratisw tin poli gia ena 24wro, an ftanei 1 lepto meta tin epi8esi mou prepei na exei patisei upostiriki i' epi8esi stin poli?? euxaristw
 

8EAGENHS

Forum Leader
Πρώτα απ' όλα θα σε παρακαλέσω να μην ξαναγράψεις με λατινικούς χαρακτήρες γιατί είναι αντίθετο με τους κανονισμούς του φόρουμ.

Η εντολή που θα δώσει ο σύμμαχος στα στρατεύματά του για να σε βοηθήσει θα είναι η "υποστήριξη" (το γαλάζιο εικονίδιο).
 

DeletedUser

Guest
Γεια σε ολους σας...
θα ηθελα να ρωτησω εφ οσον κανω αποικιακο
υπαρχει οριο χρονου μεχρι να φτασει στη πολη που επιθυμω ??
εχω ακουσει πως το μεγιστο ειναι 24 ωρες...κατα ποσο αληθευει ??
σας ευχαριστω εκ των προτερων...
 

DeletedUser

Guest
Παδια αμα θελω να παρω πολη παιχτη στελνω το αποικιακο κατα τη διαρκεια ή μετα την εξεγερση;
 

DeletedUser

Guest
Μετά που θα τελειώσει η εξέγερση (12 ή 6 ώρες αντίστοιχα), υπάρχει άλλος τόσος χρόνος να στείλεις το αποικιακό.
 

DeletedUser

Guest
Μπορει καποιος σας παρακαλω πολυ να πει λεπτομερως πως να κατακτησω μια πολη ενος αντιπαλου; Σας ευχαριστω πολυ!!!
 
Κορυφή