Οδηγός Κατάκτησης

  • Δημιουργός θέματος konstbac
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι οι πόντοι πολιτισμού ?? έχω μια πόλη 8000 πόντων και δεν ξέρω ακόμι.. συγγνώμη κιόλας. ΄θέλω να κάνω επίθεση σε μία άλλη πόλη και να την κατακτήσω στην συνέχεια και απ'οτι διαβάζω πρέπει να έχω ορισμένους πόντους. Πώς τους κερδίζω ή αν τους έχω ήδη πώς τους βλέπω?

σημείωση : η πόλη που σκοπέυω να κάνω επίθεση θα είναι η πρώτη μου.

Ευχαριστω
 

DeletedUser2397

Guest
Χρειάζεσε 2 πόντους πολιτισμού που τους αποκτάς..

Πάνε στην αγορά και θα καταλάβεις εκεί πέρα..
 

DeletedUser

Guest
Αν στειλω στον στοχο μονο επιθετικα στρατευματα,καθαρισω το στρατο του κ μετα στειλω τα αμυντικα να κρατησω την πολη για τις 24 ωρες θα ηταν μια καλη τακτικη επιθεσης η μηπως θα ηταν καλυτερο να στειλω ολα τα στρατευματα,αμυντικα κ επιθετικα μαζι,σε μια επιθεση?Τι λετε εσεις οι πιο εμπειροι????
 

DeletedUser

Guest
Αν στειλω στον στοχο μονο επιθετικα στρατευματα,καθαρισω το στρατο του κ μετα στειλω τα αμυντικα να κρατησω την πολη για τις 24 ωρες θα ηταν μια καλη τακτικη επιθεσης η μηπως θα ηταν καλυτερο να στειλω ολα τα στρατευματα,αμυντικα κ επιθετικα μαζι,σε μια επιθεση?Τι λετε εσεις οι πιο εμπειροι????
Πρώτα καθαρίζεις την πόλη. Έπειτα στέλνεις μαζί με το αποικιακό ξανά λίγα επιθετικά για να σιγουρευτείς ότι δεν πρόλαβε να στείλει βοήθεια κανείς, και μαζί πολλά αμυντικά. Τέλος μετά από το αποικιακό όσα περισσότερα αμυντικά θέλεις (και μπορείς). Καλό είναι το καθάρισμα να φτάνει ελάχιστα δεύτερα πριν το αποικιακό και η άμυνα ελάχιστα μετά.

~ konstbac
 

DeletedUser

Guest
έχω 2 πόλεις και επίπεδο πολιτισμού 3. στέλνω αποικιακό πλοίο μαζί με καράβια και στρατό... νικάω την μάχη και ο στρατός μου γυρίζει πίσω αντί να κάνει κατάκτηση. τι δεν έκανα σωστά;
πρέπει να έχεις ερευνήσει και τον κατακτηκτή απο την ακαδημία, αλλιώς δεν κάνεις ΤΙΠΟΤΑ
 

DeletedUser

Guest
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ! ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΑΤΕ ΠΟΛΎ!!!
 
Κορυφή