Νέα δεδομένα, κατάργηση υπερσυμμαχίας

  • Δημιουργός θέματος dober
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Από τις 28/11/2011 καταργείται η υπερσυμμαχία που αποτελούνταν από

Democracy
Democracy Open
Democracy Volcano
Επίλεκτοι
Αυτή είναι η Σπάρτη
Απαράδεκτοι Dark Warriors 1, 2, 3 & 4 (η οποία προέρχεται από ένωση με Μολών Λαβέ, Dark Warriors και Απαράδεκτοι)

και γίνεται μία, πιο ενωμένη από ποτέ.

IOT. A.D.E.S.

IOT. = Κόσμος Ιώτα
Α = ADW (Απαράδεκτοι Dark Warriors
D= Democray, Open, Volcano
E= Επίλεκτοι
Σ= Αυτή είναι η Σπάρτη.

Η νέα συμμαχία, αποτελούμενη με περίπου 1200 παίκτες, χωρίζεται σε Α, Β, Γ, Δ, Ε, και Ζ.

Σκοπός: Απλά για την καλύτερη λειτουργία της. Έτσι και αλλιώς και πάλι μαζί ήμασταν και πριν.

Βέβαια, υπήρχαν και διαφωνίες, μερικοί έφυγαν και δημιούργησαν μέσα σε μία νύχτα νέα συμμαχία και μας χτύπησαν αμέσως.

Πριν όμως, σχολιάσετε αρνητικά την κίνηση της ένωσης, θα σας συμβούλευα να φορτώσετε τον χάρτη και να κοιτάξετε καλά τις θέσεις μας και τις θέσεις των αντιπάλων.

Από τον τεύχος Β του Σεπτεμβρίου...

030ea96426734447bf63507.png


Εγώ θα διαφωνήσω με τα παραπάνω, ενεργός είναι και φροντίζουμε να είναι.

Θέλω να ευχαριστήσω τον Thekal για την μεγάλη βοήθεια που προσέφερε για την δημιουργία του νέου μας φόρουμ. Ποιος ξέρει πόσες ώρες πέρασε σε αυτό!

Επίσης, θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά των ηγεσιών που όλοι τους, βοήθησαν με προτάσεις, διαφωνίες και πράξεις.

Αλλά το μεγάλο ευχαριστώ, πάει σε εκείνο το παιδί τον Δημήτρη, μαύρη πορδή (έτσι μεταφράζω εγώ Jim Blackgas χαχαχα), γιατί είναι παντός καιρού, εδάφους, σοφός, συνεργάσιμος και ωραίος! Τον έχετε δει; χαχαχα
 

DeletedUser8385

Guest
Γύρισε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς
 

DeletedUser

Guest
Αξίζουν πράγματι τα μπράβο στη συμμαχία που φτιάξατε Dober;

Τα παραπάνω που έγραψε ο φίλος και αντίπαλος Dober, σχετικά με την συμμαχία του, όντως αληθεύουν.
Όμως, πες μας Dober, σου αρέσει πράγματι να παίζεις σε ένα παιχνίδι μόνος σου (εσύ και ορισμένοι από την συμμαχία σου), γνωρίζοντας ότι δεν υπάρχει κανείς να σας αντισταθεί και αυτό γιατί εσείς παίζετε με χρυσά (που τα πληρώνετε στους Γερμανούς!), και έχετε συγκριτικό πλεονέκτημα σε όλα, είτε άμυνα είτε επίθεση.
Όντως σου αρέσει να βαυκαλίζεσαι ότι θα κυριαρχήσετε στον κόσμο Γιώτα, όταν είναι πασιφανές ότι παίζετε μόνοι σας κατ' ουσίαν. Η αναμέτρηση είναι άνιση όπως και να το δει κανείς.
Πείτε μου, όμως με αυτό τον τρόπο, πως θα προσελκύσεις νέους παίκτες να παίξουν στον κόσμο και κυρίως πως θα πείσεις τους ήδη υπάρχοντες να συνεχίσουν να παίζουν ακόμα και αν πάνε "πυξίδα", αφού είναι υπερβέβαιο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρουν κάτι καλύτερο.
Θα μου πείτε βέβαια, ότι έτσι είναι το παιχνίδι. Οχι έτσι το κάνατε εσείς.
Ειλικρινά αν όντως σας αρέσει να το χαίρεστε.

Αν όμως οι κανονισμοί ήταν διαφορετικοί και επέτρεπε
σε κάθε παίκτη έως 15 πόλεις (το πολύ),
συμμαχίες έως 50 άτομα το πολύ,
δυνατότητα χρήσης premium μόνο κάτω από 5 πόλεις,

τότε θα γινόντουσαν πραγματικά πολύ καλές μάχες και θα μπορούσαν να προσελκυστούν στο παιχνίδι και νέοι παίκτες. Και κυρίως όσοι έχαναν πόλεις θα είχαν σοβαρό λόγο να διορθώσουν τα λάθη τους και να ξαναπροσπαθήσουν με καλές πιθανότητες.
Ενώ τώρα............

Τέλος πάντων να τον χαίρεστε τον κόσμο σας και κυρίως να το χαίρεστε το παιχνίδι σας.

Υ.Γ. Άμα τύχει βάλε να ακούσεις το κομματάκι του David Brubeck, με τίτλο Take Five. Στο αφιερώνω για εκείνα τα 5 λεπτά που δεν πρόλαβα να σου "κλέψω" την πόλη.
 

DeletedUser

Guest
Προς Dober

Πριν λιγους μηνες φιλε μου, ελεγες αυτα..;)

http://forum.grepolis.gr/showthread.php?t=3655

Τωρα τα λες αναποδα.. :)
Και μαλιστα τωρα τα πραγματα ειναι πολυ διαφορετικα απο τοτε..
Αλλο να υπαρχουν 2 υπερσυμμαχιες με δυνατες συμμαχιες και οι 2, και αλλο να υπαρχει μονο μια..
Σαφως δεν φταιτε εσεις, οπου αναγνωριζω πως υπαρχουν στις ταξεις σας αξιολογοι παικτες που παρασυρονται απο ματαιοδοξια ισως, αλλα φταιει το πως εχουν χτιστει οι ελληνικοι σερβερ.
Πριν μια βδομαδα δωσαμε περιπου 100 πολεις ως φαντασματα σαν συμμαχια..
Ειμαι σιγουρος οτι δεν εμεινε καμια μεσα σε 2-3 μερες..Απορω με οποιον σπαταλα τον υπερπολυτιμο χρονο της ζωης του μ' αυτον τον τροπο..
 

DeletedUser

Guest
Γύρισε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς

Φίλε μου, κοίταξες τα στατιστικά και έβγαλες δικό σου συμπέρασμα, όπως ήθελες να το παρουσιάσεις. Δεκτό. Δεν θα κάτσω να σου πω, ποιος είμαι, πόσο καιρό παίζω, πως παίζω, πόσους με υποστήριξαν, πόσους υποστήριξα, σε πόσους έγραψα χιλιάδες κείμενα για να τους βοηθήσω, πόσους έχω συγχαρεί, πόσους έχω κράξει και πόσους, πόσους. Θα μπορούσα να σου γράψω σελίδες αλλά όχι δεν αξίζει το κόπο.

Μιας και είδες στατιστικά, κοίταξα και εγώ τα δικά σου για να τα ερμηνεύσω όπως μου κάθονται και εδώ πρέπει να απευθυνθώ στην γενική διαχείριση του grepolis για αιτήματα για χάρη σου.

Δημιουργία βραβείου για:

1) κανιβαλισμό - ανενεργούς
2) κατακτήσεις παικτών άνευ συμμαχίας
3) κατακτήσεις φαντασμάτων
 

DeletedUser

Guest
Πριν λιγους μηνες φιλε μου, ελεγες αυτα..;)

http://forum.grepolis.gr/showthread.php?t=3655

Τωρα τα λες αναποδα.. :)
Και μαλιστα τωρα τα πραγματα ειναι πολυ διαφορετικα απο τοτε..
Αλλο να υπαρχουν 2 υπερσυμμαχιες με δυνατες συμμαχιες και οι 2, και αλλο να υπαρχει μονο μια..
Σαφως δεν φταιτε εσεις, οπου αναγνωριζω πως υπαρχουν στις ταξεις σας αξιολογοι παικτες που παρασυρονται απο ματαιοδοξια ισως, αλλα φταιει το πως εχουν χτιστει οι ελληνικοι σερβερ.
Πριν μια βδομαδα δωσαμε περιπου 100 πολεις ως φαντασματα σαν συμμαχια..
Ειμαι σιγουρος οτι δεν εμεινε καμια μεσα σε 2-3 μερες..Απορω με οποιον σπαταλα τον υπερπολυτιμο χρονο της ζωης του μ' αυτον τον τροπο..


εεεεε ρε φιλεεε εισαι πολυ σωστοςςςς, ολη μερα σε μια οθονη
 

DeletedUser

Guest
Άσε φίλε Andrew, με τον Νίκο (Perithos) είχαμε μιλήσει μέσω skype. Δεν έχεις ιδέα το τι είπαμε. Θεωρώ άκυρο το ποστ του για αυτό δεν μπήκα στην διαδικασία να του απαντήσω. Επομένως, άκυρο και το δικό σου ποστ.

ΥΓ: Δεν σκοπεύω να ασχοληθώ μαζί σου και να κάνω αυτό το θέμα ανακοίνωσης ένωσης συμμαχιών 5 σελίδες άχρηστες παπαρολογίες, για αυτό μην γραφείς καν.
 
Κορυφή