Μελλοντικές Βελτιώσεις στο παιχνίδι

DeletedUser14790

Guest
Το πρώτο το θεωρώ σωστό,το δεύτερο δεν το βρίσκω σωστό ,τριτο και τεταρτο τα θεωρώ τέλεια...
 

DeletedUser9394

Guest
το 1,3,4 είναι καλο.
το δεύτερο δεν σύμφωνο καθόλου για τους εξής λόγους.
παίζω το παιχνίδι 6 χρονια k έχω γνωρίσει γνωστούς k μεγάλους παίχτες του γκρεπολις που μιλάμε συχνά στο skype k σαν λύση που βρίσκετε ανάμεσα σε κουβέντες είναι να έχεις διπλό λογαριασμό με κινεί σύνδεση που ο καθένας θα κρατάει 10-20 πόλης k για χαμηλό ηθικό για θαύμα που αυτό σημαίνει πως π.χ. εάν εγώ έχω ένα δεύτερο λογαριασμό με κινεί σύνδεση τον 10-20 πόλεων k αποφασίσω να βγάλω τον κανονικό μου λογαριασμό σε διακοπές τότε αυτό σημαίνει ότι τον δεύτερο λογαριασμό θα τον αναλάβει κάποιος άλλος μέχρι να επιστρέψω εγώ k ο κάθε εγώ από διακοπές,
δεν θα είναι καθόλου τίμιο παιχνίδι από εκεί k πέρα θα γίνονται λάθη θα πέφτουν μπαν κ
θα γίνει μπάχαλο k θα πέφτουν επανεκκίνησης.
προσωπικά μάλλον εάν γίνει κάτι τέτοιο δεν θα ξανά ασχοληθώ με θαύματα.
 

DeletedUser16558

Guest
νομιζω οτι το δευτερο ειναι τελιος λαθος οπος και το οτι οι συμμαχειες ειναι πολυ μικρες και κουραζουν τα θαυματα!!!χρειαζωντε μεγαλιτερες συμμαχειες η εστω οι συμμαχειες μιας υπερ να μπορουν να κανουν μαζι τα θαυματα απο κοινου!!
 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ IV

Ξιφομάχος
Οι διακοπές είναι δικαίωμα που κατά τη γνώμη μου πρέπει να παραμείνει ακόμα στις πόλεις του θαύματος. θέλεις να κάνεις ένα διάλειμμα που το δικαιούσαι και όταν γυρνάς βρίσκεις να έχει χάσει πόλη, θαύμα, στρατό και συμμάχους; Αντιβαίνει στην λογική των διακοπών.
Αντιθέτως θεωρώ ότι υπόλοιπες προτάσεις είναι θετικές.
 

vourliotis

Οπλίτης
το πρωτο ειναι σωστο
το δευτερο ειναι αδικο θα μπορουσατε να το αντικαταστησετε με το ηθικο πχ οταν στο θαυμα βαζουν λογαριασμο που τον βλεπουν αντιπαλοι με πολυ χαμηλο ηθικο και δεν μπορεις να το σπασεις το εχουμε ζηση πολες φορες αυτο..αρα στο θαυμα απανω οποιος λογαριασμος καθετε να τον βλεπουν με 100/100 ηθικο ολοι
το τριτο αντι να ανοιγετε κοσμους με οριο συμαχιας 50 και 60 να το κανετε με 200 ατομα ετσι δεν χρειαζωνται ουτε ακαδημιες αλλα ουτε και πολες συνθηκες και δεν αδικουνται οι παιχτες που παιζουν στις ακαδημιες και εχεις και ποιο ενεργους παιχτες ετσι ..με αυτο τον τροπο δεν χρειαζωνται οι δωρεες στα θαυματα και αναλογα την ταχυτητα να αυξανετε και ο χρονος με τις υλες οπως ειπε και ενας φιλος εδω ..3ρις και 4ρις κοσμος πρεπει να φτανουν 500εκτ υλες για να διαρκουν περισοτερο οι κοσμοι και οχι να ανοιγονται κοσμοι καθε 2-3 μηνες εχει κανταντηση βαρετο αυτο !
το τεταρτο θα το δειξη η πραξη ποσο ωφελημο ειναι

smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

HawkLord

Ξιφομάχος
1) Γιατί να υπάρχει η δυνατότητα να μπορεί να ξεκινήσει θαύμα σε νησί που δεν υπάρχουν ήδη 20 πόλεις ;
2) Το να τιμωρείτε την προσπάθεια κάποιων παικτών, που για 6+ μήνες έχουν καεί σε έναν κόσμο αφαιρώντας τους το δικαίωμα να βγουν διακοπές, μόνο δίκαιο δεν είναι.
Μπορούν να χρησιμοποιηθούν άλλες παράμετροι για να περιοριστεί η κακή χρήση το διακοπών που δίνει πλεονέκτημα σε κάποιους, όπως πχ το να υπάρχει όριο στο πόσες πόλεις μπορεί να έχει ο ίδιος παίκτης επάνω σε ένα νησί με θαύμα.
3) 90 ή και περισσότερες ώρες, ώστε να μην μπορούν να μπουν παίκτες για εύνοια στο τελευταίο επίπεδο που θέλει ~89:30 ώρες.
4) Χωρίς να το έχω δει στην πράξη, θεωρώ ότι θα είναι χρήσιμο.

@vourliotis / Στον Ωμέγα 250 ήταν το όριο και πάλι υπήρχαν ακαδημίες και συνθήκες, οπότε δεν λέει κάτι αυτό.
 
Κορυφή