ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ADMIN ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ???

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4282
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4282

Guest
2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΙΝΤ ΣΚΕΙΝ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΘΕΣΗ..
27wt11h.jpg

xbahbp.jpg


Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΣΥΓΡΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΕΡΒΕΡ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ..
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΕΙΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΓΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΘ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΔΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΒΑΡΕΣΕΙ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ..
ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ???
 

DeletedUser4282

Guest
Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΣΥΓΡΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΕΡΒΕΡ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ 1 ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ..
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΕΙΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΓΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΘ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΔΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΒΑΡΕΣΕΙ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ..
ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ???

ΟΙ 2 ΕΠΙΜΑΧΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΥΡΑ-7 ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ..
 

DeletedUser

Guest
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ, ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ?

ΜΕΤΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ GREPOLIS.2 , ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΧΡΥΣΟ. ΕΝΑΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ . ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩΜΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
 

DeletedUser

Guest
αυτο που το βρηκες εγω οσο καιρο πεζω δεν εχο δη τετια επισκοπηση ετνολων??
 

DeletedUser

Guest
στους χρονους υπαρχει μια αποκλειση μερικων δευτερολεπτων.αν εισαι λιγο πιο προσεκτικος,θα διακρινεις το παρεξηγημενο συμβολο ~ το οποιο κανεις δεν το προσεχει.αυτο λοιπον το συμβολο,συμενει περιπου.βεβαια δεν υπαρχει σαφη και ξεκαθαρη απαντηση για το ποσο χρονο ακριβως ειναι αυτο το περιπου..η λειτουργια αυτη ειναι για να ωφελει τον αμυνομενο..καθισταται σχεδον αδυνατο να πετυχεις επιθεσεις με διαφορα 1 δευτερολεπτου..

και αυτη η επισκοπηση συμπεκτη βασκουδη,ειναι απο το πριμιουμ του διαχειρηστη..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
στους χρονους υπαρχει μια αποκλειση μερικων δευτερολεπτων.αν εισαι λιγο πιο προσεκτικος,θα διακρινεις το παρεξηγημενο συμβολο ~ το οποιο κανεις δεν το προσεχει.αυτο λοιπον το συμβολο,συμενει περιπου.βεβαια δεν υπαρχει σαφη και ξεκαθαρη απαντηση για το ποσο χρονο ακριβως ειναι αυτο το περιπου..η λειτουργια αυτη ειναι για να ωφελει τον αμυνομενο..καθισταται σχεδον αδυνατο να πετυχεις επιθεσεις με διαφορα 1 δευτερολεπτου...
Σωστο αν και δεν ρωταει αυτο ο Δημητρης! Ο Δημητρης ρωταει γιατι στην πρωτη επισκοπηση το αποικιακο φαινεται να ειναι ΠΡΙΝ την τελευταια επιθεση, ενω στην δευτερη ΜΕΤΑ... και αυτο ειναι και δικη μου απορια...οχι γιατι εχουν οι επιθεσεις διαφορα sec....
;)
 

DeletedUser

Guest
αυτο ακριβως ειναι το νοημα! οι χρονοι αλλαζουν κατα τη διαρκεια της διαδρομης! εξου και το ~
 

DeletedUser

Guest
παιδιά δεν είναι το θέμα ότι χάνει χρόνο στην διαδρομή...Το θέμα είναι ότι ο κόσμος Α συγκεκριμένα(δεν ξέρω για τους άλλους)έχει χρονική απόκληση 30-40 δευτερόλεπτα πάνω κάτω.άλλο χρόνο άφηξης σου βγάζει στην καρτέλα επίθεσης και άλλο στην επισκόπηση πόλης.έχουν γίνει δεκάδες updates που λένε ότι φτιάχτηκαν οι χρόνοι αλλά ΔΕΝ.βέβαια είναι λίγο imba να στέλνεις επιθέσεις απόστασης 1 δευτερολέπτου , ΑΛΛΑ δεν παύει κάθε unit να έχει τον χρόνο του.Είτε είναι είτε όχι δίκαιη η διαφορά χρόνου στο 1 δευτερόλεπτο ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ισχύει...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως πολλοί το έχουν παρατηρήσει αυτό...και τουλάχιστον δεν μας λετε : παιδιά υπάρχει πρόβλημα στον server οπότε υπολογίστε 10 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ +.τι μια βγάζει 10+ την άλλη 25- τιν άλλη 30+ μετά 2- και ούτ' ο καθ'εξης.Ελπίζω να φτιαχτεί σύντομα γιατί αν κάνεις επίθεση σε ένα παίχτη που το "νιώθει" του δίνεις την ευκαιρία να κάνει την πόλη του απόρθητη με ένα θεωριτικά εύκολο για αυτόν dodge.εντάξει είπαμε υπάρχει τοίχος πύργος που δίνει στον αμυνόμενο 2.5 φορές περισσότερο στρατό.Μη το ξεφτυλήσουμε κιόλας..
 

DeletedUser

Guest
αυτο ακριβως ειναι το νοημα! οι χρονοι αλλαζουν κατα τη διαρκεια της διαδρομης! εξου και το ~
Tι καταπληκτικη ιδεα τοτε! Αντε και στην επομενη αναβαθμιση να αλλαζουν και στοχο... να τα στελνεις εσυ επιθεση στην πολη Α και εκεινα να χτυπανε την πολη Β γιατι τα βολευε περισσοτερο... :d:d:d οτι να 'ναι...
 

DeletedUser

Guest
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ. ΣΥΝΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΗ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΗ ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΣΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΑΦΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ZALAXAS ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
 

DeletedUser

Guest
Βασικά μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν υπάρχει το σύμβολο "~" (κατά προσέγγιση).
Αυτό σημαίνει ότι φτιάχτηκε δηλαδή η χρονική απόκλιση στις επιθέσεις;
Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιές είναι και οι χρονικές αποκλίσεις στους υπόλοιπους κόσμους;

Και λογικό να αλλάξει η σειρά στις επιθέσεις αφού υπάρχει αυτή η χρονική απόκλιση εντός λεπτού...
 

DeletedUser

Guest
Και λογικό να αλλάξει η σειρά στις επιθέσεις αφού υπάρχει αυτή η χρονική απόκλιση εντός λεπτού...

Οχι δεν ειναι καθολου λογικο φιλε μου! Το ~ δεν σημαινει οτι η επιθεση σου θα φτασει καποια στιγμη αλλα την αποκλιση απο τον χρονο που σου δειχνει η καρτελα και τον πραγματικο χρονο αφιξης!
Το καταλαβαινω να το υπολογισεις να στειλεις να φτανει η επιθεση σου στις 23:59:59 και οταν την στειλεις να δεις οτι τελικα φτανει 23:59:46 ή 00:00:10 αλλα το να προσπερνα η μια επιθεση την αλλη, αυτο ειναι ανηκουστο, γελοιο και σιγουρα προβλημα!
Και σαφως στους κοσμους που ισχυει το συστημα της εξεγερσης δεν ειναι τοσο τρομερο (που ειναι αλλα τεσπα) αλλα στους υπολοιπους κοσμους, με το "παλαιο" συστημα καταληψης για φαντασου τι θα γινει αν εχεις υπολογισει να μπαινει το αποικιακο σου στην πολη του αντιπαλου στις 08:00:01 και απο πισω ενα διηραδικο σου για να βγαλει αμυνα στις 08:00:09 και στην πορεια να προσπερασουν οι διηρεις σου το αποικιακο σου και να μπουν πρωτες στην πολη του αντιπαλου!
 
Κορυφή