[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ΜΑΝΤΕΙΟ

  • Δημιουργός θέματος xronis westblock
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Λοιπόν θέλω να θέσω ενα ερώτημα : οταν εχουμε μαντειο στην πολη καταρχας αποκαλειπτετε ο κατασκοπος και ας εχουμε 0 ασημι στην σπηλια?Και αν ναι αυτο γεινεται μονο στην πολη που υπαρχη το κτηριο η σε ολες της πολης ενος παιχτη?:confused:


;) ευχαριστω για οποιον απαντησει.....!
 

-PNS-

Άρμα
Όταν έχεις Μαντείο, ΠΑΝΤΑ ανακαλύπτεις τον κατάσκοπο. Το ασήμι το βάζεις για να μην μπορεί να πάρει εύκολα κατασκοπεία ο αντίπαλος. Εννοείται ότι ισχύει μόνο για την πόλη ή τις πόλεις που έχεις Μαντείο ή Μαντεία και όχι για τις υπόλοιπες...
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδη αν πχ.στην πολη Α εχω 0 ασημι στην σπηλια και εχω φτιαξει μαντειο τοτε ο αντιπαλος και να στειλει απειρο ασημι για κατασκοπεια παει ακαρπη?
 

-PNS-

Άρμα
Προφανώς δεν ξέρετε να διαβάζετε. Όταν κάποιος έχει ΜΑΝΤΕΙΟ αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι δεν μπορεί κανείς να του κάνει κατασκοπεία. Είτε έχεις φτιάξει ΜΑΝΤΕΙΟ είτε κάποιο άλλο ειδικό κτήριο, η διαδικασία της κατασκοπείας είναι η ίδια. Αν στείλεις παραπάνω ασήμι από αυτό που υπάρχει στην σπηλιά του αντιπάλου παίρνεις. Το ΜΑΝΤΕΙΟ δεν παίζει κανένα ρόλο σε αυτό. Η μόνη διαφορά του ΜΑΝΤΕΙΟΥ είναι ότι ξέρεις ΠΑΝΤΑ ποιος σε κατασκοπεύει. Είτε έχει πάρει κατασκοπεία είτε όχι. Χωρίς ΜΑΝΤΕΙΟ αν κάποιος βάλει παραπάνω ασήμι από αυτό που υπάρχει στη σπηλιά και κατασκοπεία παίρνει και δεν το καταλαβαίνει ο αμυνόμενος, αφού δεν αφαιρείται ασήμι από τη σπηλιά. Ασήμι από τη σπηλιά αφαιρείται μόνο στις αποτυχημένες κατασκοπείες. Να δω τώρα αν υπάρχει και πάλι κάποιος που δεν κατάλαβε...
 
Κορυφή