[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ΚΥΚΛΙΚΟ

  • Δημιουργός θέματος kvnm
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΥΚΛΙΚΟ ΜΥΝΙΜΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ;

Βλεπω κατα μερες καποιους που στελνουν σε ολους μυνιμα για παιχνιδια κ.τλ
 

DeletedUser

Guest
Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποια επιλογή που να παρέχει τη δυνατότητα αποστολής μηνύματος προς όλους τους παίχτες ενός κόσμου. Αντίθετα, οι περισσότεροι απ' αυτούς ίσως επιλέγουν κάθε φορά κάποιες συμμαχίες και στέλνουν μόνο στα μέλη των επιλεχθέντων συμμαχιών τα οποία είτε τα βρίσκουν απ' το προφίλ της συμμαχίας είτε απ' τα sites που παρέχουν πληροφορίες για συμμαχίες και παίχτες.

Προσωπικά έλαβα και χθες μήνυμα spam και από μια συζήτηση που είχα με τα παιδιά της συμμαχίας μου έλαβαν κι εκείνοι. Άρα μάλλον οι spamερς ίσως λειτουργούν κάθε φορά όπως σου προανέφερα.

Αν κάνω λάθος και κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας μας διαφωτίσει!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Στο grepostats μπορεί να δημιουργήσει κάποιος λίστα παραληπτών επιλέγοντας τους παίχτες μιας συμμαχίας. Από εκεί παίρνουν έτοιμους τους παραλήπτες.
Όταν λαμβάνετε ένα τέτοιο μήνυμα, κάνετε αμέσως αναφορά ώστε να αποκλειστεί μόνιμα ο λογαριασμός που στέλνει αυτά τα μηνύματα.
Δυστυχώς η παιδεία κάποιων δεν τους επιτρέπει να καταλάβουν ότι αυτό που κάνουν με αυτά τα διαφημιστικά μηνύματα, είναι να ενοχλούν τους πάντες.
[/pho]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ;
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Η δυνατότητα να στείλει κάποιος ομαδικό μήνυμα σε μια συμμαχία δεν απαγορεύεται.
Το ότι κάποιοι το χρησιμοποιούν προς όφελος τους για τέτοιο σκοπό δεν σημαίνει ότι η λειτουργία του ομαδικού μηνύματος πρέπει να απαγορευτεί.
Ο οποιοσδήποτε μπορεί να στείλει ομαδικό σε μια άλλη συμμαχία, αρκεί να μην παραβιάζει κανόνες του παιχνιδιού.[/pho]
 

DeletedUser

Guest
ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ GREPOLIS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΜΠΟΤΕΙΤΕ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ;
 

DeletedUser

Guest
δεν μου βαζει καμια συμμαχια στη λιστα! ΑΦΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ΜΕΤΑ;
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Στο Alliance search βάζοντας τα 3 πρώτα γράμματα τουλαχιστον της συμμαχίας την εμφανίζει από κάτω σε μπλε πλαίσιο, αν φυσικά τα 3 γράμματα που βάλαμε είναι ίδια με το όνομα της συμμαχίας .
Πιάνουμε με το ποντίκι και σέρνουμε το μπλε πλαίσιο της συμμαχίας που θέλουμε στο παράθυρο Alliances όταν το κάνουμε αυτό εμφανίζει κάτω αριστερά την εντολή Generate player list
 

DeletedUser8730

Guest
Ρε μην του ξαναδώσετε άδεια να μας στέλνει σπαμ. Εγώ σε μπλοκάρω αμέσως. Μπελά που μας βρήκε...
 
Κορυφή