ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΕΧΘΡΙΚΗΣ ΠΟΛΗΣ

  • Δημιουργός θέματος phobos
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

8EAGENHS

Forum Leader
Το "Πόλεις 2/3" σημαίνει ότι μπορείς να κατακτήσεις ή να αποικήσεις ακόμη μία πόλη.
Για να την κατακτήσεις ακολούθησε τις πιο πάνω οδηγίες.
 

DeletedUser

Guest
Μπορεί κάποιος στον κόσμο Δ να κάνει κατάκτηση με αποικιακό αλλά να βγάλει την προς κατάκτηση πόλη κάποιος σύμμαχος σου σε εξέγερση..??:rolleyes: φυσικά αφού ο πολιτισμός του είναι τόσος ώστε να μπορεί να κάνει και άλλη πόλη ..!!!:confused:
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Άλλη μια ερώτηση που έχει τεθεί δεκάδες φορές κι έχει απαντηθεί άλλες τόσες. ΟΧΙ, ΜΟΝΟΝ ο θέτων σε εξέγερση κατακτά. Οι σύμμαχοι μπορούν απλά να βοηθήσουν με εκκαθαριστικές και μόνον.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
ΟΚ πρώτη φορά μπήκα και δεν το είχα διάβαση πουθενά ..!!!:p
Μια ακόμα ερώτηση ..!! Έχω 3 αποικιακά .Στα δυο έχει ξεκινήσει ο αποικισμός και στο τρίτο είναι στην διαδρομή για αποικισμό . αλλά μου έχουν κάνει εξέγερση και εντελή μου περνούν την πόλη πριν λήξη ο αποικισμός ...!! τι γίνονται τα αποικιακά και οι πόλεις..??φτιάχνονται ?? τις έχει ο εχθρός ??
 

DeletedUser7251

Guest
Σχετικά με τον στρατό που συνοδεύει το αποικιακό...

Έχω στείλει επίθεση, έχω καθαρίσει την άλλη πόλη και μετά όταν έρχεται η ώρα του αποικιακού και πάω να στείλω την επίθεση στέλνω:

30 Μεταφορικά με Εξεφνδονιστές και Ιππείς
Φάρους και το Αποικιακό.

Όταν πατάω <<Επίθεση>> μου βγάζει το μήνυμα:

<Σε μια επίθεση με συμμετοχή του αποικιακού πλοίου θα πρέπει να στείλεις και μονάδες ξηράς>


Ενώ έχω επιλέξει μονάδες ξηράς, μου βγάζει ακόμα αυτό το μήνυμα. Τί πρέπει να κάνω???
 

DeletedUser

Guest
στην ουσία εννοει πλοία απλα δεν το έχουν διορθώσει,αλλα εφοσον λες ο,τι βάζεις και φάρους μαζί δεν μπορω να σκεφτώ κατι άλλο.Υπάρχει πιθανότητα να ξέχασες τους φάρους πάνω στην βιασύνη σου;Το μόνο πιθανο που μου έρχεται κατα νου αυτο ειναι.
 

DeletedUser7251

Guest
Θα δοκιμάσω και αν ξαναυπάρξει πρόβλημα θα ποστάρω εδώ!!
 

DeletedUser8366

Guest
ΦΙΛΕ , ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ , ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΠΗΓΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΗΔΡΥΣΗ ΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
 

DeletedUser

Guest
Kατακτηση

Εαν λοιπον εχω στειλει αποικιακο + ναυτικο +στρατο ξηρας ενω εχω καθαρισει απο πριν την πολη και στο εντωμεταξυ ελαβε ενυσχισεις πριν φτασει το αποικιακο μου,σκοτονωντας μου τα επιθετικα ξηρας,υπαρχει περιπτωση να την παρω την πολη;η θα πρεπει να του την ξανακαθαρισω και απο τις υποστηρηξεις;
 

DeletedUser6835

Guest
ΝΑΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΦΑΡΟΣ 1 ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ 1 ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΜΑΖΙ
 

DeletedUser

Guest
Παιδια εδω και δυο μερες προσπαθουσα να κατακτησω μια πολη......αδειαζα πρωτα ολη την πολη οπως πρεπει,αλλα οποτε εμπαινε το αποικιακο ο εχθρος δεν ειχε καθολου στρατο αλλα και παλι εχανα ολο το στρατο μου....γιατι;;;
[8EA]Τις ερωτήσεις παρακαλώ, στην ειδική ενότητα των ερωτήσεων.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Κάνε μία αίτηση στο κέντρο υποστήριξης επισυνάπτοντας και τις αναφορές, αν είναι δυνατόν, για να σου πούμε. [/8EA]
 

DeletedUser

Guest
ΕΠΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΤΡΑΤΟ ΜΕΣΑ! ΑΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟΤΕ ΟΚ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΚΑΝΕ DOBGE ΔΛΔ ΕΔΙΩΞΕ ΕΞΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΑ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΛΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδες θελω να κατακτησω μια πολη.......

εχω στειλει στρατο για επιθεση και θελω να στειλω επιθεση με αποικιακο και μ βγαζει το εξης

'' ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΞΗΡΑΣ΄΄

και εγω παταω να κανω επιθεση με 1 αποικιακο , μεταφορικα και σφεντονιστες.....

τι γινεται>>???
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Οι ερωτήσεις στην ενότητα των ερωτήσεων. Το παρόν κλειδώνει.[/8EA]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή