Ιδέες για το φόρουμ συμμαχίας

Συζήτηση στο forum 'Ιδέες' που ξεκίνησε από το μέλος Sterben, στις 14. Μαϊ 2017.

Μοιραστείτε τη σελίδα

1. Sterben

Sterben Social Moderator Μέλος Διαχείρισης

Σήμερα ήταν από τις περιπτώσεις που ενώ έπαιζα, σκέφτηκα "πόσο θα βόλευε να υπήρχε και αυτό".

2 πράγματα μου ήρθαν στο μυαλό που έχουν να κάνουν με το φόρουμ συμμαχίας.

1) Πολλαπλή επιλογή απαντήσεων σε ένα θέμα: Κάποιο θέμα που χρειάζεται να καθαριστεί από άστοχες απαντήσεις, θα ήταν πολύ λειτουργικό να υπάρχει πολλαπλή επιλογή για τους διαχειριστές φόρουμ αντί να χρειάζεται να διαγράφεται κάθε απάντηση ξεχωριστά μιας και γίνεται λίγο κουραστικό!

2) Παραπομπή με link εντός του φόρουμ: Δε ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε αυτό να γίνει εφικτό, αλλά το θεωρώ μια καλή ιδέα γιατί πολλές φορές χάνονται θέματα στις σελίδες του φόρουμ και μια τέτοιου είδους απλή παραπομπή θα μας διευκόλυνε πολύ!

Και μια 3η αν και δε μου φαίνεται ηθικά σωστό αλλά βοηθά σε περιπτώσεις "υποψίας": ξεχωριστή στήλη στα δικαιώματα παικτών της συμμαχίας για δικαίωμα συμμετοχής στο φόρουμ (αν θα τους εμφανίζεται ή όχι, κάτι τέτοιο).

Ο/Η 8EAGENHS έχει κάνει like
  2. 8EAGENHS

8EAGENHS Forum Leader

Το πρώτο είναι πολύ χρήσιμο και για γρήγορο καθαρισμό άστοχων απαντήσεων αλλά και σε θέματα αμυνών και επιθέσεων που έχουν ήδη σβηστεί οι αναφορές και μένουν ξεκρέμαστοι οι κωδικοί τους.

3. HawkLord

HawkLord Ξιφομάχος

Ο/Η Ellippo έχει κάνει like
  4. Zarcos

Zarcos Head Admin

Με μια μικρή διαφορά... Για να το πετύχεις πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το συγκεκριμένο script... Υποθέτω ότι η πρόταση αφορά η συγκεκριμένα να παρέχεται από το παιχνίδι και όχι να είσαι υποχρεωμένος να εγκαθιστάς άλλα scripts.

5. HawkLord

HawkLord Ξιφομάχος

Από την στιγμή που υπάρχει στο συγκεκριμένο script, είναι πολύ εύκολο για την InnoGames να το χρησιμοποιήσει (όπως έκανε και με κάποιες βελτιώσεις από άλλο, επίσης διάσημο script). Ωστόσο, αν ενδιέφερε την εταιρία να βελτιώσει το παιχνίδι ως προς την ουσία και όχι ως προς το φαίνεσθαι, δεν θα είχε αφήσει χώρο για τα script, που παρεμπιπτόντως είναι και επιτρεπόμενα από την ίδια την εταιρία.

6. NIKOSFISH

NIKOSFISH Ξιφομάχος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ.
    1. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ (12 Ή 16 ΩΡΕΣ) ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.
    2. Η ΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΤΡΕΙΣ. (ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΟ ΠΑΙΚΤΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ)
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ NIKOSFISH

7. Sterben

Sterben Social Moderator Μέλος Διαχείρισης

Επίσης ένα ακόμα που μου ήρθε, θα μπορούσαν να είναι ενεργές οι μεταφορές θεμάτων στις κοινές καρτέλες, αλλά να μπορούν να τα μετακινούν μόνο από τη συμμαχία που έφτιαξε την καρτέλα

Ο/Η HawkLord έχει κάνει like