[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Επέκταση γης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6835
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6835

Guest
Αν μια πόλη έχει επέκταση γης και την κατακτήσει άλλος η επέκταση γης θα διατηρηθεί?
 

DeletedUser11640

Guest
Δεν είμαι σίγουρος αλλα απο τα όσα καταλαβαίνω και τον τρόπο που διατυπώνεται η πληροφορία στο συγκεκριμένο μπόνους πιστεύω πως ναι, θα διατηρηθεί..αν έχω λάθος ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει περισσότερα.

9unjoy.png
 

DeletedUser11640

Guest
[8ea]Όταν αλλάξει η πόλη χέρια χάνεται το πλεονέκτημα.[/8ea]


Για ποιον λόγο τότε στην πληροφορία του συγκεκριμένου μπόνους γράφεται πως "επιπλέον πληθυσμός θα είναι μόνιμα διαθέσιμος";
 

DeletedUser13963

Guest
Ενοει μονιμα διαθεσημος οσο εχεις τον ελενχο της πολης.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Μόνιμα διαθέσιμος σ' αυτόν που τον απέκτησε. Αν δεν το διευκρίνιζε όλοι θα ρωτούσαν για πόσον καιρό θα είναι ο πληθυσμός (όχι ότι τώρα δεν ρωτάνε κάποιοι).[/8ea]
 

DeletedUser11640

Guest
[8ea]Μόνιμα διαθέσιμος σ' αυτόν που τον απέκτησε. Αν δεν το διευκρίνιζε όλοι θα ρωτούσαν για πόσον καιρό θα είναι ο πληθυσμός (όχι ότι τώρα δεν ρωτάνε κάποιοι).[/8ea]

Μα πως να μην ρωτήσουμε, δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση και σωστό θα ήταν να αλλάξει η διευκρίνηση και να γίνει πιο αναλυτική.
 

DeletedUser12333

Guest
Η απάντηση στην αρχική ερώτηση νομίζω είναι ξεκάθαρη:

Έχεις την πόλη; Ο πληθυσμός σού ανήκει.
Χάνεις την πόλη; Πού θα πάει η επέκταση γης; Υπάρχει περίπτωση να πάει σε άλλη πόλη ή μήπως θα γυρίσει στα αποθέματα;


Φίλε George Prasinos, σέβομαι απόλυτα την άποψή σου, ωστόσο δεν καταλαβαίνω τι παραπάνω θα ήθελε η συγκεκριμένη επεξήγηση. Το μήνυμά της κατ' εμέ είναι σαφέστατο. Μόνιμα θα πει μόνιμα, αλλά και με την ελάχιστη λογική καταλαβαίνεις τι εξαίρεση αυτό επιφέρει. Αν περάσει σε εχθρικά χέρια η πόλη είναι δυνατόν να παραμείνει σε εσένα ο πληθυσμός;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11640

Guest
Χάνεις την πόλη; Πού θα πάει η επέκταση γης; Υπάρχει περίπτωση να πάει σε άλλη πόλη ή μήπως θα γυρίσει στα αποθέματα;

Μαλλον δεν είμαι λογικός άνθρωπος γιατί αυτή την εξαιρεση που δεν αναφέρουν εγώ δεν την σκέφτηκα και θα ξαναγράψω, δεν διευκρινίζεται τι συμβαίνει σε περίπτωση που κατακτηθεί απο άλλον η πόλη...και με μπερδεύει αυτό επειδή υπάρχει και η λέξη μόνιμα..βεβαια θα πειτε ότι εννοειται μονιμα διαθεσιμοι κατοικοι δηλαδη δεν θα εξαφανιστουν(πχ μετα απο ένα μήνα αν και δεν νομίζω να έβαζαν ποτέ κάτι τέτοιο..) αλλα δεν θα μπορουσε να σημαίνει πως θα έμεναν μόνιμα οι κάτοικοι στην πόλη; Τι ζητάω εγώ προσωπικά; Να συμπληρωθεί μια πρόταση που να διευκρινίζει πως σε περίπτωση κατάκτησης της πόλης χάνεται το μπόνους το οποίο νόμιζα πως μέχρι τώρα συνέχιζε να υπάρχει..
 
Κορυφή