[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Εξαναγκασμένη Πίστη

BASKETBOY

Άρμα
Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Από αποστολή νησιού πήρα την εξαναγκασμένη πίστη. Πάω να κάνω λεηλασία του νησιού καθώς σύμφωνα με τα όσα λέει σαν ανταμοιβή και τα όσα ήξερα τόσο καιρό, δεν επηρεάζει την διάθεση. Και ενώ ήταν η διάθεση στο 57% (που και εκεί πάλι έπεσε προχθές με την εν λόγο ανταμοιβή) τώρα έχασα 2 χώρια γιατί εξεγέρθηκαν. Έστω και στο 57% που ήταν με χρήση της ανταμοιβής, δεν έπρεπε να μην επηρεαστούν?
 

DeletedUser12395

Guest
[art]Το πλεονέκτημα της εξαναγκασμένης πίστης δεν ανεβάζει επ' ουδενί την διάθεση των αγροτικών χωριών ούτε σας βεβαιώνει ότι τα χωριά με πεσμένη διάθεση δεν θα εξεγερθούν. Η δουλειά που κάνει είναι να κρατάει σταθερή τη διάθεση των αγροτικών χωριών μετά από την λεηλασία. Αν η διάθεση την ώρα της λεηλασίας είναι 100%, θα παραμείνει 100% και το χωριό δεν θα εξεγερθεί. Αν η διάθεση για κάποιους λόγους, είναι 50%, θα παραμείνει 50% (δεν θα πέσει παρακάτω δηλαδή) αλλά το χωριό μπορεί να εξεγερθεί.
Διαβάστε και εδώ
[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

BASKETBOY

Άρμα
Σε καμία περίπτωση δεν είπα πως την ανεβάζει. Δόξα το Θεό είμαι αρκετά χρόνια εδώ μέσα για να ξέρω τι κάνει η κάθε ανταμοιβή που λαμβάνω, απλά δεν περίμενα με διάθεση 57% και εξαναγκασμένη πίστη 2 στα 2 χωριά να εξεγερθούν. Και εδώ και πολύ καιρό (από τότε που βγήκαν οι αποστολές) ποτέ δεν μου εξεγέρθηκε χωριό με χαμηλό ηθικό όταν είχα εν λειτουργία την εξαναγκασμένη πίστη. Εκεί πήγαινε το ερώτημά μου. Ίσως ήταν τυχαίο τόσο καιρό και τώρα "πληρώνω" μαζεμένα όλη αυτή την τύχη. Αυτό ήθελα να διευκρινήσω για να το έχω πλέον υπόψιν μου.
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα και χρονια πολλα και απο μενα.η εξαναγκασμενη πιστη ως βοηθεια σου δινει τη δυνατοτητα οτι σε περιπτωση λεηλασιας ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ η διαθεση.εφοσον ομως ενα χωριο ειναι σε διαθεση κατω απο 80% υπαρχει παντα πιθανοτητα να βγει σε εξεγερση.ακομα και 79% να ειναι...
 
Κορυφή