[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Δεν μπορώ να κατακτήσω.

  • Δημιουργός θέματος Linktothepast
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ότι και να κάνω, είτε προσπαθήσω κανονική κατάκτηση είτε εξέγερση το αποικιακό μου πάντα επιστρέφει μαζί με τα στρατεύματα που έστειλα πίσω. Έχω εξερευνήσει την κατάκτηση και η ακαδημία μου είναι level 30. Δύο μέρες τώρα προσπαθώ να κατακτήσω μία πόλη και με τους δύο τρόπους που προσφέρει το παιχνίδι και πάντα επιστρέφει το αποικιακό μαζί με τον στρατό που έστειλα, έχει καταντήσει αν μη τι άλλο κουραστικό. Στον κόσμο nu είμαι παρεπιπτόντως. Α και είναι και η πρώτη πόλη που προσπαθώ να κατακτήσω, αρά πρόβλημα με πόντους πολιτισμού δεν υπάρχει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6835

Guest
Η κατάκτηση με εξέγερση γίνεται με τον εξής τροπο:

Στέλνεις επίθεση με εξέγερση στην πόλη χωρίς το αποικιακό και αν νικήσεις την μαχη απο την ξηρά δεν έιναι αναγκαίο και από τη θάλασσα
ξεκινάει το πρώτο 12ωρο σε αυτο το 12ωρο ο αντίπαλος μαζεύει άμυνες.
Μόλις τελειώσει το πρώτο 12ωρο ξεκινάει ένα δεύτερο 12ωρο σε αυτό το 12ωρο πρέπει να κάνεις κανονική επίθεση με αποικιακό
και αν νίκησεις την μάχη απο ξηρά και θάλασσα τότε παίρνεις την πόλη.
Η πόλη κατακτιέτε μόνο όταν το αποικιακό μπεί στην πόλη το δεύτερο 12ωρο με κανονική επίθεση.
Επίσης μπορείς να στείλεις το αποικιακό από το πρώτο 12ωρο για να φτάνει στο δεύτερο 12ωρο.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Μεταφέρεται στη σωστή ενότητα και συνεχίζει.
Παρακαλώ για ακόμη μια φορά, να μην ονομάζετε bug ό,τι δεν ξέρετε στο παιχνίδι.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
Συγνώμη αλλά μόνο με εξέγερση μπορώ να κάνω κατάκτηση; Γιατί ούτε κανονική κατάκτηση μπορώ να κάνω, το επιστρέφει το αποικιακό. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μέχρι στιγμής εξήγηση δεν πήρα πιστεύω. Ας πούμε ότι δεν πέτυχα την εξέγερση, κανονική κατάκτησή γιατί δεν κάνει; Και δεν είμαι ο μόνος, και ένας άλλος φίλος στην συμμαχία μου που πήγε να κάνει κατάκτηση, του το επιστρέφει το αποικιακό διαρκώς πίσω μαζί με τα στρατεύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

-PNS-

Άρμα
Ρε φιλαράκι ο κάθε κόσμος έχει το δικό του σύστημα κατάκτησης. Ανάλογα με τον κόσμο κατακτάς πόλη ή με εξέγερη ή με το παλιό σύστημα κατάκτησης. Σε ποιο κόσμο είδες ότι ισχύουν και τα δύο για να το μάθουμε και εμείς; Τα πράγματα είναι απλά λοιπόν. Προσπαθείς να κάνεις κατάκτηση με το παλιό σύστημα, σε ένα κόσμο, τον Νu, όπου ισχύει το καινούργιο σύστημα με εξέγερση. Προφανώς, δεν ξέρεις ακριβώς πως κερδίζεις πόλη με εξέγερση για αυτό μιλούσες στην αρχή για Bug.

Πρέπει πρώτα να βγάλεις τον άλλο σε εξέγερη, με επίθεση χωρίς αποικιακό, ώστε να αρχίσει μια ανίστροφη μέτρηση που διαρκεί 12 ώρες. Μόλις λήξει αυτή, αρχίζει το 2ο 12άωρο, όπου εκεί κάνεις την επίθεση με το αποικιακό και αν κερδίσεις τη μάχη παίρνεις την πόλη.

Στα έγραψε και ο άλλος φίλος. Και επειδή και ο φίλος σου κάνει το ίδιο λάθος δεν προβληματίζεστε ότι εσείς έχετε το πρόβλημα, αλλά αμέσως βγάλατε το συμπέρασμα ότι είναι bug...
 

DeletedUser

Guest
Ευχαριστώ, μια απλή απάντηση επιτέλους που κανείς δεν έδωσε. Δεν γράφει όμως πουθενά ξεκάθαρα στο Wiki ότι μόνο με έναν τρόπο μπορείς να κάνεις κατάκτηση, απλά ότι σε ορισμένους κατάκτηση μπορεί να γίνει με εξέγερση. Ελπίζω κάποιος να το τροποποιήσει. Και είμαι καινούριος για να γνωρίζω, πρώτος κόσμος μου και ανάλογα με αυτά που διάβασα, αυτά και ξέρω.;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

-PNS-

Άρμα
http://wiki.gr.grepolis.com/wiki/%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82_%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CF%89%CE%BD. Σε αυτό το λινκ στο wiki φαίνονται ξεκάθαρα οι πληροφορίες κάθε κόσμου. Κάθε κόσμος είναι διαφορετικός. Ακόμα και αυτοί που έχουν το ίδιο σύστημα κατάκτησης, όπως ξεκαθαρίσαμε εξέγερση ή παλαιό σύστημα κατάκτησης ΠΟΤΕ και τα δύο μαζί, θα διαφέρουν σε άλλα πράγματα. Πάντα κοιτάμε και εδώ για να παίξουμε σε ένα κόσμο που είναι όσο πιο κοντά σε αυτά που εμείς θέλουε...
 
Κορυφή