ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11849
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser11849

Guest
συμμαχοι και μη,

οπως γνωριζετε ο κοσμος μυ εχει γεμισει απο πολεις ανενεργων και φαντασματα σε ολες τις θαλασσες...

αυτο εχει σαν αποτελεσμα να αναγκαζομαστε να καλυψουμε αυτες τις πολεις χαραμιζοντας το ενα δικαιωμα που βγαινει μετα κοπων και βασανων ανα 3-4 μερες...

ετσι μειωνονται οι μαχες... γιατι να βαρεσω την διπλα πολη ενος ενεργου παικτη και να χασω ενα σωρο στρατο αφου ακριβως διπλα του υπαρχει καποιο φαντασμα η καποιος ανενεργος....

αυτο γινεται και γινεται τον τελευταιο χρονο στον μυ και ολοι τρεχουμε να καλυψουμε φαντασματα και ανενεργους που στο τελος τελος δεν καλυπτονται γιατι ολο και περισοτεροι παικτες χωρις μαχες ξενερωνουν και τα παρατανε και μετα αντε να τους καλυψουμε και αυτους....

γιαυτο προτεινω με καποιο τροπο να ανοιξουν τα δικαιωματα ειτε εφαπαξ π.χ. 5-10 τουλαχιστον δικαιωματα ανα λογαριασμο ειτε με ενα ποσοστο π.χ. 10% του αριθμου των πολεων του καθε παικτη...

αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα οι ενεργοι οση διαθεση εχουν να παιρνουν πολεις , οι διπλολογαριασμοι (ξερω οτι δεν υπαρχουν απλα τυχαια το αναφερω)
να μην εχουν πλεον νοημα και οι μαχες να ανεβουν κατακορυφα.....

επισης η εταιρεια ζημιομενη δεν θα βγει γιατι πολυ απλα ποιος πληρωνει 400 ολυμπιακους χ 50 χρυσο για να παρει αλλη μια πολη....κανενας...

επισης πιστευω ειναι δικαιο γιατι αυτο το φαινομενο παρουσιαζεται σε ολες τις θαλασσες και αφορα ολες τις συμμαχιες.

προσωπικα πιστευω οτι μονο κερδισμενοι εχουμε να βγουμε απο κατι τετοιο και δεν εννοω εμεις οι κουγκαρς αλλα ολος ο κοσμος μυ ισως ξαναζωντανεψει....

παιδια ας επικεντρωθουμε λιγο στις μαχες κανεις απο εμας δεν ονειρευοταν να παιζει grepolis για να κανει γιορτες πολης και να που καταληξαμε...
 

DeletedUser11130

Guest
Σωστός , αυτό πρέπει να γίνεται σε όλους τους κόσμους .
 

DeletedUser12395

Guest
Μια πολύ καλή ιδέα, που θα ήταν καλό να εφαρμοστεί σε όλους τους κόσμους .
 

DeletedUser

Guest
ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ Sotiris.G7, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΕΝΕΡΓΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣΤΕΥΟΥΝ ΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
 

DeletedUser

Guest
και εγω με τη σειρα μου συμφωνω απολυτα!τουλαχιστον ας εξαφανιζονται τα φαντασματα μετα την παροδο καποιων ημερων π.χ μιας βδομαδας.να ξερετε οτι δεν παιζουν ολοι οι παιχτες σε 10 κοσμους ταυτοχρονα και τι εννοω με αυτο,εγω προσωπικα εχω μπει σε 4 κοσμους αλλα παιζω μονο στον μυ καθως εκει ταιριαξε η παρεα και οι συνθηκες για να παιξω.στους αλλους κοσμους που μπηκα βαρεθηκα στο μπαμ και
βγηκα γρηγορα καθως δεν με γεμιζε η παρεα και οι συνθηκες με αυτο θελω να πω οτι εφοσον παιζω μονο στον μυ ειναι κριμα να μην μπορω να παιξω σωστα για αυτους τους λογους!και χρυσο βαζουμε αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο και θα ηταν λαθος για την πολιτικη της εταιριας σας πιστευω να χασετε παιχτες(πελατες)λογω αυτης της λανθασμενης κατα την εκτιμηση μου ρυθμισης.
εμενα προσωπικα δεν με απασχολει καθολου το γεγονος οτι εχουμε μεινει 150-200 παιχτες ενεργοι στον κοσμο(λιγοι και καλοι)γιατι το παιχνιδι εχει ενα σκοπο(την κυριαρχια στον κοσμο)και εαν εσεις δεν το βλεπετε ετσι αλλα το βλεπετε με βαση τα νουμερα των ενεργων παιχτων τοτε δυστυχως για εμενα εισαστε αφερεγγυοι και θεωρω οτι εδωσα τσαμπα αυτα τα χρηματα δυο χρονια τωρα για να παιξω λιγακι και να ξεφυγω απο τα μεγαλα προβληματα που αντιμετωπιζω!πιστευω πως θα πραξετε το σωστο και μολις με το καλο ληξει και επισημα ο σκοπος του κοσμου μυ μπορει παρεα με τους φιλους που εχω αποχτησει στον κοσμο(συμμαχους και εχθρους)γιατι ολοι φιλοι ειμαστε ασπονδοι σε καποιες περιπτωσεις αλλα φιλοι να παιξουμε ξανα σε ενα καινουργιο βελτιωμενο κοσμο με κατακτηση!ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας φιλικα mabitte7
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα κι από μένα,επειδή τα ίδια και χειρότερα γίνονται πλέον σε όλους τους παλαιούς κόσμους που φθίνουν το καλύτερο είναι να συμφωνηθει η μεταξυ σας μη πολιορκία ενεργών μελών αλλά να συνεχιστούν οι μάχες,ώστε και δικαιώματα να βγάζεται από τις παρελάσεις και να συνεχίσει να υπάρχει ο κόσμος...
Το να ανοίξουν τα δικαιώματα θα προκαλέσει αναταραχή και θα διογκώσει τις ήδη βεβαρημένες ισοροπίες αφού κάποιος που θα έχει ήδη 500 πόλεις και 100 αποικιακά έτοιμα θα παίρνει τουλάχιστον 50 πόλεις τν μέρα ενώ οι παίχτες των 100 πόλεων άντε να πάρουν το πολύ 10...
Για σκεφτείτε το κι έτσι... :p
 
Κορυφή