[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΗΜΕΡΩΝ

-PNS-

Άρμα
Καταρχάς, συγνώμη προκαταβολικά αν υπάρχει ανάλογο νήμα και έχει απαντηθεί...

Έχουμε στη διάθεσή μας 42 ημέρες διακοπών, για ένα ολόκληρο χρόνο. Χρόνο ο οποίος δεν είναι ημερολογιακός, αλλά μετράει με βάση το πότε έκανε ο καθένας από εμάς την εγγραφή του στο παιχνίδι. Σε περίπτωση που έχουμε υπόλοιπο μέσα σε ένα χρόνο τι γίνεται; Μόλις περάσει ο ένας χρόνος αυτό χάνεται και απλά έχουμε στη διάθεσή μας τις 42 ημέρες του νέου ή ότι υπόλοιπο έχουμε προστίθεται στον επόμενο; Αν δηλαδή μας έχουν μείνει για παράδειγμα έξι ημέρες υπόλοιπο και κλείσει ο ένας χρόνος αυτόματα πάμε στο 48 στον επόμενο (42+6) ή ότι και αν γίνει το 42 είναι το μάξιμουμ και απλά ότι δεν χρησιμοποιήσαμε το χάνουμε;

Με λίγα χρόνια, ο νέος χρόνος έχει πάντα 42 ημέρες ή 42 + το υπόλοιπο του προηγούμενου;
 

Jailbreak

Άρμα
Tην ημέρα των γενεθλίων σου δηλαδή την μέρα που έκανες εγράφη το παιχνίδι σου κάνει restart της μέρες των διακοπών σε και στο πάει 42
Από την μέρα που έκανα εγράφη άντε να έχω χρησιμοποιήσει 10 μέρες αλλά όπως βλέπεις έχω 42..!
asco.png
 

-PNS-

Άρμα
Οπότε, βασικά τις χάνεις, αν δεν τις χρησιμοποιήσεις...

Πάμε τώρα σε μια συνέχεια του ερωτήματος. Έχω 20 ημέρες υπόλοιπο και 15 ημέρες πριν κλείσει ο χρόνος μπαίνω διακοπές. Αρχίζει λοιπόν η αντίστροφη μέτρηση με το που ενεργοποιηθούν οι διακοπές. Μου λέει δηλαδή μετά από μία ημέρα έχεις 19 ημέρες υπόλοιπο, μετά 18 κτλ. Όταν θα φτάσει στην ημέρα που αυτόματα θα ξαναγίνουν 42 τι γίνεται; Συνεχίζει να μου αφαιρεί ημέρες από το νέο έτος και παραμένω σε κατάσταση διακοπών κανονικά ή με βάζει αυτόματα στο παιχνίδι, θεωρώντας ότι έληξε το προηγούμενο παικτικό έτος, μαζί με τις ημέρες διακοπών, και αν θέλω πάλι διακοπές θα πρέπει να τις ενεργοποιήσω και πάλι στο νέο παικτικό έτος;
 

Jailbreak

Άρμα
εδώ θα χρειαστούμε την απάντηση της διαχειρίσεις....οι γνώσεις μου τελειώνουν κάπου εδώ...!!!
 

BASKETBOY

Άρμα
θα σου φάει κανονικά τις 15 μέρες από τον παλιό χρόνο και την μέρα της εγγραφής σου θα αρχίσει να σου τρώει από τις νέες μερες.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Δεν θα χρειαστεί να μπεις στο παιχνίδι για να ανανεώσεις τις διακοπές σου. [/8ea]
 
Κορυφή