[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Γιατί πρέπει να ανεχόμαστε ;

  • Δημιουργός θέματος aitopoulos
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Γιατί πρέπει να ανεχόμαστε ειρωνείες – ασάφειες και ατιμωρησίες από την πλευρά των διαχειριστών .

Καλημέρα και από εμένα .
Πραγματικά με Θλίβει το γεγονός ότι κάποιοι διαχειριστές μας θεωρούν κουτούς ,
Δεν μπορεί διαχειριστή Θεαγένη να έχουν γίνει 6 – 7 ποστ με ερωτήσεις σε συγκεκριμένο θέμα και εσύ όχι απλά να αρνείσαι να απαντήσεις αλλά να κλειδώνεις τα θέματα παρόλο που δεν έχουν εξαντληθεί και να διώχνεις κόσμο εκτός φόρουμ .

Πραγματικά πως γίνεται να μην έχεις - έχετε απαντήσει μετά από 7 ερωτήσεις στο εξής ερώτημα : κάποιος παίκτης που στέλνει απειλητικό μήνυμα σε άλλον παίκτη , σύμφωνα με τους κανόνες πρέπει να αποκλισθεί για πάντα , και όταν λέμε πάντα εννοούμε ότι δεν ξαναμπαίνει στο παιχνίδι και όχι 2 ,3 ,5 10 μέρες .
Ακόμα και στην λογική που λέτε ότι ο παίκτης τιμωρήθηκε για δεύτερη φορά για το ίδιο μήνυμα άρα δεν είναι σωστό ( που θα συμφωνήσω ) Το λάθος σας το μεγάλο έχει γίνει από την πρώτη φορά που σας στάλθηκε το υβριστικό – απειλητικό μήνυμα , από τότε σύμφωνα με τους κανονισμούς θα έπρεπε να έχει αποκλειστεί μόνιμα .

Αλήθεια θα ήθελε κανένας μας , να βρίσκετε στην θέση του παίκτη που του βρίσανε την Μητέρα και τον απειλήσανε και αυτός ο παίκτης είναι υποχρεωμένος να συνυπάρξει στον ίδιο κόσμο με έναν υβριστή … Δεν νομίζω κανένας μας να το αποδεχόταν .

Εδώ βέβαια βλέπουμε και το ακατανόητο από μέρους των διαχειριστών και προπαντός του Θεαγένη που χειρίστηκε τις περισσότερες απαντήσεις ,
Τιμωρούνται παίκτες επειδή τόλμησαν να γράψουν την άποψή τους , περισσότερο ακόμα και από τον θρασύδειλο Υβριστή …. Έχετε μοιράσει μέχρι στιγμής ποινές 2,5 χρόνων ( χωρίς αναστολή ) και στον θρασύδειλο Υβριστή δώσατε 1 ποινή 3 ημερών ( χωρίς αναστολή ) και μία 5 με αναστολή .

Από την πλευρά μου διαπιστώνω μία ταραχή από τους διαχειριστές που ανακατεύτηκαν σε αυτό το θέμα και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγω από την στιγμή που μας ενημερώνετε ότι όλα καλός και σωστός έγιναν .

Ο δε διαχειριστής Θεαγένης έχει πρωταγωνιστήσει σε ένα άνευ λόγου και ουσίας κλείδωμα 7 ερωτήσεων – θεμάτων ( όταν άλλα θέματα μένουν ξεκλείδωτα πλέον του ενός χρόνου ) και σε μία επίθεση προς τους πελάτες – παίκτες της innogames με απαντήσεις του τύπου
( το κλειδώνω γιατί δεν μπορείτε να κατανοήσετε αυτά που γράφω ) έλα εσύ είσαι ο μόνος λογικός εδώ μέσα και όλοι οι άλλη είμαστε κουτοί , συνεχίζω με την άλλη θεσπέσια απάντησή του ( την κασέτα εσείς την κασέτα εμείς ) σου είπε κανένας διαχειριστή Θεαγένη ότι θέλουμε να διαβάζουμε κασέτες , εάν δεν είσαι σε θέση να απαντήσεις καθαρά και σωστά παραιτήσου από την θέση του διαχειριστή . Η θέση του διαχειριστή είναι μια θέση ευθύνης που σκοπό έχει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ και του παιχνιδιού , όποιος δεν μπορεί να ανταπεξέλθει ας παραμείνει ένας ταπεινός παίκτης και να πάρει άλλος την θέση του .

Εννοείτε ότι δεν μπορείς να μου απαντήσεις εσύ Θεαγένη και όποιος άλλος διαχειριστής , ότι εγώ δεν μπορώ να κρίνω εάν κάνεις ή όχι , Σαφώς και μπορώ εγώ όπως οποιοσδήποτε άλλος πελάτης της innogames μέσα στο παιχνίδι και στο φόρουμ . Προσωπικά για εμένα δεν κάνεις Θεαγένη , γιατί δεν είσαι σαφής και καθαρός στις απαντήσεις σου αλλά με αυτές που δίνεις παίζεις και μειώνεις την προσωπικότητα των πελατών της innogames .

Εν κατακλείδι , διαχειριστές ξαναδείτε το Θέμα με την τιμωρία του θρασύδειλου Υβριστή , διαβάστε τους κανόνες και δείτε ποια είναι η τιμωρία για παίκτες οι οποίοι βρίζουν μάνες και απειλούν , ξανά φέρτε στο φόρουμ τους πελάτες της innogames που με τον τρόπο σας τους ωθήσατε να πούν μία κουβέντα παραπάνω ή να κάνουν ένα διπλοποστάρισμα και τους τιμωρήσατε . Σταματήστε κάποιοι να Ειρωνεύεστε τους πελάτες της innogames και να γίνετε ποιο σαφείς στις απαντήσεις σας . Δεν πιστεύω κανένας σας να κάθετε διαχειριστές με το ζόρι .
Και για να μην με λέτε κακό το μεγαλύτερο ποσοστό των διαχειριστών Άρτεμης και οι οι λοιποί κάνουν την δουλειά τους όσο ποιο καλά μπορούνε και σπάνια να υπάρχουν παράπονα από παίκτες . Ίσως κάποιοι μέσα από την θέση του διαχειριστή εξωτερικεύουν μία σκοτεινή πλευρά του εαυτού τους , του είρωνα – του σαδιστή – του ψευδό φιλόσοφου – του ξερώλα - του αμείλικτου δικαστή και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά …..

Φιλικά - ΑΝΤΙΦΩΝ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Ο 8EAGENHS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ διαχειριστής, είναι συντονιστής φόρουμ και φροντίζει να τηρούνται οι κανόνες του φόρουμ, χωρίς να παραλείπει να παρακινεί και τους χρήστες σε γόνιμη σκέψη, με κάθε τρόπο. Εισέρχεστε στον χώρο του φόρουμ για να κάνετε το κομμάτι σας, χωρίς να έχετε διαβάσει τους κανόνες ορθής χρήσης και λειτουργίας αυτού και διαβάζοντας επιλεκτικά τις απαντήσεις που σας συμφέρουν, αγνοώντας επιδεικτικά τις προσπάθειές μας να σας προτρέψουμε να δείτε τα πράγματα σφαιρικά.
Όλα τα πιο πάνω τάχα παράπονα έχουν απαντηθεί. Μπορείς να ανατρέξεις στα κλειδωμένα και παραμένοντα ανοιχτά σχετικά θέματα, να τα μελετήσεις προσεκτικά, όπως προσεκτικά έγραψες όλα αυτά που έγραψες, χωρίς όμως να λάβεις υπόψη τίποτε απ' όσα γράφτηκαν από τον head admin Knightmaregr. Πριν κάνεις αυτό πέρνα και μια βόλτα από τους κανόνες του φόρουμ, όπου με έκπληξη θα διαπιστώσεις ότι υπάρχουν κανόνες τους οποίους ούτε είχες φανταστεί. Μπορεί κάποιοι να σου φανούν αυστηροί, αλλά δεν τους θέσπισε κανείς διαχειριστής, είναι προίκα της εταιρείας, η οποία προσφέρει την χρήση αυτού του εργαλείου που λέγεται φόρουμ. [/8EA]
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ Θεαγένη κάντε μια βόλτα από το θέμα που ανάρτησα χθες και δείτε ότι βάλατε την ένδειξη απαντήθηκε και το κλειδώσατε. Είναι αστείο να μιλάτε για κασέτα άνθρωποι που είσαστε υποχρεωμένοι να χρησιμοποιείτε έτοιμες φόρμες απαντήσεων. Το θέμα ούτε απαντήθηκε, ούτε υπηρχε λόγος να κλειδωθεί. Επίσης, την προειδοποίηση για διπλοποστάρισμα καλώς μου τη στείλατε και δεν διαμαρτυρήθηκα. Φυσικά και δεν ειχα διαβάσει τους κανόνες του φόρουμ και ούτε πρόκειται να τους διαβάσω. Σε κάθε περίπτωση το θέμα ήταν απλό. Ένας παίκτης έβρισε χυδαία και απείλησε και πολλά άτομα της κοινότητας θεωρούν ότι η ποινή ήταν λάθος από πλευράς διαχείρισης. Απλά θέλησα να το τονίσω (φαντάζομαι και οι άλλοι παίκτες) και στο κεντρικό φόρουμ για να μην έχουν οι παίκτες την ψευδαίσθηση ότι η εταιρεία ενδιαφέρεται για το ήθος του παιχνιδιού. Το δέυτερο σημείο ήταν ότι εφόσον το ποινολόγιο δεν ανακοινώνεται κάθε απόφαση της διαχείρισης είναι a priori αυθαίρετη και δεν υπάρχει καμμία υποχρέωση να γίνεται σεβαστή (απλά την ανεχόμαστε). Έτσι είναι τα πράγματα και όποιος θέλει το δέχεται και συνεχίζει να παιζει χωρίς τις ψευδαισθήσεις που επιθυμεί να δημιουργήσει η εταιρεία και οι υπάλληλοί της. Πολύ σωστά αφήνει να εννοηθεί ο Θεαγένης ότι έτσι είναι από την εταιρεία και αν σας αρέσει.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Ουδόλως είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε έτοιμες φόρμες απαντήσεων. Αλλά δυστυχώς, για μία συγκεκριμένη ερώτηση, βάσει των κανόνων του παιχνιδιού, υπάρχει ΜΟΝΟΝ μία απάντηση, με όποιον τρόπο κι αν δοθεί αυτή. Η "κασέτα" αφορά το γεγονός ότι οι ίδιες ερωτήσεις, υπάρχουν διάσπαρτες στο φόρουμ σε δεκάδες νήματα και πολλές απ' αυτές συνοδεύονται από τις ίδιες απαντήσεις. Όποιος λοιπόν θέλει να λάβει οποιαδήποτε απάντηση σε απορίες που έχουν σχέση με τρόπους ελέγχου, επιβολής ποινών και τα σχετικά, μπορεί να ανατρέξει στο φόρουμ και θα βρει παντού τις ίδιες απαντήσεις, οι οποίες έχουν άρρηκτη συνέπεια με τους κανόνες του παιχνιδιού.
Πάρτε το είδηση επιτέλους (φωνή βοώντος εν τη ερήμω) ότι το παιχνίδι δεν είναι τσιφλίκι κανενός διαχειριστή. Ουδείς ισχυρίστηκε ότι δεν γίνονται λάθη, αλλά για τα όποια λάθη, ο πρώτος που ενημερώνεται είναι η εταιρεία, δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά και να κρατηθεί μυστικό ένα λάθος. Και σαφώς από πλευράς της εταιρείας υπάρχει και η ανάλογη ανοχή, στα διαπιστωμένα λάθη, τα οποία αν θίγουν σημαντικά κάποιον παίκτη ή μερίδα παικτών, παίρνει θέση και κάνει διορθωτική κίνηση.
Πιστέψτε, είμαι απ' τους ανθρώπους που αγαπούν τον διάλογο, αλλά θέτω αυστηρές προϋποθέσεις για να γίνει. Το πρώτο φυσικά που ζητάω, είναι η πλήρης κατανόηση των λόγων μου και κατά δεύτερο λόγο, εκτός από την πλήρη και τέλεια γνώση των κανόνων και μία διάθεση μετατόπισης από πλευράς συνομιλητή, όταν διακρίνει ότι πάνω απ' όλους μας υπάρχουν οι κανόνες.
Χρόνια συναπτά τέσσαρα, συζητάμε τα ίδια πράγματα, αλλά η βελτίωση είναι ελάχιστη, γι' αυτό και δεν υπάρχει διάθεση για διάλογο και σας στέλνουμε να διαβάσετε τους κανόνες, πολλές φορές.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Για πολλοστή φορά ο κανόνας είναι σαφής και τον παραθέτω από κάτω .

UkycbjW.png

Τώρα το θέμα κασέτας δεν δικαιολογείται όπως το γράφεις , την κασέτα την έγραψες σε ένα ποστ που δεν έχει απαντηθεί ….
Τι είναι αυτά που γράφεις .

eoox.png

Ποιος είσαι εσύ που θα βάλεις αυστηρούς κανόνες διαλόγου και θέλεις να υπάρχει μία διάθεση μετατόπισης από την πλευρά του συνομιλητή , για εσένα δεν ισχύουν τα ίδια ; μετατοπίσου λίγο δεν γίνεται πάντα οι άλλοι να έχουν άδικο …
Όσο για τα 4 τελευταία χρόνια που συζητάμε τα ίδια πράγματα τι να πώ ….. καθημερινά μπαίνουν νέοι παίκτες και ίσως κάποιοι δεν βρήκαν την ερώτηση που θέλουν να κάνουν μέσα σε αυτόν τον λαβύρινθο του φόρουμ των 4 ετών που χρειάζεται άλλα 4 χρόνια για να το διαβάσεις …. Και από την άλλη εάν ανατρέξεις στις πρώτες 4 σελίδες κατά 99% θα βρείς διαφορετικές ερωτήσεις με μία ίδια απάντηση <<διάβασε τους κανόνες του παιχνιδιού >> και ένα μπεί κάποιος στον κόπο να τους δει κάποιες απαντήσεις δεν τις δίνουν οι κανόνες ….

Και αφού διάβασα τους κανόνες και έβαλα φωτογραφεία με τον κανόνα που μας ενδιαφέρει περί ύβρης και περί απειλής , για να τελειώνουμε θα απαντήσετε γιατί δεν τιμωρήθηκε ο παίκτης με αποκλεισμό όπως λέει ο κανόνας ΝΑΙ ή ΟΧΙ
 

DeletedUser

Guest
Τελικα ειστε κιοφτεδες ολοι και που σας ειρωνευονται μονο οι διαχειριστες και δεσ σας στελνουν για βρουβες ειναι προς τιμη τους πιο πολυ οσον αφορα την υπομονη τους, αλλα ειναι εκπαιδευμενοι καταλληλα για να αντιμετωπιζουν βλιτα. Τοσες μερες παρακολουθω τα θεματα και τις μπαρουφες που γραφετε και εξοργιζομαι τοσο πολυ με την αβλεψια και την ανοησια σας που αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να σας πω κι εγω 2 λογακια.
Βρε αεροτουρμπινες, η φραση "θα σου κανω θα σου δειξω απο κοντα" ποσο και σε τι μοιαζει με τη φραση όσο αφορα τη βαρυτητα και σοβαροτηττα "ξερω που μενεις και θα τα πουμε απο κοντα'; ΠΟΥΘΕΝΑ, και γιατι; γιατι η δευτερη οβτως αποτελει απειλη, για τι ο νταης ΞΕΡΕΙ που μενεις, ενω στην πρωτη περιπτωση σε προκαλει να τα πειτα απο κοντα, ενω δεν δειχνει να ξερει που μενεις, καταλαβετε οτι υπαρχουν λεπτες γραμμες που καθοριζουν τις αποφασεις. Κι οπως ειπε ενας διαχειρστης, αν εδσιωχναν ολους με το παραμικρο μονο 40 παικτες θα επαιζαν τωρα, βουρλα, α βουρλα.
Ξεστραβωθειτε και διαβαστε με προσχη τους κανονες κι αντι να ανοιγετε θεματα με παραπονα ανοιξτε και ρωτηστε να σας εξηγησου τι δεν καταλαβατεμ πιστευω θα βρουν κανενα διαχειρστη 12 ετων που θα μιλαει τη γλωσσα σας για να σας εξηγησει, τενεκεδες ξαγανωτοι.
[art]Δόθηκαν 10 πόντοι ποινής για απρεπή συμπεριφορά, κατ'αποκοπήν.
*ΑΡΤΕΜΙΔΑ*[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κούγια ευχαριστώ για τις ύβρεις , σαφώς βέβαια για εσένα ότι του έβρισε και την Μητέρα δεν αποτελεί λόγο για αποκλεισμό , Με 3 μέρες τιμωρία είναι οκ .
 

DeletedUser

Guest
Τί είναι πάλι τούτο; αν είσαι ο παίκτης που θίχτηκε από τα θέματα στο φόρουμ καλά κάνεις και γράφεις για να βλέπει και η διαχείριση τα κατορθώματά της. Με αγάπη, τενεκές
 

DeletedUser

Guest
Τελικα ειστε κιοφτεδες ολοι και που σας ειρωνευονται μονο οι διαχειριστες και δεσ σας στελνουν για βρουβες ειναι προς τιμη τους πιο πολυ οσον αφορα την υπομονη τους, αλλα ειναι εκπαιδευμενοι καταλληλα για να αντιμετωπιζουν βλιτα. Τοσες μερες παρακολουθω τα θεματα και τις μπαρουφες που γραφετε και εξοργιζομαι τοσο πολυ με την αβλεψια και την ανοησια σας που αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να σας πω κι εγω 2 λογακια.
Βρε αεροτουρμπινες, η φραση "θα σου κανω θα σου δειξω απο κοντα" ποσο και σε τι μοιαζει με τη φραση όσο αφορα τη βαρυτητα και σοβαροτηττα "ξερω που μενεις και θα τα πουμε απο κοντα'; ΠΟΥΘΕΝΑ, και γιατι; γιατι η δευτερη οβτως αποτελει απειλη, για τι ο νταης ΞΕΡΕΙ που μενεις, ενω στην πρωτη περιπτωση σε προκαλει να τα πειτα απο κοντα, ενω δεν δειχνει να ξερει που μενεις, καταλαβετε οτι υπαρχουν λεπτες γραμμες που καθοριζουν τις αποφασεις. Κι οπως ειπε ενας διαχειρστης, αν εδσιωχναν ολους με το παραμικρο μονο 40 παικτες θα επαιζαν τωρα, βουρλα, α βουρλα.
Ξεστραβωθειτε και διαβαστε με προσχη τους κανονες κι αντι να ανοιγετε θεματα με παραπονα ανοιξτε και ρωτηστε να σας εξηγησου τι δεν καταλαβατεμ πιστευω θα βρουν κανενα διαχειρστη 12 ετων που θα μιλαει τη γλωσσα σας για να σας εξηγησει, τενεκεδες ξαγανωτοι.

Αρχικα μάθε να γράφεις ... δευτερον καλό θα ήτανε να έγραφες με τον λογαριασμό σου στο παιχνιδι δεν πιστεύω να σε τιμά να κρύβεσαι πίσω απο ενα ανύπαρκτο nickname και να κράζεις άτομα ....
 

DeletedUser

Guest
Ρε μπακακακια της πλακας, αν αυτο προβλεπει το ποινολογιο τι θετε να κανουν; Σας το εχουν απαντησει τοσες φορες. Εμενα αν μου εβριζαν τη μανα μπορει και να σκοτωνα αυτον που θα το εκαβε αν τον ειχα μπροστα, εδω οι κανονες ειναι αυτοι, ημιαγραμματοι φουκαραδες

Αρχικα μάθε να γράφεις ... δευτερον καλό θα ήτανε να έγραφες με τον λογαριασμό σου στο παιχνιδι δεν πιστεύω να σε τιμά να κρύβεσαι πίσω απο ενα ανύπαρκτο nickname και να κράζεις άτομα ....
και τι θα εκανες αν εγραφα με το λογαριασμο στο παιχνιδι; θα μου εστελνες επιθετικες διηρεις να μου φας τους μαντιχωρες; Ντολμα.
και για να καταλαβες τι γραφω παει να πει οτι τα γραφω καλα

σας αφηνω στη μιζεραι σας τουλαχιστον εδωσα στιγμα κι ελπιδα οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας σκεπτομενος χρηστης στο φορουμ.
καλο σας βραδυ και καλη φωτιση
[art]Δόθηκαν 10 πόντοι ποινής για απρεπή συμπεριφορά, κατ'αποκοπήν.
*ΑΡΤΕΜΙΔΑ*[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[8ea]Ουδόλως είμαστε υποχρεωμένοι να δίνουμε έτοιμες φόρμες απαντήσεων. Αλλά δυστυχώς, για μία συγκεκριμένη ερώτηση, βάσει των κανόνων του παιχνιδιού, υπάρχει ΜΟΝΟΝ μία απάντηση, με όποιον τρόπο κι αν δοθεί αυτή. Η "κασέτα" αφορά το γεγονός ότι οι ίδιες ερωτήσεις, υπάρχουν διάσπαρτες στο φόρουμ σε δεκάδες νήματα και πολλές απ' αυτές συνοδεύονται από τις ίδιες απαντήσεις. Όποιος λοιπόν θέλει να λάβει οποιαδήποτε απάντηση σε απορίες που έχουν σχέση με τρόπους ελέγχου, επιβολής ποινών και τα σχετικά, μπορεί να ανατρέξει στο φόρουμ και θα βρει παντού τις ίδιες απαντήσεις, οι οποίες έχουν άρρηκτη συνέπεια με τους κανόνες του παιχνιδιού.
Πάρτε το είδηση επιτέλους (φωνή βοώντος εν τη ερήμω) ότι το παιχνίδι δεν είναι τσιφλίκι κανενός διαχειριστή. Ουδείς ισχυρίστηκε ότι δεν γίνονται λάθη, αλλά για τα όποια λάθη, ο πρώτος που ενημερώνεται είναι η εταιρεία, δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά και να κρατηθεί μυστικό ένα λάθος. Και σαφώς από πλευράς της εταιρείας υπάρχει και η ανάλογη ανοχή, στα διαπιστωμένα λάθη, τα οποία αν θίγουν σημαντικά κάποιον παίκτη ή μερίδα παικτών, παίρνει θέση και κάνει διορθωτική κίνηση.
Πιστέψτε, είμαι απ' τους ανθρώπους που αγαπούν τον διάλογο, αλλά θέτω αυστηρές προϋποθέσεις για να γίνει. Το πρώτο φυσικά που ζητάω, είναι η πλήρης κατανόηση των λόγων μου και κατά δεύτερο λόγο, εκτός από την πλήρη και τέλεια γνώση των κανόνων και μία διάθεση μετατόπισης από πλευράς συνομιλητή, όταν διακρίνει ότι πάνω απ' όλους μας υπάρχουν οι κανόνες.
Χρόνια συναπτά τέσσαρα, συζητάμε τα ίδια πράγματα, αλλά η βελτίωση είναι ελάχιστη, γι' αυτό και δεν υπάρχει διάθεση για διάλογο και σας στέλνουμε να διαβάσετε τους κανόνες, πολλές φορές.[/8ea]

Δεν έχω σκοπό να προσβάλω τη δουλειά κανενός. Απλά λέω το αυτονόητο. Εφόσον το ποινολόγιο δεν ανακοινώνεται δεν έχει καμμία ουσία να διαβάζουμε και να κατανοούμε τους κανόνες. Απαντήστε μου, αν θέλετε, συγκεκριμένα σε κάτι: αν κάποιος έστελνε μήνυμα "θα σε σπάσω στο ξύλο και από κοντά" θα έτρωγε μόνιμο μπαν; αν αντί για το θα σε σπάσω στο ξύλο έγραφε κάποιος "θα σου ... την μάνα και από κοντά αν θέλεις" θα ήταν ίδια η ποινή; αν όχι αναλογιστείται γιατί επιμένω να λέω ότι οι ποινές της διαχείρισης είναι καθαρά θέμα ερμηνείας και αντίληψης και άρα αυθαίρετες

Υ.Γ. Στο καλό και να μας γράφεις σκεπτόμενε φίλε.... πρόσεχε μην υπερφορτώσει το σύστημα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ρε μπακακακια της πλακας, αν αυτο προβλεπει το ποινολογιο τι θετε να κανουν; Σας το εχουν απαντησει τοσες φορες. Εμενα αν μου εβριζαν τη μανα μπορει και να σκοτωνα αυτον που θα το εκαβε αν τον ειχα μπροστα, εδω οι κανονες ειναι αυτοι, ημιαγραμματοι φουκαραδες


και τι θα εκανες αν εγραφα με το λογαριασμο στο παιχνιδι; θα μου εστελνες επιθετικες διηρεις να μου φας τους μαντιχωρες; Ντολμα.
και για να καταλαβες τι γραφω παει να πει οτι τα γραφω καλα

σας αφηνω στη μιζεραι σας τουλαχιστον εδωσα στιγμα κι ελπιδα οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας σκεπτομενος χρηστης στο φορουμ.
καλο σας βραδυ και καλη φωτιση

θα ακολουθησω το παρακατω και θα σε καληνυχτισω και εγω με την σειρα μου ....

Μην τα βάζεις ποτέ με ένα ..... .Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας

καλο σου βραδυ ανυπαρκτε !
 

DeletedUser

Guest
με έχεις ανατριχιάσει με αυτά που γράφεις κούγια
 

DeletedUser

Guest
Για πολλοστή φορά ο κανόνας είναι σαφής και τον παραθέτω από κάτω .

UkycbjW.png

Τώρα το θέμα κασέτας δεν δικαιολογείται όπως το γράφεις , την κασέτα την έγραψες σε ένα ποστ που δεν έχει απαντηθεί ….
Τι είναι αυτά που γράφεις .

eoox.png

Ποιος είσαι εσύ που θα βάλεις αυστηρούς κανόνες διαλόγου και θέλεις να υπάρχει μία διάθεση μετατόπισης από την πλευρά του συνομιλητή , για εσένα δεν ισχύουν τα ίδια ; μετατοπίσου λίγο δεν γίνεται πάντα οι άλλοι να έχουν άδικο …
Όσο για τα 4 τελευταία χρόνια που συζητάμε τα ίδια πράγματα τι να πώ ….. καθημερινά μπαίνουν νέοι παίκτες και ίσως κάποιοι δεν βρήκαν την ερώτηση που θέλουν να κάνουν μέσα σε αυτόν τον λαβύρινθο του φόρουμ των 4 ετών που χρειάζεται άλλα 4 χρόνια για να το διαβάσεις …. Και από την άλλη εάν ανατρέξεις στις πρώτες 4 σελίδες κατά 99% θα βρείς διαφορετικές ερωτήσεις με μία ίδια απάντηση <<διάβασε τους κανόνες του παιχνιδιού >> και ένα μπεί κάποιος στον κόπο να τους δει κάποιες απαντήσεις δεν τις δίνουν οι κανόνες ….

Και αφού διάβασα τους κανόνες και έβαλα φωτογραφεία με τον κανόνα που μας ενδιαφέρει περί ύβρης και περί απειλής , για να τελειώνουμε θα απαντήσετε γιατί δεν τιμωρήθηκε ο παίκτης με αποκλεισμό όπως λέει ο κανόνας ΝΑΙ ή ΟΧΙ


ελπιζω αυτη την φορα να μας δωσουν μια σαφη απαντηση γτ ο παικτης δεν τιμωρήθηκε με μονιμο αποκλεισμό όπως λέει ο κανόνας...

οσο για αυτα που γραφει ο kakistatos παραπανω τα αφηνω ασχολιαστα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]

Αν και υπάρχει ήδη άλλο ανοικτό θέμα, θα απαντηθούν οι απορίες σας απ τον Community Manager και Εκπρόσωπο της Εταιρείας σύντομα.

[/kni]
 

DeletedUser

Guest
Τελικα ειστε κιοφτεδες ολοι και που σας ειρωνευονται μονο οι διαχειριστες και δεσ σας στελνουν για βρουβες ειναι προς τιμη τους πιο πολυ οσον αφορα την υπομονη τους, αλλα ειναι εκπαιδευμενοι καταλληλα για να αντιμετωπιζουν βλιτα. Τοσες μερες παρακολουθω τα θεματα και τις μπαρουφες που γραφετε και εξοργιζομαι τοσο πολυ με την αβλεψια και την ανοησια σας που αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να σας πω κι εγω 2 λογακια.
Βρε αεροτουρμπινες, η φραση "θα σου κανω θα σου δειξω απο κοντα" ποσο και σε τι μοιαζει με τη φραση όσο αφορα τη βαρυτητα και σοβαροτηττα "ξερω που μενεις και θα τα πουμε απο κοντα'; ΠΟΥΘΕΝΑ, και γιατι; γιατι η δευτερη οβτως αποτελει απειλη, για τι ο νταης ΞΕΡΕΙ που μενεις, ενω στην πρωτη περιπτωση σε προκαλει να τα πειτα απο κοντα, ενω δεν δειχνει να ξερει που μενεις, καταλαβετε οτι υπαρχουν λεπτες γραμμες που καθοριζουν τις αποφασεις. Κι οπως ειπε ενας διαχειρστης, αν εδσιωχναν ολους με το παραμικρο μονο 40 παικτες θα επαιζαν τωρα, βουρλα, α βουρλα.
Ξεστραβωθειτε και διαβαστε με προσχη τους κανονες κι αντι να ανοιγετε θεματα με παραπονα ανοιξτε και ρωτηστε να σας εξηγησου τι δεν καταλαβατεμ πιστευω θα βρουν κανενα διαχειρστη 12 ετων που θα μιλαει τη γλωσσα σας για να σας εξηγησει, τενεκεδες ξαγανωτοι.


εδώ τιμωρία δεν υπάρχει για απρεπή συμπεριφορά και ύβρεις ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12395

Guest
[art]Όταν θεωρείτε ότι ένα μήνυμα είναι απρεπές, μπορείτε να κάνετε αναφορά μηνύματος από το σχετικό εικονίδιο που βρίσκεται στο κάτω μέρος του μηνύματος . [/art]
 

DeletedUser

Guest
[art]Όταν θεωρείτε ότι ένα μήνυμα είναι απρεπές, μπορείτε να κάνετε αναφορά μηνύματος από το σχετικό εικονίδιο που βρίσκεται στο κάτω μέρος του μηνύματος . [/art]

Κοπελιά καλύτερα μην μου απαντούσες , σε έχω και σε εκτίμηση ...
Δηλαδή εάν βρίσω εγώ στο φόρουμ και δεν κάνει κανένας αναφορά δεν θα με τιμωρήσετε ;
Δεν ισχύουν οι κανόνες του φόρουμ ; από αυτά που έχω διαβάσει δεν γράφει πουθενά να πατήσουμε το κουμπί γράφει ότι δεν επιτρέπονται οι προσωπικές ύβρεις .
Διαβάστε λίγο ξανά τους κανόνες μήπως του έχετε ξεχάσει .

http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?1-%CE%9A%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC&p=1#post1
cGYm0EN.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12395

Guest
[art]Φυσικά και ισχύουν οι Κανόνες του Φόρουμ, τους οποίους γνωρίζω πολύ καλά. Δεν σας είπα πως θα δοθεί ποινή "μόνο" με αυτόν τον τρόπο .Επειδή όμως είμαστε άνθρωποι και μπορεί να μας διαφύγει κάτι , αυτός είναι ένας εναλλακτικός τρόπος για να συνεισφέρετε κι εσείς να ελεγχθεί ένα μήνυμα , που ίσως μας έχει διαφύγει . [/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[art]Φυσικά και ισχύουν οι Κανόνες του Φόρουμ, τους οποίους γνωρίζω πολύ καλά. Δεν σας είπα πως θα δοθεί ποινή "μόνο" με αυτόν τον τρόπο .Επειδή όμως είμαστε άνθρωποι και μπορεί να μας διαφύγει κάτι , αυτός είναι ένας εναλλακτικός τρόπος για να συνεισφέρετε κι εσείς να ελεγχθεί ένα μήνυμα , που ίσως μας έχει διαφύγει . [/art]


αααααα τώρα το κατάλαβα είπα και εγώ ....
10 πόντους πάει η ποινή για το υβριστικό μήνυμα ; γιατί βλέπω σε άλλους δώσατε 20 μέρες και σε άλλον 2 χρόνια ...
Μα τι γράφω τώρα ο άλλος έβρισε μάνα και τον απείλησε και έφαγε 2 μέρες .

Πώς γίνεται πάντως για κάποιους να μην σας έχει διαφύγει τίποτα ;

Καλά δεν ξαναγράφω έτσι και αλλιώς .....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή