[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Βιβλιοθηκη

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser12685
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser12685

Guest
Μπορει κάποιος να μου αντιγραψει θέματα απο την βιβλιοθηκη του φορουμ μιας μεγαλης και καλα οργανωμενης συμμαχιας, ωστε να τα βαλω κι εγω σε μια αλλη συμμαχια, αφου εχω λιγοστα μεχρι στιγμης...
 

DeletedUser

Guest
καποιος εκανε μια δουλεια καποτε....
ειναι κριμα να την δινει δεξια και αριστερα....
αν δεις το φορουμ μας και με καλο ψαξιμο θα βρεις παρα πολλα πραγματα να βαλεις στην συμμαχια σου.


http://forum.gr.grepolis.com/forumdisplay.php?16-Οδηγοί-Τακτικές
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
ΖΙΩΓΑΣ 06/12/2013 23:45
καλησπερα συμμαχοι.το καλυτερο ντοτς και το πιο ασφαλες ειναι του 10λεπτου.θα βαλω παρακατω ενα παραδειγμα.παρακληση εαν κανω κατι λαθος(ειμαι ξαπλα και δεν εχω χαρτι και μολυβι)διορθωστε με.
ερχεται αποικιακο στην πολη μας με ωρα αφιξης στις 23:15:07 εχουμε τειχος ψηλο και μοναδες αμυντικες στην πολη.ανοιγουμε παραθυρο υποστηριξης και βαζουμε ολες τις μοναδες μεσα(αμυντικες)εννοειται εχουμε ελεγξει οτι ο συμμαχος που θα βαλουμε την υποστηριξη δεν ειναι σε διακοπες.κοιταμε το ρολοι αριστερα του γκρεπολις και μολις παει 23:05:06 παταμε υποστηριξη.ειμαστε ετοιμοι τωρα ωστε οταν δειξει το ρολοι του γκρεπολις 23:10:06 παταμε κατευθειαν το Χ(ακυρωση)οι μοναδες μας θα μπουνε στην πολη μας 23:15:06 ενα δευτερο πριν την επιθεση του αποικιακου.
επιθετικο ντοτς.ερχεται αποικιακο στην πολη μας με ωρα αφιξης 23:15:07 εχουμε τειχος χαμηλο κι η πολη μας ειναι επιθετικη.ανοιγουμε παραθυρο επιθεσης και βαζουμε ολες τις μοναδες επιθεσης στα κουτακια(επιθετικες)εννοειται οτι ο συμμαχος που θα στειλουμε την επιθεση δεν ειναι σε διακοπες.παταμε το κουμπι της επιθεσης βγαζει την ερωτηση θες να επιτεθεις σε συμμαχο σου και μολις παει η ωρα στο ρολοι του γκρεπολις αριστερα 23:05:08 παταμε το ναι.βαζουμε στην επιθεση το ξορκι ηρωικη δυναμη.τωρα ειμαστε ετοιμοι ωστε μολις δειξει το ρολοι 23:10:08 παταμε το Χ(ακυρωση)οι μοναδες της πολης μας θα επιτεθουν στον πολιορκητη εχοντας πανω τους και την ηρωικη δυναμη.το ιδιο κανουμε αντιστοιχα σε διηρουπολη(αμυντικο ντοτς)και με φαρους(επιθετικο ντοτς).καλο ειναι να το δοκιμασετε με επιθεσεις κοντινες απο πολη σε πολη σας ωστε να συνηθισει το μυαλο και το χερι.εαν παλι δεν τα καταφερουμε δε χαθηκε ο κοσμος παρα μονο η πολη!!!ελπιζω να βοηθησα.ευχαριστω.



ΚΑΤΑΚΤΗΤΙΚΗ
1
ΖΙΩΓΑΣ 11/09/2013 19:11
ΚΑΤΑΚΤΗΤΙΚΗ
πολη αφετηρια της αυτοκρατοριας μας.συνηθως η πρωτη αλλα και αυτην απο οπου τα αποικιακα θα ειναι σε κοντινη αποσταση για τους επιλεγμενους στοχους της συμμαχιας μας.
πλοια λιγο πανω απο τις 40 τριηρεις.μεταφορικα(παντα γρηγορα)85-90 και μοναδες ξηρας φυσικα αρματα κι οπλιτες.
ερευνες στην ακαδημια:οπλιτες,φρουρα πολης,κατασκοπεια,κεραμικα,εκπαιδευτης,αρματα,ναυπηγος,αποικιακο,γρηγορα μεταφορικα,αροτρο,κουκετες,τριηρεις,φαλαγγα,πολιορκητικος κριος,χαρτογραφια,κατακτηση.
συνολο ερευνων 89 ποντοι.υπολειπονται 31 τους οποιους προτεινω να τους αφησετε διοτι αργοτερα θα αλλαξετε την πολη και αναλογα θα ανακαλυψετε οτι θα σας χρειαστει.για παραδειγμα αν μεταγενεστερα την κανετε φαρουπολη θα ανακαλυψετε το φαρο και τα μαθηματικα.
κτιρια:ειναι κατι τελειως υποκειμενικο.οτι ταιριαζει στον καθενα μας.προτεινω μεγιστο επιπεδο ολα τα κτιρια.απο ειδικα σιγουρα λουτρα και στην αρχη αγαλμα το οποιο λιγο πριν την εναρξη των θαυματων θα γκρεμιστει και θα το αλλαξουμε με εμπορικο καταστημα.
θεοτητα:ηρα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12392

Guest
Μπορει κάποιος να μου αντιγραψει θέματα απο την βιβλιοθηκη του φορουμ μιας μεγαλης και καλα οργανωμενης συμμαχιας, ωστε να τα βαλω κι εγω σε μια αλλη συμμαχια, αφου εχω λιγοστα μεχρι στιγμης...
Με στεναχωρείς γιατί δεν διαβάζεις το φόρουμ.
Ρίξε μια ματιά.
Και αν θες κάτι ακόμα πες μου να το προσθέσω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12685

Guest
Κι εγω είχα κανει πολλη δουλεια κάποτε, αλλα όταν το παράτησα για λιγο καιρο απλως χάθηκε... απλως μια βιβλιοθηκη ζητησα, όποιος έχει μου δινει
 
Κορυφή