Αρένα του διαγωνισμού "Εικαστικά".

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

george.ge

Οπλίτης
23.02.14, 20:36
8EAGENHS
Το συμπέρασμα ότι μόνον ορισμένοι πάικτες είχαν πρόβλημα το έβγαλα εγώ προσωπικά, μιας και υπήρξαν σωστές απαντήσεις. Τώρα αν οι παικταράδες μας απάντησαν με μόνο δεδομένο την εκφώνηση της ερώτησης, τότε είναι αετοί. :D

ΑΑΑΑ καλά κρασιά δηλαδή! Όλα στο περίπου! Παραδεκτείτε το ότι τα κάνατε μπάχαλο!
 

DeletedUser12333

Guest
Καλά είσαστε σοβαροί; Είσαστε απαράδεκτοι! Δώσατε βραβεία όταν οι περισσότεροι παίκτες δεν μπορούσαν να δουν τις εικόνες; Αυτά γίνονται μόνο στην Ελλάδα! Ο διαγωνισμός θα έπρεπε να γίνει αύριο αφού είχατε τεχνικά προβλήματα.
Πραγματικά λυπάμαι. Δεν με ενδιαφέρει κανένα βραβείο αλλά ο διαγωνισμός έπρεπε να γίνει με ίσους όρους. Κρίμα, πολύ κρίμα!
Φίλε μου συμμερίζομαι την αναστάτωση σου, ωστόσο έχω να επισημάνω κάτι. Ειδικά στις πρώτες ερωτήσεις που δεν φαίνονταν οι εικόνες, όποιος ήξερε μπορούσε να απαντήσει και έτσι.

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, η ερώτηση λέει: Το πραγματικό όνομα του μεγάλου El Greco. Γεννήθηκε στην Κρήτη, πέρασε από Ιταλία όπου διδάχθηκε από μεγάλους δασκάλους (Τιντορέτο, Τιτσιάνο) και διέπρεψε στην Ισπανία.

Εαν κάποιος δεν ξέρει την απάντηση εγκυκλοπεδικα (ότι el greco είναι ο Δομίνικος Θεοτοκοπουλος) θα καταλάβει από τον πινάκα του; Ίσως, αλλά πιθανότατα όχι αφού και στους πίνακες υπέγραφε ως el greco!

Και για να μην νομίζεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς ούτε σε έμενα εμφανίζονταν οι εικόνες.
 

george.ge

Οπλίτης
Αν δεις και εγώ έχω απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις. και μάλιστα σωστά. Το θέμα είναι ότι έγινε στο περίπου ένας διαγωνισμός και προσπαθούν να μας πείσουν ότι δεν έγινε και κάτι σοβαρό!
Είναι ηθικό το θέμα!
τυχαίο οτι μόνο αυτοί που κέρδισαν έγραψαν όταν άρχισα να τα χώνω; Απλά ίσως οι υπόλοιποι έχουν αηδιάσει και δεν ασχολούνται!
 

DeletedUser12333

Guest
Πολλοί απάντησαν στις ερωτήσεις. Η ταχύτητα και η ορθότητα μέτρησαν.
Alop5GY.png
 

george.ge

Οπλίτης
Δεν περιμένω να παραδεχτείς τι λέω μια και έχεις βγεί πρώτος και κέρδισες τα 500 χρυσά! Μάλλον δεν σε ενδιαφέρει το ηθικό κομμάτι της όλης υπόθεσης και κοιτάζεις απλά την πάρτη σου! Αυτά έφεραν τη χώρα εδώ που έφασε!
 

DeletedUser12333

Guest
Τι είναι αυτά που λες τώρα;; Τι να παραδεχτώ; Γίνε σαφής και μην πετάς υπαινιγμούς εάν θέλεις σοβαρή συζήτηση.
 

DeletedUser

Guest
Δεν περιμένω να παραδεχτείς τι λέω μια και έχεις βγεί πρώτος και κέρδισες τα 500 χρυσά! Μάλλον δεν σε ενδιαφέρει το ηθικό κομμάτι της όλης υπόθεσης και κοιτάζεις απλά την πάρτη σου! Αυτά έφεραν τη χώρα εδώ που έφασε!
ο διαγωνισμος δεν ηταν πετυχημενος αφου το λαθος με τις εικονες ηταν αρκετα σοβαρο,αλλα αυτο δεν επηρεασε το αποτελεσμα γιατι απ'οτι καταλαβα σε κανεναν δεν εμφανιστηκαν οι εικονες και δεν ευνοηθηκε καποιος
 

george.ge

Οπλίτης
Να παραδεχτείς οτι ο διαγωνισμός δεν έγινε με ίσους όρους! Όπως λέει και η διαχείριση ορισμένοι παίκτες δεν έβλεπαν τις εικόνες. Εσύ πως το βλέπεις αυτό;
 

DeletedUser12333

Guest
Σου εξήγησα και στο αρχικό μου ποστ: Ούτε εγώ τις έβλεπα τις εικόνες!
 

DeletedUser

Guest
κανεις δεν εβλεπε τις εικονες και οι ερωτησεις μπορουσαν να απαντηθουν χωρις να εχεις τις εικονες,αρα ο διαγωνισμος εγινε με ισους ορους
 

george.ge

Οπλίτης
Δείτε εδώ απάντηση διαχειριστή!

23.02.14, 20:36
8EAGENHS
Το συμπέρασμα ότι μόνον ορισμένοι πάικτες είχαν πρόβλημα το έβγαλα εγώ προσωπικά, μιας και υπήρξαν σωστές απαντήσεις. Τώρα αν οι παικταράδες μας απάντησαν με μόνο δεδομένο την εκφώνηση της ερώτησης, τότε είναι αετοί. :D

Τι να πω; Αυτοί που κέρδισαν, "οι παικταράδες μας ... είναι αετοί " και οι υπόλοιποι είναι απλά σπουργίτια;
Σας φαίνεται σοβαρή απάντηση αυτή; Σας φαίνεται σοβαρός διαγωνισμός;
Εσείς καλά κάνατε και κερδίσατε και χαρείτε τα χρυσά σας! Αλλά πρέπει κάποια πράγματα να λέγονται!
 

george.ge

Οπλίτης
mania2012
Σου εξήγησα και στο αρχικό μου ποστ: Ούτε εγώ τις έβλεπα τις εικόνες!
Δεν απαντάς στο καίριο ερώτημα.
Τουλάχιστον ο markos-giannopoulos που κέρδισε και αυτός το παραδέχτηκε
ο διαγωνισμος δεν ηταν πετυχημενος αφου το λαθος με τις εικονες ηταν αρκετα σοβαρο
 

DeletedUser12333

Guest
κανεις δεν εβλεπε τις εικονες και οι ερωτησεις μπορουσαν να απαντηθουν χωρις να εχεις τις εικονες,αρα ο διαγωνισμος εγινε με ισους ορους
αυτό λέω τόση ώρα και δεν με πιστεύει.

------------------------------------------------

και george.ge για του λόγου το αληθές δες πώς έβλεπα και εγώ (όπως και όλοι οι υπόλοιποι τα ποστ με τις εικόνες που δεν φαίνονταν).

Παραθέτω λοιπόν τα Print screen

qsuPXOD.png

zevdTZx.png

c62e.png

WdCHDNQ.png

bfeg.png

xait.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
δεν το βρισκω ρε παιδια που ειναι ο διαγωνισμος?
 

DeletedUser12333

Guest
Τελείωσε και είναι στις παραπάνω σελίδες
 

george.ge

Οπλίτης
Καταλαβαίνεις τι λέμε ή όχι; Και εγώ απαντούσα χωρίς να βλέπω εικόνες!
Δεν είμαστε μικρά παιδιά να μας δουλεύουν από τη διαχείριση! Το θέμα είναι ηθικό!
Ο διαγωνισμός ήταν ένα φιάσκο και αν οχι να ακυρώνονταν, να γίνονταν με νέες ερωτήσεις άλλη μέρα.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Όταν πατούσατε το bb code "Συνημμένο Αρχείο" δεν σας άνοιγε καμιά εικόνα;
Οι δοκιμές που έγιναν μετά τις διαμαρτυρίες ορισμένων παικτών, δεν έδειξαν πρόβλημα. Παρ' όλα αυτά αναφέρθηκε σαν πρόβλημα στοους τεχνικούς.
Σε κάθε περίπτωση, όπως και να θεωρηθεί ο διαγωνισμός, επιτυχημένος ή όχι, δεν μπορεί ούτε να ακυρωθεί ούτε να επαναληφθεί.
Θεωρείται ότι το προκύψαν θέμα δεν επηρέασε τα αποτελέσματα.

[/8ea]
 

DeletedUser12333

Guest
Δεν άνοιγε εικόνα, όπως δεν ανοίγει και τώρα αν το δοκιμάσει κανείς

srHN220.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

george.ge

Οπλίτης
δεν άνοιγε καμία εικόνα. Ακόμα και τώρα βγάζει το παρακάτω μήνυμα
jTrWBeN.png
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Μόλις εντοπίστηκε το "πρόβλημα", που ήταν θέμα εμπειρίας και μόνο παρά τεχνικής φύσεως.
Τελικά κανείς δεν έβλεπε τις εικόνες, ως εκ τούτου δεν θεωρείται κανείς προνομιούχος.
Το θέμα κλείνει εδώ.[/8ea]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή