[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Απορία

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser9549
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser9549

Guest
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως γίνεται σε μία επίθεση να χάσω 200 ξιφομάχους, 150 τοξότες και 130 οπλίτες, τα οποία ήταν και το σύνολο των στρατευμάτων στην πόλη, σε μία πόλη με τείχος 9, με διοικητή και φάλαγγα ερευνημένη και να πάρω 175 πόντους μάχης?

Γιατί προσπαθώ στον προσομοιωτή και δεν μου βγαίνει με λιγότερο από 4000 στρατό στην επίθεση...
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Η κάνε την αναφορά της μάχης εικόνα και ανάρτησέ την εδώ να τη δούμε, ή κάνε αίτηση στο κέντρο υποστήριξης επισυνάπτοντας την αναφορά της μάχης με bbcodes ή δώσε περισσότερες λεπτομέρειες (τί μονάδες επιτέθηκαν, τύχη, ηθικό, κλπ). Προτιμούμε να κάνεις το πρώτο, για να δουν κι άλλοι παίκτες. [/8EA]
 

DeletedUser8730

Guest
Βασικά Θεαγένη δεν παίζει ρόλο και με τι επιτίθεσαι? Δηλαδή αν έβαλες ξιφομάχους και τοξότες στην επίθεση από τη μια είναι λογικό να πήρες 175 πόντους μάχης. Η ζημιά που έκανες είναι ελάχιστη.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Γι' αυτό ζητάω αναφορά μάχης, για να δω, μήπως και δεν κατάλαβα καλά. Όλα παίζουν κι έχω μάθει να μη βιάζομαι πολύ.[/8EA]
 

DeletedUser9549

Guest
Δεν έχω την εφαρμογή για τις φωτό, θα προσπαθήσω να την βρώ και να τις ανεβάσω...

Η ουσία πάντως είναι 200 ξίφη, 150 τόξα και 130 όπλα , σε άμυνα εννοείται, με τείχος 9 , πύργο , διοικητή και φάλαγγα χάθηκαν όλα από εισερχόμενη επίθεση και πήρα 175 πόντους μάχης.

Δεν ξέρω τι μονάδες μου επιτέθηκαν και με τι ηθικό γιατί ήταν σε υποστήριξη, αλλά δεν βγαίνει ούτε με 100 μαντιχώρες και 100% και όλα τα πλεονεκτήματα του επιτιθέμενου.

Τις αναφορές τις έχω αλλά είπα να μην στέλνω καταγγελίες χωρίς κατηγορία και χωρίς να είμαι σίγουρος...
 

8EAGENHS

Forum Leader
Τις αναφορές τις έχω αλλά είπα να μην στέλνω καταγγελίες χωρίς κατηγορία και χωρίς να είμαι σίγουρος...
[8EA]Δεν είναι απαραίτητο όλες μας τις απορίες να τις θέτουμε υπό μορφήν καταγγελιών. Όταν μας φαίνεται ότι συμβαίνει κάτι παράξενο, δεν φταίει πάντα το ότι κλέβει ο αντίπαλος. Οποιαδήποτε απορία μας δημιουργείται από τις εξωτερικές αναφορές, μπορεί να λάβει απάντηση, αν ελεγχθεί εκ των έσω από το κέντρο υποστήριξης.[/8EA]
 

DeletedUser8730

Guest
Καλά με 100 μαντιχώρες είσαι υπερβολικός. Το ποιο απλό που κοίταξα στον προσομοιωτή με τύχη 0 είναι 455 σφεντόνες και 60 ιππείς καθαρίζουν άνετα. Τώρα για τους πόντους δεν ξέρω.
 

DeletedUser6921

Guest
Δεν ξέρω τι μονάδες μου επιτέθηκαν και με τι ηθικό γιατί ήταν σε υποστήριξη,

αφού όπως λες ήταν σε υποστήριξη τότε τους πόντους τους μοιράστηκες πιθανόν με κάποιον άλλον παίκτη που είχε στρατό στην ίδια πόλη οποτε δεν είναι παράξενο που πήρες μονο 175 πόντους
 

DeletedUser9549

Guest
Θα το στείλω στο κέντρο υποστήριξης, μπορεί να κλειδώσει.

Ευχαριστώ όσους απάντησαν, για δική σας βοήθεια πάντως το πρόβλημα δεν είναι αν καθαρίζει ο στρατός αλλά οι πόντοι μάχης...

Και αν είχε και άλλος στρατό στην πόλη, που δεν είχε, θα υπήρχαν και μεγαλύτερες απώλειες από τον επιτιθέμενο...
 
Κορυφή