Απορία (άσχετη με το grepolis)

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser13859
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser13859

Guest
Αν κάποιος το δει αυτό και ξέρει τι πρέπει να κάνω, ας μην βαριέται και ας μου απαντήσει.

Εδώ και περίπου δύο μήνες, κάθε φορά που παίζω ένα οποιοδήποτε παιχνίδι (όχι online) για πάνω από 20 λεπτά, ο υπολογιστής μου κλείνει. Οταν λέω οποιοδήποτε παιχνίδι, το εννοώ. Δεν μπορώ να παίξω καν Minecraft που δεν έχει και τρομερά γραφικά και δεν κουράζεται ο υπολογιστής.

Μαυρίζει η οθόνη, ο υπολογιστής κατά κάποιο τρόπο παραμένει ανοιχτός, και η οθόνη λέει: 63.9khz/59khz Out of range. Μόλις ανοιγοκλείνω τον υπολογιστή, πάλι γράφει τα ίδια εκτός αν κλείσω τον υπολογιστή και τον ξανανοίξω.

Ωστόσο φοβάμαι μήπως καεί ο υπολογιστής επειδή συνέχεια πρέπει να τον ανοιγοκλείνω. Μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω; Εχω μερικά πολύ ωραία παιχνίδια και δεν μπορώ να παίξω κανένα.

Ευχαριστώ,
Αλίκη.
 

DeletedUser12333

Guest
Αλίκη είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιθανό να έχει ιό-ιούς στον υπολογιστή σου. Έχεις Antivirus; Είναι ενημερωμένο;
 

DeletedUser11640

Guest
Εμένα δεν συμβαίνει αυτο αριβως αλλα αμα παιξω ενα οποιδηποτε παιχνιδι μετα απο καποια ωρα μου κλείνει..πιανω την μονάδα μετα και είναι πολύ ζεστη..οποτε καταλαβα λογω της ζεστης κλεινει ο υπολογιστης..κοιτα οταν κλεινει ο υπολογιστης αν ειναι αρκετα ζεστη η μοναδα σε μην φυσιολογικο βαθμό..αλλιως μπορει αν εχει και υιο οπως λέει και ο Στεφανος..κοιτα το antivirus και βαλτο να σκαναρει τον υπολογιστη..
 

DeletedUser13859

Guest
Το AntiVirus δεν είναι ενημερωμένο, έχω το MacAfee. Ωστόσο δεν έχει δείξει ο υπολογιστής κάποια άλλη δυσλειτουργία όπως γίνεται όταν έχει ιό.
 

8EAGENHS

Forum Leader
και η οθόνη λέει: 63.9khz/59khz Out of range. Μόλις ανοιγοκλείνω τον υπολογιστή, πάλι γράφει τα ίδια εκτός αν κλείσω τον υπολογιστή και τον ξανανοίξω.

[8ea]Μάλλον έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών. Σε κάθε περίπτωση όμως πρώτα καθάρισε καλά τα φίλτρα των ανεμιστήρων.[/8ea]
 

DeletedUser13859

Guest
Ευχαριστώ πολύ σε όλους. Θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε και θα ενημερώσω το AntiVirus.
 
Κορυφή