[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αναβαθμιση 2,37

  • Δημιουργός θέματος SifuMaster
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10292

Guest
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ!
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Οι λυσεις που κατα την αποψη μου νομιζω οτι υπαρχουν ειναι :

- να μικρηνουν τα παραθυρα ετσι ωστε να φαινεται η μπαρα του διαχειρηστη στο πανω μερος της οθονης και να φτανει μεχρι την μπαρα του μενου στο κατω μερος της οθονης (μπορειτε να προτεινεται την αυξομειωση μεγεθους των παραθυρων οπως γινετε και στην μπαρα του μενου)

- να μεταφερθει η μπαρα του μενου αριστερα οπως παλια (θα σας αναψω λαμπαδα το πασχα αμα γινει) και να κατεβουν τα παραθυρα κατω απο την μπαρα του διαχειρηστη
[kni]
Για να διευκρινίσουμε για πολλοστή φορά κάποια πράγματα. Αρχικά, δεν είμαστε τεχνικοί και άρα δε μπορούμε να διορθώσουμε τα προβλήματα που εμφανίζονται. Όπως επίσης, δεν έχουμε πρόσβαση σε μέγεθος και θέσεις παραθύρων κτλπ. Δε βλέπουμε κώδικα και αλλάζουμε νούμερα.
Η αρμοδιότητά μας, όσο αφορά τα bugs, είναι η αναφορά προς τους τεχνικούς. Από κει και πέρα οι λύσεις που σας έχουμε προτείνει παραπάνω, είναι για διευκόλυνση σας μέχρι να διορθωθεί απ' τους τεχνικούς της εταιρείας.

Τώρα όσο αφορά το μέγεθος των οθονών, προσωπικά έχω 17'' οθόνη με 1440x900 ανάλυση, ναι μεν το παράθυρο των επισκοπήσεων είναι μεγαλύτερο από πριν, παρόλα αυτά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα ως προς το "κρύψιμο" κάποιων επιλογών. Σε δοκιμές όμως που έκανα και εγώ με τη σειρά μου σε οθόνη 13,4" και ανάλυση 1280x800, αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που μας έχετε αναφέρει όλοι. Και σε 50" οθόνη αν η ανάλυση είναι 1280x800, πάλι δε θα φαίνεται.
Για να ισορροπήσω όμως το πρόβλημα μείωσα την μεγέθυνση του παραθύρου, ναι είναι πιο μικρά σε μέγεθος αλλά πάλι όσοι έχετε πρόβλημα μ' αυτό και είναι απολύτως φυσιολογικό, μπορείτε να αποκρύψετε τη μπάρα και να μεταφέρετε το παράθυρο των επισκοπήσεων πιο κάτω. Αλλάζοντας πόλη με τα βελάκια, το παράθυρο (τουλάχιστον σε μένα) δε μεταφέρθηκε.

Καταλαβαίνουμε ότι είναι ιδιαίτερα κουραστικό, αλλά μέχρι να διορθωθεί δε μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.
[/kni]
 

Jailbreak

Άρμα
Αναβάθμιση 2.37..?

πριν 2-3 αναβαθμισεις μας βαλατε αυτο......
BgdXmeT.png

οκ ενταξει το μικριναμε και καπως γινεται να παιξεις......

στην 2,37 μπαινεις στο παιχνιδι......και το βλεπεις ετσι....
3b4023cd4d5545898f0d3d7.png

πατας τα κουμπακια που μας δινει ο διαχειρηστης(κατοπην πληρωμης)
και γινεται ετσι
CvPQZIr.png

και επισκοπηση πολης να πατησεις παλι πεταει αυτο το παραθυρο.......
ποιος ο λογος να χρησιμοποιω διαχειρηστη εφοσον με βαζει στην διαδικασια να τραβαω παραθυρα απο εδω να σβηνω απο εκει......

υπαρχει καποια ρυθμιση να ανοιγουν καπως αλλιως?
 

DeletedUser11670

Guest
Ωραιος. Ηρθα για να ψαξω ή και να ανοιξω ενα θεμα με το παραπανω προβλημα. Η κατασταση ειναι απελπιστικη. Οτι παραθυρο και αν ανοιξεις, κρυβει τον διαχειριστη, υλες κτλ και το παραθυρο στη κατω μερια το κοβει η μπαρα εργασιας ή οπως αλλιως λεγετε.

Βγαλε ακρη, αν θελεις να κανεις, παραδειγμα παρελασεις σε ολες τις πολεις σου
http://prntscr.com/yeusz
 

DeletedUser

Guest
γεγονος ειναι ενα....
σε καθε αναβαθμιση τα πραγματα χειροτερευουν....οσον αφορα το συγκεκριμενο ζητημα...

δεν μπορω να καταλαβω σε τι ενοχλουσε η αρχικη ρυθμιση....αριστερα κατω απο το χαρτη..
ηταν η πιο λειτουργικη ...
ποτε κανενας δεν ειχε παραπονεθει γι αυτη και ισως ηταν και το μοναδικο πραγμα σε συνολο παιχνιδιου για το οποιο δεν εγιναν ποτε παραπονα......
απο τοτε που βγηκε αυτη η νεα μπαρα ελεγχου με το πραγματικα κακογουστο κεντρικο εβλημα πριμιουμ σε ενα πολεμικο και κατα τα αλλα δωρεαν..!!!!! παιχνιδι ολο προβληματα διαχειρησης υπαρχουν...και τωρα ουτε καν απο πολη σε πολη δεν μπορεις να πας αν δεν μετακινησεις ή κλίσεις ολα τα παραθυρα...
αντι να βελτιωνονται οι συνθηκες απλα γινονται χειροτερες....
οπως και με το captsa...στο τελος θα μας ζητειται να γραφουμε ολοκληρες παραγραφους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Δοκιμάστε στον chrome εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα...
 

Jailbreak

Άρμα
Δοκιμάστε στον chrome εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα...
rDcfhFZ.png


μονιμα παιζω απο το chrome και για να προλαβω και τους υπολοιπους........το ζουμ ειναι στο 100%

αν υπαρχει καποια αλλη λυση ας την πειτε......μην κανετε κυνηγη αναρτησεων
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Έχει δημιουργηθεί και εδώ ένα νήμα όπου λένε ξανά για το ίδιο πρόβλημα. Δε χρειάζονται να ανοίγονται πολλαπλά νήματα κάθε φορά.


[/kni]
 

DeletedUser

Guest
Υπαρχει κανεις αλλος,που μετα και την τελευταια αναβαθμιση να του του κολλαει,εννοωντας οτι αργει παρα πολυ,ολο το παιχνιδι αλλα και οποιο αλλο ασχετο παραθυρο ανοιγει,οσο ειναι ανοιχτο το παραθυρο του παιχνιδιου?
ΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΩΛΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΤΟ ΙNTERNET.ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ
 

Jailbreak

Άρμα
και στο 90 να το παω....παλι οταν παταω επισκοπηση μου κρυβει την μπαρα του διαχειρηστη
1709138a44c64028bdd01b8.png


και συν της αλλης....εχουμε και μια ηλικια Αλφα ρε παιδια....τα ματακια μας δεν ειναι 12χρονου.
 

BASKETBOY

Άρμα
Επιτρέψτε μου να αναφέρω και ένα άλλο θέμα πέρα από αυτά που πολύ σωστά τέθηκαν ως προβλήματα. Δεν ξέρω αν είναι προσωπικό πρόβλημα, αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση "κολλάει" ο ήχος. Πρόσεξα πως το παρουσιάζει στον Firefox ενώ στον Chrome δεν εντόπισα τέτοιο θέμα. Προσωπικά χρησιμοποιώ και τους 2 browser με εξίσου καλή ταχύτητα, απλά έχω κολλήσει περισσότερο με τον firefox και ο ήχος έγινε εκνευριστικός. Έχω μόνο τα εφέ ενεργοποιημένα και κολλάνε τρελά. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Επίσης αυτό που λέτε να πάει η οθόνη στο 90% για να μη καλύπτει τις επάνω γραμμές, εκεί με τον Crome μου εμφανίζει τις αναφορές κατά τρόπο που θα πρέπει ή να μαντεύω τα στρατεύματα του αμυνόμενου που είναι τέρμα δεξιά ή να παίζω με την αυξομείωση του ζουμ κάθε φορά:
http://prntscr.com/yl49d
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser10292

Guest
ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ Firefox.ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟΝ Chrome ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΝΚΑΛΗΨΑ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ Ο ΗΧΟΣ ΤΩΝ ΕΦΕ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΝΩ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΣΕΛΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΝΕΤΕ.Ο ΗΧΟΣ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΩ ΘΕΙΚΕΣ ΑΠΑΝΟΤΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΝΩ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΣΕΛΙΔΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Η ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ.
ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ
 

DeletedUser

Guest
To πρόβλημα στις επισκοπήσεις υπάρχει ακόμη.Ειμαστε σίγουροι οτι οι τεχνικοι ξέρουν τι κάνουν; Καθε φορα με αναβάθμιση χειρότερο γίνεται το παιχνίδι παρά καλυτερο.
 

DeletedUser6172

Guest
παιδια τι θα γινει με αυτο το θεμα ?
εχει καταντησει αηδια το παιχνιδι με το να παιζουμε πανω κατω με τα παραθυρα για να δουμε την μπαρα του διαχειρηστη, τις υλες και ολα οσα κρυβουν τα παραθυρα.

θα εχουμε καποια ενημερωση ?
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Δυστυχώς ούτε εμείς έχουμε κάποια ενημέρωση. Οι τεχνικοί ενημερώθηκαν με αναφορές μας απ' την πρώτη στιγμή που έγινε η αναβάθμιση και εμφανίστηκε σε αρκετούς παίκτες. Λυπάμαι αλλά και εμείς ως διαχειριστική ομάδα δε μπορούμε να κάνουμε κάτι επιπλέον.

[/kni]
 
Κορυφή