[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Αναβαθμιση 2,37

  • Δημιουργός θέματος SifuMaster
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Υπαρχει κανεις αλλος,που μετα και την τελευταια αναβαθμιση να του του κολλαει,εννοωντας οτι αργει παρα πολυ,ολο το παιχνιδι αλλα και οποιο αλλο ασχετο παραθυρο ανοιγει,οσο ειναι ανοιχτο το παραθυρο του παιχνιδιου?
 

DeletedUser

Guest
Διεγραψα και τα cookies και δεν δουλευει.Ξερω και αλλα ατομα με το ιδιο προβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αναβάθμιση 2.37

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 2,37.

1. Στην επισκόπηση κατασκευής στην Σύγλητο τα εικονίδια έχουν γίνει πολύ μικρά. Και προσωπικά με ζαλίζει υπερβολικά
Χρειάζεται μεγενθυτικός φακός.

2. Το παράθυρο που ανοίγει στην επισκόπηση της πόλης και στα υπόλοιπα θέματα έχει μεγαλώσει πολύ και καλύπτει την πάνω μπάρα των εντολών και των υλικών. Οπότε χάνεις την οράτητα σε τι υλικά έχεις και τι εντολές έχεις δώσει.

3. Αν μπορείτε να μικρύνετε λίγο τα παράθυρα σαν μέγεθος??

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10292

Guest
ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.
 

DeletedUser2573

Guest
μια απο τα ιδια και εγω.δεν μπορεις να δεις τι υλικα εχεις.εχουμε θεμα με αυτο
 

DeletedUser6172

Guest
Αυτη ειναι η εικονα που βλεπω στην οθονη μου μετα την αναβαθμισh που εγινε σημερα. στην αρχη υπεθεσα οτι κατι λαθος εχει γινει και περιμενα οτι θα διορθωθει αλλα ακομα δεν εχει γινει τιποτα. Καποιοι απο εσας (διαχειρηστες) παιζεται σε καποιο κοσμο, σας βολευει ?
http://prntscr.com/y9oip

δεν ξερω τι φταιει ή αν εγινε καποιο λαθος αλλα ετσι οπως ειναι αυτη την στιγμη τα παραθυρα δεν γινετε δουλεια αν εχεις να κανεις μια γυρα σε 100+ πολεις, κοιταξα τις πρωτες 50 πολεις και μετα βαρεθηκα να ασχοληθω με τις υπολοιπες, ανοιξε, κλεισε το παραθυρο στην συγκλητο, στο στρατωνα και στο λιμανι, δεν γινετε δουλεια ετσι.
Δεν φαινεται τιποτα, υλες, κινησεις στρατου, εμποριο, εντολες διαχειρηστη, κατασκευη στρατου και πλοια και το βασικοτερο η μπαρα του διαχειρηστη. Αν δεν μπορουμε να βλεπουμε και αυτη την μπαρα δεν νομιζω οτι χρειζαζεται να ριχνουμε premium

θα αλλαξει αυτη η κατασταση ?
απο την στιγμη που τοποθετηθηκε η μπαρα του μενου στο κατω μερος της οθονης ολο προβληματα υπαρχουν.
παλιοτερα που ηταν στο πλαι αριστερα ηταν πολυυυυ καλυτερα και δεν χαναμε και ενα κομματι της οθονης απο το κατω μερος.
καλυτερα να την μεταφερετε παλι στο πλαι αριστερα, ειναι σημειο που ηδη δεν εξυπηρετει σε τιποτα και δεν χανουμε τιποτα να καλυφθει απο το μενου οπως παλια.
 

-PNS-

Άρμα
Παλικάρια δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο, αλλά εγώ από τον Chrome μια χαρά τα βλέπω. Και με την τωρινή αναβάθμιση, αλλά και με τη νέα μπάρα εργαλείων. Επιπλέον, είχα τεράστια προβλήματα με άλλους browser που το παιχνίδι κολλούσε διαρκώς και με τον Google Chrome σώθηκα. Θεωρώ αδύνατο αυτά τα προβλήματα να τα έχετε παίζοντας ήδη στον Chrome. Βάλτε τον και δεν θα χάσετε...
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Για το λόγο ότι μπήκε η μείωση κόστους υλικών μεγάλωσε το παράθυρο των επισκοπήσεων. Δεν είναι κάποιο bug, προφανώς το "πρόβλημα" αυτό παρουσιάζεται σε οθόνες με λίγες ίντσες. Έχουμε ενημερώσει τους τεχνικούς μήπως και γίνει κάποια σχετική ισορροπία, παρόλα αυτά για να βλέπετε και τις ύλες σας, μπορείτε να ενεργοποιήσετε την απόκρυψη της κάτω σειράς επιλογών (το κουμπί βρίσκεται κάτω απ' το premium), ώστε να χωρέσει και το παράθυρο ή να αυξομειώσετε το ζουμ (ctrl + ή ctrl -).
Σας προτείνουμε μια λύση μέχρι να διορθωθεί κάπως το πρόβλημα αυτό. Λυπούμαστε για την αναστάτωση.
[/kni]
 

DeletedUser

Guest
Ενώ ρυθμίζω το μέγεθος της μπάρας μενού στην προτελευταία θέση , αν βγω από το παιχνίδι αυτόματα επανέρχεται στην πιο μικρή και δε φαίνεται τίποτε.Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.Βάλτε τη μπάρα όπως ήταν παλιά , στα αριστερά.
 

DeletedUser8730

Guest
Ενώ ρυθμίζω το μέγεθος της μπάρας μενού στην προτελευταία θέση , αν βγω από το παιχνίδι αυτόματα επανέρχεται στην πιο μικρή και δε φαίνεται τίποτε.Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.Βάλτε τη μπάρα όπως ήταν παλιά , στα αριστερά.
ΠΑΙΔΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΜΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΠΟΛΗ ΣΕ ΠΟΛΗ. ΣΥΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΥΜ 100% ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΟΘΟΝΕΣ ΑΠΟ 15,6 ΜΕΧΡΙ 17 ΙΝΤΣΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ. ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.
 

DeletedUser9136

Guest
Αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα στον κοσμο Μυ(75 πολεις) αλλα οχι στον Χι(10 πολεις).
Αν δεν διορθωθει το προβλημα ειναι αδυνατον να παιξεις κολλαει υπερβολικα πολυ
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Οι περισσότεροι παίκτες αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το μέγεθος της μπάρας και έχει αναφερθεί και αυτό στους τεχνικούς.
[/kni]
 

DeletedUser4519

Guest
Ισορροπηστε τα καπως γιατι ΚΑΙ αυτη η "αλλαγη" ειναι ενοχλητικια :)
 

DeletedUser8198

Guest
ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΙΝΟΥΝΤΕ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΣ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ:)
 

DeletedUser

Guest
Ενημέρωσα για ένα πρόβλημα που έχω με τα παράθυρα και έχω σαστίσει λίγο με τις απαντήσεις.

Ένα απλό θα το κοιτάξουμε θα έφτανε.

1. Το να αλλάξω τον mozila και να βάλω Chrome τι σημαίνει???? Προτιμώ να μην σχολιάσω.

2. Το να κάνω ζουμ στο 100%???? Ναι να βλέπω μόνο το παράθυρο. Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται.

3. Η μήπως να παίζω με το ζουμ. Στο ένα παράθυρο με 100 στο άλλο με 80 στο τρίτο με 50.

4. Η μήπως να παίζω tetris με τα παράθυρα???

5. Μπορώ φυσικά να βάλω και την πλάσμα στο σαλόνι για να βλέπω κανονικά και το στερεφωνικό και να το κάνω home cinema.

Ευχαριστώ.
Δεν έχω διάθεση να κάνω κριτική προς κάποιον που απάντησε απλά παρακαλώ κοιτάχτε το.
 

DeletedUser6172

Guest
[kni]
Για το λόγο ότι μπήκε η μείωση κόστους υλικών μεγάλωσε το παράθυρο των επισκοπήσεων. Δεν είναι κάποιο bug, προφανώς το "πρόβλημα" αυτό παρουσιάζεται σε οθόνες με λίγες ίντσες. Έχουμε ενημερώσει τους τεχνικούς μήπως και γίνει κάποια σχετική ισορροπία, παρόλα αυτά για να βλέπετε και τις ύλες σας, μπορείτε να ενεργοποιήσετε την απόκρυψη της κάτω σειράς επιλογών (το κουμπί βρίσκεται κάτω απ' το premium), ώστε να χωρέσει και το παράθυρο ή να αυξομειώσετε το ζουμ (ctrl + ή ctrl -).
Σας προτείνουμε μια λύση μέχρι να διορθωθεί κάπως το πρόβλημα αυτό. Λυπούμαστε για την αναστάτωση.
[/kni]

Προφανως το προβλημα δεν ειναι καποιο bug, το προβλημα ειναι τα καινουργια παραθυρα, ειναι πολυ μεγαλα.
το προβλημα δεν εχει να κανει με τη διασταση της οθονης, εχει να κανει με το μεγεθος των καινουργιων παραθυρων.
χαλια εχει γινει το παραθυρο της συγκλητου με την καινουργια αναβαθμιση και απο συζητησεις που εχουν γινει με αλλους συμμαχους, δεν θα το χρησιμοποιησει κανενας.
εχω 21 ιντσων οθονη και πιστευω οτι ειναι μια νορμαλ οθονη για υπολογιστη, το τσεκαρα και σε οθονη 32 ιντσων και παλι το ιδιο προβλημα παρουσιαζεται, μεγαλυτερη οθονη, μεγαλυτερο και το παραθυρο.
Οι λυσεις που κατα την αποψη μου νομιζω οτι υπαρχουν ειναι :

- να μικρηνουν τα παραθυρα ετσι ωστε να φαινεται η μπαρα του διαχειρηστη στο πανω μερος της οθονης και να φτανει μεχρι την μπαρα του μενου στο κατω μερος της οθονης (μπορειτε να προτεινεται την αυξομειωση μεγεθους των παραθυρων οπως γινετε και στην μπαρα του μενου)

- να μεταφερθει η μπαρα του μενου αριστερα οπως παλια (θα σας αναψω λαμπαδα το πασχα αμα γινει) και να κατεβουν τα παραθυρα κατω απο την μπαρα του διαχειρηστη
 

DeletedUser10595

Guest
ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

Υπαρχει κανεις αλλος,που μετα και την τελευταια αναβαθμιση να του του κολλαει,εννοωντας οτι αργει παρα πολυ,ολο το παιχνιδι αλλα και οποιο αλλο ασχετο παραθυρο ανοιγει,οσο ειναι ανοιχτο το παραθυρο του παιχνιδιου?

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!! ΣΕ ΣΛΟΟΥ ΜΟΣΙΟΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ !!!!!!
 

DeletedUser

Guest
προβλημα αναβαθμισης

Υπαρχει κανεις αλλος,που μετα και την τελευταια αναβαθμιση να του του κολλαει,εννοωντας οτι αργει παρα πολυ,ολο το παιχνιδι αλλα και οποιο αλλο ασχετο παραθυρο ανοιγει,οσο ειναι ανοιχτο το παραθυρο του παιχνιδιου?
και σε μενα συμβαινει απο χτες μετα απο την αναβαθμιση εχω θεμα παει πολυ αργα
 

DeletedUser10292

Guest
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟ CtrL ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙ - (ΠΛΗΝ) ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ!!!!!!
 
Κορυφή