[ΕΡΩΤΗΣΗ] ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ - ΠΟΛΕΙΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

-PNS-

Άρμα
Αν και προσωπικά δεν ασχολήθηκα στο ελάχιστο με το συγκεκριμένο event, υπάρχουν κάποια ερωτήματα που νομίζω εύλογα θα έχουν οι παίκτες για τις πόλεις - φαντάσματα της Αρτεμισίας, αν και αμφιβάλλω πολύ αν μπορεί κάποιος να τα απαντήσει...

Το πρώτο ερώτημα είναι τι θα γίνει με την σπηλιά της Αρτεμισίας, αλλά και το δεύτερο με το στρατό που υπάρχει μέσα. Θα εξαφανιστούν και αυτά ή θα παραμείνουν και απλά θα αδειάζει ο στρατός προοδευτικά όπως γίνεται σε κάθε φάντασμα;

Νομίζω ότι αν η σπηλιά παραμένει ως έχει, θα άξιζε κάποιος να την κατακτήσει και ως φάντασμα, ακόμα και αν στρατός μέσα σε αυτή δεν εξαφανιστεί. Αν η σπηλιά όμως γίνει κανονική και εξαφανιστεί το τρελό ασήμι που έχει μέσα, δεν νομίζω να ασχοληθεί περαιτέρω κανείς με αυτές τις πόλεις, ακόμα και αν εξαφανιστεί ο στρατός που έχει μείνει μέσα όταν γίνουν φάντασμα.

Συνοπτικά για όσους μπερδεύτηκαν:

1. Τι θα γίνει με το ασήμι στην σπηλιά της Αρτεμισίας όταν γίνουν φάντασμα;
2. Τι θα γίνει με τον στρατό που έχει απομείνει σε αυτές τις πόλεις;
 

DeletedUser14106

Guest
σαν κανονικη πολη θα ειναι φιλε το ασημι μεσα θα μηδενιζεται οταν την παιρνεις και οσ τρατος θα μειωνεται προοδευτικα...αυτη ειναι η γνωμη μου
 

DeletedUser13656

Guest
σαν κανονικη πολη θα ειναι φιλε το ασημι μεσα θα μηδενιζεται οταν την παιρνεις και οσ τρατος θα μειωνεται προοδευτικα...αυτη ειναι η γνωμη μου

Κάνεις λάθος.... Όταν παίρνεις μια πόλη στην σπηλιά έχει ασήμι όσο είχε και πριν!!!
Απλά μπορεί να στέλνουν κατασκοπεία με όλο το ασήμι που έχει η σπηλιά λίγα λεπτά πριν μπει το αποικιακό σου, για αυτό και όταν την πάρεις να μην έχει ασήμι μέσα η σπηλιά!!!
 
Κορυφή