ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser145
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser145

Guest
σημερα το πρωι εστειλα επιθεσεις για κατακτηση. ενω ηταν μετρημενοι οι χρονοι των επιθεσων με αποκλιση 7 δευτερολεπτων (τα θεωρω υπερ αρκετα), στηνω τις μοναδες ενα λεπτο πριν και παταω επιθεση. τσεκαρω τους χρονους αφου ξεκινησαν και το αποτελεσμα ειναι οτι η αποκλιση τους ηταν 45 δευτερα και ενω ειχα σιγουρη την κατακτηση τωρα να αμφισβητειται αν θα περασει το αποικιακο. ειναι ανεπιτρεπτο και οι υπευθυνοι πρεπει να επιληφθουν του θεματος
 

DeletedUser145

Guest
το οτι εχει συζητηθει το ειδα, με το πως θα διορθωθει πρεπει να ασχοληθει καποιος υπευθυνος...
 

DeletedUser

Guest
μου εξηγει καποιος γιατι γινεται τοσο ντορος για τους χρονους και τις αποκλησεις δευτερολεπτων ???
στελνει κανεις για κατακτηση πολης κοντα στο οριο τον 48 ωρων που παει το αποικιακο και δεν ξερει αν θα περασει ????

αποψη μου νομιζω οτι το κανουμε πολυ θεμα....στην τελικη ας υπολογιζεται και 1-2 λεπτα παραπανω απο αυτα που λεει και θα ειστε μεσα
 

DeletedUser

Guest
Η άποψη μου είναι πως πολύ σωστά δεν υπάρχει ακρίβεια δευτερολέπτου στο παιχνίδι.
Και μακάρι έτσι να παραμείνει, να υπάρχει απόκλιση στους χρόνους δηλαδή, για να γίνεται η κατάκτηση πιο ενδιαφέρουσα.
Έτσι το παιχνίδι είναι πιο ρεαλιστικό και δεν αναγκάζει τους παίκτες να λειτουργούν με χρονόμετρο σαν ρομποτάκια, όπως γίνεται σε άλλα παιχνίδια και κακώς κατά την άποψη μου. Η πολλή ακρίβεια κάνει κακό.
Πάντοτε σε ένα παιχνίδι πρέπει να υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες, όπως γίνεται και στις πραγματικές μάχες. Αυτό κάνει το παιχνίδι πραγματικά ενδιαφέρον.
 

8EAGENHS

Forum Leader
μου εξηγει καποιος γιατι γινεται τοσο ντορος για τους χρονους και τις αποκλησεις δευτερολεπτων ???
στελνει κανεις για κατακτηση πολης κοντα στο οριο τον 48 ωρων που παει το αποικιακο και δεν ξερει αν θα περασει ????

αποψη μου νομιζω οτι το κανουμε πολυ θεμα....στην τελικη ας υπολογιζεται και 1-2 λεπτα παραπανω απο αυτα που λεει και θα ειστε μεσα

Γιατί απλούστατα, υπάρχουν ορισμένες φορές, που στην προσπάθεια κατάκτησης ενεργού και καλού παίκτη, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ οι εκκαθαριστικές, το ΑΣ και οι υποστηρίξεις να φθάνουν με τη σειρά και με χρονική διαφορά, αν είναι δυνατόν, μικρότερη του δευτερολέπτου.
 

DeletedUser

Guest
δεν το καλαβενω αλλα για να το λετε θα εχει καποια βαση.
παντως εγω μεχρι τωρα δεν εχει χρειασθει ποτε να κατσω να υπολογισω τους χρονους για να κανω μια κατακτηση.
 

DeletedUser

Guest
Εγω δεν εχω προσεξει καν κατι τετοιο και ποτε μου δεν θα καθομουνα να επιτεθω με ελαχιστη διαφορα το ενα δευτερολεπτο!!!!

δεν μου εχει χρησιμευσει ως τωρα
και δεν εχω συναντηση προβληματα ακομα και σε ενεργους παιχτες
 

DeletedUser1792

Guest
δεν το καλαβενω αλλα για να το λετε θα εχει καποια βαση.
παντως εγω μεχρι τωρα δεν εχει χρειασθει ποτε να κατσω να υπολογισω τους χρονους για να κανω μια κατακτηση.

ίσως δεν εχεις πέσει σε καλό παίχτη για να αποδείξει το αντίθετο;)

και 7 δευτερόλεπτα να αφήσεις την μια επίθεση είναι πάρα πολλά για τον αντίπαλο..για να σου κάνει την ζημιά.
 

DeletedUser

Guest
αν ο αλλος ειναι καλος παικτης και ξερει να παιζει.....πιστεψε με δεν χρειαζεται τα δευτερολεπτα για να σπασει μια κατακτηση ή για να αποφυγει μια επιθεση
 

8EAGENHS

Forum Leader
Αν προσέξατε, δεν ανέφερα μόνον το "ενεργούς" αλλά και το "καλούς", έχει μεγάλη σημασία το δεύτερο.
 

DeletedUser

Guest
"αν ο αλλος ειναι καλος παικτης και ξερει να παιζει.....πιστεψε με δεν χρειαζεται τα δευτερολεπτα για να σπασει μια κατακτηση ή για να αποφυγει μια επιθεση"

χαχαχα κ πανο που ιμουν ετιμοσ να σασ εκμιστιρευτο τουλαχιστον καπια "clues" για τον "dodge proof" τροπο κατακτισισ χοργιου... Αλα αφου ο Οκταβιανοσ δεν τον χριαζετε ακομα, λεο να περιμενο λιγο... Οκταβιανός you blew it! :p
 

DeletedUser

Guest
"αν ο αλλος ειναι καλος παικτης και ξερει να παιζει.....πιστεψε με δεν χρειαζεται τα δευτερολεπτα για να σπασει μια κατακτηση ή για να αποφυγει μια επιθεση"

χαχαχα κ πανο που ιμουν ετιμοσ να σασ εκμιστιρευτο τουλαχιστον καπια "clues" για τον "dodge proof" τροπο κατακτισισ χοργιου... Αλα αφου ο Οκταβιανοσ δεν τον χριαζετε ακομα, λεο να περιμενο λιγο... Οκταβιανός you blew it! :p


Δές άλλη μιά φορά τα λεγόμενα μου "δεν μου εχει χρησιμευσει ως τωρα "
;)

Για πές είμαι όλος αυτιά:p

(Να μάθουμε και τίποτα καινούργιο)
 

DeletedUser

Guest
Να εχει λιγο suspence ρε... Ουτοσιαλοσ αν τα πουμε ολα απο τορα θα λιτουργισει σαν boomerang εναδια κενουργιων πεκτων ι ατομον που δεν μπενουν στο φορουμ...

Ασ αρχισουμε με κατι πιο βασικο...

Το "dodge" ειναι το σιμαντικοτερο οπλο στο οπλοστασιο του αμινομενου...
Ιπαρχουν πολα ιδι "dodge"
Ι βασικι ιδεα ινε οτι βγαζουμε τα τροοπσ μασ εκσο απο το χοργιο κ αμινομαστε μονο στιν αποκοδικοπιιμενι επιθεσι που κσερουμε οτι ινε το απικιακο.
Τα αμιντικα μασ τροοπσ του χοργιου τα χρισιμοπιουμε για αμινα στο απικιακο ενο τα επιθετικα τροοπσ του χοργιου(land i naval units) τα βγαζουμε εκσο απο το χοργιο κ τα βαζουμε να γιρισουν πισο ακριβοσ πριν απο το προτο "support" που στελνι ο επιτιθεμενοσ.
Εκει πεζει πολι σιμαντικο ρολο το ~ μιασ κ ο επιτιθεμενοσ σε χοργιο πεκτι εχει να ανταπεκσελθι κ με αυτον τον εχτρα παραγοντα ενο ο αμινομενοσ στελνοντασ πχ μια επιθεσι σε ενα απο τα βαρβαρικα χοργια δεν εχι το ~ να ανισιχι κ ετσι μπορει να γιρισι τα τροοπσ του πισο σε εναν πολι ΑΚΡΙΒΙ χρονο(limited only by the time lag) πχ ακριβοσ μετα το απικιακο ι ακριβοσ πριν απο το προτο support... Τα τροοπσ που θα γιρισουν πισο αν το χοργιο εχι πεσι θα προσπαθισουν να σπασουν τιν κατακτισι... Και μιασ κ σινιθοσ ι επιθεσισ με απικιακο εχουν λιγα αμιντικα τροοπσ μεσα ακομα κ λιγοι φαροι ι λιγοι εκφεντονιστεσ θα μπορεσουν να σπασουν τιν κατακτισι...

Ιπαρχουν πεκτεσ που κανοντασ "dodge" με μολισ 100διιρισ καταθεραν να βγαλουν αμινα σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΕΣ αποπιρεσ κατακτισισ μονο κ μονο με το να μπενοβγαζουν τα τροοπσ τουσ εκσο κ να αμινοντε μονο στο απικιακο... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Δίκιο έχεις (και αυτό το ήξερα νόμιζα είχες τίποτα καινούργιο) αλλα το θέμα είναι εκεί που είναι το αποικιακό σου στέλνει πχ 4 επιθέσεις πολυ συντονισμένα με διαφορα "κλασματος δευτερολεπτου" και αμέσως μετά μόλις μπει το αποικιακό στο ένα "δευτερόλεπτο" να στείλει άμυνες (ΑΜΑ ΜΕ ΠΙΆΝΕΙΣ ΤΩΡΑ)


(ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΑ ΧΑΧΑΧΑ):d:d:d
 

DeletedUser

Guest
τι να σου πο εγο δεν εχο δι ποτε κατι τετιο να σιμβενι επανιλιμενα ισοσ σιμβι καμια φορα κατα τιχι ...Τι να σου πο ισοσ ινε κανα bug...Δεν μου εχι τιχι...Εχισ καταφερι ποτε τετια αποτελεσματα απο επιθεσισ/σαπορτσ στο Grepolis Οκταβιανε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
τι να σου πο εγο δεν εχο δι ποτε κατι τετιο να σιμβενι επανιλιμενα ισοσ σιμβι καμια φορα κατα τιχι ...Τι να σου πο ισοσ ινε κανα bug...Δεν μου εχι τιχι...Εχισ καταφερι ποτε τετια αποτελεσματα απο επιθεσισ/σαπορτσ στο Grepolis Οκταβιανε?

Σιγά μην κάτσω να κάνω επιθέσεις με το χρονόμετρο πάνω στο κεφάλι μου:d:d:d
 

DeletedUser145

Guest
στο κοσμο gamma ειναι πολυπλοκη η κατακτηση μιας πολης τα δευτερολεπτα ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας. μπορει οταν πας για εξεγερση βγαλει εξω το στρατο του να του κανεις εξεγερση και οταν θα ερθει η ωρα του αποικιακου να πρεπει να καθαρισεις υποστηριξεις + τα δικα του. οποτε οταν στελνεις μοναδες απο 2-3 ή και περισσοτερες πολεις σου φανταστητε ποσο συμαντικο ειναι να σκανε με 1-2 δευτερολεπτα διαφορα για να μην προλαβει να τραβηξει τις αμυνες του για τις επιθεσεις και να τα αφησει μεσα μονο για την επιθεση του αποικιακου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή