Βραβείο Χτίστη : skulos

  • Δημιουργός θέματος Unethacal
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
skulos..Μεγάλος και τρανός κατακτητής όπως τον αποκαλούν μερικοί ή ένας απλός ταπεινός χτίστης;Ας μιλήσει το grepo stats..

Όλες αυτές είναι αποικίες

1nt.png

3eu.png

xik.png

i1gb.png

9k9.png

bo1a.png

8wk.png

r5kt.png

drxw.png

29mp.png

q18m.png

aw6s.png

7k.png

6d3j.png

usqe.png


Και αυτές οι κατακτήσεις
http://imageshack.us/v_images.php

Όπως θα δείτε στην παρακάτω εικόνα,έπαιρνε δωρεάν πόλεις από συμμάχους για να ανέβει πόντους ή αν δεν του δίναν,πήγαινε σε φαντάσματα ή σε πόλεις χωρίς συμμαχία..
xerete ala apo lamogies.png

Τα σχόλια δικά σας!
 

Συνημμένα

  • σςςςςςς.png
    σςςςςςς.png
    8 KB · Προβολές: 23
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
ειναι δυνατον παλικαρι μου σε ενα ομορφο παιχνιδι να βγαινεις και να κατηγορεις καποιον παιχτη?επειδη υποθετω πως ειναι αντιπαλος σου?τι ειναι αυτα?
 

DeletedUser

Guest
Κάνω ότι κάνει τόσο καιρό το κουτάβι.. Από τους Αχαιού όμως ούτε ψύχουλο δεν πείρες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
κακως που ασχολουμε αλλα ας παει...εαν δεν ειναι παιχτουρας μην τον παιρνεις στην συμμαχια σου κι οταν βρεθειτε σε καποιον κοσμο εφοσον ειναι χτιστης θα τον τσακισεις πολυ ευκολα.καλη συνεχεια και στους 2 σας.(υποψιν δε γνωριζω κανεναν σας και απο οσο μπορω να θυμηθω δεν εχουμε παιξει και μαζι-δυστυχως!).ευχαριστω.
 

DeletedUser

Guest
πρακτικα δεν με αφορα αλλα....
αυτα που περιγραφεις σαν αποικιες ειναι φαντασματα...
ξερεις εσυ κανεναν παικτη που να μην εχει παρει φαντασμα...να μην ηθελε να παρει...ή να μην κυνηγησε να παρει..???
ποσο μαλλον σε εναν παλιο κοσμο που τα φαντασματα απλα ξεφυτρωνουν σαν τα μανιταρια γιατι παρα πολλοι παικτες απλα τα παρατανε...
ξερεις κανεναν που να μην εχει παρει πολεις απο συμπαικτες που παρατανε το παιχνιδι για να μην πεσουν σε χερια αντιπαλων..???
τον παικτη δεν τον ξερω...μπορει να ειναι καλος ή κακος...αγγελος ή δαιμονας...
αυτο ομως που εμαθα μεσα στο γρεπολις ειναι οτι ο καθενας παιζει με το δικο του τροπο...επιθετικα..αμυντικα...χτιστης κλπ.και ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του καθενος η επιλογη..
η διαφορα εγκειται στον αν παιζει για την παρτη του ή μεσα στη συμμαχια του για τη συμμαχια του με τους συμμαχους του για τους συμμαχους του..
για ποιο πραγμα τον κατηγορεις λοιπον..??
επειδη κανει το παιχνιδι του με τον τροπο που επελεξε..???
και στην τελικη...ποιος σε εβαλε κριτη του καθενος εδω περα..??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
απ'οτι μπορω να δω απο τα στατιστικα...ουτε εσυ παιζεις στο Γ...
 

DeletedUser

Guest
ΦΙΛΕ UNITHECAL....ΣΤΟΝ ΓΑΜΜΑ 1 ΠΟΛΗ ΕΙΧΕΣ.ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ 1 ΠΟΛΗ.ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ ΓΑΜΜΑ ΗΣΟΥΝ 12 ΧΡΟΝΩΝ......
 

DeletedUser3333

Guest
Βρε πανο αστον να γραφει αφου ειναι το τσιρακι καποιου ομοιου του
Οταν ο σκυλος εμπαινε τεαμσπεακ για μια καλησπερα και ξαφνικα επρεπε να συμμαζεψει 30 ατομα απο 4 θαλασσες που μαλωνανε μεταξυ τους,αυτος και οι ομοιοι του δεν ηξεραν τι θα πει συμμαχια ,το μονο που κοιταζανε ητανε την παρτη τους
Τι πας να συγκρινεις τωρα , οταν οι Ελευσις ητανε 300 ατομα συμμαχια
οι αμεσως επομενοι ηταν περιπου στα 150-200 ατομα βαρια βαρια και ολο πεφτανε με αλλα λογια οταν ο σκυλος ασχολουταν με την αρμονια μεταξυ των μελων της συμμαχιας οι υπολοιποι ασχολουταν με τις πολεις τους και με τις κατακτησεις ,ηδου τι εχτιζε τοσο καιρο ο σκυλος
γιδια που ειστε ανικανοι να καταλαβετε
οι αμεσως επομενοι της καταταξης οι gammaetoi εαν δεις το βιντεακι τους θα καταλαβεις ...δεν μπορουσαν να στεριωσουν σε συμμαχια ,μια απο δω μια απο κει ,μια παραπερα,ο ορισμος συμμαχια περιοριζοτανε στα προσωπικα τους κομπλεξ,με αποτελεσμα μηδεν!!!ειναι κατι που δεν το βλεπεις στα στατιστικα ,η φιλοσοφια του παιχνιδιου ειναι η ομαδικοτητα κατι που οπως βλεπεις πολλες συμμαχιες απλα την περιοριζουν ,γιατι ομαδικοτητα γι`αυτους ειναι η παρτη τους και απλα εβλεπες μελη απο συμμαχιες απλα ν`αποχωρουν και να φτιαχνουν συμμαχιες 5-10-50 ατομων και με τους παλιους συμμαχους τους να κρατανε κοινο φορουμ ...αυτο εστι συμμαχια???

οπως ειχε πει καποτε και ο ΓΙΩΡΓΟΣ

Τον δικό μου το λογαριασμό τον άφησα για δύο λόγους. Ο πρώτος και σημαντικότερος ήταν ότι δεν μπόρεσα να συνηθίσω τη δεύτερη έκδοση. Ο άλλος είναι ότι είδα να αντιδρώ σε κάποια πράγματα που γίνανε (πάλι με ίντριγκες και συνομωσίες) και να μην είμαι ο εαυτός μου. Ασχολούμασταν με ένα σωρό ηλιθιότητες που δε μας αφήναν καν να παίξουμε το παιχνίδι. Ήμουν πάντα επιθετικός παίχτης. Στις 97 πόλεις που σταμάτησα είχα περίπου 45 φαράδικα. Και δεν με αφήναν να παίξω το παιχνίδι. Το μόνο που έκανα ήταν να μιλάω στο skype για τα βίτσια του καθενός.

και το ξαναγραφω μπας και εμπεδωσει
Και δεν με αφήναν να παίξω το παιχνίδι. Το μόνο που έκανα ήταν να μιλάω στο skype για τα βίτσια του καθενός.
ετσι οπως τα ειπε ο γιωργος ειναι...και να υπενθυμισω οτι ο Γιωργος ανοικε στην κατηγορια του ΗΓΕΤΗ δεν ηταν απλα αρχηγος μια συμμαχιας...
αναρρωτηθηκε κανεις αν τον σκυλο , τον αφησανε να παιξει τον λογαριασμο του...οχι ,γιατι πολυ απλα μιλαμε για καποια αγνωστα πραγματα ,αντε γεια !!!

j1am.png




εαν κανω σε κατι λαθος να μου το πειτε
εαν δεν εχετε παρει χαμπαρι τι παιχνιδι παιζετε και μαθατε μοναχα να βγαζετε στρατιωτακια και να πουλατε μουρη με τα στατιστικα τι να πω αντε απο κει που ηρθατε
εαν πνιγεστε μεσα στην αγνοια προβλημα σας ,το θεμα ειναι το εξης,

ξεφτιλιζεστε δημοσια λογο αγνοιας η λογο βλακειας???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΣΤΡΑΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΕΤΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ?
ΟΙ ΑΕΤΟΙ ΠΟΥ ΚΟΛΑΝΕ????
ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ . ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ, ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΑ(ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΟΥΣΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ)
ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ. Η ΕΝΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ. ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΓΙΟ 300 ΑΤΟΜΩΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ.
ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ. ΠΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΡΕ ΣΤΡΑΤΟ???????
ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ. ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΟ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΣΑΣ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ. ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΝΕΡΓΕΙΣΑΤΕ, ΚΡΑΤΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΧΗΣ ΧΑΜΗΛΑ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΛΩΝΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ. ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΣΑΣ ΣΤΟ SKYPE ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΗΛΑ. ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΣ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ 2 ,ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΟΙ- ΜΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΕΡΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΥΝΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ ΦΙΛΕ ΣΤΡΑΤΟ. ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΤΣΙΑ, ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΡΕ ΣΤΡΑΤΟ. ΑΦΕΝΤΕΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΤΩΡΑ, ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΠΗΚΑΝ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΑΝΤΑΔΟΡΟΥΣ, ΘΕΜΙΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ. ΗΓΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΟ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΤΟΜΙΚΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΟΔΙΟΣ. ΟΛΟΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΛΟΓΟ , ΠΟΙΟΣ ΕΧΤΙΣΕ ΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ,ΠΟΙΟΣ ΑΜΥΝΘΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ. ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟ ΒΑΖΕΙ Η ΠΑΡΕΑ(ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ) . ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΤΕ ΨΕΥΤΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ . 5-10 ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ. ΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΣΑΣ( ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ ΠΕΤΥΧΑΤΕ), ΜΑΓΚΙΑ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ,ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ.... ΡΕ ΠΕΤΡΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ 200 ΑΤΟΜΑ? ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ , ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΑΜΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.
ΑΓΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ,Ο ΑΛΛΟΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.
ΠΑΛΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΕΓΡΑΨΑ. ΣΤΡΑΤΟ ΒΑΛΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ( ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΛΑΙΓΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΠΕΤΥΧΑΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΣΑΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ. ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ...... ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΙΖΕΙ , ΟΠΟΙΟΣ ΟΧΙ ΦΕΥΓΕΙ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.
 

DeletedUser3333

Guest
Χαιρετε πετρο
Τα δικαιωματα και οι υπολοιπες ταμπελες,δεν φτιαχνουν ουτε Ηγετες ουτε Αρχηγους,μπορω να σου πω οτι 2+ χρονια παιζω στην συμμαχια και το μονο δικαιωμα που εχω σταθερο ειναι του κρυφου και της επεξεργασιας φορουμ...
Το γεγονος οτι εσυ και οι υπολοιποι αετοι προτιματε να παιξετε με τον τροπο που σας εκφραζει,δεν αλλαζει το γεγονος οτι η κοινωνια που θελετε ν`αποτελειτε εχει εναν διαφορετικο τροπο απο την ουσια και την φιλοσοφια καποιων πραγματων,την οποια εχουν επιλεξει να λειτουργουν καποιοι αλλοι...ειναι φθορα να κρινουμε ποιος ειναι ο σωστος η ο λαθος ,οπως και να χει ομως αυτην την φθορα ,που εσεις περιορισατε σε μια παρεα 40-50 ατομων καποιοι καταφεραν να την περιορισουν σε μεγαλυτερο βαθμο,επομενως ειναι γεγονος και απλα πιστευα οτι αξιζε να το αναφερω...κατα καιρους διαβαζω διαφορα για τον σκυλο στο κεντρικο,μιας και ΚΑΠΟΙΟΙ ,τον κρινουν με βαση αυτα που θεωρουν ΑΥΤΟΙ σωστα,εκανα ακριβως το ιδιο ,τωρα εαν στην παρουσα φαση μου εδωσε καποιος αγνωστος το δικαιωμα να το κανω,δεν εχει ουσια,μιας και το αποτελεσμεμα παραμενει ιδιο... θελω να ξερεις οτι σε καποια φαση ο βασιλης ειχε κουραστει μιας και τα προβληματα εκει εξω αυξανοταν και ο χρονος του για το παιχνιδι ειχε περιοριστει,σε αυτους τους 5-10 που οπως προανεφερες πιο πριν,οτι κανουν κουμαντο,τους αρκουσε ο βασιλης απλα να μπει στο παιχνιδι να βγαλει το ενα κυκλικο η την μια αναρτηση στο φορουμ η κατι τετοιο ,δεν θελαμε ουτε τις αμυνες του ,ουτε τις επιθεσεις του ,δεν ειχαμε την απαιτηση και την αναγκη να παρει πολη απο αντιπαλο,εαν καποιος ενωσε 200 ατομα και μας εδωσε ενα οραμα ,μας αρκει να ειναι κοντας μας και θα κανουμε οι υπολοιποι την δουλεια και το σιγουρο ειναι οτι θα μας βοηθησει,γιατι αυτη ειναι η θεση του σε αυτην την κοινωνια που εμεις εχουμε επιλεξει και αν το οραμα του/μας εγινε πραγματικοτητα ,δεν μπορει κανεναν να το φθηρει με λασπολογιες...

Σχετικα με το παιχνιδι θα σου πω το εξης...το παιχνιδι αποτελει μια προσομοιωση της πραγματικοτητας που μας περιβαλει,οι στοχοι,οι κλειστες και οι ανοιχτες κοινωνιες ,οι ιδεολογιες και τα ιδανικα ,ο δολος η φθορα ,το ξεπουλημα και οι πισοπλατες μαχαιριες η καλη τακτικη η κουραση και η ενεργητικοτητα ,οι 5-10 που κανουν κουμαντο οι 40-50-200 που ζουν σε μια ψευτοδημοκρατια η εμπιστοσυνη μεσω συμφεροντος η μεσω ενδιαφεροντως κτλ
Ειναι ενα παιχνιδι που βασιζετε στην πραγματικοτητα που μας περιβαλει...
Οταν ξεκινησα το grepolis εχτιζα την πρωτη μου πολη χωρις να ενοχλω κανεναν εμπαινα ανα 3 η 5 μερες και ειχα βραθει σε μια συμμαχια
που νιωθαμε μια ωραια παρεα
Μια μερα ειδα μια προσκληση απο ελ. κοιταξα το προφιλ της συμμαχια ειδα ποιος ειναι στρατηγος στην θαλασσα που βρισκομαι και του στειλα μηνυμα να του εξηγησω τους λογους που δεν θελω να μπω στην συμμαχια του
παρεπιπτοντως ο ιδιος παιχτης ειχε πολη στο νησι που πατουσα και τελειωσα τον μονολογο μου λεγοντας οτι ειμαστε γειτονες και μπορουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον...τι να κανουμε εγω στο χωριο μου ετσι εχω μαθει να κανω...
Μια μερα μπηκα λοιπον κ ειχα χασει την πολη μου απο συμμαχο του και μαλιστα τον βοηθησε και ο ιδιος ...τα συναισθηματα ηταν εντονα,αλλα απο εκεινη την στιγμη καταλαβα πως εχει το παιχνιδι,μιας και αυτος ο παιχτης ,μαλλον στην πολη που εμενε ειχε μαθει να βοηθαει οποιον εχει την δικια του ταμπελα και ιδεολογια με αυτον και πολλοι πιστευουν οτι αυτο ειναι το σωστο προς ολους ...αλλο ενα ψεμα της κοινωνιας μας!!!

Εαν μπηκες εδω μεσα για να ξεφυγεις απο την καθημερηνοτητα σου ,σου λεω πολυ απλα οτι η καθημερινοτητα ειναι εδω μεσα και πως ειναι ανουσιο να μου δειξει καποιος οτι μπορει να ξεφυγει απο αυτην,καποια στιγμη τρως την σφαλιαρα και ξυπνας!!!(το θεμα ειναι ποτε)
Βλεπω καποιοννα κινητε εναντιων μου υπουλα ,να με υποτιμαει,να με χρησιμοποιει και στο τελος να την παταει ,γιατι πολυ απλα ,εγω το ξερω οτι ετσι ειναι,μπορω να αντιδρω και αισθανομαι ομως ,οπως θα κανα εκει εξω, αυτος δεν το ξερει και νομιζει οτι απλα ΞΕΦΕΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ(ενω εμενα με φθηρει η συμπεριφορα του),αφου στην ολη ουσια βλεπω να κινητε κουτοπονηρια και με κακια,προσπαθει να χρησιμοποιησει φιλους και εχθρους,γιατι να μην του γυρισει μπουμερανκ????αυτο σχετικα με οσα αφορα τις ΔΙΚΕΣ μου κρισεις και απαιτησεις στις τακτικες και στα θεματα που αφορουν τους ελευσις,ο καθε αλεξης και ο καθε βασιλης και ο καθε ελευσις λειτουργουν αλλιως ,αρα 200 ατομα δεν μπορεις να τους κρινεις σαν 1!!!

Τα θαυματα ηταν αποφαση ολων μας ,οτι θα τα διεκδικησουμε ,μιας και στους στοχους του ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ πλεον ηταν και η κατακτηση των 7 θαυματων ,οπως και στους στοχους του παιχνιδιου αρχικα ηταν η επιθετικοτητα και η κυριαρχια ,ειναι ανουσιο να χτιζεις με βαση τους κανονες του παιχνιδιου ,την πρωτη σου πολη ωστε να κατακτησεις και αλλες και να μου λες οτι το να χτισω οσα θαυματα μπορω και να κατακτησω τα υπολοιπα ηταν απλα επιλογη μου ...ηταν ο σκοπος του παιχνιδιου οπως πλεον ο σκοπος της ζωη μας ειναι το χρημα και οχι απλα να ζησουμε ,αλλαξε το μονο για παρτη σου,αλλα οι ετοιμες κοινωνιες θα πεσουν πανω σου να σε κατασπαραξουν,το θεμα ειναι ποιος εχει επαφη με την πραγματικοτητα και την αληθεια......αυτος μεσα του θα ποναει πιο πολυ απο τους αλλους

(εγω να δεις τι εχω γραψει πετροοοοοοο)

Σχετικα με τα υπολοιπα πετρο να σου πω ,πως σαν ανθρωποι προασορμοζομαστε στις δυνατοτητες και στον σκοπο του παιχνιδιου που παιζετε πισω απο την πλατη μας,γιατι οπως και να χει αυτα τα ηλεκρονικα νταγκαλουκια θα κανουν την καταγραφη με ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ που εχει Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ...


Σαν ελευσις στοχος αυτην την στιγμη δεν υπαρχει ,βαση ψηφοφοριας στο φορουμ αποφασιστηκε να παραμεινουμε και παραμενουμε,αλλα... αλλα ψηφισαμε και αλλα κανουμε (αλλη μια σφαλιαρα της πραγματικοτητας αλλη μια ψευτοδημοκρατια χεχεχε)μιας και λιγοι παιζουν,νεα ψηφοφορια θα γινει μετα τις καλοκαιρινες μας διακοπες ,μεχρι τοτε ο καθενας του κεφαλιου του
μετα το τελος του καλοκαιριου κατι εχει υποθει να βρεθουμε σε αλλον κοσμο μαζι με υπολοιπους ελευσις που εδω και καιρο το χουν παρατησει και λεμε να ξαναζησουμε το παραμυθι απο την αρχη,θα δειξει

οπως και να χει ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ,δειχνουν αυτα και κανενας δεν θα κοιταξει τις επιλογες σου το ηθος σου την ενεργητικοτητα σου την θεληση σου και τον χαρακτηρα σου ,αποτελεις την κοινωνια που επελεξες να ζησεις και θα συνεχισει να βαδιζεις με το πως την εχουμε φτιαξει ολοι μας ....και οι κανονες δικοι τους!!!


sy9t.png

u7NGuOY.png


Συγνωμη αν κουρασα,ευχομαι μεσα απο την καρδια μου υγεια και δυναμη σε ολους!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΣΕ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΣΤΡΑΤΟ..... ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΧΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ, ΜΕΣΕΣ ΑΚΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ . Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΥΕΙ. ΤΩΡΑ, ΑΝ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΟΥ ΕΠΕΣΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΟΚΟΡΑ -ΠΑΡΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΨΑΧΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΑΛΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΞΙΩΣΗ ΠΟΥ, ΕΝΔΕΧΩΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ, ΓΚΟΜΕΝΑ, ΑΛΛΟΙ ,2-3 ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΛΑ 2-3 ΩΡΙΤΣΕΣ ΣΤΟ SKYPE. ΣΤΟΧΟΥΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΦΘΟΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ , ΕΙΝΑΙ Η ΑΣΤΕΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ? ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΟΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ , ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ.
ΣΤΡΑΤΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΛΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΩΝΕΤΕ Η ΑΚΑΣΤΟΤΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΧΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ. ΙΔΡΥΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΣΑΣ. ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ , ΚΟΥΤΗ...... ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΘΑΥΜΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ. ΜΟΛΙΣ ΧΑΘΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ?

ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΕΝΑΣ ΔΙΚΟ ΣΑΣ(ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ-ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΡΙ-ΚΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ) ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΕΡΑ. ΙΔΡΥΣΕ 3 ΠΟΛΕΙΣ.

ΒΛΕΠΕΙΣ? ΑΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ,ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΕΣ ΡΕ ΣΤΡΑΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΟΥ ΔΕΝ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΝΑΜΕ.
 

DeletedUser

Guest
γτ κουτο?αφου μαζι τα συμφωνησατε για να χτυπισεται ενα θαυμα μας.(εσεις και οι αχαιοι μαζι).γι αυτο και κανανε τις ιδρυσεις εκει.γτ κομοια πολη αντιπαλου δεν φτανει καποιο απο τα νισια αυτα.
 

DeletedUser

Guest
γτ κουτο?αφου μαζι τα συμφωνησατε για να χτυπισεται ενα θαυμα μας.(εσεις και οι αχαιοι μαζι).γι αυτο και κανανε τις ιδρυσεις εκει.γτ κομοια πολη αντιπαλου δεν φτανει καποιο απο τα νισια αυτα.

ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΡΕ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΕ? ΗΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΑΝ ΕΠΕΦΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ?
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ . ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΤΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΝΑΙ. ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙA ΑΠΟ ΑΧΑΙΟΥΣ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ ,ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ, ΠΕΣ ΜΟΥ ,ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΚΟΥΤΗ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ? ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΑΣΚΟΠΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΠΑΣΜΟΔΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ (ΘΥΜΗΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ.
 

DeletedUser2573

Guest
ρωτα τον μιξα-τσουνγκ.

****************************
Υ.Γ καλημερα.ελπιζω να μην πεσει λογοκρισια :)
θα το εκλαβω σαν μορφη ρατσισμου


[8ea]10 πόντοι ποινής.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
αυτη ειναι η συμπεριφορα σου μιξα.....ενδιαφερεσαι για τα θαυματακια.τα οποια ειναι το αποθυμενο σου αλλα δυστυχως ποτε δεν μπορεσες να τα κανεις(βλεπε wikipedia:εγκεφαλος μιξας-τσουνγκ αποτελεσματα=IQ ΓΑΙΔΟΥΡΙΟΥ πολλες φορες ο συγκεκριμενος εγκεφαλος φερνει και κολοτουμπες).
 

DeletedUser

Guest
ρωτα τον μιξα-τσουνγκ.
ΑΓΟΡΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΣΤΡΑΤΟ??????ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΟΣΜΟ. ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ 2 ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΠΕΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
το προβλημα το εχετε εσεις εδω και 1 χρονο περιπου.για το εαν ειναι φαντασματα αυτα που βλεπω.σου ειπα και παλι να ξαναρωτησεις τον μιξα-τσουνγκ.μην λεμε τα ιδια.γτ τα ιδια γραφεις και εσυ.ρωτα τον φιλο σου εκει και μετα πες οτι ειναι φαντασματα αυτα.οι ιδιοι οι αχαιοι το ειπανε οτι συνενοηθηκαν μαζι σας.οσο για το εαν ειμαι προβληματικος και πιτσιρικας οπως λες θα το κρινουν τα φιλαρακια μου εδω μεσα και οχι εσυ ο ασχετος που δεν με γνωριζεις.τελος με τον στρατο ειμαστε γειτονες.με το δεξι ρε,,,,,,
 

DeletedUser3333

Guest
σσσσσσσσ μην αποκαλυπτεις στοιχεια στους νεους κοσμους...
Ο πανος πετρο διασκεδαζει τον κοσμο ,οπως πιστευε και ο μιχαλης οτι κανει το ιδιο,ειναι καλο παιδι και καλος συμμαχος,ειναι και ιπταμενος....απλα υπαρχει η αντιπαλοτητα και ολα τ`αλλα που ανελησα στον τομο που εγραψα,το αλλο ζητημα ειναι οτι εκτονωνονται ο καθενας στην ωρα του,με τον δικο τους τροπο, που ισως ειναι λαθος ωρα και λαθος τροπος για αλλους η θα πρεπει να το συνηθισουμε η να το κοψουμε...

σχετικα με τον γειτονα μου ,το παιδι ειχε πραγματικα προβλημα και χρειαζοτανε βοηθεια μιας και εδινε μια μαχη με τον καρκινο,οχι προσωπικη αν θυμαμαι καλα ειχε να κανει με μελος της οικογενειας τους...οπως και να χει θυμαμαι τον συμμαχο μου sarantosmakedon να μοιραζει φυλλαδια στο αχεπα προς εξυπηρετηση του γειτονα...ο καθενας την λεξη βοηθεια την εκλαμβανει οπως αυτος θελει,οπως και να χει ο γειτονας την μια στιγμη προτιμησε να ξεφυγει απο την καθημερινοτητα του ,παρα να μοιραστει και να ζητησει βοηθεια σ`αυτο που ειχε πραγματικα αναγκη,και την αλλη εβγαλε αυτο που πραγματικα ενιωθε...χαιρομαι που βρηκα ανθρωπους μεσα στους ελευσις που βοηθησαν σε δυσκολες περιπτωσεις συναθρωπους μας μεσα στο παιχνιδι ονοματα δεν λεω ξερουν αυτοι τι και πως,ειναι ενα ζωντανο παραδειγμα οτι η ζωη μας ειναι περασμενη μεσα σ`αυτην την πλατινα και δεν αποτελει απλα διεξοδο!!!

Η κοντρα που ανεφερες μεταξυ μιχαλη βασιλη οτι ειναι κατι καλο και κραταει το φορουμ ζωντανο ειναι λαθος πετρο,φερνει ασκημα αποτελεσματα και το ειδες απειρες φορες που εγινε...αλλωστε βλεπω νεα κοντρα πιο πανω και βλεπω την συμπεριφορα σου!!!
 
Κορυφή