Συζήτηση για τον νέο κόσμο Katani

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Τα ιδια τα παιδια που ηταν ήδη ψυλα στους μαχητές θελανε να καψουν σε εμενα γιατι δεν ειχαν εκείνοι τις τετραπλες και για να επιτευχθεί ο στόχος αποφάσισαν να κάψουν σε έμενα .
Ρωτα τους εναν προς εναν

Μην λετε μεγαλα λογια χωρις να ξερετε. Σε κανενα παιδι δεν θα στερούσα θεση αν την ηθελε και πιστεύαμε οτι ειχαμε τροπο για να την διατηρήσει...οπως ειδατε εξαλου οταν παραχώρησα την θεση μου μετα τον εκβιασμό της Στελλας οτι θα πεταγε 7 φιλους μου.
Στην τοτε περιοδο πρώτος μαχητης και δευτερος στην διαδικασία υλων θαυματων ημουν με την αξια μου χωρις τιμβιουερ κτλ... Μετα εγινα ανενεργος

Και στην τελικη μεσα στην 5αδα ημουν και εγω. Δεν ημουν και 150 θεση.
Ειπα ουτε εγω αξιζα την πρωτια και η πρωτια αυτη ειναι αφιερωμένη σε ολα αυτα τα παιδια που εκαψαν απανω μου.
Για εμενα την αξιζε ο patridas. Οπου οι ποντοι του ήταν γνήσιοι!!! και ακομη 1-2 παιδια.
ΑΛΛΑ ουτε και η Στέλλα σε καμοια περίπτωση παίκτρια οπου εκανε τοσες βρομιές και δεν έπαιξε ποτε σε μέτωπο...

Τελος και απο εμενα.
(Για αλλο θεμα ξεκινησαμε και αλλου καταλήξαμε)
καλες γιορτες σε ολους
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser8236

Guest
Ακριβώς, σε άλλους μια λάθος κίνηση στέρησε την 1η θέση στους μαχητές και σε άλλους ''κάτι'' αντίστοιχο στέρησε πολλές παραπάνω θέσεις από άτομα που ενδεχόμενως να το άξιζαν, στο 4/7. Καλή καρδιά παρόλα αυτά, λάθη γίνονται, πάμε παρακάτω στον επόμενο κόσμο.
κανονικα εγω πρεπει να ειμαι παραπονεμενος
ειμουν πρωτος σαν επιτηθεμενος 2] αμυνομενος και 1] μαχητης
και λογω χρυσων μπηκαν αλλοι αρα απο εμενα κλεψαν
πηραν τα 4/7 ατομα που δεν εχουν σχεση με το παιχνιδι
και αντι να συνενοιθουν οι υδριτεσ εφοσον δεν γινοταν το 7/7 να το παρει καμια συμαχοια επρεπε να συνενοιθουν ωστε να παρθει απο ατομα που πεζαν για το [γαμωτο που λεμε για των καιρο που πεξαν] πραγμα που δεν εγινε
αυτο το εκανα εγω στων λαμια εφοσον τα πηραμε μετα το δωσαμε σε χαβαλεδες
παιχτες ειμαστε οχι εχθροι
αλλοι ειμαστε φιλοι και πεζουμε αντιπαλοι αυτο δεν εχει σχεση καποτε πρεπει να καταλαβουμε το παιχνιδι ειναι στρατηγικης και καλης παρεας και οχι να οργανωνετε με χαρτια κατω απο το τραπεζι και συμφωνιες πισω απο την πλατη των παιχτων
οσο που κατηγορηθηκα που βοηθησα των
ALEXISGIM1234 απαντησα σε παιχτη για εμενα δεν ειταν κοκκινος αλλα πρασινος απλα και θα βοηθησω οποιον ανηκει σε υπερ απλα
τωρα το ποιος ειναι ο καθε παιχτης αυτο ειναι για των εαυτο του εγω κρινω μονο στο πως παιζει απεναντι μου η διπλα μου τιποτα αλλο
καλες γιορτες και με ηρεμια να παιξουμε παλι
οσο για καρε ποιοι ειναι αυτοι δεν τους ξερω τους παιχτες μυπως μιλαμε για αμπαλους οι δυσαρεστημενους αμπαλους η βυζαντινους
 

Ellippo

Μέδουσα
Μου αρέσει που βάζουν like τα σφετέρια λες και έβγαλαν νόημα από αυτά που έγραψε.. ορισμένα σημεία ακόμα τα διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τι εννοεί αλήθεια

Καταρχάς, πρώτος μαχητής στον Ριζίνια από όσο ξέρω δεν ήσουν ποτέ. Για αρκετό καιρό οι πρώτες θέσεις άνηκαν σε Αλέξη-Στέλλα-AIGON-dreamwind-herhooligans και αυτό γιατί ήταν οι παίκτες που ήταν πραγματικά πιο μάχιμοι από τους άλλους. Μπορεί ο Αλέξης να λέει ότι θέλει για την Στέλλα, ότι δεν παίζει εντελώς μέτωπο ότι ότι, αλλά τα ιπτάμενα που την ανέβαζαν μαχητές δεν έβγαιναν δια μαγείας και ούτε για προσωπικό της όφελος. Κατακτήσεις παικτών της συμμαχίας έσπαγε.

Κάτι προς τον Αλέξη, πριν ξεκινήσω με τον kostas313. Φυσικά και με την αξία σου έβαλες τις ύλες στα θαύματα, το ίδιο και η Στέλλα, το ίδιο και ο Γιάννης. Οι λογαριασμοί που κρατάγαμε με team viewer ήταν μικρό-μεσαίοι και το ξέρω γιατί εγώ τους κράταγα. Όλοι στα θαύματα δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο, καλώς ή κακώς, δεν μπορούν όλοι να είναι 24/7 απίκο όπως απαιτεί η διαδικασία. Τώρα για απειλές και λοιπά μην τα λέμε πάλι γινόμαστε γραφικοί.

Κώστα όσοι πήραν το 4/7 στο Ριζίνια ή για να είμαι ακριβής η πλειονότητα τους, έτρεξε τα θαύματα καλύτερα από εσένα και την υπέρ που έκανες μια εβδομάδα πριν. Είχες την επιλογή, Κομπανία ή Καρέ του Άσσου, άκουσες την γνώμη του Καλημέρη και του κάθε Καλημέρη που είπε Κομπανία. Σεβαστό, αλλά είχες την δυνατότητα να έρθεις και μαζί μας και να ήσουν εσύ στο 4/7 αντί παιδιά που θεωρείς λιγότερα ικανά. Τουλάχιστον αποφάσισαν καλύτερα από εσένα ποια μεριά θα ακολουθήσουν.

Οι ιδρυτές καλά έκαναν και δεν συνεννοήθηκαν για το 7/7 μετά τα όσα έγιναν. Ας το πετύχαινε κάποια εκ των συμμαχιών με την αξία της (σπάσιμο θαυμάτων), άλλες δεν το προσπάθησαν καν και άλλες το προσπάθησαν και απέτυχαν. Το να πάρει κορώνα ο GeorgeChris και ο κάθε πουθενάς που επί μήνες έστελνε αποικιακά 9 ώρες μακριά με γεμάτες πόλεις και τα έπαιρνε στο χέρι, για μένα όχι δεν το άξιζε. Τυχαίο παράδειγμα από τα πολλά.

Για τον Λαμία δεν έχεις λόγο να μιλάς καλώς ή κακώς. Έπαιζες τέρμα θεού, ποτέ στο μέτωπο με Άμπαλους και ούτε στα θαύματα είχες σημαντική θέση ούτε συνεισφορά. Απλά για το ατυχές γεγονός της ζωής σου εκείνη την περίοδο, προς τιμήν του παιδιού άλλαξε το όνομα της συμμαχίας σας. Από εκεί και πέρα, θαύματα σε Χαβαλέδες δεν έδωσες ούτε στα όνειρα σου. Τα έσπασαν μετά από πολλές προσπάθειες πρωί-βράδυ από Παρμενίων και Κωνσταντί και το γνωρίζω γιατί είχα λογαριασμό στους Χαβαλέδες μέχρι τελευταία μέρα.

Τέλος, όλα ωραία και καλα αυτά που λες περί παρέας και αντιπάλων αντί εχθρών. Αλλά μην μπω στον κόπο να σχολιάσω πως μίλαγες σε αντιπάλους σου στον Βάρις που έθιγες οικογένειες και άλλα πολλά. Πάλι πολλά με κάνατε να γράψω, αφήστε και τίποτα πίσω και όλα καλά, όλοι κάνουν λάθη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser8236

Guest
Μου αρέσει που βάζουν like τα σφετέρια λες και έβγαλαν νόημα από αυτά που έγραψε.. ορισμένα σημεία ακόμα τα διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τι εννοεί αλήθεια

Καταρχάς, πρώτος μαχητής στον Ριζίνια από όσο ξέρω δεν ήσουν ποτέ. Για αρκετό καιρό οι πρώτες θέσεις άνηκαν σε Αλέξη-Στέλλα-AIGON-dreamwind-herhooligans και αυτό γιατί ήταν οι παίκτες που ήταν πραγματικά πιο μάχιμοι από τους άλλους. Μπορεί ο Αλέξης να λέει ότι θέλει για την Στέλλα, ότι δεν παίζει εντελώς μέτωπο ότι ότι, αλλά τα ιπτάμενα που την ανέβαζαν μαχητές δεν έβγαιναν δια μαγείας και ούτε για προσωπικό της όφελος. Κατακτήσεις παικτών της συμμαχίας έσπαγε.

Κάτι προς τον Αλέξη, πριν ξεκινήσω με τον kostas313. Φυσικά και με την αξία σου έβαλες τις ύλες στα θαύματα, το ίδιο και η Στέλλα, το ίδιο και ο Γιάννης. Οι λογαριασμοί που κρατάγαμε με team viewer ήταν μικρό-μεσαίοι και το ξέρω γιατί εγώ τους κράταγα. Όλοι στα θαύματα δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο, καλώς ή κακώς, δεν μπορούν όλοι να είναι 24/7 απίκο όπως απαιτεί η διαδικασία. Τώρα για απειλές και λοιπά μην τα λέμε πάλι γινόμαστε γραφικοί.

Κώστα όσοι πήραν το 4/7 στο Ριζίνια ή για να είμαι ακριβής η πλειονότητα τους, έτρεξε τα θαύματα καλύτερα από εσένα και την υπέρ που έκανες μια εβδομάδα πριν. Είχες την επιλογή, Κομπανία ή Καρέ του Άσσου, άκουσες την γνώμη του Καλημέρη και του κάθε Καλημέρη που είπε Κομπανία. Σεβαστό, αλλά είχες την δυνατότητα να έρθεις και μαζί μας και να ήσουν εσύ στο 4/7 αντί παιδιά που θεωρείς λιγότερα ικανά. Τουλάχιστον αποφάσισαν καλύτερα από εσένα ποια μεριά θα ακολουθήσουν.

Οι ιδρυτές καλά έκαναν και δεν συνεννοήθηκαν για το 7/7 μετά τα όσα έγιναν. Ας το πετύχαινε κάποια εκ των συμμαχιών με την αξία της (σπάσιμο θαυμάτων), άλλες δεν το προσπάθησαν καν και άλλες το προσπάθησαν και απέτυχαν. Το να πάρει κορώνα ο GeorgeChris και ο κάθε πουθενάς που επί μήνες έστελνε αποικιακά 9 ώρες μακριά με γεμάτες πόλεις και τα έπαιρνε στο χέρι, για μένα όχι δεν το άξιζε. Τυχαίο παράδειγμα από τα πολλά.

Για τον Λαμία δεν έχεις λόγο να μιλάς καλώς ή κακώς. Έπαιζες τέρμα θεού, ποτέ στο μέτωπο με Άμπαλους και ούτε στα θαύματα είχες σημαντική θέση ούτε συνεισφορά. Απλά για το ατυχές γεγονός της ζωής σου εκείνη την περίοδο, προς τιμήν του παιδιού άλλαξε το όνομα της συμμαχίας σας. Από εκεί και πέρα, θαύματα σε Χαβαλέδες δεν έδωσες ούτε στα όνειρα σου. Τα έσπασαν μετά από πολλές προσπάθειες πρωί-βράδυ από Παρμενίων και Κωνσταντί και το γνωρίζω γιατί είχα λογαριασμό στους Χαβαλέδες μέχρι τελευταία μέρα.

Τέλος, όλα ωραία και καλα αυτά που λες περί παρέας και αντιπάλων αντί εχθρών. Αλλά μην μπω στον κόπο να σχολιάσω πως μίλαγες σε αντιπάλους σου στον Βάρις που έθιγες οικογένειες και άλλα πολλά. Πάλι πολλά με κάνατε να γράψω, αφήστε και τίποτα πίσω και όλα καλά, όλοι κάνουν λάθη.
μαλον δεν ξερεις τη σου γινετε για των λαμια φυσικα απαντησες ποσους λογαριασμους ειχες στων λαμια εαν θυμασε σε ειχα διπλα με καφασι και ειχες παντα μεσα 2000 πλοια μεχρι που πατησες κουμπι απο τα χτυπηματα
οσο για κωνσταντιν για ρωτα λιγο εγω με theona τοτε των βγαλαμε διακοπες και πηγε ο loytomania να σπασει
τωρα για μαχητης εαν εβλεπες εγω ειμουν μπροστα ο σοφοκλης ειταν τριτος και πεξανε στελα και ο σακης χρυσες και περασαν αλιως δεν θα ειμουν 4ος
φυσικα καλα κανανε και πεξανε ειχαν και ολα καλα δεν παραπονιεμε εγω για κατι
και οσο για κομπανια που λες η στελα δεν μου ειπε κανεις καλημερης εγω ειμουν υπερ στελας αλλα εκαναμε ψηφοφορια και θελανε κομπανια οποτε θα στηριξω εστω και εαν δεν συμφωνω

και ξερεις οτι εγω δεν προδιδω ποτε κανεναν οποτε ατοπο να αλαξω στρατοπαιδο
ουτε βαζω ρουφ να μου λενε τη γινετε οπως εκανες

μπραβο σας διπλωματικα βαλατε το 4/7 σε ανυπαρκτους παιχτες παντως
 

DeletedUser18163

Guest
48c7f0b5c0
 

Ellippo

Μέδουσα
μαλον δεν ξερεις τη σου γινετε για των λαμια φυσικα απαντησες ποσους λογαριασμους ειχες στων λαμια εαν θυμασε σε ειχα διπλα με καφασι και ειχες παντα μεσα 2000 πλοια μεχρι που πατησες κουμπι απο τα χτυπηματα
οσο για κωνσταντιν για ρωτα λιγο εγω με theona τοτε των βγαλαμε διακοπες και πηγε ο loytomania να σπασει
τωρα για μαχητης εαν εβλεπες εγω ειμουν μπροστα ο σοφοκλης ειταν τριτος και πεξανε στελα και ο σακης χρυσες και περασαν αλιως δεν θα ειμουν 4ος
φυσικα καλα κανανε και πεξανε ειχαν και ολα καλα δεν παραπονιεμε εγω για κατι
και οσο για κομπανια που λες η στελα δεν μου ειπε κανεις καλημερης εγω ειμουν υπερ στελας αλλα εκαναμε ψηφοφορια και θελανε κομπανια οποτε θα στηριξω εστω και εαν δεν συμφωνω

και ξερεις οτι εγω δεν προδιδω ποτε κανεναν οποτε ατοπο να αλαξω στρατοπαιδο
ουτε βαζω ρουφ να μου λενε τη γινετε οπως εκανες

μπραβο σας διπλωματικα βαλατε το 4/7 σε ανυπαρκτους παιχτες παντως
Καλύτερα από τον καθένα ξέρω για τον Λαμία, και από τα 2 στρατόπεδα. Σε περίπτωση που δεν θυμάμαι καλά τι έγινε, επέτρεψε μου να σου θυμίσω. Ο κόσμος ξεκίνησε με υπέρ Άμπαλους μαζί με Ναυάγια κόντρα σε Jinxs και την ακολουθία τους, συν μερικά καφέ τριγύρω όπως Χαβαλέδες/Πολεμιστές/Γιωτόμπαλα. Όσο παιζόταν το μέτωπο Jinxs με Άμπαλους, εσύ ήσουν εξαφανισμένος κάπου στην 54 με 10 πόλεις, για αυτό δεν έχεις λόγο να μιλάς. Μετά τα ναυάγια, η δική σου συμμαχία, αποφάσισε να αλλάξει στρατόπεδο και να πάει με Jinxs. Λίγο καιρό μετά, η δική μου ομάδα για κάποιους λόγους από μπαν και ξενέρωμα αποδεκατίστηκε και οι περισσότεροι πάτησαν κουμπί.

Έμεινα κάπως σαν τον Αλέξη στον Ριζίνια, παρόμοια σκηνικό, απλά γούσταρα να συνεχίσω λίγο ακόμα. Όλοι βαράγατε εμένα δεν είχε μείνει και κανείς άλλος, 1 εναντίον 20 ατόμων περίπου. Εγώ είχα 2000 διήρεις σε 1 πόλη σε πυρήνα σας, και εσύ 500 μεταφορικά σε νησί που πάταγα με 3-4 πόλεις εγώ και 2 ο Κωνσταντί. Ούτε καν στην συμμαχία των θαυμάτων δεν σε βάλανε και από όσους με βάραγαν, ένας κατάφερε να μου πάρει πόλη στα ίσια, και μετά από αυτό σταμάτησα. Είχα πρόσκληση από Jinxs για κορώνα και 550 από την ημέρα που σταμάτησαν οι δικοί μου, αλλά είπα όχι γιατί αυτή είναι η νοοτροπία μου.

Ναι αυτοί οι ανύπαρκτοι που λες, που όντως ορισμένους σε άλλο κόσμο ούτε καν θα τους θυμόμαστε ότι έπαιξαν Ριζίνια, σου πήραν τον κόσμο από τα χέρια. Αυτό να θυμάσαι, και ίσως η ψηφοφορία για το καλό του συνόλου να μην είναι πάντα η ιδανική λύση. Το ''άκουσες τον κάθε καλημέρη'', το λέω γιατί ήταν από τα άτομα που ψήφισε κατά μας σίγουρα ως παράδειγμα.

Πρώτος μαχητής γενικά δεν έφτασες καθόλου αλλά ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Το ότι το παίζει μαχητής κάποιος που έχει χάσει πόλεις από τον ΠΑΥΛΟ τον 1 είναι τουλάχιστον αστείο.

927cd0052c
 

DeletedUser8236

Guest
Καλύτερα από τον καθένα ξέρω για τον Λαμία, και από τα 2 στρατόπεδα. Σε περίπτωση που δεν θυμάμαι καλά τι έγινε, επέτρεψε μου να σου θυμίσω. Ο κόσμος ξεκίνησε με υπέρ Άμπαλους μαζί με Ναυάγια κόντρα σε Jinxs και την ακολουθία τους, συν μερικά καφέ τριγύρω όπως Χαβαλέδες/Πολεμιστές/Γιωτόμπαλα. Όσο παιζόταν το μέτωπο Jinxs με Άμπαλους, εσύ ήσουν εξαφανισμένος κάπου στην 54 με 10 πόλεις, για αυτό δεν έχεις λόγο να μιλάς. Μετά τα ναυάγια, η δική σου συμμαχία, αποφάσισε να αλλάξει στρατόπεδο και να πάει με Jinxs. Λίγο καιρό μετά, η δική μου ομάδα για κάποιους λόγους από μπαν και ξενέρωμα αποδεκατίστηκε και οι περισσότεροι πάτησαν κουμπί.

Έμεινα κάπως σαν τον Αλέξη στον Ριζίνια, παρόμοια σκηνικό, απλά γούσταρα να συνεχίσω λίγο ακόμα. Όλοι βαράγατε εμένα δεν είχε μείνει και κανείς άλλος, 1 εναντίον 20 ατόμων περίπου. Εγώ είχα 2000 διήρεις σε 1 πόλη σε πυρήνα σας, και εσύ 500 μεταφορικά σε νησί που πάταγα με 3-4 πόλεις εγώ και 2 ο Κωνσταντί. Ούτε καν στην συμμαχία των θαυμάτων δεν σε βάλανε και από όσους με βάραγαν, ένας κατάφερε να μου πάρει πόλη στα ίσια, και μετά από αυτό σταμάτησα. Είχα πρόσκληση από Jinxs για κορώνα και 550 από την ημέρα που σταμάτησαν οι δικοί μου, αλλά είπα όχι γιατί αυτή είναι η νοοτροπία μου.

Ναι αυτοί οι ανύπαρκτοι που λες, που όντως ορισμένους σε άλλο κόσμο ούτε καν θα τους θυμόμαστε ότι έπαιξαν Ριζίνια, σου πήραν τον κόσμο από τα χέρια. Αυτό να θυμάσαι, και ίσως η ψηφοφορία για το καλό του συνόλου να μην είναι πάντα η ιδανική λύση. Το ''άκουσες τον κάθε καλημέρη'', το λέω γιατί ήταν από τα άτομα που ψήφισε κατά μας σίγουρα ως παράδειγμα.

Πρώτος μαχητής γενικά δεν έφτασες καθόλου αλλά ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Το ότι το παίζει μαχητής κάποιος που έχει χάσει πόλεις από τον ΠΑΥΛΟ τον 1 είναι τουλάχιστον αστείο.

927cd0052c
ΚΑΜΙΑ ΣΤΑ ΙΣΑ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΠΑΥΛΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΟΜΩΣ
Η ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΣΤΕΛΝΑΤΕ ΑΠΟΙΚΙΑΚΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗ ΝΑ ΠΩ

ΕΧΑΣΑ ΠΟΛΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΝΔΗΜΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΗΛ ΡΕΥΜΑ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΣΤΟΠ ΑΥΤΟΙ ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΑΣΕ ΜΗ ΛΕΣ ΑΣΤΕΙΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΩΝ ΛΑΜΙΑ ΜΑΛΟΝ ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΤΟΥΣ ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΜΟΝΟ ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΑΡΟΥΣ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΑ ΠΟΥ ΕΠΕΖΕΣ ΠΡΙΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΠΟΛΕΙΣ και πατησα φαντασμα οταν σπασανε το θαυμα οι χαβαλεδες
ΕΣΥ ΜΕ 2 ΠΟΛΕΙΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΠΟΤ ΕΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΣ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣΟΥΣΑ ΣΤΑ ΕΣΠΑΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΙΝΑΚΑ 4 ΧΑΧΑ ΣΑΝ ΕΠΙΤΗΘΕΜΕΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΜΟΥΝ ΑΣΤΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΥΣΑ

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΟΚΟΡΑΚΙΑ 50ρηδες ΕΙΜΑΣΤΕ

ΘΑ ΑΝΕΙΞΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΠΕΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΧΙ ΕΝΤΙΜΑ ΠΧ [ΜΠΟΤ .ΠΟΛΑΠΛΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ]κλπ
οποτε μαλον θα σε εχω αντιπαλο παλι χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8236

Guest
ΟΠΟΙΟς ΝΩΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΑΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ
ΣΤΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΠΥΞΙΔΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙς ΝΤΟΤΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΟΣΟ ΧΡΥΣΟ ΘΕΛΕΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ
ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΔΕΣ

Katsaros.GR
ΣΕ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΑΙΧΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΩΝ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ
ΕΓΩ ΠΑΛΙΑΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ
 

DeletedUser8236

Guest
ΟΠΟΙΟς ΝΩΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΑΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ
ΣΤΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΠΥΞΙΔΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙς ΝΤΟΤΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΟΣΟ ΧΡΥΣΟ ΘΕΛΕΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ
ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΔΕΣ

Katsaros.GR
ΣΕ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΑΙΧΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΩΝ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ
ΕΓΩ ΠΑΛΙΑΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΟΜΩς ΣΤΩΝ 2 ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΧΑΧΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΣΥΜΑΧΟς ΜΠΟΡΩ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΟΜΩς ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Διαβάζω διαβάζω και είναι πραγματικά εντυπωσιακό πως η ουσία της συζήτησης ξέφυγε και πήγε πάλι στις συμμαχίες και στις ίντριγκες
 

Ellippo

Μέδουσα
Διαβάζω διαβάζω και είναι πραγματικά εντυπωσιακό πως η ουσία της συζήτησης ξέφυγε και πήγε πάλι στις συμμαχίες και στις ίντριγκες
Τουλάχιστον αυτήν την φορά δεν χρειάζεται να έρθει ο κύριος @knightmaregr να κλείσει το θέμα με συνοπτικές διαδικασίες.

Παρόλα αυτά, στην αρχή του νήματος όπως λογικά θα διαβάσατε κάναμε σχόλια και για τον νέο κόσμο, ο οποίος δεν ικανοποιεί και πολύ τις προσδοκίες αρκετών κυρίως για το ''ταχύτητα κόσμου: 1''.
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Προτού διαβάσετε παρακάτω να υπενθυμίσω ότι δεν γνωρίζω τίποτα σχετικά με τις επιλογές τις εταιρείας.
Αφού το ξεκαθαρίσαμε ας καταθέσω την άποψή μου.
Καταλαβαίνω την δυσφορία κάποιων παικτών αλλά εγώ βλέπω μια άλλη οπτική σε αυτές τις επιλογές.
Οι τελευταίοι κόσμοι που είναι ανοιχτοί για να ξεκινήσει κανείς είναι

ΚόσμοςΤαχύτηταΤελική φάσηΣύστημα Κατακτήσεων
Ialysos4ΚυριαρχίαΕξέγερση
Gonnos4ΘαύματαΕξέγερση

Βλέπουμε ότι μιλάμε για γρήγορους κόσμους με διαφορετική τελική φάση και κοινό σύστημα κατακτήσεων. Συνεπώς, αν έμπαινα στη θέση της εταιρείας και επέλεγα τα χαρακτηριστικά ενός νέου κόσμου δεν θα επέλεγα να είναι γρήγορος, φυσικά να έχει διαφορετική τελική φάση και άλλο σύστημα κατάκτησης.

Με αυτή τη λογική ο νέος κόσμος έχει σωστά χαρακτηριστικά, καθώς παρέχεις στη κοινότητα και την εναλλακτική ενός πιο αργού κόσμου αν δεν θέλει να συμμετέχει σε κάτι γρήγορο.

Μπορείτε να συνεχίσετε!
 

Ellippo

Μέδουσα
Προτού διαβάσετε παρακάτω να υπενθυμίσω ότι δεν γνωρίζω τίποτα σχετικά με τις επιλογές τις εταιρείας.
Αφού το ξεκαθαρίσαμε ας καταθέσω την άποψή μου.
Καταλαβαίνω την δυσφορία κάποιων παικτών αλλά εγώ βλέπω μια άλλη οπτική σε αυτές τις επιλογές.
Οι τελευταίοι κόσμοι που είναι ανοιχτοί για να ξεκινήσει κανείς είναι

ΚόσμοςΤαχύτηταΤελική φάσηΣύστημα Κατακτήσεων
Ialysos4ΚυριαρχίαΕξέγερση
Gonnos4ΘαύματαΕξέγερση

Βλέπουμε ότι μιλάμε για γρήγορους κόσμους με διαφορετική τελική φάση και κοινό σύστημα κατακτήσεων. Συνεπώς, αν έμπαινα στη θέση της εταιρείας και επέλεγα τα χαρακτηριστικά ενός νέου κόσμου δεν θα επέλεγα να είναι γρήγορος, φυσικά να έχει διαφορετική τελική φάση και άλλο σύστημα κατάκτησης.

Με αυτή τη λογική ο νέος κόσμος έχει σωστά χαρακτηριστικά, καθώς παρέχεις στη κοινότητα και την εναλλακτική ενός πιο αργού κόσμου αν δεν θέλει να συμμετέχει σε κάτι γρήγορο.

Μπορείτε να συνεχίσετε!
Ναι με αυτήν την λογική θεωρείται σωστό το μονοπάτι σκέψης σας. Αλλά έτσι ένας παίκτης πολιορκίας αναγκάζεται να συμβιβαστεί στην ταχύτητα 1 (λόγω κλείσιμο του Ερμονάσσα που δεν δέχεται νέους παίκτες) η οποία με την εξέλιξη που έχει το παιχνίδι τον τελευταίο καιρό είναι αφόρητη θα έλεγε κανείς. Το άνοιγμα του Ερμονάσσα με ταχύτητα 2 θεωρήθηκε πολύ αργός κόσμος (άσχετα με το αν επιλέξαμε πολλοί παίκτες να παίξουμε εκεί λόγω της περιόδου που άνοιξε), οπότε εγώ αν ήμουν στην θέση της εταιρείας θα άνοιγα τώρα τον αντίστοιχο κόσμο με ταχύτητα 3 ή 4. Ίσως να μην επέλεγα να ανοίξει καν κόσμος με ταχύτητα 1 ξανά στο παιχνίδι, δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που το προτιμάει. Η ταχύτητα 2 είναι αρκετά αργή για κάποιον με λιγότερο χρόνο να ασχοληθεί.
 
Κορυφή