O Achilles πώς σας φαίνεται;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7570
  • Ημερομηνία έναρξης

-PNS-

Άρμα
Νομίζω κάπου είχες ξανακάνει αναφορά για αυτό, ή αν δεν ήσουν εσύ τέλος πάντων ήταν κάποιος άλλος. Δεν γίνεται αυτό τεχνικά. Δεν μπορεί ο καθένας να κάνει κατάκτηση πόλης όπως γουστάρει. Θα γίνει το απόλυτο μπάχαλο. Εκτός του ότι δεν θα υπάρχει και δυνατότητα στον αμυνόμενο να αμυνθεί αν μπορεί να κατακτηθεί και με τους δύο τρόπους. Ανάλογα με το σύστημα κατάκτησης, υπάρχουν συγκεκριμένες τακτικές. Αν δοθεί η δυνατότητα στον επιτηθέμενο να κατακτάει όπως γουστάρει, δεν θα υπάρχει άμυνα. Ο ένας θα κατακτάει την πόλη του άλλου ασταμάτητα. Πρώτα από όλα δεν θα έχει νόημα το βασικό όπλο, το dodge. Δεν θέλει πολύ σκέψη...
 

DeletedUser9581

Guest
ναι ομως ο κοσμος των ηρωων ειναι για τους καλυτερους παικτες και πρεπει να ειναι πιο δυσκολος
 

DeletedUser6835

Guest
Όχι και τόσο φίλε μου,το grepolis είναι εύκολο σαν παιχνίδι στρατηγικής απλά θέλει πολλές ώρες καψίματος.
 

DeletedUser8340

Guest
το καλύτερο θα ήταν να υπήρχαν όπως λέτε 2 κόσμοι των ηρώων... 1 με κατάκτηση και 1 με εξέγερση... Πολοί παίχτες δεν μπορούν να συνηθήσουν το σύστημα κατάκτησης, επειδή δεν έπαιξαν του "παλιούς κόσμους" αλλά τον προτηνόμενο την τότε περίοδο πχ... τον Λ

αλλά είναι έτσι ΜΑΛΟΝ οι 1οι παίχτες που πήγαν ήτα από τον Α, Β, Γ και τους άλλους "παλιούς" κόσμους...

αυτή είναι η γνώμη μου...
 

DeletedUser

Guest
ο κοσμος των ηρωων εχει παρα πολλους παιχτες που παιζουν με χρημα
οταν ο αλλος σου κανει επιθεση με δοιηκητη, καπετανιο και εχει ολα τα πριμιουμ , κανει 1000 μοναδες σε 4 μερες ....
δεν εχει νοημα να παιζεις εκει

επισης δεν εχει τα θαυματα
 

DeletedUser

Guest
Αν και καθυστέρησα να δω το θέμα αφού δεν μπαίνω συχνά στο φόρουμ...

Με εμπειρία από Θ & Κ, βρίσκω τέλειο τον Αχιλλέα.

Ναι το πρέμιουμ συνήθως κάνει τη διαφορά (σε ποιον κόσμο δεν την κάνει άραγε;)).

Περνώντας από τον Κ στον Αχιλλέα όντως έπαθα ένα σοκ αφού είναι στη μισή ταχύτητα. Είναι όμως στην ίδια ταχύτητα με το Θ και τους περισσότερους κόσμους.

Είναι κόσμος για την ελίτ των παικτών (ή αλλιώς τους καμένους). ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΧΡΥΣΟ !

Το μειωμένο μπόνους νύχτας και η θεά Αρτέμιδα κάνουν τη μεγάλη διαφορά και αλλάζουν τις ισορροπίες και λιγότερο η μεγαλύτερη επέκταση ορισμένων κτιρίων.

Αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις και σαν καμένος με πατέντα, θεωρώ τον Αχιλλέα ένα ιδανικό κόσμο για να δείξει κάποιος τις ικανότητές του.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΛΑΨΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ. ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ, ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ.
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΓΜΕΝΟΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ή ΤΗΝ INNOGAMES, ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΗΚΕΤΕ...

ΚΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ !!!
 

DeletedUser

Guest
Ο Αχιλλέας είναι πολύ ωραίος κόσμος ωραία ταχύτητα η Άρτεμις σκίζει η αύξηση των επιπέδων των κτηρίων είναι πολύ ωραία και γενικά ωραίο στήσιμο ιμπεριαλιστικός κόσμος!!Και όσοι παραπονιούνται για το σύστημα κατάκτησης έχει το παλιό και παραπονιούνται αυτοί που δεν το ξέρουν γιατί έμαθαν μόνο με το καινούριο!!Σκεφτείτε το αντίστροφο να είχε το νέο το ίδιο θα συνέβαινε με τους παίκτες που ξέρουν μόνο το παλιό!!Γι'αυτό λέγεται ηρώων γιατί είναι για τους ήρωες του grepolis και για να είσαι πρέπει να ξέρεις να παίζεις εξίσου καλά και με τα 2 συστήματα!!
 

-PNS-

Άρμα
Στον κόσμο έχουν αρχίσει να διαμορφώνονται πολλά πράγματα, σε επίπεδο συμμαχιών. Καλό είναι όποιος θέλει να μπει τώρα να μπει με πρόσκληση κοντά σε φίλους και σε συγκεκριμένη συμμαχία. Όσοι μπαίνουν στην τύχη είναι σχεδόν χαμένοι από χέρι, αφού οι στρατολογήσεις, στις σοβαρές συμμαχίες, είναι πολύ επιλεκτικές πλέον...
 

DeletedUser

Guest
ΠΑΙΔΕΣ ΟΠΟΙΟΣ "ΚΑΤΣΕΙ" ΣΤΗΝ 43, 53 ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ Ιερά Συμμαχία Μακεδόνων
 

DeletedUser9581

Guest
γιατι να παει στην Ιερά Συμμαχία Μακεδόνων;εχουν κατι οι αλλες;.

επισεις αν θες παικτες για την συμμαχια υπαρχει και το φορουμ στρατολογησεις
 

DeletedUser10153

Guest
achilles

καλοσ .....παρα πολυ καλοσ.......
το καλο του ειναι οτι οι δυνατοι πανε εκει οχι καινουργιοι , ασχετοι...
εχει πολεμο βρε παιδι μου!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΕΧΘΡΟ....ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ..
Αν και καθυστέρησα να δω το θέμα αφού δεν μπαίνω συχνά στο φόρουμ...

Με εμπειρία από Θ & Κ, βρίσκω τέλειο τον Αχιλλέα.

Ναι το πρέμιουμ συνήθως κάνει τη διαφορά (σε ποιον κόσμο δεν την κάνει άραγε;)).

Περνώντας από τον Κ στον Αχιλλέα όντως έπαθα ένα σοκ αφού είναι στη μισή ταχύτητα. Είναι όμως στην ίδια ταχύτητα με το Θ και τους περισσότερους κόσμους.

Είναι κόσμος για την ελίτ των παικτών (ή αλλιώς τους καμένους). ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΧΡΥΣΟ !

Το μειωμένο μπόνους νύχτας και η θεά Αρτέμιδα κάνουν τη μεγάλη διαφορά και αλλάζουν τις ισορροπίες και λιγότερο η μεγαλύτερη επέκταση ορισμένων κτιρίων.

Αυτές είναι οι προσωπικές μου απόψεις και σαν καμένος με πατέντα, θεωρώ τον Αχιλλέα ένα ιδανικό κόσμο για να δείξει κάποιος τις ικανότητές του.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΛΑΨΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ. ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ, ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ.
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΓΜΕΝΟΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ή ΤΗΝ INNOGAMES, ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΗΚΕΤΕ...

ΚΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ !!!
 

DeletedUser

Guest
ενα μειον του αχχιλεα ειναι οτι μια συμμαχια μπορει να εχει 100 αντι για 200 μελη που ειχε στον my τουλαχιστον.... κατα τα αλλα πολυ καλος και με πολλους καλους παικτες απο διαφορους κοσμους μαζεμενους....
 

DeletedUser

Guest
ενα μειον του αχχιλεα ειναι οτι μια συμμαχια μπορει να εχει 100 αντι για 200 μελη που ειχε στον my τουλαχιστον.... κατα τα αλλα πολυ καλος και με πολλους καλους παικτες απο διαφορους κοσμους μαζεμενους....

ναι αλλα στον πι η συμμαχια εχει 50 ατομα οποτε...
 

DeletedUser

Guest
Θα μπορούσε να είναι καλός αλλά χωρίς θαύματα ή έστω ένα άλλο θεματικό τέλος για να σου δώσει κίνητρο καταντάει ανιαρός.
 

DeletedUser12392

Guest
Πω πω πω πω με ψήνετε να μπώ εκεί να τον δοκιμάσω.
Το έχω αποφύγει τόσο καιρό και παλεύω να εντρυφήσω πλήρως και στα 2 συστήματα κατάκτησης αλλά όλο και με ...."διαολίζετε".
Μάλλον απο τον νέο χρόνο θα σας έρθω και εγώ.
 
Κορυφή