INVALID RESPONCE

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6835
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6835

Guest
παιδια αυτο το "invalid responce" ειναι πολυ σπαστικο κανει το παιχνιδι πολυ αργο
και οταν παω να στειλω μυνημα μου το βγαζει αυτο και δεν στελνεται το μυνημα και ξανα απο την αρχη
 

DeletedUser

Guest
Response Error εννοείς.

Το βγάζει οπουδήποτε και οποτεδήποτε, όταν ανοίγεις το φόρουμ της συμμαχίας, όταν αλλάζεις σελίδα στο φόρουμ, όταν αλλάζεις τις πόλεις σου με τα βελάκια επάνω, όταν "τραβάς" τον χάρτη, όταν αλλάζεις καρτέλες στο φόρουμ, όταν αλλάζεις καρτέλες στον διαχειριστή ακόμα και όταν αφήνεις τον υπολογιστή στο γκρέπολις ανενεργό αρκετή ώρα και πας να κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια.
Για να μην πω την καθυστέρηση φόρτωσης, συνεχή παγώματα κλπ.

Μπορώ από τώρα να φανταστώ την απάντηση, καθαρίστε τα μπισκοτάκια, την προσωρινή μνήμη, κάντε restart στο router, κατεβάστε την τελευταία έκδοση του browser που χρησημοποιείτε, πείτε το πάτερ ημών 3 φορές ανάποδα.
Ε τα έχω κάνει αυτά 2143241 φορές, το πρόβλημα είναι στο παιχνίδι/server σας. Μπορείτε να κάνετε κάτι για αυτό;

Να μην αρχίσουμε τώρα τα τεχνικά λάθη του παιχνιδιού τα οποία έχουν επισημανθεί ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ εδώ στο φόρουμ και μετά από 5 μήνες κάποιοι ανακάλυψαν την Αμερική.

Θέλω να δω πόσο ακόμα θα προσπαθείτε να απαξιώνετε το προιόν σας .
 

Jailbreak

Άρμα
κωστα μου τι ψαχνεις να βρεις....
απλα το θεμα θα κλειδωσει οταν το δουν οι διαχειρηστες φορουμ....
θα σου γραψει:καντε ενα τικετ στην Ο.Δ.
και μετα απο 5 μηνες λειτουργειας του κοσμου θα βγαλουν ενα κυκλικο σαν αυτο της περασμενης εβδομαδας και θα αρχισουν να ριχνουν ban γιατι κανεις χρηση bug....!
το εχουμε πει και θα το λεμε μεχρι να το καταλαβαιτε
ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΕ ΜΟΝΑ ΤΑ ban ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΝΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.!

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΧΥΜΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Τάσο δεν με απασχολεί ειλικρινά αν θα το κλειδώσουν ή όχι. Δεν το έγραψα με την προοπτική του διαλόγου.

Το έγραψα για να το διαβάσουν.
 

DeletedUser6835

Guest
και το "responce error" μου γραφει εμενα και το "invaild responce"
και εγω για να το διαβασουν μπας και βαλουν μυαλο και το φτειξουν
πιο εγκαιρα
τοσα προβληματα εχει ο σερβερ πρεπει να διωρθωθουν
και αν το πουμε στο κεντρο υποστηριξης τι θα γινει θα το φτειξουν
οπως το προβλημα με τα μεγαλα ονοματα ολο λενε θα διωρθωθει τις επομενες αναβαθμισεις και το ακουω μηνες αυτο αντε λοιπον βαλτε τα δυνατα σας και διωρθωστε τα, το ενα προβλημα ερχεται μετα το αλλο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
[PHo]
το εχουμε πει και θα το λεμε μεχρι να το καταλαβαιτε
ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΕ ΜΟΝΑ ΤΑ ban ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΝΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.!

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΧΥΜΑ
Η ομάδα διαχείρισης δεν διορθώνει σφάλματα του παιχνιδιού, απλά ενημερώνει τους τεχνικούς της εταιρίας.

Η λίστα με διορθώσεις που πρέπει να κάνουν είναι μεγάλη, δεν μπορούν να διορθωθούν όσο σύντομα πιστεύει ο καθένας.


Όσα προβλήματα μας μεταφέρετε τα δηλώνουμε στους τεχνικούς από κει και πέρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο και εμείς περιμένουμε να διορθωθούν όπως και εσείς.

Αν εσείς tasos14121979 πιστεύετε ότι μπορείτε να κάνετε καλύτερα τη δουλειά που κάνουμε εμείς, μπορείτε να στείλετε e-mail ότι ενδιαφέρεστε να μπείτε στην ομάδα διαχείρισης, θα χαρούμε να έχουμε μια επιπλέον βοήθεια.

κωστα μου τι ψαχνεις να βρεις....
απλα το θεμα θα κλειδωσει οταν το δουν οι διαχειρηστες φορουμ....
θα σου γραψει:καντε ενα τικετ στην Ο.Δ.

Κανείς δεν θα κλειδώσει το θέμα και μην προσπαθείτε να προκαλέσετε εντυπώσεις, η ενότητα αυτή είναι για να αναφέρονται bugs του παιχνιδιού.






[/PHo]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Κι εγω ενας απο τους λιγους...

Και response error..και nvalid error...παρα πολλα σε εκνευριστικο επιπεδο..ειδικα τις ωρες 20:00 με 00:00...εκεινη την ωρα αντε να σωσεις πολη και να παιζεις με τα δευτερολεπτα.
Ηθελα να ηξερα μονο τοσοι λιγοι παιχτες εχουν προβληματα(κατα την εντυπωση και απαντηση ενος admin σε δικο μου παρομοιο θεμα περι κοσμου Ιοτα).Οι αλλοι δεν εχουν..high serverload θεμα?

Η λυση δεν μπορει να ερθει απο χρηστες αλλα μονο οι αναφορες προβληματων,δουλεια των τεχνικων ειναι..
πιθανολογω παντως οτι το συγκεκριμενο προβλημα που γινεται συγκεκριμενες ωρες(ενω πχ τωρα 11 το πρωι παει μπαλα ο σερβερ) ισως εχει να κανει με τον χαρτη και την απεικονιση ολων των στοιχειων πανω σε αυτο(αγροτικα,πολεις κλπ) γιατι οταν μου κανει ενα απο τα πολλα response error(οταν δλδ δεν μου στελνει πισω δεδομενα που ζηταω ο σερβερ)και κανω refresh κολλαει αρκετη ωρα στα δυο τελευται εικονιδια κατα την φορτωση,landscape(χαρτης και τα στοιχεια του μονο..?)και πιο λιγο στο τελευταιο(εμποριο?)

Το κακο ειναι οτι οι χρηστες οταν διαμαρτυρονται εχουν προβλημα,δεν το κανουν γιατι ξυπνησαν στραβα ενα πρωι και ειπαν να τα βαλουν με τους διαχειριστες του παιχνιδιου και οι διαχειριστες θα ηταν ακομα καλυτερο να προσπαθουν να εντοπισουν πιο καλα το καθε προβλημα κ οχι να λενε τα γνωστα σε ολους,δεν ειναι ολοι το ιδιο και δεν φταιει παντα ο αλλος(cookies,explorer κ.α. σχετικα).

Θελω να πιστευω οτι ειμαστε ολοι στην ιδια ομαδα,την Ελληνικη και θελουμε να διασκεδαζουμε ως παιχτες και να στηριζουν τους παιχτες οι διαχειριστες.Τιποτα παραπανω.
 
Κορυφή