Halloween 2013

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Γράψτε εδώ τα σχόλια σας για την ανανεωμένη νέα γιορτή τους Grepolis
 

DeletedUser

Guest
Λογικά την ημέρα του Halloween (31 Οκτωβρίου).
 

DeletedUser3815

Guest
Υπαρχει καποιο προβλημα μηπως?? Κανονικα δεν θα επρεπε να γνωριζαμε και τα συστατικα της καθε φορμουλας?
Ως τρ εχω κανει 3 προσπαθειες , χωρις να ξερω τι δωρο θα παρω και εχω παρει το ιδιο δωρο...κοιταξτε το σας παρακαλω...να μην πηγαινουμε στα κουτουρου κ μεις!!!
http://prntscr.com/20hwid
Ενημερωστε μ αμεσα..καλη σας μερα
 

DeletedUser

Guest
γιορτη

Για την ημέρα ανεξαρτησίας της αμερικής θα γίνει event?
 

DeletedUser

Guest
Πάρα πολύ όμορφα όλα αυτά, καλοδεχούμενα και ενδιαφέροντα. Μια παρατήρηση μόνο με φόβο να φανώ γραφική: ξέρω ότι οι εθελοντές προσφέρουν πάρα πολλά στο παιχνίδι και ότι πιθανότατα ευθύνονται και για την μετάφραση του παιχνιδιού από τα αγγλικά. Η προσπάθειά τους είναι αξιέπαινη, ίσως όμως θα έπρεπε να επενδυθεί λίγη παραπάνω προσπάθεια εκ μέρους της εταιρείας, ώστε το αποτέλεσμα να είναι λίγο πιο προσεγμένο... Ένας έλεγχος πριν την δημοσίευση νέου (και όχι μόνο) υλικού σε έναν ορθογράφο από τους τόσους που προσφέρονται δωρεάν στο διαδίκτυο δεν θα έπαιρνε παρά μόνο λίγα λεπτά... Έχω παρατηρήσει ότι η μεγάλη πλειοψηφία των διαχειριστών μιλούν σωστά ελληνικά. Μια ανάγνωση πριν τη δημοσίευση θα έκανε, επίσης, θαύματα. Κρίμα είναι να βλέπουμε φράσεις όπως "πέτρα πακέτο" δίπλα από "πακέτο εύνοιας".
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Πάρα πολύ όμορφα όλα αυτά, καλοδεχούμενα και ενδιαφέροντα. Μια παρατήρηση μόνο με φόβο να φανώ γραφική: ξέρω ότι οι εθελοντές προσφέρουν πάρα πολλά στο παιχνίδι και ότι πιθανότατα ευθύνονται και για την μετάφραση του παιχνιδιού από τα αγγλικά. Η προσπάθειά τους είναι αξιέπαινη, ίσως όμως θα έπρεπε να επενδυθεί λίγη παραπάνω προσπάθεια εκ μέρους της εταιρείας, ώστε το αποτέλεσμα να είναι λίγο πιο προσεγμένο... Ένας έλεγχος πριν την δημοσίευση νέου (και όχι μόνο) υλικού σε έναν ορθογράφο από τους τόσους που προσφέρονται δωρεάν στο διαδίκτυο δεν θα έπαιρνε παρά μόνο λίγα λεπτά... Έχω παρατηρήσει ότι η μεγάλη πλειοψηφία των διαχειριστών μιλούν σωστά ελληνικά. Μια ανάγνωση πριν τη δημοσίευση θα έκανε, επίσης, θαύματα. Κρίμα είναι να βλέπουμε φράσεις όπως "πέτρα πακέτο" δίπλα από "πακέτο εύνοιας".
[kni]
Οι μεταφράσεις που αφορούν θέματα εντός παιχνιδιού, τις αναλαμβάνει το μεταφραστικό τμήμα της εταιρείας και όχι η ομάδα διαχείρισης. Γενικότερα δηλαδή, σε όλες τις χώρες αυτό γίνεται. Απλά κάθε φορά με την αναφορά των bugs που στέλνουμε στην εταιρεία, αναφέρουμε και τις μεταφραστικές αστοχίες.
[/kni]
Για την ημέρα ανεξαρτησίας της αμερικής θα γίνει event?
[kni]
Απ τις 18 χώρες που παίζεται το παιχνίδι, στις 16 καλώς ή κακώς, υπάρχει ο θεσμός του halloween. Ένα παιχνίδι είναι και ίσα ίσα δε παίζει τόσο ρόλο το θέμα του. Αυτό που θα έπρεπε να σας αφορά πολύ περισσότερο είναι οι ανταμοιβές που δίνει αλλά και ο τρόπος που θα πρέπει να τις κερδίσετε.

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Ευχαριστούμε πολύ για το event και τις ανταμοιβές!
 

BASKETBOY

Άρμα
Nα ρωτήσω κι εδώ γιατί από θεμα που άνοιξα στις ερωτήσεις δεν είδα φως. Με την αναβάθμιση για να μπει το Halloween εγινε ένας πανικός στην λίστα πόλεων με αποτέλεσμα από το παραδοσιακό 1,2,3 κοκ που πήγαινε η αρίθμηση κατά την ονομασία (γιατί οι περισσότεροι έχουμε και αρίθμηση) και την έβαζε με αυτή τη σειρά στην λίστα, τώρα πάει από την 1 στην 10,11,12...19 μετά γυρνάει στην 2 για να πάει στη συνέχεια στην 20,21,22....29 και να ξαναγυρίσει στην 3 κοκ. Αυτό να ευελπιστούμε θα αλλάξει μετά το halloween? Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί και νωρίτερα ή πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να δούμε τι θα κάνουμε με τις πόλεις μας ώστε να είναι σε μια σειρά?
 

DeletedUser

Guest
Ενδιαφέρουσα και "έξυπνη" εκδήλωση, με ωραίες ανταμοιβές που δεν απαιτούν gold!
Ευχαριστούμε πολύ.

Nα ρωτήσω κι εδώ γιατί από θεμα που άνοιξα στις ερωτήσεις δεν είδα φως. Με την αναβάθμιση για να μπει το Halloween εγινε ένας πανικός στην λίστα πόλεων με αποτέλεσμα από το παραδοσιακό 1,2,3 κοκ που πήγαινε η αρίθμηση κατά την ονομασία (γιατί οι περισσότεροι έχουμε και αρίθμηση) και την έβαζε με αυτή τη σειρά στην λίστα, τώρα πάει από την 1 στην 10,11,12...19 μετά γυρνάει στην 2 για να πάει στη συνέχεια στην 20,21,22....29 και να ξαναγυρίσει στην 3 κοκ. Αυτό να ευελπιστούμε θα αλλάξει μετά το halloween? Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί και νωρίτερα ή πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να δούμε τι θα κάνουμε με τις πόλεις μας ώστε να είναι σε μια σειρά?

Δοκίμασε να προσθέσεις ένα μηδενικό στους πρώτους 9 αριθμούς (01, 02 ... 09)
 

BASKETBOY

Άρμα
Έτσι τα είχα και μάλιστα με 2 μηδενικά για να είναι με τη σειρά, αλλά από το event και μετά μου τα πήγε όπως προανέφερα. Και ενώ είχα πχ 2 πόλεις στο νησί, την 001 και 002 τώρα για να πάω από την μία στην άλλη ή πρέπει να ψάχνω μια ώρα στη λίστα την κάθε πόλη ή με τα βελάκια δίπλα στην ονομασία πόλης να προσπερνάω από την 10 ως την 19 για να ξαναβγώ στην 2. Ήμαρτον δλδ!
 
Κορυφή