GREPOPEDIA by akalest0s

  • Δημιουργός θέματος akalest0s
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Γεια σας παίδες.

Έχω φτιάξει αυτό το site, με διάφορες πληροφορίες. Ακόμη έχει μερικά σημεία που δεν έχει τελειοποιηθεί, αλλά συν τω χρόνω, καλά να είμαστε, και θα είναι οκ.

Το site αναφέρεται στο Grepolis 1.0, αλλά και για το 2.0 ισχύουν σχεδόν όλα τα ίδια.

Το έχω φτιάξει από παλιότερα, αλλά τώρα το παρέχω εδώ ανοιχτά, για όποιον ακόμη δεν έμαθε το παιχνίδι αχαχαχααχα :h:p


http://grepopedia.weebly.com/
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinder

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]
Συγχαρητήρια, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά.
Ειδικά αυτό με το πως ζητάμε άμυνα είναι θεϊκό. :p

ΠΩΣ ΖΗΤΑΜΕ ΑΜΥΝΕΣ
Σε περίπτωση που δούμε σπαθάκι (σσ. δόρυ εννοεί) στην πάνω αριστερη πλευρά της ιστοσελίδας μας τότε:
1. ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΟΜΑΣΤΕ. Εκείνη τη στιγμή δεν μας ενδιαφέρει να γράψουμε σωστά τις συντεταγμένες του επιτιθέμενου ούτε να δώσουμε στοιχεία.
2. Βγαίνουμε στο φόρουμ, ποστάρουμε όπου μας έρθει εκείνη την ώρα θέμα με τίτλο "ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ".
3. Κλείνουμε το πισί ή βγαίνουμε εντελώς απο το παιχνίδι.
4. Οι συμπαίκτες μας που ρωτάνε ποιος μας επιτίθεται, γιατι και γενικά περισσότερες πληροφορίες, είναι σπασικλάκια που στόχο έχουν να μας αποσπάσουν την προσοχή.
5. Δεν τους απαντάμε για κανά πεντάωρο ή μια μέρα.
6. Και απορούμε με το θράσσος τους να μας ρωτάνε τέτοια πράγματα αφού είναι οι next Γιούρι Γκέλερ και σίγουρα ΟΛΑ αυτά που έχουν ρωτήσει τα έχουν μαντέψει απο πριν.
7. Αφήνουμε μέσα στο χωριό μας επιθετικά, αμυντικά, πόρους, τις κάλτσες μας... ΟΛΑ... Αυτός που μας κάνει επίθεση θα φάει ήττα ακόμα κι αν δεν έχουμε άμυνες.
8. Δεν μπαίνουμε στη διαδικασία να δούμε τι στέλνει και αυτό γιατι σίγουρα στέλνει αποικιακο να μας κατακτήσει το χωριό και ας είναι παίκτης 300 πόντων. Άρα και δεν κάνουμε dodge. Πολύ καλά κάναμε και τα αφήσαμε ΟΛΑ μέσα.
9. Μπαίνουμε μετά απο ότι ώρα μας έρθει... και γράφουμε στους συμπαίκτες μας
"Μπράβο ωραίοι είστε κανείς δεν μου έστειλε άμυνες και εγώ τα έχασα όλα τώρα. Φεύγω απο τη φυλή".
10. Ξανακλείνετε το πισί. Ξεχάσατε να φύγετε. Μπαίνετε ξανά μετά απο 3 μέρες. Φεύγετε απο τη φυλή. Κανείς δεν σας βοήθησε. Ντροπή τους!
11. Μπαίνετε στην εχθρική φυλή και τα ξερνάτε ΟΛΑ για τα σχέδια της προηγούμενης φυλής σας, επειδή δεν σας στήριξε σε μια τέτοια δύσκολη ώρα
Καλά κάνετε! Είστε παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους grepolisτες"




(ως παίχτης το έχω δει να το κάνουν έτσι άπειρες φορές )
[/pho]
 

DeletedUser

Guest
χεχεχε, ναι είναι τόσο καλό που δεν μπορούσα να μην το βάλω...

όσο για το site, ευχαριστώ, με κάνα 10.000 χρυσό για την προσφορά μου, είμαι καλυμμένος χααχααχχαχα
 

DeletedUser1540

Guest
Αυτο υπαρχει εδω και κανεναν χρονο. Οντως ειναι πολυ αστειο.

Οσο για το site αρκετα καλο αλλα ο παικτης θα μπορουσε απλα να διαβασει τους Οδηγους τακτικες για να μαθει ακομα περισσοτερα.
 

DeletedUser

Guest

Οσο για το site αρκετα καλο αλλα ο παικτης θα μπορουσε απλα να διαβασει τους Οδηγους τακτικες για να μαθει ακομα περισσοτερα.

[αυτοσαρκασμός]
Δεν υπάρχει τίποτα που να μην καλύπτει το site μου!!! Πάρε πίσω την προσβολή σου! Είναι ό,τι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει...[/αυτοσαρκασμός]

Μιλώντας σοβαρά, το πως δίνεις την πληροφορία στον χρήστη, είναι ολόκληρη επιστήμη. Το να τον αναγκάζεις να ανατρέχει σε φόρουμ και θέματα από δω από κει, για μένα είναι τουλάχιστον ελλιπές και προπολεμικό.

Το φόρουμ έχει μια ιδιαίτερη δυναμική, δεν το υποτιμώ. Αλλά στο τέλος, ζητούμενο είναι να μαζεύεται η πληροφορία κάπου, όσο πιο μεστή γίνεται, και να παρέχεται με έναν πρακτικό τρόπο. Σε αυτό το φόρουμ χωλαίνει φουλ. Και το site μου δεν είναι το κάτι άλλο, άλλα σαφώς πιο χρηστικό από το φόρουμ.

Το πρόβλημα ξεκινάει από την επιεικώς απαράδεκτη βοήθεια του παιχνιδιού, γεμάτη ασάφειες και παρεξηγήσεις, για να μην πιάσω την μετάφραση.
Υποθέτω όμως ότι όλα αυτά γίνονται (μερικώς?) αφιλοκερδώς, οπότε δεν έχω απαιτήσεις για κάτι περισσότερο.

Εν πάσει περιπτώσει. Δεκτή η κριτική, διατηρώ όμως την γνώμη μου, και εξακολουθώ να μην βρίσκω ικανοποιητική ούτε την επίσημη βοήθεια του παιχνιδιού, ούτε το οδηγοί/τακτικές εδώ στο φόρουμ.
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Πολύ καλή δουλειά, ΕΥΓΕ!!!

Το κειμενάκι με τη ζήτηση άμυνας, πολύ καλό
:d
 

DeletedUser6835

Guest
Ο/Η NickTheGreek23 έγραψε:
Αυτο υπαρχει εδω και κανεναν χρονο. Οντως ειναι πολυ αστειο.

Οσο για το site αρκετα καλο αλλα ο παικτης θα μπορουσε απλα να διαβασει τους Οδηγους τακτικες για να μαθει ακομα περισσοτερα.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΑΛΛΟΝΩΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΔΕΥΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΕΙΑΞΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΥ
ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΕ ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
 

DeletedUser

Guest
[kin]Η δουλειά σου είναι πράγματι εκπληκτική, ως Οδηγός είμαι βέβαιος ότι θα βοηθήσει αρκετούς παίκτες μιας και ξεφεύγει από τους τυποποιημένους Οδηγούς που μας παρέχει το παιχνίδι και δίνει συμβουλές ώστε νέοι παίκτες να καταφέρουν πιο εύκολα να προσαρμοστούν.[/kin]
 

DeletedUser1540

Guest
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΑΛΛΟΝΩΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΔΕΥΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΕΙΑΞΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΣΥ
ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΕ ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Απο οσο ξερω ειμαι ελευθερος να εκφρασω την γνωμη μου. Ειπα οτι η δουλεια ειναι καλη και σεβομαι τον χρονο που ξοδεψε για τη δημιουργια απλα μου φανηκε ανουσιο. Προσωπικα προτιμω να διαβασω το φορουμ Οδηγους/τακτικες.

Οσο για την προσωπικη επιθεση, απλα θα την αγνοησω. Θα δεις σε λιγες μερες αν εχω ξοδεψει ή οχι χρονο σε αυτο το παιχνιδι οταν κυκλοφορησει η εφημεριδα μας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Επειδή δεν χρειάζεται να γίνεται χώρος προσωπικών αντιπαραθέσεων ένα σημείο που μόνο για να προσφέρει υπάρχει, κλειδώνει μεγαλοπρεπώς.[/8EA]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή