Grepolis 1.0 vs Grepolis 2.0

  • Δημιουργός θέματος ilias7mp
  • Ημερομηνία έναρξης

Τι σας αρέσει;


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    160

DeletedUser

Guest
Δεν νομιζω κανεναν να τον χαλανε τα καινουργια γραφικα και φυσικα προτιμαμε τα γραφικα του 2 παρα του 1 ΑΛΛΑ δεν γινετε παιδια που παιζουν ενα χρονο + να τους λετε τωρα οτι ο κοσμος θα σταματησει μετα απο χ καιρο λογω τον θαυματων. Ας μπει η εκδοση 2 χωρις τα θαυματα στους παλαιους κοσμος , τουλαχιστον οχι με αυτον τον τροπο που θα σταματαει ο κοσμος.
 

DeletedUser

Guest
Τσαμπα γκρινιαζετε....στου κουφου την πορτα......

Τα πραγματα ειναι απλα...money talks....που λενε και τα αμερικανακια.

Μην εκπλαγειτε αν στην επομενη αναβαθμιση με λιγο premium δεν κανεις το αποικιακο σου να πεταει...
 

DeletedUser

Guest
ΕΛΕΟΣ

Kalhas
Team Leader

Εγγραφή: 18-03-2010
Περιοχή: Παρακαλώ Αίτηση Υποστήριξης!


Προσωπικά θέλω να πώ το εξής.Οπως τα πάντα στην ζωή έτσι και σε ένα παιχνίδι όλα εξελίσσονται και μεταβάλλονται.Δεν μπορούμε να μείνουμε στάσιμοι σε μία έκδοση.Είχαμε την 1.0 ήρθε η 2.0 κάποια στιγμή θα μπεί η 2.14 και ούτω κάθ εξής.
Πρέπει λοιπόν να προσαρμοζόμαστε κάθε φορά και σε κάθε τι καινούριο.Δεν αντιλέγω ότι ποτέ δεν ξεχνάς από που ξεκίνησες.Αλλά δεν πρέπει να κοιτάς μόνο την αφετηρία αλλά και την όλη πορεία.
__________________

ΑΝ ΘΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΣΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΦΡΑΓΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΘΕΜΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΦΙΛΟΙ!!!ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΛΑΛΙΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΕΙΠΑΤΕ Ο ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟΣ ΨΗΦΙΖΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΛΟΙ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΦΑ, Ο ΒΗΤΑ, Ο ΕΨΙΛΟΝ ΚΑΙ Ο ΗΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΨΗΦΙΣΑΝ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ ΝΑΙ???ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΤΟΝ katalas(ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ)ΚΑΙ ΞΟΔΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΖΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΗΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΙ ΤΗΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 2,5 ΜΕΡΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60 ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ!!!ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΤΕ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1000 ΕΝΕΡΓΟΥΣ!!!!ΑΡΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ!!!μπορει να χαλαμε λιγο χρονο σε αυτο το μικροκοσμο αλλα η πραγμαικη ζωη βρισκεται εκει εξω στο μακροκοσμο!!!this is grepolis 1!!!
 

DeletedUser

Guest
Δεν ξέρω τι με αηδιάζει περισσότερο. το οτι απο κει που κάνεις εμπόρια για να φτιάξεις γρηγορότερα το στρατό σου τώρα κανεις εμπορια για να φτιάξεις το θαύμα σου ή το ότι βλέπω τόσες μέρες τοπόθετήσεις από συμμαχίες ενάντια στην δεύτερη έκδοση και ταυτόχρονα η λίστα στην κατάταξη θαυμάτων να γεμίζει από τις ίδιες συμμαχίες.

προσωπικά θα συνεχίσω να κάνω αυτό που έκανα γιατί αυτό έχει πλάκα. :h:cool
 

DeletedUser7930

Guest
τωρα τι καθομαστε και κουβεντιαζουμε αφου αυτοι εκαναν την δουλεια τους?ενα πραγμα θα τους τσουκσει μονο.οπως ειπε ο φιλος πιο πανω οι κοσμοι να μην εχουν 1000 ενεργους οποτε να κλεισουν ή ολοι οσοι βαζουν πριμιουμ να το σταματησουν για κανα 2 μηνες και να δεις πανυγηρια....
 

DeletedUser

Guest
GREPOLIS 1

GREPOLIS 1

αξιότιμοι γερμαναράδες ζητήστε μας συγγνώμη για την αναστάτωση να τελειώνουμε . και είπαμε γρεπολις 1
 

DeletedUser

Guest
παιδια αν σταματουσατε ΟΛΟΙ τα premium ισως τοτε τους πονεσει....

αλλα συνεχιζεται σαν κοροιδα να τρωτε το τυρακι τους και να τους πληρωνετε...

πληρωσα πριν 2 χρονια που ξεκινησε το παιχνιδι για ενα μηνα και οταν καταλαβα ποσο απατεωνες ειναι που θελανε καθε 15 μερες την πληρωμη για να ειναι ενεργο το premium δεν τους ξανα εδωσα ουτε ενα cents....
οσο συνεχιζεται να τους πληρωνετε αυτα θα σας κανουν.....

περαστικα σε ολους οσους πληρωνουν ακομα και μετα απο ολα αυτα..
 

DeletedUser

Guest
Koιτάξτε να ηρεμήσετε λίγο και αποφύγετε όσο μπορείτε χαρακτηρισμούς και ύβρεις.
Δεν έχουμε επιβάλλει καμία τιμωρία πρός το παρόν καθώς προσπαθούμε να ακούσουμε όλες τις απόψεις.
Αρκεί όμως οι απόψεις αυτές να μην ανάγονται σε ύβρεις και παραβίαση των Κανονισμών του Φόρουμ.
Τωρα όσο για την έκδοση 2.0 δυστυχώς ή ευτυχώς η αναβάθμιση έγινε σε όλους τους server και είναι γεγονός πια.Το θέμα είναι να δούμε τι προβήματα παρουσιάστηκαν και να διορθωθούν.
Στα επόμενα πόστ που θα γίνουν και θα υπάρξουν χαρακτηρισμοί και ύβρεις αυτόματα θα δώσω εντολή να κλειδωθούν όλα τα συναφή θέματα μέχρι να ηρεμήσετε.​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Koιτάξτε να ηρεμήσετε λίγο και αποφύγετε όσο μπορείτε χαρακτηρισμούς και ύβρεις.
Δεν έχουμε επιβάλλει καμία τιμωρία πρός το παρόν καθώς προσπαθούμε να ακούσουμε όλες τις απόψεις.
Αρκεί όμως οι απόψεις αυτές να μην ανάγονται σε ύβρεις και παραβίαση των Κανονισμών του Φόρουμ.
Τωρα όσο για την έκδοση 2.0 δυστυχώς ή ευτυχώς η αναβάθμιση έγινε σε όλους τους server και είναι γεγονός πια.Το θέμα είναι να δούμε τι προβήματα παρουσιάστηκαν και να διορθωθούν.
Στα επόμενα πόστ που θα γίνουν και θα υπάρξουν χαρακτηρισμοί και ύβρεις αυτόματα θα δώσω εντολή να κλειδωθούν όλα τα συναφή θέματα μέχρι να ηρεμήσετε.​

χαρακτηρισμούς και ύβρεις..............................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


καλησπέρα Κάλχας! πραγματικά προσωπικά δεν αντιλαμβάνομαι και δεν μπορώ να καταλάβω την συμπεριφορά σας γενικά (όχι μονο την δικια σας ως team leader αλλα και τον άλλον διαχειριστών ) που διαβάσατε ύβρεις και χαρακτηρισμούς ?!
 

DeletedUser

Guest
Η Ο.Δ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ
ΟΤΙ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ!!!ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΕΥΕΙ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΕ?

 

DeletedUser

Guest
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΑΡΕΚΤΡΕΠΕΣΤΕ ΝΟΜΙΖΩ....ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΕΣΤΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ?ΑΥΤΟΙ ΒΡΕ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΕΜΑΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΡΕΘΟΥΜΕ,ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΑΣ ΧΡΟΝΟ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ Θ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΜΑΣ,ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΑΣ,ΤΗΝ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΜΑΣ ΚΙ ΕΣΕΙΣ , Ω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΕΙ !!!! ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΕΚΔΟΣΗ 2 ΜΟΥ ΛΕΤΕ? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ?Ε ΚΑΙ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ? ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΡΑΣΑΡΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΗΛΑΔΗ? ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΕΜΙΟΥΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ Ν ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ....ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!!ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ ΣΑΝ ΤΑ ΦΟΥΓΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΣΣΕΨΕΙ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΠΡΕΜΙΟΥΜ ΚΑΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟΥ ΓΚΡΕΠΟΛΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ?ΑΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ....ΚΟΛΛΑΕΙ ΛΕΝΕ....ΚΑΙ ΟΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΟΛΛΑΝΕ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣΑΤΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!!ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ,ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΑ!!!!
ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΑΠΕΔΕΙΞΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ,ΤΟ ΓΚΡΕΠΟΛΙΣ 2 ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ,ΝΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΑΜΕ ΤΣΙΧΛΕΣ,ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΙΩΣΟΥΜΕ ΖΩΝΤΑΝΟΙ....ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΧΕΣ!!!!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!!!!
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα!
Κι εγώ, όπως και οι περισσότεροι συμπαίκτες μου δεν συμφωνώ με την αλλαγή την οποία έγινε. Αν κάποιος ήθελε να παίξει στο grepolis 2 μπορούσε πολύ απλά να επιλέξει ένα κόσμο που έχει τη συγκεκριμένη έκδοση. Και όχι να αναγκαστούμε όλοι οι παίκτες να παίζουμε με την 2 έκδοση. Η συγκεκριμένη αναβάθμιση έχει πολλά προβλήματα και κολλάει συνέχεια. Δεχτηκα επιθέσεις και χθες και σήμερα και είχαν κολλήσει όλα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο παιχνίδι. Και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει από τη μέρα που έγινε η "αναβάθμιση". Επίσης για αυτά τα προβλήματα δεν ευθύνεται ούτε ο υπολογιστής αλλά ούτε και η σύνδεση μου. Πραγματικά έχω κουραστεί πολύ με όλο αυτό όπως και οι σύμμαχοι μου, για αυτό αν δεν έχουμε θετική ανταπόκριση στο όλο ζήτημα θα πατήσουμε διαγραφή. Ασχολούμαστε με το παιχνίδι για να διασκεδάζουμε και να ξεφεύγουμε από τη ρουτίνα της ζωής και όχι να κουραζόμαστε περισσότερο. Για αυτό ότι μας χαλάει τη διάθεση πολύ απλά το κόβουμε.
 

DeletedUser

Guest
αγαπητε kalhas αν αναφερεσε σε μενα για υβρεις κτλ....
πιστεψεμε αυτα που εγραψα πιο πανω δεν αναγονται στις υβρεις.....

αν πραγματικα ηθελα να βρισω τοτε θα το καταλαβενατε πολυ καλα ολοι.. :d:d:d:d
 

DeletedUser

Guest
Τσάμπα προσπαθείτε

Η αλήθεια είναι οτι η εταιρία ήθελε να μας πάει στην έκδοση 2.0 και θα μας πήγαινε θέλαμε δε θέλαμε. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε ούτε να έρχεται η ΟΔ σε δύσκολη θέση και να προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

Το ερωτηματολόγιο ήταν στημένο και αυτό μπορεί να το καταλάβει οποιοσδήποτε γνωρίζει τις βασικότατες αρχές στησίματος μιας έρευνας. Πέρα από το οτι δεν αναφερόντουσαν βασικά προβλήματα της έκδοσης 2 αλλά μόνο τα θετικά, οι 2 τελευταίες ερωτήσεις ήταν παγίδα. Στην 1η ερώτηση σε ρωτούσε αν θέλεις να πας στον κόσμο 2 (οπότε έπρεπε να απαντήσεις όχι αν δεν ήθελες) και στη 2η σε ρωτούσε αν είσαι σίγουρος οτι θέλεις να μην πας στον κόσμο 2 (όπου έπρεπε να απαντήσεις ναι).

Αυτός είναι κλασικός τρόπος να στήσεις μια έρευνα. 3 από τους 4 συνδυασμούς σου βγάζουν απάντηση 2. Λίγο αν δεν είσαι προσεκτικός το κανες το λάθος, και σίγουρα το κάνανε πολλοί χωρίς να το καταλάβουν.

Δε χρειάζεται λοιπόν να "κλέψει" στο μέτρημα η εταιρία. Το χει στήσει από την αρχή το ερωτηματολόγιο. Επίσης αν υπήρχε περίπτωση να μας αφήσουν στην έκδοση 1 (που σημαίνει οτι θα το είχαν προβλέψει τεχνικά ως ενδεχόμενο), η ψηφοφορία θα γινόταν ανά κόσμο ώστε όσοι θέλουν να μείνουν στην 1. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να γίνει σε όλους μαζί.

Το θέμα τώρα είναι οτι αποκλείεται να κάτσουν να φτιάξοουν downgrade path για επιστροφή από τη 2 στην 1. Προφανώς έχουν εκτιμήσει οτι η δημιουργία συνεχως νέων κόσμων αποφέρει περισσότερα χρήματα απ ότι η διατήρηση των υπάρχοντων, άρα θέλουν να κλείσουν τους παλιούς και να μας βάζουν κάθε χρόνο φτου κι απ την αρχή για να ρίχνουν όλοι πολλά φράγκα μόλις ανοίξει ο κόσμος.

Άρα το ερώτημα τώρα είναι τι θα κάνει ο καθένας ξεχωριστά. Προσωπικά θα παίξω μέχρι να τελειώσει ο ΕΤΑ και μετά θα πάω να δοκιμάσω αυτούς που φάγαν την πρωτιά στα φετινά european awards από το Grepolis :p

Εκτός αν μέχρι τότε έχει γίνει η έκδοση 2 τόσο γαμάτη πια που δεν θέλω να φύγω. Αλλά με την πορεία που έχει πάρει (πρίμιουμ στη δημιουργία στρατού; Συνταγή για καταστροφή είναι αυτή) δύσκολο το βλέπω.

Ας μείνουν οι φραγκάτοι να παίζουν μεταξύ τους.
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ!
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ GREPOLIS 1 ΚΑΙ ΤΟΥ 2 ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ 1 ΟΠΟΤΕ
TA ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

DeletedUser

Guest
το θεμα...

κοιταξτε το θέμα ειναι πως εχεις συνηθησει... αν 1ο ηταν το 2.0 και 2ο το 1.ο θα ψηφηζατε το 2.0 :) :) αλλα να ροτησω ο αλφα κοσμος δεν θα ειναι αυτος που θα κλησει πιο γρηγορα;;;:h:confused:
 

DeletedUser7570

Guest
Δεν θα κλείσουν όταν γίνει ο κόσμος των ηρώων.Από έλλειψη παικτών δεν το βλέπω.
 

DeletedUser

Guest
Εγω πιστευω πως καλυτερο θα ηταν επειδη και τα 2 ειναι καλα να τα βαζουμε μισα μισα.π.χ στν νι 2 και στον ξ 1
 
Κορυφή