Captcha... ένα περίεργο πράγμα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser9577
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser9577

Guest
Πρέπει να είμαι στο τέταρτο μήνα που παίζω στο κόσμο phi.
Έως και εχθές δεν μου είχε ζητηθεί ούτε μια φορά να συμπληρώσω captcha.
Εχθές, μετά από επιθέσεις που έστειλα για σπάσιμο μιας κατάκτησης που γινόταν σε σύμμαχό μου


Μου έπεσαν 3 (μπορεί και 4) captcha.


Δεν έχω κανένα σκοπό να λειτουργήσω ως έλληνας πολιτικός, να κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου και να πω κάτι όπως "γιατί να συμβαίνει κάτι τέτοιο βρε παιδιά ..... " ή "κοίτα κάτι πράγματα, τι σου είναι οι συμπτώσεις"


Είμαι πεπεισμένος οτι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ όπως δεν είναι ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΣΥΜΜΑΧΟΥ tsimpeli.


Θα πω όμως οτι είναι αναπόφευκτο... η αναξιοκρατία, το βίσμα, ο παρασιτισμός είναι δυστυχώς χαρακτηριστικά μεγάλου μέρους των συμπατριωτών μου.
Πόσο μάλλον των καμμένων, χαμένων, ανεπρόκοπων που προσπαθούν να τονώσουν το ΕΓΩ τους μέσα από ένα online παιχνίδι.

Εδώ είναι εντάξει ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Οι κωδικοί ασφαλείας captcha στέλνονται αυτόματα απ το σύστημα σε μια αρκετά μεγάλη μερίδα παικτών. Σκοπός αυτών των κωδικών ασφαλείας είναι ο εντοπισμός παράνομων προγραμμάτων από παίκτες που με δόλο παραβαίνουν τους κανονισμούς.
Τώρα εάν μέσα σε όλη αυτή τη προσπάθεια εσείς βλέπετε διάφορες συνωμοσίες τότε είναι καθαρά δικό σας θέμα και ούτε η ομάδα διαχείρισης ούτε κάποιος άλλος είναι ικανός να σας μεταπείσει.
[/kni]
 

DeletedUser6835

Guest
Θα ήθελα να σας πω και εγώ με την σειρά μου ότι με νευριάζουν πολυ τα captcha ειδικα οταν μου ζητιέται συνέχεια.
Θα παρακαλούσα όμως αν γίνεται να βάζετε captcha με αριθμούς μόνο γιατί είναι πιο εύκολο να μπουν διότι τα άλλα με τα γράμματα είναι λίγο δυσανάγνωστα και ορισμένες φορές απαιτεί περισσότερη ώρα για να επιβεβαιωθέι,όπως και στα ομαδικά μηνύματα που καταντάει εκνευριστικό να μην μπορείς να το στείλεις γρήγορα διότι δεν φαινέται η διαφορά μεταξύ ορισμένως στοιχείων όπως του g με το 9 και αρκετά αλλα ...
 

DeletedUser13695

Guest
Θα ήθελα να σας πω και εγώ με την σειρά μου ότι με νευριάζουν πολυ τα captcha ειδικα οταν μου ζητιέται συνέχεια.
Θα παρακαλούσα όμως αν γίνεται να βάζετε captcha με αριθμούς μόνο γιατί είναι πιο εύκολο να μπουν διότι τα άλλα με τα γράμματα είναι λίγο δυσανάγνωστα και ορισμένες φορές απαιτεί περισσότερη ώρα για να επιβεβαιωθέι,όπως και στα ομαδικά μηνύματα που καταντάει εκνευριστικό να μην μπορείς να το στείλεις γρήγορα διότι δεν φαινέται η διαφορά μεταξύ ορισμένως στοιχείων όπως του g με το 9 και αρκετά αλλα ...

και που να σου τυχει φιλε να κανεις προσθεση αριθμων σε captcha και να θελεις να στειλεις αποικιακο πριν το μπονους...
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Απ' τη μία ζητάτε ελέγχους και απ' την άλλη όταν γίνονται αυτοί οι έλεγχοι σε όλους υπάρχουν παράπονα. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει οι περισσότεροι για ποιο λόγο υπάρχουν τα captcha. Επαναλαμβάνω, ο λόγος που εμφανίζονται είναι για να καταλάβει το σύστημα εάν ο παίκτης χρησιμοποιεί κάποιο αθέμιτο μέσο. Υπάρχουν παράνομα προγράμματα που μπορούν και απαντάνε τα captcha, ευτυχώς όχι με επιτυχία κάθε φορά. Και ο λόγος είναι η πολυπλοκότητα του κειμένου ή των αριθμών κάθε φορά. Άρα, καλώς και υπάρχουν τόσο δυσανάγνωστα κείμενα κάθε φορά γιατί μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει για να εντοπιστούν οι παίκτες με παράνομα προγράμματα.

[/kni]
 

DeletedUser6835

Guest
[kni]
Απ' τη μία ζητάτε ελέγχους και απ' την άλλη όταν γίνονται αυτοί οι έλεγχοι σε όλους υπάρχουν παράπονα. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει οι περισσότεροι για ποιο λόγο υπάρχουν τα captcha. Επαναλαμβάνω, ο λόγος που εμφανίζονται είναι για να καταλάβει το σύστημα εάν ο παίκτης χρησιμοποιεί κάποιο αθέμιτο μέσο. Υπάρχουν παράνομα προγράμματα που μπορούν και απαντάνε τα captcha, ευτυχώς όχι με επιτυχία κάθε φορά. Και ο λόγος είναι η πολυπλοκότητα του κειμένου ή των αριθμών κάθε φορά. Άρα, καλώς και υπάρχουν τόσο δυσανάγνωστα κείμενα κάθε φορά γιατί μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει για να εντοπιστούν οι παίκτες με παράνομα προγράμματα.

[/kni]

Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας,δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσο εξελιγμένα bots,οπότε και καλά κάνετε και ότι χρειαστεί για να κρατηθεί το παιχνίδι ισόνομο...
 
Κορυφή