bug στο παιχνίδι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6053
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6053

Guest
υπάρχει πρόβλημα με τα χωρια στο παιχνίδι. έχω κάνει εξαναγκασμένη πιστη σε 2 πόλεις μου. στην 1η πόλη, 1ov) δεν πήγε 100% η διάθεση του χωριου και 2ov) με την πρώτη πεντάλεπτη λεηλασία που έκανα έχασα 3 αγροτικά χωρια καθώς είχαν ήδη διάθεση κάτω από 80%.
έστειλα μήνυμα στο αρμόδιο τμήμα και μου απάντησαν πως το ελέγχει το τεχνικό τμήμα. μετά από 2 ώρες έκανα πάλι εξαναγκασμένη πιστη σε άλλη πόλη μου σε άλλο νησί με παρόμοια αποτελέσματα.
τελικά εγώ έχασα τόσες ύλες που θα μάζευα κάνοντας 5λεπτές λεηλασίες τώρα το πρωί που είχα χρόνο καθώς και τον χρόνο μου περιμένοντας αν και ποτε θα φτιάξει.

έστειλα λοιπόν νέο email ζητώντας τουλάχιστον να μου επαναφέρουν την διάθεση των χωριων και να μην είναι σε εξέγερση και να μου επιστρέψουν πίσω τα 2 ξόρκια που χρησιμοποίησα, αλλα έλαβα απάντηση πως αποζημίωση σε έναν μονο παίχτη δε δίνεται και πως αν είναι να δοθεί ομαδική το αποφασίζει η εταιρεία. αναγκαστικά λοιπόν έχασα περίπου 200 μονάδες για να επαναφέρω τα χωρια. επειδή παρόμοιο πρόβλημα θα έχει σίγουρα κάποιος άλλος ας το γράψει εδώ σαν τρόπο πίεσης μπας και μας αποζημιώσουν όλους μαζί.
 

DeletedUser6053

Guest
επίσης παρακαλώ καλο θα ήταν να ενημερωθούμε ποτε ακριβώς επιδιορθώθηκε το πρόβλημα για να μη χάνουμε ένα χωριο κάθε φορα μέχρι να το βρούμε
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αγροτικά χωριά, το πρόβλημα το έχουν οι παίκτες που δε φρόντισαν να κάνουν εκκαθάριση προσωρινών δεδομένων μετά την αναβάθμιση.

[/kni]
 

DeletedUser

Guest
εγώ που έπαθα επίσης το ίδιο και απευθύνθηκα στο κέντρο υποστήριξης, μου απάντησαν πως:

H εξαναγκασμένη πίστη δεν ανεβάζει την διάθεση, απλά δεν την ρίχνει.

Ενώ με παρέπεμψε εδώ: Αγροτικά χωριά (τελευταία παράγραφος) για να λάβω πληροφορίες σχετικά με τα χωριά.

Και εδώ: Το αγροτικό χωριό μάλλον δεν θα αμυνθεί (αλλά δεν αποκλείεται και να αμυνθεί). που δείχνει τι μπορεί να συμβεί σε ένα χωριό με διάθεση στο 50%.

εμένα τα χωριά ήταν στο 51% σε διάθεση.
 

DeletedUser6053

Guest
το ίδιο μου ξανασυνέβη πάλι σήμερα. έστειλα εκ νέου αίτημα και περιμένω λύση-απάντηση
 
Κορυφή