9 ΛΕΓΕΩΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  • Δημιουργός θέματος Asasino84
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Είμουν στην 9 λεγεώνα μέχρι χτες το πρωί. Ξυπνώντας το πρωί βλέπω τον εαυτό μου εκτός συμμαχίας.Είχανε μια μητρική και μία ακαδημία.Εγώ είμουν στην ακαδημία.Χωρίς κανένα λόγο και αφορμή με διώξανε. Βασικά βλέπω μετά στον κατάλογο τους οτι δεν υπάρχει ακαδημία πλέον.Και είχα 2 πόλεις.Τη πρώτη και μεγαλύτερη μου είναι ήδη σε εξέγερση και την παίρνουν οι ίδιοι απο χτες.Επαναλαμβάνω χωρίς κανένα λόγο.Πάντα είμουν καθαρός παίκτης.Δε το έχω ξαναδεί απο καμία συμμαχία αυτό. Ποιά είναι η γνώμη σας σε αυτό? Θα ήθελα αν γίνεται να μου πείτε. Έχω φάει τρελό ξενέρωμα παιδιά γιατί έβαλα και premium να ανέβω λίγο πιο γρήγορα και βλέπω τους ίδιους τους πρώην συμμάχους να με πατάνε έτσι.Απότι κατάλαβα σε αφήνουν να ανεβάσεις πόλη και μετά σε φαρμάρουν. Κρίμα.Αυτή είναι η 9 λεγεώνα.Τίμια συμμαχία.
 

-PNS-

Άρμα
Σε πολλές ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν, κλαίγονται ανενεργοί παίκτες που δικαίως η συμμαχία τους μοιράζει τις πόλεις. Σε εσένα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο στα στατιστικά σου. Έπαιζες, αν και δεν είχες πόντους μάχης. Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτό τον κόσμο και αν έχει παιχτεί κάτι άλλο, αλλά σαν ουδέτερος παρατηρητής, με τα δεδομένα που έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου, μάλλον δεν πάει κάτι καλά με αυτή την συμμαχία...
 

DeletedUser

Guest
φιλε και εγω ακριβως το ιδιο με σενα επαθα. απ την μια στιγμη στην αλλη και χωρις να μου πουν απολυτως τιποτα με βγαλαν εκτοσ συμμαχιας και εκτος ακαδημιας γιατι περασα και απο τις δυο πριν με βγαλουν εξω. τι να πω δεν ξερω. εστειλα μηνυμα στον αρχηγο αλλα μας εγραψεαπ οτι φαινεται
 

DeletedUser

Guest
Σε πολλές ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν, κλαίγονται ανενεργοί παίκτες που δικαίως η συμμαχία τους μοιράζει τις πόλεις. Σε εσένα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο στα στατιστικά σου. Έπαιζες, αν και δεν είχες πόντους μάχης. Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτό τον κόσμο και αν έχει παιχτεί κάτι άλλο, αλλά σαν ουδέτερος παρατηρητής, με τα δεδομένα που έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου, μάλλον δεν πάει κάτι καλά με αυτή την συμμαχία...
Ενεργός παίκτης ήμουν.Όπως λέει και ο τελευταίος παίκτης κι εμένα μέγραψε κανονικά ο αρχηγός.Τέλοσπάντων καλοκαιράκι είναι έχω πιο όμορφα πράγματα να κάνω απο το να ασχολούμαι με κάτι τέτοιους.Τέλος το γκρέπολις.Και μη ξεχνάτε ότι είναι ένα παιχνίδι πάνω απόλα, όχι η αληθινή ζωή.Μερικοί το αντιμετωπίζουν λες και είναι κανονικός στρατός.Ας χαλαρώσουν λίγο σκοπός είναι η διασκέδαση πάνω απόλα!Καλο καλοκαίρι!
 

DeletedUser3333

Guest
Φιλε μου καταλαβαινω απολυτα το ξενερωμα σου αλλα δεν μπορεις να κατηγορεις τους παντες και τα παντα
ας μιλησουμε με στοιχεια

προσεξε τι εγινε ,ο παιχτης που σε πηρε την πολη εφυγε απο την ακαδημια στην μητρικη στις 10 του μηνα

qrN9Ijg.png


η ακαδημια διαλυθηκε 12-7 στις 00:43:07 δηλαδη ξημερωματα παρασκευης η πεμπτη βραδυ οπως θελεις παρτο

n6e.png


και τα στατιστικα λενε οτι για μια ολοκληρη μερα εμεινες χωρις συμμαχια δηλαδη την παρασκευη


bjt.png


εαν κανω κατι λαθος μεχρι εδω παρακαλω να με διορθωσετε
εαν δεν κανω κατι λαθος ...συνεχιζω


και οπως ειναι φυσικο οπως εσυ δεν ξερεις τοσο καιρο τι εκανε ο παιχτης που σου πηρε την πολη ,ετσι και αυτος ειδε μια πολη χωρις συμμαχια και την κοπανησε ασχετα που πριν 2 μερες ησασταν συμμαχοι

ετσι ειναι το παιχνιδι φιλε μου αρπαζεις οποιαδηποτε ευκαιρια σου προκυψει
δεν κατηγορω τον παιχτη επειδη ανοικατε καποτε στην ιδια συμμαχια

Πρωτα φταις εσυ που ενω ειχες συμμαχους σου διπλα σου δεν γνωριστηκατε ,δεν επικοινωνουσατε ,αν το ειχες κανει αυτο σιγουρα δεν θα σε χτυπουσε οταν εμεινες εκτος συμμαχιας ...συμμαχος=αδερφος

ΔευτερονΦταιει ο στρατολογος-διπλωματης που δεν εκανε προσκλησεις σε ολα τα μελη της Ακαδημιας

και τριτον ναι ενα παιχνιδι ειναι ,αλλα φαινοντε οι αληθινοι μας χαρακτηρες μεσω αυτου ,απο το φιλοτιμο και την απληστια μεχρι και την αγνοια και την αδιαφορια


καλο καλοκαιρι ,υγεια πανω απ`ολα

Υ.Γ. Δεν παιρνω το μερος κανενος απλα το θεμα ετσι εχει καλως η κακως το παιχνιδι ετσι ρολαρει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
σε ολα αυτα που λες εχεις δικιο...
στην προκειμενη περιπτωση ομως υπαρχει μια μικρουλα προυποθεση απ'οτι ειδα...
την πολη την εχασε στην 13/7 11.30.24 αρα ειχε βγει σε εξεγερση απο την προηγούμενη.. στις 12/7 την ιδια δηλαδη μερα που διαλυθηκε η ακαδημια..
ουσιαστικα..εμεινε ωρες χωρις συμμαχια..χρονικο διαστημα στο οποιο μπορει απλα να περιμενε προσκληση...
απ'οτι γραφει ο παικτης..εκανε προσπαθεια να επικοινωνησει αλλα δεν υπηρξε ανταποκριση..
τελος παντων...αυτοι ξερουν τι επαιξε...
απλα ..πολυ γρηγορα κινηθηκαν..και σιωπησαν...λες και αυτες οι πολεις ηταν ηδη δωσμενες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Φίλε μου, ΠΟΤΕ μην εμπιστεύεσαι την 9 ΛΕΓΕΩΝΑ! Θα σε προδώσει είτε είσαι καλός παίκτης είτε όχι!
Εδώ εγώ ήξερα ένα παιδί που είχε πάει στην 9 ΛΕΓΕΩΝΑ (Συμμετείχε πολύ στο φόρουμ και βοηθούσε συμμάχους) και του πείραν τις πόλεις!
"Καμία δυνατή συμμαχία δεν είναι άξια εμπιστοσύνης!"
ΦΑΙΔΡΟΣ
 

DeletedUser

Guest
Φίλε μου, ΠΟΤΕ μην εμπιστεύεσαι την 9 ΛΕΓΕΩΝΑ! Θα σε προδώσει είτε είσαι καλός παίκτης είτε όχι!
Εδώ εγώ ήξερα ένα παιδί που είχε πάει στην 9 ΛΕΓΕΩΝΑ (Συμμετείχε πολύ στο φόρουμ και βοηθούσε συμμάχους) και του πείραν τις πόλεις!
"Καμία δυνατή συμμαχία δεν είναι άξια εμπιστοσύνης!"
ΦΑΙΔΡΟΣ

Που να ξέρω...Τώρα έπαθα και έμαθα.
 

DeletedUser

Guest
Τώρα έμαθες.
Ηθικό δίδαγμα;
Δεν εμπιστευόμαστε ποτέ δυνατές συμμαχίες, ειδικά την 9 ΛΕΓΕΩΝΑ.
 

DeletedUser

Guest
εν ευθέτω χρόνω ίσως μάθετε γιατί γίνονται αυτές οι ενέργειες.Πληροφοριακά θα ακολουθήσουν και άλλα τέτοια και καλά θα κάνουν οι 9 ΛΕΓΕΩΝΑ.Φυγάδες!
 

DeletedUser9717

Guest
ο αρχηγος πρεπει να προστατευσει μελη της συμμαχιας που προσπαθουν και παιζουν.δυστυχως σε ενα πολεμικο παιχνιδι οι αδυναμοι δεν μπορουν να επιβιωσουν.το ερωτημα ειναι θα τους κατακτησει ο αντιπαλος?η οι συμμαχοι του?ειναι σχεδον βεβαιο οτι κανεις αρχηγος δεν θελει να χασει παικτες του ποσο μαλλον ενεργους!οποτε αναρωτηθειτε εισαστε ενταξει ως προς τις απαιτησεις της συμμαχιας?κι επειτα θα μαθετε το λογο του καννιβαλισμου σας.γραφω γενικα κι οχι ειδικοτερα για την συμμαχια-κοσμο που αναφερεστε σε αυτο το θεμα.ευχαριστω.
 

DeletedUser3333

Guest
σε ολα αυτα που λες εχεις δικιο...
στην προκειμενη περιπτωση ομως υπαρχει μια μικρουλα προυποθεση απ'οτι ειδα...
την πολη την εχασε στην 13/7 11.30.24 αρα ειχε βγει σε εξεγερση απο την προηγούμενη.. στις 12/7 την ιδια δηλαδη μερα που διαλυθηκε η ακαδημια..
ουσιαστικα..εμεινε ωρες χωρις συμμαχια..χρονικο διαστημα στο οποιο μπορει απλα να περιμενε προσκληση...
απ'οτι γραφει ο παικτης..εκανε προσπαθεια να επικοινωνησει αλλα δεν υπηρξε ανταποκριση..


τελος παντων...αυτοι ξερουν τι επαιξε...
απλα ..πολυ γρηγορα κινηθηκαν..και σιωπησαν...λες και αυτες οι πολεις ηταν ηδη δωσμενες...


Και συ εχεις απολυτο δικιο απλα η λεπτομερια ειναι μια
ξυπναω ενα πρωι κοιταζω μια πολη χωρις συμμαχια και την χτυπαω
ουτε ξερω ποιος ειναι ο παιχτης ουτε και με νοιαζει
θα μπορουσε να βγει σε εξεγερση και 1 ωρα αφου εμεινε χωρις συμμαχια ,γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι κοιτανε την παρτη τους,κοιταν την πολη τους να φτιαξουν και μια μερα βλεπουν τον χαρτη και βαρανε οπου τους περνει ,ας μας πει ο παιχτης που εχασε την πολη του ,τοσο καιρο που επαιζε ποσους συμμαχους του ειχε γνωρισει ,με ποσους συμμαχους του μιλουσε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ,ετσι για να δωσουμε λιγο νοημα στις λεξεις μας,τι εστι συμμαχια και συμμαχος ,οχι μοναχα στην αναγκη ,στην δυσκολη στιγμη,και στις μαμουνιες!!!

Τώρα έμαθες.
Ηθικό δίδαγμα;
Δεν εμπιστευόμαστε ποτέ δυνατές συμμαχίες, ειδικά την 9 ΛΕΓΕΩΝΑ.

Ωραιο ηθικο διδαγμα,πολυ εμπειρια...λες και δεν ξερεις οτι και αυτος ο κοσμος απο 50 συμμαχιες θα φτασει να χει 10 δυνατες συμμαχιες....
και επι της ευκαιριας η 9 ΛΕΓΕΩΝΑ βρισκετε στην 12η θεση στην καταταξη και να υποθεσω οτι εφτασε εκει αφου διαλυσαν την ακαδημια τους ,πως την θεωρεις δυνατη συμμαχια???
 

DeletedUser

Guest
δικιο..
ειναι γεγονος οτι υπαρχει μια παρανοηση σε μεγαλο ποσοστο παιχτων οσον αφορα ορους οπως συμμαχος συμμαχια ενεργος παικτης..
οι περισσοτεροι μπαινουν σε μια συμμαχια απαιτωντας απο αυτη να μην τους ενοχλει στο μοναχικο τους ταξιδι του χτισιματος πολεων..αλλα να ειναι παρουσα σε οποιαδηποτε αναποδια...και ξεχνανε βολικοτατα τις υποχρεωσεις που εχουν σαν μελη μιας συμμαχιας...
τωρα για το συγκεκριμενο παικτη...ηταν ενεργος στο χτισιμο πολεων...αλλα απο ποντους μαχης (αμυνα επιθεση) μαλλον επασχε..
μπορει να ετυχε βεβαια..αλλα συνηθως δειχνει και μια απουσια απο τα κοινα της συμμαχιας γενικοτερα...
 

DeletedUser

Guest
Επαναλαμβάνω παιχνίδι-διασκέδαση-όχι αληθινή ζωή.Παιχνίδι. Δηλαδή όταν παίζετε με τους φίλους σας τους κανιβαλίζετε έτσι?Δε νομίζω.Όποιος λειτουργεί έτσι έχει χάσει το νόημα του gaming.Και είμαι πολλά χρόνια gamer.Εκτός κι αν το γκρέπολις είναι κάτι άλλο.
 

DeletedUser

Guest
εν ευθέτω χρόνω ίσως μάθετε γιατί γίνονται αυτές οι ενέργειες.Πληροφοριακά θα ακολουθήσουν και άλλα τέτοια και καλά θα κάνουν οι 9 ΛΕΓΕΩΝΑ.Φυγάδες!

Δε κατάλαβα το ύφος σου και τι ακριβώς εννοείς.Είσαι υπέρ της λεγεώνας δηλαδή?
 

DeletedUser3333

Guest
Επαναλαμβάνω παιχνίδι-διασκέδαση-όχι αληθινή ζωή.Παιχνίδι. Δηλαδή όταν παίζετε με τους φίλους σας τους κανιβαλίζετε έτσι?Δε νομίζω.Όποιος λειτουργεί έτσι έχει χάσει το νόημα του gaming.Και είμαι πολλά χρόνια gamer.Εκτός κι αν το γκρέπολις είναι κάτι άλλο.

Οταν παιζεις μ`εναν φιλο σου τον σεβεσε ,οταν παιζεις μ`εναν αγνωστο το τραβας μεχρι εκει που δεν παει
στο ειπα και πιο πανω μπορει να ειναι ενα παιχνιδι αλλα τα συναισθηματα που βγαινουν ειναι αληθινα ,οπως η αγανακτηση σου ,οπως η μαμουνια ενως ντεμεκ φιλο σου κτλ
απλα με τον φιλο σου μιλας και ξερεις ποιος ειναι
εαν το εκανες το ιδιο και με τον συμμαχο σου θα ηξερες και θα ηξερε και αυτος ποιος εισαι,και οταν θα εμενες ξεκρεμαστος χωρις συμμαχια θα σου στελνε μηνυμα και θα σου λεγε τι παιζει ,σε αντιθεση δεν γνωριζοσασταν καν,ειδε πολη χωρις συμμαχια και εκανε επιθεση
αυτος το απολαυσε φιλε μου,το διασκεδαση και το χαρηκε το παιχνιδι...εσενα σε τρωει επομενως εσυ βαζεις πιο πολυ μεσα στο παιχνιδι τα συναισθηματα σου απο την αληθινη σου ζωη παρα αυτος...
Δεν ξερω αν εχεις παιξει η οχι σε αλλους κοσμους για να ξερεις τι εστι το grepolis ....καποιος διαχειριστης παντως το γραφει κατω απο καθε του σχολιο παρατηση κτλ GREPOLIS ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...ετσι ειναι οσο ψευτικο και να ειναι αυτο που βλεπεις αλλο τοσο αληθινο μπορει να γινει ,να μαθεις και να διδαχτεις απο αυτο, γιατι οτι χαρακτηρα βρεις εδω μεσα θα τον βρεις και κει εξω !!!
αυτα απο εμενα και μην το βαζεις κατω ποτε
 

DeletedUser

Guest
εν ευθέτω χρόνω ίσως μάθετε γιατί γίνονται αυτές οι ενέργειες.Πληροφοριακά θα ακολουθήσουν και άλλα τέτοια και καλά θα κάνουν οι 9 ΛΕΓΕΩΝΑ.Φυγάδες!

Μιλάς εσύ;;;
Για τράβα μια βόλτα από τους κανόνες του Grepolis και μετά ξανα έλα από εδώ.
 

DeletedUser

Guest
To εχετε καταλαβει πιστευω πως δεν μιλαμε για την γνωστη 9ΛΕΓΕΩΝΑ του Ρο, σωστα? Η 9 ΛΕΓΕΩΝΑ του Σιγμα δεν εχει καμια σχεση με την 9-5 ΛΕΓΕΩΝΑ του Ρο (Μητιρκη-Ακαδημια). Η 9 ΛΕΓΕΩΝΑ στον Σιγμα αν θυμαμαι καλα λεγεται ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ.
 

DeletedUser

Guest
Η 9 ΛΕΓΕΩΝΑ δεν υπήρξε ποτέ σταθερή συμμαχία! πάντα με διαφορετικούς ιδρυτες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή