χρονοι στις υποστηριξεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser14060
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser14060

Guest
παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα με τους χρονους στις υποστηρικσεις.υπαρχει αποκλιση πανω απο 5-6 sec,για παραδειγμα εστειλα 15:33:15 και μου βγηκε οτι θα φτασει 15:33:25ενω η επιθεση τελειωνε και 23.γτ γινονται αυτα τα πραγματα?
 

DeletedUser

Guest
αν θυμαμαι καλα το ευρος της αποκλισης κυμαινεται στα 10 δευτερα + - και δεν πιστευω να εχει αλλαξει κατι
οποτε εισαι μεσα σ'αυτο
 

DeletedUser

Guest
παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα με τους χρονους στις υποστηρικσεις.υπαρχει αποκλιση πανω απο 5-6 sec,για παραδειγμα εστειλα 15:33:15 και μου βγηκε οτι θα φτασει 15:33:25ενω η επιθεση τελειωνε και 23.γτ γινονται αυτα τα πραγματα?

ετσι ειναι φιλε νικολα...
ενα παιχνιδι που στηριζεται ξεκαθαρα στους χρονους.....αδυνατει να το υποστηριξει...
αυτο φυσικα δινει πλεονεκτημα στις μεγαλες συμμαχιες εναντι ενος μικρου αντιπαλου....αλλα αυτο καθολου δεν δειχνει να ενοχλει τους διαχειρηστες και τους ιθυνοντες του παιχνιδιου γενικα...
ή μηπως ειναι επιτηδες ετσι φτιαγμενο ωστε να σκυλιασει ο παικτης και να μπει στο τρυπακι να χωσει χρυσο για να αναπτυχθει πιο γρηγορα την επομενη φορα?
 

DeletedUser13656

Guest
Είναι πολύ λογικό να έχουν αποκλίσεις οι χρόνοι για επιθέσεις και υποστυρίξεις για να είναι πιο δίκαιο το παιχνίδι!!! Επίσης αν προσέχετε το παράθυρο που σου ανοίγει για την επίθεση , έχει αυτό το σύμβολο: ~, που σημαίνει περίπου. Όσο για το χρόνο που είναι αυτή η απόκλιση είναι ανάμεσα στα -10 δευτερολεπτα μέχρι +10 δευτερόλεπτα από τότε που θα φύγει η επίθεση. Όσο για το να μην υπάρχει η απόκλιση αυτή για να γίνη πιο "δίκαιο" το παιχνίδι, ένα θα πω μόνο. Για βγάλε άμυνα από 8+ επιθέσεις που σκάνε στο ίδιο δευτερόλεπτο!!!!
Και μετά πες μου αν χρειάζεται ή όχι αυτή η απόκλιση...
 

DeletedUser

Guest
Είναι πολύ λογικό να έχουν αποκλίσεις οι χρόνοι για επιθέσεις και υποστυρίξεις για να είναι πιο δίκαιο το παιχνίδι!!! Επίσης αν προσέχετε το παράθυρο που σου ανοίγει για την επίθεση , έχει αυτό το σύμβολο: ~, που σημαίνει περίπου. Όσο για το χρόνο που είναι αυτή η απόκλιση είναι ανάμεσα στα -10 δευτερολεπτα μέχρι +10 δευτερόλεπτα από τότε που θα φύγει η επίθεση. Όσο για το να μην υπάρχει η απόκλιση αυτή για να γίνη πιο "δίκαιο" το παιχνίδι, ένα θα πω μόνο. Για βγάλε άμυνα από 8+ επιθέσεις που σκάνε στο ίδιο δευτερόλεπτο!!!!
Και μετά πες μου αν χρειάζεται ή όχι αυτή η απόκλιση...

πολυ απλα δεν θα βγαλω αμυνα....θα τραβηξω πισω τον στρατο μου και θα τον βαλω λιγο πριν το αποικιακο....η αν εχω επιθετικο στρατο θα τον στειλω οσο πιο κοντα μετα την αφιξη του...και οτι γινει....τουλαχιστον θα εχω προσπαθησει....ενω τωρα πρεπει να περιμενω να περασουν 10 δευτερα και να πατησω να ερθει ο στρατος στο 11ο δευτερολεπτο....και αν παει πισω εχει καλως....αν παει μπροστα τι γινεται? χανω τσαμπα την πολη? και αυτο το θεωρει καποιος δικαιο?
ακομα και ετσι θα ηταν δικαιο να πηγαινει ο χρονος το ιδιο για ολους....10 μπρος η 10 πισω....τωρα απλα στελνεις στα τυφλα και οτι κατσει....οκ αλλα μη βγαινουν μερικοι και το παιζουν παικταραδες
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Η απόκλιση δεν επηρεάζει το ντοτζ ούτε ένα δέκατο του δευτερολέπτου, το μόνο που χρειάζεται είναι καλός υπολογισμός και ψυχραιμία.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
παντως κυριε θεαγενη....επειδη πιο πανω επικαλεστηκατε το "δικαιο" του παιχνιδιου....εχω μια ερωτηση προς εσας και την δικαιη εταιρεια την οποια υπο-στηριζετε...
πολλα παιδια μπαινουν απο κινητο η ταμπλετ....σωστα? ειναι αποδεκτο αυτο η επιβαλεται σε καποιον να παρει λαπτοπ? και απανταω οτι ειναι ακρως αποδεκτο γιατι υπαρχει και η εφαρμογη για τα android...
εφοσον λοιπον υπαρχει εφαρμογη για android....που υπαρχει το δικαιο του παικτη που παιζει με υπολογιστη και του αλλου που παιζει με android ??? ....ο ενας πηρε ολα τα καλα του καζανιου του δημοκριτου....και ο αλλος πηρε.....(να μη πω τι και τιμωρηθω) του δημοκριτου...
βλεπετε καμια δικαιοσυνη?? εγω πιστευω οτι ειδικα το καζανι του δημοκριτου φτιαχτηκε στο ποδι...βιαστικα και χωρις να ληφθουν υποψιν ολοι αυτοι που παιζουν απο κινητο η ταμπλετ...οποτε ας αφησουμε στην ακρη την δικαιοσυνη του παιχνιδιου και ας μιλαμε βαση πραγματικοτητας...
ειπατε για το ντοτζ..... το μόνο που χρειάζεται είναι καλός υπολογισμός και ψυχραιμία.....γιατι δεν προσθεσατε και οτι χρειαζετε να μην τρωει σκαλωμα η κλεψυθρα? δεν ειναι σημαντικος παραγοντας το να μην κολησει το παιχνιδι εστω και για ενα δευτερο? και σε αυτο δεν φταιει ο παικτης..!!!ενα παιχνιδι λοιπον "βαρυ" ή "ελαφρυ" (το grepolis το θεωρω ελαφρυ) οφειλει να υποστηριζετε σωστα απο την εταιρεια του για να υποστηριζει και αυτο σωστα τους παικτες....αν ηταν η πρωτη χρονια θα το καταλαβαινα να υπαρχουν τοοοοοοσα και τοσα προβληματα....αλλα ενα παιχνιδι με 5ετη παρουσια θεωρω πως τετοια προβληματακια που σπανε τα νευρα στον παικτη ειναι ανεπιτρεπτα..
την καλησπερα μου αγαπητε !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα με τους χρονους στις υποστηρικσεις.υπαρχει αποκλιση πανω απο 5-6 sec,για παραδειγμα εστειλα 15:33:15 και μου βγηκε οτι θα φτασει 15:33:25ενω η επιθεση τελειωνε και 23.γτ γινονται αυτα τα πραγματα?

Αν δεν υπήρχε η απόκλιση κάποιων δευτερολέπτων θα ήταν λες και κλέβεις εκκλησία μετά. Φαντάσου να σου έβαζαν όλες τις φαρουπόλεις και τις επιθετικές και τα αποικιακά στο ίδιο δευτερόλεπτο...μετά πως θα έκανες σφήνα να γλιτώσεις την πόλη αν οι αντίπαλοι ήταν δυνατότεροι? Ενώ με την απόκλιση των δευτερολέπτων που έχει το σύστημα αν είσαι μάγκας την γλιτώνεις τη πόλη για πλάκα.

Όσο αφορά το dodge το οποίο δεν έχει απόκλιση και αναλόγως τη πείρα που έχεις το κάνεις και αναλόγως....

Υπάρχουν κάτι κολπάκια όπου αν τα κάνεις σου κολλάνε το σύστημα και βλέπεις κλεψύδρα αλλά και αυτό για να το κάνεις θέλει χρόνο και μεγάλη συμμετοχή άρα πιστεύω αξίζει διότι πολλά άτομα χαλάνε χρόνο για να πετύχουνε κάτι και αφού το παιχνίδι είναι πολεμικό στο πόλεμο όλα επιτρέπονται.
 

DeletedUser11555

Guest
[zer]Η εφαρμογή για τα κινήτα έχει πολλά στα οποία υπολείπεται σε σχέση με την έκδοση για υπολογιστή. Δεν είναι μόνο το καζάνι που ανέφερε παραπάνω ο αγαπητος συμπαίκτης, είναι και η εμφάνιση αναφορών στο φόρουμ συμμαχιών ή στα προσωπικά μηνύματα πχ. Είναι πολλά τα οποία δεν έχει. Και ο λόγος για το παραπάνω, κατά την ταπεινή μου άποψη είναι πρακτικός. Αν περιείχε τα πάντα, θα γινόταν πολύ "βαριά" και όπως είναι λογικό θα υποστηριζόταν μόνο από τις καινούργιες συσκευές με υψηλές δυνατότητες. Προσωπικά την χρησιμοποιώ υποστηρικτικά στο παιχνίδι μου, μόνο για τις ώρες που τύχει κάτι και δεν είμαι σπίτι.
Μία πρόταση για να βοηθήσω τον φίλτατο Odias, είναι να δοκιμάσει να παίξει μέσω browser από το τάμπλετ του. Μπορεί και να βολέψει, δεν ξέρεις.

Όσο τώρα για το ντοτζ, θα συμφωνήσω με όλους ότι είναι θέμα υπολογισμού και εξάσκησης. Ντάξει, είναι και θέμα ταχύτητας ίντερνετ κτλ κτλ, αλλά δεν παίζει τον πρωταρχικό ρόλο. Κι εμένα στο χωριό μου που το ίνερνετ πάει ανάλογα με το πώς φυσάει ο άνεμος, προσπαθώ να υπολογίσω και το κόλλημα που θα φάει ή σύνδεση όταν ντοτζάρω.[/zer]
 

DeletedUser

Guest
Αν δεν υπήρχε η απόκλιση κάποιων δευτερολέπτων θα ήταν λες και κλέβεις εκκλησία μετά. Φαντάσου να σου έβαζαν όλες τις φαρουπόλεις και τις επιθετικές και τα αποικιακά στο ίδιο δευτερόλεπτο...μετά πως θα έκανες σφήνα να γλιτώσεις την πόλη αν οι αντίπαλοι ήταν δυνατότεροι? Ενώ με την απόκλιση των δευτερολέπτων που έχει το σύστημα αν είσαι μάγκας την γλιτώνεις τη πόλη για πλάκα.

Όσο αφορά το dodge το οποίο δεν έχει απόκλιση και αναλόγως τη πείρα που έχεις το κάνεις και αναλόγως....

Υπάρχουν κάτι κολπάκια όπου αν τα κάνεις σου κολλάνε το σύστημα και βλέπεις κλεψύδρα αλλά και αυτό για να το κάνεις θέλει χρόνο και μεγάλη συμμετοχή άρα πιστεύω αξίζει διότι πολλά άτομα χαλάνε χρόνο για να πετύχουνε κάτι και αφού το παιχνίδι είναι πολεμικό στο πόλεμο όλα επιτρέπονται.
τάδε έφη l3golas-teamviewer-botsoft.
 

DeletedUser3204

Guest
τάδε έφη l3golas-teamviewer-botsoft.

Ξέρω Ξέρω όταν χάνει πόλεις μια συμμαχία η ένας παίκτης φταίνε τα μποτάκια τα teamviewer όπως λες...Και τι κάνουν για αυτό? Μα βέβαια ότι καλύτερο ξέρουν Ομαδικές καταγγελίες γιατί για ομαδικές δεν τους περνάει καν ούτε από το μυαλό. Αν είσαι και εσύ ένας από αυτούς περαστικά σου και εσένα...
 

DeletedUser

Guest
Ξέρω Ξέρω όταν χάνει πόλεις μια συμμαχία η ένας παίκτης φταίνε τα μποτάκια τα teamviewer όπως λες...Και τι κάνουν για αυτό? Μα βέβαια ότι καλύτερο ξέρουν Ομαδικές καταγγελίες γιατί για ομαδικές δεν τους περνάει καν ούτε από το μυαλό. Αν είσαι και εσύ ένας από αυτούς περαστικά σου και εσένα...
Γιαννάκη τις καταγγελίες του Λουπάκη και του Τερζάκη δεν νομίζω να τις φτάνει κανείς...πρώτα γινόταν η καταγγελία και μετά το κτύπημα.
 

DeletedUser

Guest
Γιαννάκη τις καταγγελίες του Λουπάκη και του Τερζάκη δεν νομίζω να τις φτάνει κανείς...πρώτα γινόταν η καταγγελία και μετά το κτύπημα.

εχεις φαει και εσυ κερασι ? αχχαχχαχαχα

αρε πονεμενους που εχουμε αφησει
 

DeletedUser

Guest
εχεις φαει και εσυ κερασι ? αχχαχχαχαχα

αρε πονεμενους που εχουμε αφησει
κεράσι από εσένα Γιωργάκη δεν νομίζω να έχω φάει...και εάν δεν υπήρχε το teamviewer και το botακι δεν νομίζω ότι θα λεγόσουν παίκτης, θα τίποτα καγκέλια θα ήσουν.
 

DeletedUser

Guest
κεράσι από εσένα Γιωργάκη δεν νομίζω να έχω φάει...και εάν δεν υπήρχε το teamviewer και το botακι δεν νομίζω ότι θα λεγόσουν παίκτης, θα τίποτα καγκέλια θα ήσουν.

re s ο αντυπας εισαι ? ΔΗΛΟΣ στον ΚΑΠΠΑ και δεν εχεις φαει κερασι ? ή που σε κουβαλησε ο νικος και μας πατησες διαγραφη ....ευαίσθητουλι μου εσυ ......

χαχαχαχαχ

καλα κανεις και παιζεις με το φορουμ γιατι απο παιχνιδι σκατα ,,,,,

ακου λεει ..... ΑΝΤΥΠΑ παικταρα !!!!
 

DeletedUser3204

Guest
Ε μάλλον δεν το ξέρεις καλά τον Γιωργάκη..... Να μου τα έλεγες αυτά για κανέναν άλλο να σου έλεγα εντάξει αλλά όταν έπαιζα με το Γιώργο μαζί και δεν υπήρχαν ούτε μποτάκια ούτε τπτ πάλι τα ίδια έλεγαν...γτ ? Γτ είναι βαριά βαριά η .....

Ζητώ συγνώμη από τις όμορφες κυρίες που θα το δούνε και έχουν πονηρό μυαλό και θα τους πάει εκεί που δεν πήγε το δικό μου ;)
 

DeletedUser

Guest
Ε μάλλον δεν το ξέρεις καλά τον Γιωργάκη..... Να μου τα έλεγες αυτά για κανέναν άλλο να σου έλεγα εντάξει αλλά όταν έπαιζα με το Γιώργο μαζί και δεν υπήρχαν ούτε μποτάκια ούτε τπτ πάλι τα ίδια έλεγαν...γτ ? Γτ είναι βαριά βαριά η .....

Ζητώ συγνώμη από τις όμορφες κυρίες που θα το δούνε και έχουν πονηρό μυαλό και θα τους πάει εκεί που δεν πήγε το δικό μου ;)
τα μποτάκια Γιαννάκη και Γιωργάκη τα είχατε με τον Λουπάκη από τον ΚΑΠΠΑ, αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που τον έδιωξαν από την διαχείριση τον Δημήτρη.
Εξ' άλλου δεν είσαι ο μόνος που μιλάει με τον Ρώσσο και παίρνει κωδικούς από τα bot των παικτών.
 

DeletedUser3204

Guest
τα μποτάκια Γιαννάκη και Γιωργάκη τα είχατε με τον Λουπάκη από τον ΚΑΠΠΑ, αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που τον έδιωξαν από την διαχείριση τον Δημήτρη.
Εξ' άλλου δεν είσαι ο μόνος που μιλάει με τον Ρώσσο και παίρνει κωδικούς από τα bot των παικτών.

Για τον Δέλτα κόσμο έλεγα..... Τι μιλάς με τον Ηβάν και εσύ? δεν νομίζω....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή