υπαρχει καποια λογικη εξηγηση

  • Δημιουργός θέματος 17inchwheeler
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
εχω δικαιωμα κατακτησης...προσεξτε τις ωρες


βγαζω το συμπαιχτη μου σ'εξεγερση

[report]16ea0683353de043e01787e4d6c7adcc[/report]



στελνω και το αποικιακο εντος του 2ου 12ωρου


[report]db18df3957adb64b3905908ebcd9d504[/report]


παρολ'αυτα η κατακτηση ΔΕΝ εγινε....παρακαλω μια εξηγηση?



edit.πως εισαγω τις εικονες των αναφορων?!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
επειδη δεν μπορω να δω τις εικονες...μια απλη ερωτηση..
ποντους πολιτισμου ειχες..??
 

DeletedUser

Guest
ναι,εχω ενα δικαιωμα για κατακτηση...πως βαζουμε τις αναφορες ομως?μηπως γνωριζεις να με διαφωτισεις γιατι ειμαι νεος στο φορουμ
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Στο φόρουμ δεν μπορείς να δημοσιεύσεις αναφορές απ' το παιχνίδι με bbcodes παρά μόνον με μορφή εικόνων, πράγμα που αν δεν το γνωρίζεις πηγαίνεις στην ενότητα των οδηγών και μαθαίνεις πώς γίνεται.
Όσο για την αποτυχημένη προσπάθεια κατάκτησης, αν δεν έχεις στείλει στο μεταξύ αποικιακό για ίδρυση, ενώ έχεις μόνον ένα επίπεδο πολιτισμού ελεύθερο, κάνε μια αίτηση υποστήριξης να το ελέγξουν οι διαχειριστές.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
ok.....τωρα


αναφορα εξεγερσης

e3egersi.jpg

και το αποικιακο

apoikiako.jpg
 

DeletedUser

Guest
κανεις διαχειριστης?
να μου εξηγησει τι εγινε ρε παιδια?!
απλα τα πραγματα...1+1 κανει 2...τι εγινε τελικα?γιατι δεν εγινε η κατακτηση?
μ'εχουν στειλει κατι απαντησεις,οι διαχειριστες του παιχνιδιου....διαμαντια....αλλα ακομα δεν εχουν εξηγηση
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Τα δεδομένα της απορίας σου είναι ελλιπή. Παρουσιάζοντας τις δύο μόνον από τις τρεις ή τέσσερις κινήσεις σου κανείς δεν μπορεί να βγάλει το σωστό πόρισμα. Σύμφωνα λοιπόν με το παρακάτω σενάριο δίνεται και η εξήγηση.
1) Στέλνεις πρώτη εξέγερση.
2) Στέλνεις ή ετοιμάζεσαι να στείλεις το αποικιακό το οποίο βλέπεις ότι θα φθάσει εκτός δεύτερου 12ώρου και χτυπιέσαι.
3)Ξαναστέλνεις αλαφιασμένος δεύτερη εξέγερση η οποία όμως φθάνει λίγα λεπτά ΠΡΙΝ ακόμη τελειώσει το 24ωρο της πρώτης. Ως γνωστόν (πόσο γνωστόν άραγε; ) ο χρόνος της εξέγερσης δεν ανανεώνεται και για να βγάλεις μια νέα εξέγερση πρέπει πρώτα να περάσει ένα 24ωρο από την πρώτη.
4) Φθάνει λοιπόν η επίθεση της υποτιθέμενης εξέγερσής σου και η πολυπόθητη εξέγερση δεν λαμβάνει χώρα και δεν είναι δυσλειτουργία.
5) Δεν το παίρνεις είδηση γιατί το μέλημά σου αυτήν τη φορά, ήταν να στείλεις πιο μπροστά το αποικιακό ώστε να είσαι μέσα στον περιορισμένο χρόνο των 24ων ωρών.
6) Απογοητευμένος για την αβλεψία σου ψάχνεις να ξεσπάσεις κάπου και κάνεις αίτηση υποστήριξης.
7. Σου απαντούν όπως λες, αλλά αδυνατείς να καταλάβεις και συνεχίζεις να ζητάς βοήθεια απ' τον από μηχανής θεό στο φόρουμ.
8. Εμφανίζεται ο από μηχανής θεός αλλά είναι αρκετά κακός και δεν σου αρέσει όπως τα λέει κι ας είναι αλήθεια αυτά που λέει. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
[8ea]Τα δεδομένα της απορίας σου είναι ελλιπή. Παρουσιάζοντας τις δύο μόνον από τις τρεις ή τέσσερις κινήσεις σου κανείς δεν μπορεί να βγάλει το σωστό πόρισμα. Σύμφωνα λοιπόν με το παρακάτω σενάριο δίνεται και η εξήγηση.
1) Στέλνεις πρώτη εξέγερση[/8ea]....ετσι ειναι
[8ea]2) Στέλνεις ή ετοιμάζεσαι να στείλεις το αποικιακό το οποίο βλέπεις ότι θα φθάσει εκτός δεύτερου 12ώρου και χτυπιέσαι[/8ea]. ...δεν εστειλα ποτε αποικιακο...
[8ea]3)Ξαναστέλνεις αλαφιασμένος δεύτερη εξέγερση η οποία όμως φθάνει λίγα λεπτά ΠΡΙΝ ακόμη τελειώσει το 24ωρο της πρώτης. Ως γνωστόν (πόσο γνωστόν άραγε; ) ο χρόνος της εξέγερσης δεν ανανεώνεται και για να βγάλεις μια νέα εξέγερση πρέπει πρώτα να περάσει ένα 24ωρο από την πρώτη[/8ea].......η περιγραφη δεν αντιστοιχει αλλα αμα ειναι οπως τα λες....γιατι ξεκινησε ΝΕΑ εξεγερση και αρχισε παλι να μετρα 12ωρα?
[8ea]4) Φθάνει λοιπόν η επίθεση της υποτιθέμενης εξέγερσής σου και η πολυπόθητη εξέγερση δεν λαμβάνει χώρα και δεν είναι δυσλειτουργία [/8ea]....η εξεγερση ξεκινησε ΞΑΝΑ...μετρησε το πρωτο 12ωρο λιγο μετα την εναρξη του 2ου 12ωρου φτανει η επιθεση του αποικιακου...και η κατακτηση που δεν εγινε
[8ea]5) Δεν το παίρνεις είδηση γιατί το μέλημά σου αυτήν τη φορά, ήταν να στείλεις πιο μπροστά το αποικιακό ώστε να είσαι μέσα στον περιορισμένο χρόνο των 24ων ωρών[/8ea]......μια χαρα το πειρα ειδηση,αγαπητε...το μελημα μου ηταν να φτασει λιγο μετα την εναρξη του 2ου 12ωρου
[8ea]6) Απογοητευμένος για την αβλεψία σου ψάχνεις να ξεσπάσεις κάπου και κάνεις αίτηση υποστήριξης....απογοητευμενος ειμαι απο το σκαλωμα του συστηματος[/8ea] .... δεν ξεσπαω πουθενα,ειμαι κοσμιοτατος και το ιδιο επιθυμω απο τον συνομιλητη μου
[8ea]7. Σου απαντούν όπως λες, αλλά αδυνατείς να καταλάβεις και συνεχίζεις να ζητάς βοήθεια απ' τον από μηχανής θεό στο φόρουμ[/8ea]....η αντιληψη μου ειναι εξαιρετικα ανεπτυγμενη...παρακαλω να ειστε περισσοτερο κοσμιος οταν απευθυνεστε σε αγνωστους
[8ea]8. Εμφανίζεται ο από μηχανής θεός αλλά είναι αρκετά κακός και δεν σου αρέσει όπως τα λέει κι ας είναι αλήθεια αυτά που λέει[/8ea] ....ο οποιος απο μηχανης θεος.....ειναι ποιος?εσεις?...αμα δεν ειστε βεβαιος...'η εχετε αμφιβολιες για την ορθοτητα των λεγομενων μου...μπορειτε να με ρωτησετε....οπως επισεις...εαν δεν ειστε βεβαιος για την ορθη λειτουργια του παιχνιδιου...καλο θα ειναι πρωτα να τσεκαρετε εαν κατι εγινε λαθος εκει...πριν αρχισετε να χαρακτηριζετε και σχολιαζετε [/8ea]

επισυναπτω και την απαντηση των διαχειριστων του παιχνιδιου...για να λεμε πολλα και περιτα....αυτο που λενε και λετε για την 2 απανωτη εξεγερση... ειναι τεχνασμα να καλυπτετε τις αδυναμιες ορθης λειτουργιας του παιχνιδιου...υποδειξτε που αναφερετε αυτο με την 2η εξεγερση...γιατι δεν το ξερει κανει...μονο εσεις κατεχετε αυτην την γνωση

aitima.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Η τελευταία απάντηση του διαχειριστή, ασχέτως αν βιάστηκε να απαντήσει την πρώτη φορά, είναι ορθότατη μιας κι έγινε κατόπιν ελέγχου του συστήματος και σας παρέθεσε και τους χρόνους. Αυτό το νόημα έχει να παίζουμε, για να μαθαίνουμε απ' τα λάθη μας και να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
επειδη εχω χασει πολη σ'αυτον τον κοσμο...απο ανανεωση χρονου(2η εξεγερση)...αυτο που λετε...ειναι καπου γραπτως να το δουμε και εμεις "οι χαχολοι"?...'η ειναι στο μιλητο?

η πρωτη απαντηση ειδικα...αλλα και η δευτερη απαντηση ειναι δειγμα του τροπου αντιμετωπισεις των προβληματων του παιχνιδιου!?
το να παρουσιαστηκε σφαλμα,ειναι απιθανο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Τα σφάλματα συμβαίνουν στο παιχνίδι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά σ' αυτήν την περίπτωση είναι φως φανάρι ότι δεν συνέβη κάτι περίεργο μιας και οι χρόνοι των αναφορών και του συστήματος συμφωνούν απόλυτα.
Ένα πλήθος λειτουργιών που αφορούν λεπτομέρειες του παιχνιδιού δεν είναι καταγραμμένα κάπου παρά μόνον στα κεφάλια των έμπειρων παικτών, όταν αυτοί τα ανακαλύψουν. Ορισμένοι απ' αυτούς τους παίκτες έχουν την όρεξη και το πάθος να μεταδίδουν αυτές τις γνώσεις "στο μιλητό", σε όσους ενδιαφέρονται να μάθουν. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
εχουμε 2 στοιχεια αδιαψευστα

1ον.εχω χασει πολη μ'αυτον ακριβως τον τροπο στο παρελθον και ενδεχομενως και αλλοι
2ον.αρχισε να μετραει 12ωρα ΚΑΙ στην δευτερη εξεγερση...παραλληλα με την πρωτη.αυτοματως με το που επαψε η πρωτη εξεγερση εγραφε μονο η δευτερη...ειμουν μεσα και το παρακολουθουσα


εστω οτι ισχυει αυτο που λετε....και οτι για να ξεκινησει 2η εξεγερση πρεπει να εχει ληξει η πρωτη,δεν θεωρεις,προσωπικα, οτι για να κυλαει ομορφα και απροβληματιστα το παιχνιδι,χωρις εντασεις και ενστασεις...απο τη στιγμη που η δικια μου περιπτωση...δεν ειναι η πρωτη και αφου κανεις συμπαικτης μου δεν γνωριζει την λεπτομερεια αυτη γιατι καποιος απ'αυτους που "τρεχουν" για το παιχνιδι δεν αφιερωνει καποιες στιγμες να τα γραψει...για να υπαρχει ενας μπουσουλας,να γραφτουν αυτα καπου?
δεν εξυπηρετει κατι να μην ειναι γραμμενα καπου...!!...νομιζω?
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Αδιάσειστα στοιχεία είναι μόνον αυτά που καταγράφει το σύστημα και όχι η μνήμη ή η εικασία κάποιου (εμού συμπεριλαμβανομένου).
Πράγματι υπάρχουν τόσα πράγματα που περιμένουν τη σειρά τους να καταγραφούν, γι' αυτό ζητάμε κάθε τόσο εθελοντές στην ομάδα διαχείρισης, αλλά είναι μία επίπονη εργασία με πάρα πολλές απαιτήσεις και απειροελάχιστη αμοιβή, που κανείς δεν θέλει να μπει σ' αυτό το "λούκι" επί μακρόν. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
[8ea]Αδιάσειστα στοιχεία είναι μόνον αυτά που καταγράφει το σύστημα και όχι η μνήμη ή η εικασία κάποιου (εμού συμπεριλαμβανομένου).[/8ea]

για το ιδιο πραγμα λεμε αγαπητε οταν λεμε αδιασειστα στοιχεια,δεν εικαζω...δε μπορει να καταγραφει επιλεκτικα το συστημα και κατα βουληση να πραττει

ουτε μπορει το παιχνιδι να καταγραφει νεα εξεγερση και να μετραει 1ο 12ωρο της 2ης εξεγερση απο τη στιγμη που εχει ληξει το 2ο 12ωρο της πρωτης και να συνεχιζει και να μπαινει και στο δευτερο...ΑΥΤΟ ειναι ο ορισμος του bug...για να ξερουμε και τι λεμε

δεν ανησυχω για την εκβαση της ενστασης και το αισιο τελος ομως γιατι φανταζομαι πως ειναι καταγεγραμμενα στο συστημα οπως ολα τα αλλα

καλη συνεχεια στο εργο σας...δοκιμαστε να το κανετε οντας περισσοτερο ευγενικος και λιγοτερο εριστικος και ολα θα κυλισουν ομαλα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή