σε εναν κοσμο που το boot κυβερναει..

DeletedUser13044

Guest
λυπαμαι πραγματικα που επαιξα σε αυτον εδω τον κοσμο...σε εναν κοσμο που πολυ απλα ηταν το λιγοτερο τραγικος..δεν εχω αλη λεξη να τον χαρακτηρισω..σε εναν κοσμο που η διπλοι λογαρασμοι και τα παρανομα προγραμματα μεσορανουν...και με μια Ο.Δ. που απλα τα προωθει...γιατι αν δεν τα προωθουσε μετα απο τοσες καταγγελιες κατι θα ειχε κανει...δυστηχως ωμος απλα τους καλυπτει...ετσι και βγαλω χρονους επιθεσεων εδω απο μια συγκεκριμενη συμμαχια θα πατησουμε διαγραφη ολοι,,,ειναι απλα τραγικο...και λυπαμαι που επαιξα σε αυτον τον κοσμο...απλα λυπαμαι..κοσμος chi...ενας κοσμος που απλα επαιζε μονο με boot...και μιαομαδα δειαχηρισης που απλα τους καλυπτε...και συνεχιζει να τους καλυπτει...λυπαμαι αλλα ειστε αναξιοπιστη πλεον..απλα αναξιοπιστη...και το παιχνιδι σας απλα πουλημενο σε αυτους που ακουμπανε χρυσο..κοσμος chi..με λογια ελληνικα..λ
ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΑΙΞΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ....
με της υγειες σας...να τον χαιροσαστε εσεις πουν τον βγαλατε...
smiley_emoticons_saufen.gif
 

DeletedUser13656

Guest
Ξέρω ότι αποκλείεται να καταλάβεις αυτά που θα σου πω και θα νομίζεις ότι παίρνω θέση υπέρ της Ο.Δ.( κάτι που δεν ισχύει). Αρχικά θα πρέπει να καταλάβεις ότι έχουν υπάρξει τιμωρίες σε παίκτες για χρήση bot ( και μάλιστα με πολλές πόλεις που έβαζαν και χρυσό). Μετά υπάρχει τεχνική στο να κολλάς χρόνους, δεν είναι κάτι ακατόρθωτο, αλλά είναι εξαιρετική δύσκολο και επίπωνο και θέλει προγραμματισμό. Αν τώρα επειδή εσύ πας να σώσεις πόλη δικιά σου και την βάζεις να καθήσει 10 δευτερόλεπτα πριν την επίθεση του αποικιακού, τότε φταις εσύ που δεν κόλλησες σωστά. Και τέλος η δικαιολογία-καραμέλα της χρήσης bot έχω βαρεθεί να την βλέπω στο φόρουμ από παίκτες που στην πλειονότητά τους ψάχνουν τροπο να δικαιολογήσουν γιατί έχασαν πόλη και το εύκολη λύση είναι οτι οι αντίπαλοι χρηγσιμοποιούν bot!!!!
 

DeletedUser

Guest
φιλε ironkap
οταν θελεις να στειλεις αμυνες η να κολησεις επιθεσεις το παιχνιδι σου λεει οτι μπορει να εχεις μια αποκλιση +-10 sec αυτο απο μονο του μας κανει 20 διαφορετικες επιλογες...συν η επιλογη του να πιασεις ακριβως τον χρονο που πατησες αρα μας κανει 21 επιλογες...
αν στειλω αποικιακο στις 23:03:10 πες μου με ποιο τροπο θα πετυχεις να κολησεις αμυνες στο δευτερολεπτο??? (η επιθεσεις αναλογα το τι κανουμε) και ακομα χειροτερα.....πως κολανε μερικοι 4-5 πολεις στον ιδιο χρονο χωρις αυτο το περιφημο bot?
απο την στιγμη που δεν ξερεις αν θα σε παει μπροστα η πισω ο χρονος...κανεις το σταυρο σου και στελνεις...και οκ μου εχει τυχει να πιασω καλο χρονο μερικες φορες....σπανια ομως σε αντιθεση με πολλους που συνεχως πιανουν χρονο απιστευτο με παραπανω απο μια πολη καθε φορα...
οκ αν υπαρχει κανα κολπακι που αναλογα το που θα παει η πρωτη επιθεση/υποστηριξη πανε και οι αλλες αναλογα μπρος η πισω τοτε παω πασο αλλα δεν το ξερω αυτο...
 

DeletedUser

Guest
όταν έχεις να στείλεις πολλές επιθέσεις πχ 20 επιθετικές και 10 φαρουπόλεις, από την στιγμή που έχουμε σαν δεδομένο ότι η απόκλιση είναι +/- 10 δευτ. πατάμε όλες τις επιθετικές 11 δευτ. πριν από τον χρόνο του αποικιακού και 13 δευτ. πριν τις φαρουπόλεις. Εάν τώρα έχουμε 21 συνδυασμούς χρόνων, όπως λέει ο φίλος μας odias, το σύνολο των επιθέσεων μας είναι 30, κάποιες θα κάτσουν μαθηματικά στο ίδιο δευτ.
 

DeletedUser13656

Guest
Λοιπόν μπορείς να κολλήσεις επιθέσεις και άμυνες πολύ κοντά στο χρόνο που θέλεις!!!! Αν σου φαίνεται περίεργο έχω κολλήσει από όσο θυμάμαι τουλάχιστον μία φορά άμυνα στο ίδιο δευτερόλεπτο με το αποικιακό συμμάχου μου(πρώτα βέβαια μπήκε το αποικιακό και μετά οι άμυνες και φυσικα δεν χρησιμοποιω μποτ). Μετά είναι απίθανο με το που πας να κολλήσεις με το μποτ επιθέσεις και άμυνες να μην φας μπαν. Επίσης πολύ χρησιμοποιούνε καπετάνιο που τους βοηθάει αρκετά στο να κολλάνε χρόνους. Τέλος το γκρέπολις στον ελληνικό σέρβερ υπάρχει εδώ και 5 χρόνια, επομένως πολλοί παίκτες έχουνε γίνει πολύ καλοί, που έχει ως αποτέλεσμα να κολλάνε σωστά τις επιθέσεις και τις άμυνες και άρα στους τελευταίους κόσμους (Tau-Chi-Psi) να μπαίνουν πολύ έμπειροι παίκτες και τα τρενάκια(κολλήματα χρόνων)να είναι κάτι που να μπορεί να γίνει από αρκετούς παίκτες.
 

DeletedUser11161

Guest
αγορινα δεν ειναι ακατορθωτο να πετυχεις καλο χρονο σε επιθεσεις και υποστηριξεις,ακομη και καθε φορα.και γω τα ιδια ελεγα οταν αρχισα αλλα ακου να δεις τι παιζει..εχω πχ 10 πολεις και θελω να τις κολησω σε εναν συγγεκριμενο χρονο. εχω 10 ευκαιριες δλδ να πετυχω τον χρονο,αν δεν κατσει,ακυρωνεται η συγγεκριμενη πολη που θα κολουσα και παω να κολησω την επομενη.μπορεις να πολαπλασιασεις αυτες τις ευκαιριες φτιαχοντας σε καθε πολη,ενα φαρο,ενα αργο μεταφορικο η οτιδηποτε αλλο που κανει την επιθεση-υπο να φτανει πιο αργα η πιο γρηγορα αναλογα τι σε συμφερει.δεν μου καθεται ο χρονος με το αργο μεταφορικο,δοκιμαζω με τον φαρο.δεν μου καθεται χρονος με τον φαρο,δοκιμαζω μονο με μεταφορικα(στην χειροτερη).υπαρχουν πολλοι συνδιασμοι που ανεβαζουν κατα πολυ τις πιθανοτητες να πετυχεις καλους χρονους.αν παλι δοκιμασεις ολα αυτα και δεν καταφερεις να κολησεις καλα χρονους τοτε παιζεις γκινια τι να σου πω.τις περισοτερες φορες παντως,με αυτον τροπο,4-5 τουλαχιστον επιθεσεις ή υπο καθονται καλα.αν σου την εχουν πεσει 5 ατομα πχ,που ο καθενας εχει απο 20 πολεις να σου κολησει,αυτοματα παμε στις 100 κινησεις.απο αυτες τις 100,οι 10 δεν θα κατσουν στο δευτερολεπτο?απλα μαθηματικα και παιχνιδι πιθανοτητων.ειναι πολυ λογικο και πολλες φορες παρεξηγηται.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Φίλε free 28 και πρώην σύμμαχε! Μάλλον έχεις μπερδέψει τους κόσμους, το θέμα το άνοιξες στον TAU αλλά από ότι βλέπω αναφέρεσαι σε άλλον κόσμο.

Θα σου πω 2 πράγματα μόνο σαν παλιός σύμμαχος.

1) Με τον καιρό μαθαίνεις να κολλάς άμυνες/επιθέσεις με το χεράκι σου. Ψάξιμο θέλει και θα το βρεις. Φαντάσου ότι έχουμε φτάσει στο σημείο να θεωρούμε τα 3 δευτ πολύ μεγάλο χρόνο…

2) Μην κατηγορείς άλλους επειδή δεν “κάνουν σωστά τη δουλειά τους” Κάνε πρώτα εσύ τη δική σου σωστά και θα δεις. Δεν παίρνω σε καμία περίπτωση το μέρος της Ο.Δ αφού και εγώ έχω φάει ποινές που κατά τη γνώμη μου είναι υπερβολικές
Απλά, σε καμία περίπτωση δεν μεροληπτούν υπέρ κάποιας συμμαχίας. Και αυτό θα το διαπιστώσεις όταν μιλήσεις με άτομα αντίπαλης συμμαχίας και ακούσεις και τις 2 να κατηγορούν την Ο.Δ ότι παίρνει το μέρος των άλλων!!!!
 

DeletedUser

Guest
αγορινα δεν ειναι ακατορθωτο να πετυχεις καλο χρονο σε επιθεσεις και υποστηριξεις,ακομη και καθε φορα.και γω τα ιδια ελεγα οταν αρχισα αλλα ακου να δεις τι παιζει..εχω πχ 10 πολεις και θελω να τις κολησω σε εναν συγγεκριμενο χρονο. εχω 10 ευκαιριες δλδ να πετυχω τον χρονο,αν δεν κατσει,ακυρωνεται η συγγεκριμενη πολη που θα κολουσα και παω να κολησω την επομενη.μπορεις να πολαπλασιασεις αυτες τις ευκαιριες φτιαχοντας σε καθε πολη,ενα φαρο,ενα αργο μεταφορικο η οτιδηποτε αλλο που κανει την επιθεση-υπο να φτανει πιο αργα η πιο γρηγορα αναλογα τι σε συμφερει.δεν μου καθεται ο χρονος με το αργο μεταφορικο,δοκιμαζω με τον φαρο.δεν μου καθεται χρονος με τον φαρο,δοκιμαζω μονο με μεταφορικα(στην χειροτερη).υπαρχουν πολλοι συνδιασμοι που ανεβαζουν κατα πολυ τις πιθανοτητες να πετυχεις καλους χρονους.αν παλι δοκιμασεις ολα αυτα και δεν καταφερεις να κολησεις καλα χρονους τοτε παιζεις γκινια τι να σου πω.τις περισοτερες φορες παντως,με αυτον τροπο,4-5 τουλαχιστον επιθεσεις ή υπο καθονται καλα.αν σου την εχουν πεσει 5 ατομα πχ,που ο καθενας εχει απο 20 πολεις να σου κολησει,αυτοματα παμε στις 100 κινησεις.απο αυτες τις 100,οι 10 δεν θα κατσουν στο δευτερολεπτο?απλα μαθηματικα και παιχνιδι πιθανοτητων.ειναι πολυ λογικο και πολλες φορες παρεξηγηται.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις?


καλα εισαστε ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....
το κολπακι με τα μεταφορικα και τους φαρους και τις αργες ορκες το ξερουμε....
ΑΝ ομως ο ταδε παικτης που εχει 20+ πολεις το κανει αυτο εγω θα πρεπει να δω 60+ επιθεσεις (οι πιο πολλες ακυρωμενες βεβαια) κατι που δεν συμβαινει....εδω μιλαμε οτι ξαφνικα βλεπεις 10 σπαθακια και 20 υποστηριξεις (και οχι 100 τυχαιες που οντως θα κατσουν μερικες) και οταν ανοιγεις την καρτελα βλεπεις οτι ειναι τρεις τρεις κολημενες ολες στο ιδιο δευτερολεπτο....και μερικοι το καταφερνουν να στελνουν 2 επιθεσεις απο την ιδια πολη στο ιδιο δευτερολεπτο.....μια με φαρους μια με μεταφορικα.....
επισης....αυτο με τα μεταφορικα που αν δεν κατσει ακυρωνεις και ξαναδοκιμαζεις δεν ισχυει....οταν το κανεις αυτο και δεν σου βγει ο χρονος μετα για να στειλεις κατι αλλο θελεις 4-5 λεπτα το λιγοτερο....ο αντιπαλος εχει δει τι προσπαθεις να κανεις και προετοιμαζεται...αρα ακυρο το κολπακι σας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
οι πιθανοτητες να πιασει μια επιθεση/υποστηριξη εναν συγκεκριμενο στοχο απο τους 21 (+- 10'') ειναι 0.048 % περιπου και αυτο ισχυει για την καθε μια επιθεση /υποστηριξη ξεχωριστα
τα κολπα που εχουμε σκεφτει για να εχουμε ελπιδες οτι ισως καταφερουμε να πιασουμε εναν καλυτερο χρονο δεν προκαθορίζουν το αποτέλεσµά αλλά µόνο το σύνολο των δυνατών αποτελεσµάτων δηλ.δεν αλλαζουν το γεγονος οτι οταν πατας το κουμπακι για να φυγει η επιθεση /υποστηριξη φευγει με αυτες τις πιθανοτητες
δε λεω οτι δεν μπορει καποιος να <<πιασει χρονους>> αλλα οι πιθανοτητες του να μπορει καποιος να βαζει στο ιδιο δευτερολεπτο πολλαπλες επιθεσεις /υποστηριξεις κατ' εξακολουθηση ειναι μηδαμινες οση εμπειρια και ...εκπαίδευση κι αν εχει
το οτι καποιες φορες επιτυνχανεται εγω το λεω τυχη
οταν επαναλαμβανεται δημιουργουνται ερωτηματικά.

προσωπικη αποψη παντα !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14658

Guest
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΜΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΠΟΣΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ:

Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΕΠΙΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 5:30 ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ.

ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗ : ΦΑΡΟΥΠΟΛΗ, ΧΡΟΝΟΣ ΑΦΙΞΗΣ: 06:16:09
ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗ : ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ, ΧΡΟΝΟΣ ΑΦΙΞΗΣ: 06:16:09
ΤΡΙΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗ : ΦΑΡΟΥΠΟΛΗ, ΧΡΟΝΟΣ ΑΦΙΞΗΣ : 06:16:09

ΤΡΙΑ ΚΛΙΚ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ.... BINGO !!!!!

OXI 4 ΚΛΙΚ... 3 ΜΟΛΙΣ ΚΛΙΚ !!!!!!

ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ...

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕΙΣ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ??????????????

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
 
Κορυφή