προτασεις

  • Δημιουργός θέματος katalas
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
καλημερα προς την διοικηση του παιχνιδιου θα ηθελα να κανω της εξης προτασεις
1,υπαρχει ατονια στο παιχνιδι η οποια οφειλεται σε πολλους λογους
ενας εξ αυτων και βασικος ειναι η δυσκολια συγκομιδης ποντων πολιτισμου
μετα απο καποιο επιπεδο ( ειδικα στον αλφα που εχουμε χαμηλη ταχυτητα)
προτεινω λοιπον μια διαφοροποιειση μετα τις 20 πολεις να αλλαζει ο συντελεστης ( * 3 ) και να αρχιζει σταδιακα να πεφτει και μετα τις 50 πολεις
να γινεται ( 1 )
ετσι θα γινει ποιο ευκολη η αυξηση πολεων
ουτως η αλλως ο κοσμος γεμιζει φαντασματα ......
2,λετε για αυστηροτητα ,,,
,,πιανεται εναν διπλο ,,δυο λογαριασμους και στην ουσια μπαναρετε μονο τον μικρο ,,ΓΙΑΤΙ ??? ΑΦΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟς ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο
ΠΑΡΑΒΑΤΗΣ
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΟΝΙΜΟ ΜΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ
η ΔΙΑΓΡΑΦΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΤΟΥ

ευχαριστω
 

DeletedUser177

Guest
μιπως να σου δανεισω λιγους απο τους δικους μου ποντους πολιτισμου για να εχεις να παιζεις?


[8EA]To spam δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Κάθε απάντηση πρέπει να είναι σχετική με το θέμα και να προσφέρει κάτι σ' αυτό.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
σοβαροτητα

υπεβαλα προτασεις για δυο θεματα σοβαρα
αν μπορειτε να πειτε την αποψη σας καλως
δεν εγραψα για να κατηνιασετε την υποθεση
 

DeletedUser

Guest
οι μοντ ειναι υπευθυνοι αν θελουν βεβαια κι εκεινοι να το προωθησουν στην εταιρια αρκει βεβαια να ξερουν αγγλικα.:d

[8EA]To spam δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Κάθε απάντηση πρέπει να είναι σχετική με το θέμα και να προσφέρει κάτι σ' αυτό.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Πολυ σωστες οι παρατηρησεις σου Katalas.Ηδη ειναι και στις δικες μας σκεψεις.Και θα τις προωθησουμε με την μηνιαια αναφορα μας στους τεχνικους ωστε καποια στιγμη να μπορεσουν να υλοποιηθουν.
Οσο για το δευτερο σχετικα με το 50% ηδη στο Tribal Wars υπαρχει αντιστοιχο με αφαιρεση 35% των πολεων του παιχτη.Εδω δεν ειναι υλοποιησιμο ακομα.Αλλα πιστεψε με οτι και με το ηδη υπαρχον ποινολογιο εξαντλειται οποιαδηποτε αυστηροτητα.
Παντως ειλικρινα σε ευχαριστουμε για τις επιτυχημενες προτασεις σου.​
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω όσον αφορά το σκέλος που αναφέρεται στις ποινές για τους πολλαπλούς και όχι μόνο.
Για την μείωση των απαιτούμενων πόντων πολιτισμού είμαι κάθετα αρνητικός, μακάρι αυτή η μείωση να αφορά και την 150ή πόλη και άνω. Θα καταντήσει το παιχνίδι (όχι πως τώρα δεν είναι) "τούβλο το τουβλάκι να φτιάξουμε σπιτάκι". Μάχες, κύριοι, μάχες. Καλές μάχες γίνονται και με 10 και με 30 και με 100 πόλεις.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
Θα σε συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Τουλάχιστον μέχρι το επίπεδο των 50 πόλεων που μπορώ να έχω προσωπική εικόνα, θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να μαζευτούν οι απαραίτητοι πόντοι πολιτισμού για την κάθε επόμενη πόλη. 500.000 - 600.000 επιθετικοί πόντοι μάχης για έναν παίκτη 50 πόλεων είναι σχετικά εύκολο νούμερο. Σε αντιδιαστολή με την πρόταση για μείωση των απαιτούμενων πόντων πολιτισμού θα πρότεινα να υπάρχει ανα δεκάδα πόλεων κατώτερο πλαφόν επιθετικών πόντων μάχης.
Όσο για το κομμάτι των ποινών συμφωνώ απόλυτα και είμαι της γνώμης να εξαντλείται η αυστηρότητα στους παραβάτες.
 

DeletedUser6835

Guest
[8EA]Θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω όσον αφορά το σκέλος που αναφέρεται στις ποινές για τους πολλαπλούς και όχι μόνο.
Για την μείωση των απαιτούμενων πόντων πολιτισμού είμαι κάθετα αρνητικός, μακάρι αυτή η μείωση να αφορά και την 150ή πόλη και άνω. Θα καταντήσει το παιχνίδι (όχι πως τώρα δεν είναι) "τούβλο το τουβλάκι να φτιάξουμε σπιτάκι". Μάχες, κύριοι, μάχες. Καλές μάχες γίνονται και με 10 και με 30 και με 100 πόλεις.[/8EA]

θα συμφωνησω με τον κυριο θεαγενης συμφωνω καλυτερα να κανουμε πολλες μαχες και οχι χτισημο
 

DeletedUser

Guest
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες δεν είναι καθόλου δύσκολο να μαζευτούν οι παρελάσεις για να πάρεις πόλεις...
Βάρα με σύνεση, μάθε ποιες εισερχόμενες να κάτσεις να την φάς.... και κάτι μπορεί να κάνεις...

Στο ενδιάμεσο μην πάθεις κανα εγκεφαλικό με τις τόσες γκρίζες που είδες γύρω σου Γιώργη.... εκεί θα είναι και αύριο και μεθαύριο δεν θα σου τις πάρει κανείς!!! Πως να τολμήσει άλλωστε;;;

2,λετε για αυστηροτητα ,,,
,,πιανεται εναν διπλο ,,δυο λογαριασμους και στην ουσια μπαναρετε μονο τον μικρο ,,ΓΙΑΤΙ ??? ΑΦΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟς ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο
ΠΑΡΑΒΑΤΗΣ
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΟΝΙΜΟ ΜΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ
η ΔΙΑΓΡΑΦΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΤΟΥ

ευχαριστω

Είναι δυνατόν να προτείνεις εσύ τέτοια πράγματα;;; Λέγε τους τέτοια και τελικά το εγκεφαλικό δεν το γλυτώνεις....
Η θα το πάθεις που δεν θα μπορείς να φας τόσα φαντασματα ή που θα σου ρίξουν μόνιμο μπαν στον μεγάλο σου λογαριασμό!!!!

Πρόσεχε Γιωργη τι εύχεσαι καμια φορά γιατί ειδικά τώρα που παράτησες τον Θ, αν σε διαγράψουν και από τον Α δεν θα τα γλυτώσεις τα ψυχοφάρμακα!!!!

Μόνιμος γείτονας στις πολλαπλές σου προσωπικότητες!!!
:h:cool:h:cool:h:cool
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1096

Guest
καλα ρε γιωργη εσυ προτεινεις τετοια πραγματα
χαλασε ο Α κοσμος τελικα

αντι να πεις να γινουν σφυρακια οι γκρι πολεις θελεις ποντους???????
ελεος ρε μαστορα:helm_wink:helm_wink:helm_wink
 

DeletedUser

Guest
ναι

νομιζετε οτι κανω πλακα για τους ποντους
,,στην 55 εχει γεμισει φαντασματα και εγω και τον bigG να μου κανει πλακα
ελα παρε τις πολεις μου ,,,μου λεει αδειες ειναι ,,,,
και το ελεγα οτι στο τελος αυτη η γκριζα συμμαχια θα κυριαρχισει
 

DeletedUser1096

Guest
μα επειδη δε κανεις πλακα σου το ειπα
αν θες να παιξεις γκρεπολις χωρις να κυνηγας τα φαντασματα
θα επρεπε να εισηγηθεις και εσυ τα φαντασματα να γινονται σφυρακια
οχι να ψαχνεις ποντους
με τα φαντασματα χανεται ολη η ουσια του παιχνιδιου!!!!:h:cool
 

DeletedUser

Guest
,,στην 55 εχει γεμισει φαντασματα και εγω και τον bigG να μου κανει πλακα
ελα παρε τις πολεις μου ,,,μου λεει αδειες ειναι ,,,,
και το ελεγα οτι στο τελος αυτη η γκριζα συμμαχια θα κυριαρχισει


Κατανοείς ότι βγαίνεις εκτος θέματος και κινδυνεύεις να τιμωρηθείς με το κλασσικό 10ποντο (όχι το τακούνι.. το άλλο...) αλλα δεν το βλέπω.. μάλλον εγώ θα το φάω το 10ποντο μιας και αν ήταν να φας κάτι, θα ήταν τα ψυχοφάρμακα που σου είπα στο προηγούμενο ποστ.

Επειδή όμως δεν μου αρέσει να κάνω υποδέιξεις για τις ποινές, θα προχωρήσει και θα προτείνω έναν λογαριθμικό εκθετικό συνημιτονοειδές ημιτονικό τύπο για να βγάζουμε νεα επίπεδα.

Συναθροίζοντας όλες αυτές τις γνώμες που τόσες μέρες ακούστηκα , πιστεύω ότι ο επόμενος τύπος είναι ότι ακριβώς χρειαζόμαστε....


equationu.jpg


Όπου
Χ = τωρινό επίπεδο
a = Tύχη βάση φόρμουλας που βγαίνει και στις επιθέσεις
b = Επίπεδο πολιτισμού του αγαπητού πολυπρόσωπου γείτονα Γιώργου
c = Γενική κατάταξη του αγαπητού πολυπρόσωπου γείτονα Γιώργου


Φυσικά όπου b και c μπορουν να μπουν και άλλες τυχαίες τιμές.

Έτσι θα υπάρχρι και πιο ολή σασπένς όταν ανεβαίνει το επίπεδο μιας και πλέον θα είναι μεταβλητή η τιμή ανάμεσα στα επίπεδα λόγω των τριών έξτρα μη σταθερών παραμέρων.

Ετσι θα αποκτήσει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον και επίσης θα μπορούμε να παίζουμε και στοίχημα στο πόσες παρελάσεις θέει έως το επόμενο επίπεδο.
 

DeletedUser

Guest
,,,

απορω γιατι με λες πολυπροσωπο ,,,
ενοεις οτι παιζω πολλους λογαριασμους ,,εδω τον δικο μου βαριεμαι

τι τα γραφεις αυτα τα μαθηματικα να ψαρωσουμε εμεις που δεν τα κατεχουμε
παρεπιπτωντως αποφευγε τα ορια και τις μεταβλητες στον παρανομαστη διοτι να βγει μηδεν ο παρανομαστης ,,δεν θα ξαναπαρουμε πολη ,,,,
 

DeletedUser

Guest
xaxaxaxaxaxaxaxa
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1096

Guest
ενοεις οτι παιζω πολλους λογαριασμους ,,εδω τον δικο μου βαριεμαι

τι τραβας και εσυ ρε γιωργο!!!!
ακου πολυπροσωπος!!!!!
εδω δεν ηξερες τη χρηση του smart phone με διπλους θα επαιζες????:d:d:d:d:d:d
 

DeletedUser

Guest
Διαφωνω με την προταση του συμπαικτη
θα προτεινα παικτες που παραμενουν ανενεργοι για ενα τακτο χρονικο διαστημα (πχ οχι περισσοτερο των 15 ημερων ) αυτοματως να γινονται σφυρακια.
το παιχνιδι χανει το ενδιαφερον του οταν ολες οι πολεις αυτων των παικτων περνανε στα χερια αλλων χωρις κοπο
συναντησα παικτες με 50-60 πολεις που δεν ειχαν δεχτει ποτε επιθεση .
Για πολλους παικτες το ζητουμενο ειναι η καταταξη ..ναι η καταταξη ειναι ενα ζητουμενο, το πιο βασικο ομως ειναι το καλο παιχνιδι .
αν οι λογαριασμοι γιγαντωνονται με την προσαρτηση γκριζων πολεων η πολεων ανενεργων δεν εχει κανενα νοημα
ας μοιρασουμε πολεις κι ας περιμενουμε να βαρεθουμε
μερικες φορες μου φαινεται πως παραγιναν ραθυμοι ρωμαιοι καποιοι

(ενα σημαντικο θεμα ειναι το ηθικο .. ενας παικτης με 80 πολεις δεν ειναι δικαιο να μπορει να επιτεθει επι ισοις οροις σε εναν παικτη με 10 με 3 με 2- αλλο αυτο ειναι αλλο θεμα)

οσον αφορα τους διπλους λογαριασμους ειναι ενα θεμα ...σ εναν πολεμο χρησιμοποιεις ολα τα μεσα ..σιγουρα ενα καθαρο παιχνιδι ειναι καλυτερο (πιθανον) απο ενα βρωμικο αλλα θεωρω οτι οπως η τυχη παιζει ρολο ετσι παιζουν κι οι ασταθμητοι παραγοντες ,δηλαδη τα βρωμικα κολπα .αυτο αφορα την διαχειρηση περισσοτερο παρα τους παικτες ..το βεβαιο ειναι πως παντα θα υπαρχουν διπλοι κλπ λογαριασμοι
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας κύριοι,
το θέμα που θέτει ο katalas είναι πιστεύω σοβαρό και έτσι πρέπει να το αντιμετωπίσετε (οι μισοί απ όσους πόσταραν δεν παίζουν πλέον στον Α κόσμο).
Με μείωση πόντων όπως προτείνει ο Γιώργος?
Με διπλούς πόντους μάχης ώστε να είναι ευχαριστημένοι όλοι (επιτιθέμενοι, αμυνόμενοι)?
Βρείτε έναν τρόπο κύριοι γιατί αρχίζουμε και κουραζόμαστε.
Θα παρακαλέσω να απαντήσουν παίκτες με ικανό αριθμό πόλεων και ή με διάθεση να συνεχίσουν να παίζουν το παιχνίδι. Αυτούς αφορά η πρόταση αυτή και φυσικά την εταιρεία που πιστεύω ότι θέλει ικανοποιημένους πελάτες
 

DeletedUser

Guest
καλησπέρα σας,
επειδή το παιχνίδι αρχίζει και κουράζει θα προτείνω διπλούς πόντους μάχης και αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού των πόντων πολιτισμού.
οι απαντήσεις στο ποστ θα παρακαλούσα κι εγώ να είναι από παίχτες του κόσμου και μόνο αλλά και με τουλάχιστον 100 πόλεις για να έχουν καταλάβει πόσο κουραστικό γίνεται.
ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 
Κορυφή